0 oy
1,639 göst.
Diğer kategorisinde (381 puan) tarafından
Artik gerçekten sıkıldım herkes bişey diyor ağzı olan konuşuyor biktim ya . herkes kendi bebeğiyle kıyaslıyor abi napayım ya yürümüyor konuşuyor dis çıkarmıyor. Ben istemezmiydim yapsin herşeyi ama yapmıyor her çocuk bir degil diyorum susmuyorlar. Bunu diyen de eltim yani. Kendi çocukları erken konusmus erken yürümüş erken dis cikarmis diye dalgaya aliyor artık bizi. 10 aylik olduk ama tik yok hiç bisey yapmiyor çok üzüluyorum. Laf sokuyorum da anlamıyor. Beni üzmek peşinde. 

64 Cevaplar

+1 oy
tarafından
10 aylıkken mı konusucakmıs cocuk ahshshs 1 yasına gırıncede bilim olimpiyatlarına katılsın bari
(381 puan) tarafından
Onu da bekler o bizden
-Reklam-
0 oy
(7,673 puan) tarafından
Oğlum 13.5 aylıkken diş çıkardı yine 13 aylikken yürüdü yani acele ne ki
(381 puan) tarafından
Ben acele etmiyorum ki her şeyin zamani var ama uzerime geliyorlar
(7,673 puan) tarafından
He de geç susmazlar
(1,015 puan) tarafından
La havle insanlar mal mı ya 10 aylık bebekten ne bekliyor benim oğlum 15 aylık yürüdü 20 aylık sadece baba dede mama gibi Bi kaç kelimeye yeni başladı daha dur bismillah boşver böyle desinler nazar değmez bebeğine diyenlere benim oğlum keyfine düşkün keyfinin kahyasımısınız de geç
0 oy
tarafından
Her bebeğin gelişimi farklıdır o boş gereksiz insanlar için kendini üzme hepsiyle görüşmeyi kes inan o zaman üzülmeyi de bırakacaksın 
(381 puan) tarafından
Canim ayni bahçe icinde en fazla ne kadar görüşmeye bilirim ki
0 oy
tarafından
10 aylık bebeğin oturup onlarla sohbet etmesini bekliyor eltin Çok değişik, bnm kızım 1 yaşın da 4 tane dişi var tek tük konuşuyor. 
(381 puan) tarafından
Sohbet bekliyor galiba
0 oy
(3,503 puan) tarafından
Ne takiyosun Allah aşkına boşversene yarın kızımın yaş günü o da hala yürümüyor ve ilk dışını 9 buçuk aylıkken çıkardı dişi ne kadar geç çıkarırsa o kadar iyi 
(381 puan) tarafından
Evet canım ne kadar geç o kadar iyi.
(211 puan) tarafından
Benım kızımın da dün dogum gunuydu bnm kızım da 9 aylıkken cıkardı İlk dişini suan 4 tane var faremin
(3,503 puan) tarafından
Maşallah bizimkinin şuan 6 tane var 4 üstte 2 tane de altta
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Kız benim ki tam 1 yaşında 6 diş birden çıkardı. Şimdi 15 aylık daha yeni yeni yürümeye başladı. Ağzında birşey geveliuor hep ama net bir kelimesi yok yani konuşmuyor. ama eltin çok boş konuşuyor. Laf sokmayla olmaz kavga edeceksin ondan anlar anca öyleleri mal mı o
(381 puan) tarafından
Kiz neler neler dedim amaç benim moralimi bozmak
(6,047 puan) tarafından
Seninde moralinin bozulması sacma zaten sen bilincinde değil misin bebek gelişiminin farklı olduğunun. Muhattap olma sende.
0 oy
(51 puan) tarafından
Benim oğlum 13 aylık olucak daha 1 tane bile dışı yok belli başlı şeyleri söylüyor anne dede filan onun dışında yurumede yok. Ağzı olan konuşur doktordan iyi mi biliyorlar gereksizler
(381 puan) tarafından
Aynen canım gereksizler
0 oy
(10,322 puan) tarafından
Benim kızım ilk dişini 13 aylık çıkardı 17 aylık yürüdü. Şimdi 29 aylık 5 yaşındaki çocuk gibi konuşur kendini ifade eder dişleri de tam düz duvara da tırmanıyor. Hepsini utandırır merak etme sen 
(381 puan) tarafından
İnşallah canım. Senin bebise de maşallah
0 oy
(456 puan) tarafından
Benim bebegim 11 aylıkken yürüdü eltiminti benimkinden 2 ay büyük 18 aylıkken yürüdü her bebek farklı benimki eltiminkinin yanında abisi gibi duruyor ama bi kere bile bişey demedim sende alınma boşver agzı olan konuşuyor dinleme hiç 
(381 puan) tarafından
Dinlememek elde değil ki canım sürekli sürekli
0 oy
(648 puan) tarafından
Her çocuk bir değil elalemin lafına neden bakıyorsun canım mesafe koy arana. Okulda öğretmen arkadaşım var 4 yaşında yürümeye başlamış. Diğer öğretmen arkadaşımın çocuğu 3 yaşında konuşmaya başlamış ve şuan çocuk bahçeşehir kolejlerinde yapılan sınavlarda Türkiye derecesi yaptı maşallah gitar çalıp şarkı söylüyor. Kimseyi takma canım bu stresin çocuğa da geçer. 
(381 puan) tarafından
Evet canım çok haklısın
0 oy
tarafından
10 aylık mı yürüyüp, konuşacakmış?? Tersle lütfen, bu tarz insanlar ileride de çocuk yarıştırıyorlar çünkü. Uzak dursun. 
(381 puan) tarafından
Zaten kötü olan da iyi baktığını düşünmesi
0 oy
tarafından
Kız delimisjn sen
(381 puan) tarafından
Niye kiz
tarafından
Benim görümcemin kızı 17. Ayına giricek hala tam yürümüyor emekliyene kadar 1 yaşını gecmisti
0 oy
(15,824 puan) tarafından
Ayy kahkaha attım Eltine......

