0 oy
416 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar sinir oldugum konuyu yazmak istiyorum 4 yasinda.oglum var gorumcem cocugu yok 40 yasinda evlerimiz 5 dk.yurume.mesafede ben onu cagiriyorum.caya falan iftara cagirdim gecen kayinvalidemle geldi 20 gun gecti bizi.cagirmiyo normalde de cagirmaz hic  cocugum yaramaz ama ben bir saniye oturmuyorum hep pesindeyim aslinda oraya gitmeye merakli degilim.yilda.1.kez giderim ondada diken.ustundeyim kahve icsek gozu.ustumuzde dokulcek diye odu kopuyo evi esylari cok kiymetli ama zaten cocugumun da hic rahati yok ama zoruma.gidiyo ben cagirmasam esim cagirmiyosun der kayinvalidem bile der ona.gelince bisey diyen yok gorumcemin evine cocuklu misafir gelince gittiklerinde arkalarindan bela okuyo resmen 11 aylik bebek geldi kek verdi annesi elinde.peceteyle onlar gidimce bagirdi.kek mi yer.bebek dedi 1 yasinda.nerdeyse.batirdi evimi dedi.neler.neler sok olmustum sinirimi.bozuyo.kayinvalideye gidince oda geliyo oglum biraz yaramazlik yapsa.bisey dokse hemen ic cekiyo annesine bakiyo ters ters arkamizdan konusuyo biliyorum zaten cocum bu ara bize.vuruyo hep sakinlessin istiyorum bende yuz vermeyin diyo esim sinirlendi bir kez bagirdi agladi oglumda bende sarildim esime kizdim gorumcem imada bulunuyo boyle simarik olur diyo hic icinde sevgi yok daha 1.kez opmedi 4 yasimda bir kez sarilmadi yemin ederim.onu.gormek istemiyorum psikolimi.bozdu.ya nefret ediyorum.esime desem abartiyosun der bana.kizar of napcam 

