0 oy
2,613 göst.
Diğer kategorisinde (610 puan) tarafından
Çocuğumu her gören aras kargo diye dalga geciyo bıktım artık çocuğum büyüyünce de böyle dalga geçecekler eminim psikolojisi bozulacak yavrumun :( Zaten ben doğum yaptığım gün babası tek gitti Fatih Selim yazdır dedim gitmiş aras selim yazdrms :( Dokuz ay ben taşıyayım ben doguraym gitsin kendi istediği ismi yazdrsn bide benden habersiz hem zaten senin soyadını taşıyor ismini de ben koysam ne olur sanki :( Severken adını bile söyleyemiyorum çocuğa hep annecim diyorum dogdugundan beridir ://

18 Cevaplar

0 oy
tarafından
Selim diyin canım nolcak ki. Arası kullanmayın o da büyüyünce adım selim der olur biter
(610 puan) tarafından
Selimi de sevmiyorum ki onu da annem çok istedi diye koyduk rüyasında o ismi görmüş yani koymasak küsüyordu o derece
-Reklam-
0 oy
(10,046 puan) tarafından
Yaa boşversene o dalga geçenler açsın bi yerleriyle dalga geçsinler tövbe tövbe://
(610 puan) tarafından
Yaa dalga gecmelerinden çok eşimin attığı kazık sinirime dokunuyo
0 oy
(843 puan) tarafından

İnsanlar her zaman başkalarında dalga geçecek bir şey bulurlar. Boy kilo yüz isim konuşma kıyafet ıvır zıvır akla gelen bi çok şey var. Böyle düşünmeyelim kimseyle dalga geçmeyecek eksiklik aramayacak çocuklar yetiştirelim. Eşin ayıp etmiş ama olan oldu artık canım aras selim bence daha güzel kusura bakma :) benim kızımda duru ama sabun  ismi diyolar :D

(947 puan) tarafından
Bence de :) zannetmiyorum öyle bı şey yapacağını da o istedi annesinin ismini ben istemedim
(843 puan) tarafından
Kuzum bide yanlış anlama ecrin bizde koycaktık nette ecir kelime kökünden geliyo kökü kötü filan yazıyıdu vazgeçtik belki yanlış kaynak bilemem :)
(947 puan) tarafından
Neymiş ki anlamı ücret anlamına geliyormuş ama tek o anlam yokmuş :)
(843 puan) tarafından
Valla hatrlaamıom tam canm :))
(947 puan) tarafından
İki isim koycaz zaten canım :)
0 oy
(1,146 puan) tarafından
Ben buray  koycaktim  eşim onun tarafı ne buraya gel . Sonra  arel  koycaktim Ariel matikmi  olcak dediler. . En son  yiğit koycam  kesin dedim  . O ne öyle itmi köpkmi  olcak  adı dediler.. cahil gerzek olanların  düşüncesi malesef.  Ben yiğit koydum takma hiç aras selim çok güzel bir isim aras ben begeniyordum  ama arkdasim koydu adını ismiyle yaşasın inşaallah 
(7,208 puan) tarafından
Ariel ahahahaha (≧▽≦)
0 oy
tarafından

İnsanlar dalga geçecek çok şey bulur cnm takma kafana Aras güzel isim ismiyle yasasin sizde selim siyin cnm arası kulanamayin o zaman :)

