0 oy
132 göst.
Diğer kategorisinde (216 puan) tarafından
Ya uyurken bebeğim beni kaldırıyor acıkuyor veya susuyor o sırada mama vs hazırlarken hep kafamda bu suru soru işareti blmjom psikolojim mi bozuk herseyı sorguluyorum tövbe haşa Allahı kim yarattı vs vesvesler aklıma geliyor bılmıyorum kafam hiç rahat deil eskıden sorgususuz sualsiz namazımı huşu ıcnde kılardım hıc bsyı kafama takmazdım ama sanırım hayatın getirdiği değişklkler zorluklar stres sni her bakımdan yıpratıyor eski halimi özledim 

3 Cevaplar

+1 oy
(253 puan) tarafından
bu konuda bir hadis vardı Rasulullah aleyhisselatu vesselam diyor ki;

şeytan insana gelir ve der ki: 'seni kim yarattı'? o da 'Allah' der. 'peki ya Allah'ı kim yarattı?' diye sorar. Sonrasında Rasulullah diyor ki (sallallahu aleyhi ve sellem): 'kim bununla (yani bu vesveseyle) karşılaşırsa 'Ben Allaha ve Rasulüne iman ettim' desin diyor.  Bu Allahın izniyle insandaki vesveseyi def eder. (İmam Ahmed, müsned) 
(216 puan) tarafından
Allah razı olsun hep derim ozmn
-Reklam-
0 oy
(601 puan) tarafından
Bazen hepimizin aklına geliyor tövbe yani olabilir aciz kullarız ama sen düşünmemeye bak
(216 puan) tarafından
Eskısı gbı tad yok hiç bşiyde:(
0 oy
(645 puan) tarafından
Psikolojin bozuk değil sadece yaşadığın zorluktan dolayı sorguluyorsun insan beyni düşünmeye eğilimli sürekli düşündüğümüz için sorgulaman normal çok düşünmemeye çalış ve biraz dua et canım
(216 puan) tarafından
Szde dua edermsnz rca etsem bu arada kadir gecesinz kutlu olsun
(645 puan) tarafından
Ederim  tabi canim. Ama düşündüğümüz için sorgulamak normal bazen nazi kötü olaylarda bende sorguluyorum üzüldüğüm için sende bana dua et
(216 puan) tarafından
Ederm inşallah

İlgili sorular

+1 oy
31 cevap 922 göst.
0 oy
12 cevap 514 göst.
0 oy
11 cevap 338 göst.
30 Nisan 2023 Aile kategorisinde Hilalyyy (361 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 326 göst.