15 Cevaplar

+1 oy
(2,537 puan) tarafından
Postu okumadım başlığa göre cevap vereceğim. O çağırmasın ama siz bir kaç kez çağırın. Amaç çağırdı dedirtmek olmasın ne büyük sevap ramazanda yemek yedirmek. Uyumak bile ibadet sayılırken ikramda bulunmayı siz düşünün. 
tarafından
Okur musunuz aslinda baslik degil sadece olay
(330 puan) tarafından
Cagiriyo ama ben gidince oğlum durmuyo diye hep imada bulunuyor diyo baslikla anlatilan farkli aslinda
(330 puan) tarafından
WWECagiriyo ama ben gidince oğlum durmuyo diye hep imada bulunuyor diyo baslikla anlatilan farkli aslinda
-Reklam-
+1 oy
(4,158 puan) tarafından
Yani bu kadar diken üstünde oldugun bir eve gitmek önemli mi senin için gerçekten kuzum ya BEN Allah rızası için çağırdım sevabımı aldım o çağırmasın da gitmeyeyim orda huzursuz da olmyayaım diye düşün bence 
(4,158 puan) tarafından
Boşver eşinin sana laf sokmasına müsaade etme sırf sevabı için bir kez çağır o da laf sokamasın sana takma kafana da ikinciye çağır derse ben çağırdım sıra onda dersin
tarafından
Cagirdim ben zaten orucun basinda yemege bidaha asla cagirmam asla
(4,158 puan) tarafından
Tamam işte yeter misafir sevabını sen kazandın o değil bak ülkede deprem oldu belki onun gibi evi eşyası zarar görmesin isteyen kadınların o eşyaları hep enkaz altında kaldı sevdikleri kendi canları gitti hepsi boş sen öyle olma boşver öyle olmadığın için de mutlu ol sinir olma takma onu da başka bir yorumda demişsin çocugum la bile ilgilenmeme izin vermiyor hep kendi ile konusma mı istiyor falan öyle durumlarda hemen Bi dakika abla de kendi çocugunu dinle onunla ilgilen kusura bakmasın evlat her şeyden önce gelir
tarafından
Gercekten psikolijimi.bozdu ya bir partiye oy vermem asla diyo herkes o gibi olsun diyo bagiriyo bende ona inat istemedigi partiye oy vericem yaninda soyledim oraya vercem dedim bana.bisey diyemiyo annesine bagiriyo.baska konuda okadar gicik oldum ki ona inat oraya oy vercem aslinda onun verdigi partiye oy verirdim hep
(4,158 puan) tarafından
Yaaa ahaha :)) kuzum sen çok takıyosun ama ya boşver umursama bu kadar bak hayatına resmen ona inat adımlar atmaya çalısıyosun
0 oy
(63 puan) tarafından
Böyle bi insanın evine davet etse bile gitmem niye kafaya takıyosunuz ki ne hali varsa görsün 
tarafından
Cidden gormek istemiyorum aslinda ben yapsam bana neler derler ama kayinvalideme gidiyoruz o iyidir bak ogluma duskun oglumu bahceye cikarip oynasin diyoruz ona bile ic cekiyo hemen surat yapiyo.odada.oturup saatlerce konuscaksin onla cocukla.ilgilensen bile kiziyo ya bana bisey diyemiyo annesine.surat yapiyo.anliyorum artik onun dusunce yapisinda.olcaksin hep ayni seyleri konusuyo banane senin komsularindan ya hayattan sogudum ya cidden cay koyuyoruz kayinvalidem biseyler yapalim yanina diyo tamam diyorum acikmis oluyorum aksam ustu ona.bile kiziyo ters bakiyo ugrasmicak ondan sana yap diyen mi var sadece konuscaksin onla onunla.konusurken oglum bisey soylese cevap.bile.veremiyorum ogluma ya surat yapiyo
(63 puan) tarafından
Güzel bi dille eşinizle konuşmayı deneyin o zaman ben şahsen böyle bi insanla sürekli görüşmem arama mesafe koyarım.
0 oy
(240 puan) tarafından
Hem davet etmedi diye icleniyorsun hemde bebeğinin senin arkandan konuştu diye yazıyorsun ne gerek gitme evine oda sana gelmesin 
tarafından
Ben  onun yaptiklarini yapsam esik kizar ama o zoruma gidiyo evine merakli degilim onun zaten
0 oy
(216 puan) tarafından
Aşkım cocuksuz insanlar cok titiz olurlar evlerine kmseyi almak ısteemzler bosver cgrmasın sn cagır hep  yada o nasıl mesafelyse snde ne cagır ne ara yani bnm gorumcem 4 cocugu var ne zmn gtsem yemk cay kek ne varsa onume koyar evet sevmem ama güzel agırlar aynı sekılde bnde onu öyle agırlarım yani kım sna naslsa oyle ol
tarafından
Oyle yapicam bende ama sorun o degil sadece herseye.karisiyo kayinvalideme.gitsem de rahat vermiyo.cocugum.napsa.ic cekiyo icten sinir oluyo rabat vermiyo bize ya
(216 puan) tarafından
Kişisel algılama cocogu yok dye cocukları sevmiyor da olablr bence takma
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Bazı insanlar pimpirikli olabiliyor, kendinizde demişsiniz çocuğu yok o yüzden çocuklara bakış açısı bir anne kadar olamaz. Eğer samimiyetiniz var ise ben arar yarın çaya geleceğim müsaitmisin kahveye gelelim falan der davet ettiririm kendimi.. biri beni evine davet etmedi diye de çocuğumu sevmiyor diye de takılmam. Ben çocuğumu herkesin yerine seviyorum bırak ya sevmeyen sevmesin, ben onlar sevsin diye yapmadım ki.. Sen değil onların düşünüp üzülmesi lazım.. Sen de ona göre değer verirsin. He şunu da diyim biri kızarken biri sarılır öperse çocuğunuzu ikilemde bırakırsınız. Başkalarını dinleyerek değil de siz içinizden geldiği gibi tutarlı davranın derim. Gerekirse eşinize diyin başkaları dedi diye kızma hatası varsa bana bırak benim yaptığıma destek ol falan gibisinden.. sağlıkla huzurla büyüt bebeğini ama  boşverr senin üzülmene değmez.
0 oy
(7,673 puan) tarafından
Gençken ben de görümcen gibiydim çocuklar geldiğinde evi batırırdı ben de anneme derdim elalemin çocuğunun pisliğini temizlemek zorunda mıyız diye sinir olurdum tabi şimdi çocuğum var çocuklar yapar yani biliyorum çocuğu olmadığı için anlamiyordur empati yapamaz
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Merhameti olmayanın çocuğumda olmazmış derler 
0 oy
(985 puan) tarafından
Ay cano hepsini okuyamadım amaa geçen ben de post açtım. O da beni çağırmıyor hiçbir zaman. Hep bende yer içer yaramaz da çocuğu var ilgilenmez. Nereden estiyse bu akşam iftara çağırdı. Çağırmaz olaydı. Eşimin sevmediğini bildiği halde pırasa yapıcam sen onun yiyeceğini evde yaparsın dedi. Gelirken bir sürü şey istedi. Bi de mesaj atmış gelin sen de tatlıyı yap diye. Dedim oldu olacak gel yemeyi bizde yiyelim.

Boş ver çağırmasın. Ne kadar uzak o kadar iyi. Sen de çağırma mesefa koy 
0 oy
(478 puan) tarafından
Ben olsam "Sen iyi ki evlenmemişsin , ertesi gün boşanırdın ," derdim . Ay sinir oldum ya . Çocuğuma karışma,  aile içime burnunu sokma , kocama da imalı imalı konuşma derdim . Sonra tabi kötü gelin olurdum :D umurumda bile değil. Ben sinir olacağıma onlar bana sinir olsun . Hatta muhatabı keselim yüzünü görüp sinir olmayım  
0 oy
(163 puan) tarafından
Böylesinin ne evine git ne çağır, yalnız yaşlanmayı hak eden tipler bunlar. Ben bekarken her fırsatta yeğenlerimi görmeye giderdim, anneleri de arada bana yollardı bende kalırdık. Keşke hâlâ yakın otursak da gelip gitseler, bide hala olucak bu ne sevgisizlik. Ev eşya çocuktan kıymetli mi Allah aşkına yaa. 
0 oy
(612 puan) tarafından
Bu kadar rahatsız hissettiren bir insanla asla yan yana gelmek istemem. Ama tabi bu eşinle de alakalı bir durum. Ben aylarca gitmesem eşimin belki aklına gelir de annemlere ya da ablamlara gidelim der. Ama görümcen cidden çok merhametsiz. O kadar rahatsız oluyorsa, arkalarından bela okumak yerine hiç çağırmasa keşke 
0 oy
tarafından
Bence ne oraya git nede sen çağır 
0 oy
(1,091 puan) tarafından
Çağırma sende. Eşine de şöyle o beni kaç kez çağırmış de. Milletin enayisi sen misin. Gönül koyuyorsa koysun esin. Bırak ya. 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Canım öpmek sevmek zorunda değil bende çoçuk asla sevmem annemde ben gibiymiş kendi evlatları olana kadar ne başka çocuğu öpmüş ne sevmiş bende öyleyim yeğenim 4 yaşında ve tek çok geç oldu ona rağmen bebekken severdim şimdi o yaklşmazsa ben hiç gel öpeyim sarılayım demiyorum bu kişiyle alakalı kirletmeye gelince 1 yaşındaki bebeğin eline kek verip dağıtarak yedirirse annesi bende kızarım çocuğu yokmuş zaten dağınıklık ne bilmiyordur tahammülü yoktur yada çocuğu olmuyorsa çoçuklara karşı bazıları iticilik kazanır öyle olabilir iftara gelince ben çağırdım o da çağırsın pek uygun değil kaynanan eşin de sana karışamaz onu çağır bunu çağır diye ağızlarının payını vermiyorsan oda senin sessizliğin 

İlgili sorular

+1 oy
3 cevap 223 göst.
20 Şubat 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 785 göst.
18 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 213 göst.
16 Mart 2023 Aile kategorisinde Anneadayi652 (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 739 göst.