0 oy
(14 puan) tarafından
Hiç olmazsa benim gibi olmamış çocuğa seslenebileceğim isim yok gitti babasının adını koydu ve doğum yaptığım güne kadar efe deniyordu eve Bi geldik kaynanam efeyi bırak şimdi dedi tepki bile veremedim nutkum durdu çocuğu doğuran ben isim koyan kaynanam Boşver sende oğlum paşam diye sev ben öyle yapıyorum hepsinede dedim hakkım helal değil diye 
tarafından
Ayy wala ne diim bilemedm gercekten kotu bi durum hic sewmiom su kaynana kayinbaba ise karisinca sanki kendi cocuklari her ise bi burun sokmasalar olmaz
(14 puan) tarafından
Ya herşeyi boşver iş kocada bitiyo kocam dediği ismin arkasında durmadı kii ben bebeğin cinsiyeti belli oldu kocam adını ne koyucaz dedi kayınbabamın adını koyucaz dedim yanına ne koyucaz dedi sen efe istiyordun efe olsun dedim   hiç itiraz etmedim ama benim akıllı kocam beni hiçe saydı yanlış yaptı yapmayada devam ediyo etsin bakalım farkındada çocuğun ismini söylemediğimin Allah hayırlısını versin sıkıntı yani
tarafından
Aynen ya esler konu ailesi olunca degisiyolar bnmki de oyle yani. Allhtan isim konusunda oyle bisi ypmadi bnmsectgm ismi de begenmedi cok uyduruk dedi. En son iste soyle soylemesi zor olmayan yeni nesil uyduruk isimler de olmasin seç 3 tane isim karar weriim dedi oyle sectk defne koyduk bnde yanina nil ekledim tek isim olmasin die bakam bidahaki kiz olursa ben koycam die diretiom bakalm :)
(14 puan) tarafından
Kızımda ayşemina olacak dedim olduda çünkü Ayşe kayınvalidemin adı ikiside güzel oldu ama oğlumda burnumdan geldi şimdi de utanmadan bidaga çocuğumuz olursa koymak istersen sen koy diyo eşim aaaa bana ne hacet siz annengil dururken ben sadece taşıyıcım dedim bakıyo gözüme gözüme baksında dursun. Kızın adıyla yaşasın inşallah çok güzel adı
tarafından
Sorma yaa erkeklerin her ise burnunu sokmasi felan aciyi ceken biziz aylarca tasiyan biziz btn sorunlar bizde ama isim koyarken bile bize hak dusmuyor. Allahtan bzmki benm sewdigim isimler arasndan secti bana kalsa her gun fikrim degisiyo baska bisi hosuma gidiyo her gun :)
0 oy
tarafından
Aras bir isim canim aras kargo pinar süt falan bunlar hep birilerinin ismi aras cok guzel bir isim bence cocuklar basta dalga gecer ama lisede kimse aras kargo demez 
0 oy
(704 puan) tarafından
Ne alaka ya aras güzel isim çok saçma sen hç aldırma 
0 oy
tarafından
Bnce yakışmış aras selim gzl olms aslnda cnm sen braz da istedgn olmaynca takinti yapmis olablr misin. Bzm erkek olsa çınar aras koyacaktık ben hatta selim ismini de begeniyrm hatta oneri olarak soylemistim cok eski bi isim dedi esim wazgectm ama ztn kizimiz oldu defne koyduk ee smdi bu cocuga agac diye mi dalga gececekler. Hic oyle dusunme bzm okulda emre diye bi cocuk wardi hani dalga gecilmez bu isimle dersin dimi cocuga kemre diyodu bi grup cocuk yani dalga gecmek isteyen her turlu gecer boswer takma muhim olan senin yawrun olmasi isim felan cok da onemli olmuyor ben hep kuşum balım bltanem diye sewiyrm :)
0 oy
(3,617 puan) tarafından
Benim oglumun adida aras kerem ilk zamanlar aras kargo dediler ama hic takmadim ben bile aras kargoyu gorsem bak adin yazio diom hosuma gidio bnce cok dert etme 
0 oy
(481 puan) tarafından
Ben de bir arkadaşım ısrarla aras koymak istedi izin vermedim. Çünkü böyle dalga geçiliceğini tahmin ettim. Neyse ki aras koymadı. 

Fatih selim daha güzelmiş keşke öyle olsaymış sma geçti artık. Siz ısrarla selim diye çağırın aras dedirtmeyin kimseye
0 oy
(1,028 puan) tarafından
Boşver sen onları canım amcamın yeni oğlu doğdu onun da adı Kasım Aras ve hickimsenin aklına Aras kargo diye gelmedi onlar düşünceleri ile kendilerini belli ediyorlar takma sen 
0 oy
tarafından
Aras kötü  bi isim değil çoğu kişide de var ismiyle sevin bebeğini hiç degilse selim deyin..
0 oy
(497 puan) tarafından

Bebeğimin 2. Adı Uras. Ama Aras istiyordum Aras kargo diye dalga gecerler koyma dediler koymadım bende :ermm:

(610 puan) tarafından
Aynen dalga geçiyorlar koymayn aras falan yani kargo kötü bisey değil ama yinede sinir oluyorum
(497 puan) tarafından
Bende sinir oluyordum malesef
0 oy
(25,224 puan) tarafından
İsmi gayet güzel cnm boşver takma gerekirse tersle dalga geçeni. Bana da Selin kolonyası derlerdi :) 
(610 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım :) Aa senin adın selin mi :)  Benimde okulda soyadımla dalga geçerdiler adiler
(25,224 puan) tarafından
Evet adım Selin Bi ara Selin inek sütü vardı düşün halimi :D
0 oy
(349 puan) tarafından
Benım oglumun adıda mehmet aras bnada dedıler ama hıc umrumda degıl daha ne ısımler var ole seyler tasıyan bosver neyı takıyosun kı
(610 puan) tarafından
Mehmet aras kulağa hoş geliyor sanki :)
(349 puan) tarafından
Abısının ısmıde ayaz yusuf onada herkez soguk dıye dalga gecıyor ablasının adı beren onada erkek ısmı dıe kımseye gore yasayamıcam o ole soyleyenlerın dusuncesızlıgı
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Kız benim oğlumun adı da Aras tek kargo adı değil kiDoğu Anadolu'da Aras nehri var. Aras kargo diyene benim ailemde nehir ismi çok diyorum kardeşimin adı Meriç, amcamın oğlunun adı Tuna, diğer amcaoğlunun adı Deniz, amcamın kızının adı Derya benim oğlumun Adı da Aras ;Aras nehri den geliyor oğlumun adı deyip morartıyorum. Ben de Güney Aras yazdır dedim sadece Aras yazdırmış babası.. 
(12,861 puan) tarafından
6 tane kardeş kuzenim var
Fırat Dicle Meriç Tuna Aras Deniz isimleri :)
0 oy
tarafından
selim ismini kullanin canim 

İlgili sorular

0 oy
64 cevap 1,642 göst.
13 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Maydonoz dereotu (381 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 135 göst.
0 oy
16 cevap 187 göst.
28 Mart 2024 Diğer kategorisinde Bsra4145 (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 229 göst.

381,363 soru

11,417,399 cevap

34,968 kullanıcı

...