Her çocuk bir değil keşke bunu algilayabilseymiss 
(381 puan) tarafından
Algilasa keşke ya
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Benim ki 11 aylikken neredeyse diş patlatacakti.12 ayliga dogru tamamen çıktı bekle cnm 1 yaşa kadar anca cikariyorlar.
(381 puan) tarafından
Ben bekliyorum canım onlar beklemiyor
(3,895 puan) tarafından
Benimki de hala yürümüyor13 aylik ben takmıyorum.
(3,895 puan) tarafından
Bosver onları laf çarp onlara ne!
0 oy
tarafından
Yavrum 3.5 yaşında hala tam konuşmuyor ve hala tuvalet eğitimi alamadı ve kısa ve zayıf ve herkesten geri 

BEN HERKESE KULAĞIMI TIKADIM DOKTORA DA GITTIM ANORMAL BIR DURUM YOK BENİMDE BEBEGIM BÖYLE DEMEK KI 

şimdi kardesi var maşallah sübhanallah daha 50 günlük ama algısı açık kilosu fazlasıyla yerinde hissediyorum ki erken de konuşacak erkende yürüyecek 

Ama ilk oğlum 1.5 yasinndayken yürüdü 6 aylık bebek gelişimindeydi 

Herkesin bebeği kendine özel 

Her çocuk farklı 
(381 puan) tarafından
Aynen canım
0 oy
tarafından
Niye ağlıyorsun 10 aylık bebekten beklentin ne ya kızım 13 aylık kızım daha yeni kibik minik yürüyor 
(381 puan) tarafından
Benim beklentim yok ama insanlar susmuyor
0 oy
(985 puan) tarafından
Oğlum 10 aylıkken diş çıkardı. Şuan 11 aylık hala yürüyemiyor.  Konuşmak için de hala küçükler.  Ama sen bebeğinle sürekli konuş onunla oyna mesela oğlumla oynarken bay bayı  öğrendi.  Kuçu ne diyor diyorum aw aw diyor . İnsanları bosver ama bebeğine yeni şeyleri oyun oynayarak sevdirerek öğret.  İnsanlar konuşunca da doktorumuz hersey normal diyor de benim için o önemli de birsey diyemezler 
(381 puan) tarafından
Bende bütün zamanımı ona harcıyorum canım ama her bebek farkli napalım
(985 puan) tarafından
Aynen öyle sağlıkla büyüsün inşallah
0 oy
(1,621 puan) tarafından
10 aylık çocuktan konuşmasını ve yürümesini mi bekliyolar ve eltinin ki 10 aydan önce bunları yaptı o zaman hayret kızım çok hareketli hiç durmaz herkez yaşından önce yürür dedi ama yaşını 1 hafta geçe yürüdü konuşması da öyle yaşından sonra olmaya başladı sen kafana takma boşver 
(381 puan) tarafından
Aynen canım
0 oy
(1,750 puan) tarafından
11 aylıkken ilk dişini patlatdı hiçde takmadım 
(381 puan) tarafından
Bizim de 4. Aydan beri belirti var daha çıkmadı
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Bende ilk okudumda çocuk 2 yaşında felan sandım 10 aylık bebekden ne bekliyorlar ki yavaş yavaş kimisi erken ymyapiyor konuşuyor konusmkdan karşımda ağu gugu bende daha hamileyim şimdiden yok erkek bebek kız bebeklerden daha yaramaz daha geç yürür daha geç konuşur DHA çok kolik oluyor felan diyolar bı salmiyolar ki insanı 
(381 puan) tarafından
Aynen canım bi rahat vermiyolarki

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 2,580 göst.
4 Aralık 2019 Diğer kategorisinde Beyaz Gül (610 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 174 göst.
0 oy
2 cevap 161 göst.
14 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy