0 oy
333 göst.
Aile kategorisinde (343 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Böyle bazen eşimle kendimi ev arkadaşı gibi hissediyorum. 7 aylık bebeğimiz var eve gelir onla oynar ilgilenir benle de sanki evdeki görevli yemek temizlik bebeği ile ilgilenen kişi gibi davranıyor sanki. Önceden böyle değildi eve gelince öper sarılırdı. Sabahları işe giderken yanıma sandwiç yapar koyardı. Geceleri suyumu doldururdu her boş günümüzde bi yerlere gitme planı yapardı. Birlikte film izlerdik güler eğlenirdik. Şimdi kızımız olduğundan beri uykusuz ağlamalı zor geceler... Kendimi 2.plana atılmış gibi hissediyorum. Aslında yine işten çıkar çıkmaz eve gelir. Evin eksiği gediği ile çok ilgilidir. Ama durup dururken sarılmaz öpmez oldu. Kızını çok güzel sevip öpüyor beni unuttun diyorum zorla gelip öpüyor sanki. Bide hep ülke gündemi siyaset ekonomi ev araba fiyatları seçim bunları konuşup duruyor hep negatif basıyor bünyeme sanki. Söyledim bi kere 2 3 gün ilgili davrandı sonra yine aynı eve gelir telefon elinden düşmez hep Twitter vs. Bide bi oyuna takmış kafasını ondan kaldırmıyor. Sevgili ilen böyle değildi güller hediyeler alırdı. Gerçi şimdi de arada en sevdiğim pastayı alıp gelir ama ben daha farklı şeyler bekliyorum. Hayatımız rutin ve monoton oldu kendimi dadı ve hizmetli gibi hissediyorum bazen. Arada yemek yapmaya yardım eder ben emzirirken bulaşığı yıkar çamaşır atar serer ama diyorum ya aynı ev arkadaşı gibiyiz. Sizce abartıyor muyum? Vesvese mi bunlar yoksa cidden haklı mıyım? Evlilik denen şey bu mu yani? 

11 Cevaplar

0 oy
(2,753 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Kocan iyi biri. Artık anne oldun. Tekçe onun eşi değil üstelik kızının annesisin. Hamilelik döneminde sıkıntı anlarını gördüyse yine doğumdan sonra çocuktan dolayı seni bitkin yorgun böyle emzirken vucudundaki değişimlerle gördüğü için onun için büyük değişimler uzaklasmaniz normal. Ama sen söyle o eve geldiğinde o eski kadınsı onun sevgili olduğu zamanlardaki hallerini gosterirsen tekrardan sana eşi gibi davranabilir. Bunu 1 kere yapman yeterli :) Ona kızma aslında bu çoğu erkekte oluyor. Hele memeden süt gelince o kadar farklı oluyorlar ki. Seni istese de kadını gibi görmesi zorlasiyor.:) Üzme kendini geçecek bunlar. Şöyle düşün artık bakacak 2 bebeğin var :) emin ol ne yapacagini bilemiyor sen yardımcı ol :)
(343 puan) tarafından
O süt gelme olayına şaşırmaları neden oluyor cidden, sağolun yorumunuz için
-Reklam-
0 oy
(2,724 puan) tarafından
Ya çocuk olduktan sonra böyle oluyor ve bence çok normal evlilik ömür boyu sevgiliyken ki gibi mi olacak sandın öyle olmaz artık.  Alışılmış siradanlasmis bir ilişki oluyor ve bu kötü bir şey değil ki ha sen git öp sarıl sev o kendine gelir belki
(343 puan) tarafından
Bi tek ben yaklaşıyom zaten. Eve girince kızını direkt öpüyor beni unutuyor hep. Bilmiyorum böyle bakınca iyi özellikleri de var ama şeytan sürekli eşin ilgisiz seni artık sevmiyor diyor kafamın içinde bu düşünce hep var
(2,724 puan) tarafından
Ya biraz kıskanıyor olabilirsin ama bu geçer alışırsın bu duruma
0 oy
tarafından
Canim bu duyguları yaşadıgına şükret ben hiç yaşamadım 
(343 puan) tarafından
Nasıl yani anlayamadım hangisini yaşamadınız ki
0 oy
(1,311 puan) tarafından
Oğlum 2 yaşına geldi biz yeni yeni karı koca moduna döndük. Zor bı bebekti onla ilgilenmekten birbirimizin yüzüne bakmaz olduk. Hele bı ara içim adamdan iyice soğuyup gitmişti. Bebek olunca olabilen bı durum sanırım... Yani biz bebek zor olduğundan o hale gelmiştik sizde durum başkaysa bilemicem
(343 puan) tarafından
Evet aynı bizim de sizin gibi ebeveyn olmaya çalışmaktan karı koca olmayı unuttuk sanki
0 oy
(2,031 puan) tarafından
Ya ben de hamileyim ve en korktuğum şeylerden biri bu sanırım bebekten sonra değişir mi ilişkimiz ici boş bir hal alır mi eski sevgi bağı kalmaz mi diyeeeeee
(343 puan) tarafından
Evet bizim aynen öyle oldu malesef. İnşallah sizinki değişmez
(2,031 puan) tarafından
Inşaallah sizinde eski güzel zamaniniza  döner
0 oy
(1,334 puan) tarafından
Valla ne kadar güzel anlatmışsın çocuklardan beri bizde de durum aynı oldu çok üzülüyorum cidden tek fark telefonla çok ilgili değil sohbet ederiz ama sadece sohbet romantizm tamamen öldü 
(343 puan) tarafından
Aynen bizim de öldü. Biz de sohbet ediyoruz ama dedim ya konu hep ülke gündemi. Sıkıldım artık
(1,334 puan) tarafından
Valla nasıl eski hale gelir diye sürekli düşünüyorum ama tek taraflı olacak şey değil
0 oy
(12,903 puan) tarafından
Bütün  bunlar + karı koca ilişkisi yok bizde biz tam ev arkadaşıyız
0 oy
(1,868 puan) tarafından
Canım çok haklısın böyle hissetmekte ama benim kızım da 10 aylık doğduğundan beri uykuya hasretim libidom yerlerde mutsuz ve yorgunum işe de başladım hepten kötüyüm eşim de çok yoğun çalışıyor resmen eve gel yemek ye yat gibi modumuz bugünlerin geçeceğine inanıyorum 
(343 puan) tarafından
İnşallah geçer, çok sağolun
0 oy
(73 puan) tarafından
Benzer şeylerden  az önce dert yandım :)
(343 puan) tarafından
Kadınlar olarak hep ilgisizlikten muzdaribiz :)
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Sevgili günleri gibi oymazki evlilik hele çocuk olduktan sonra gayet normal geçim derdi pahalılık her evde siyaset konuşulur oldu maalesef 
(343 puan) tarafından
Haklısınız. Sizin de böyle rutine bağladı mı
(1,529 puan) tarafından
Benim çocuklar büyüdü canım ya bizim sevgililk dönemi baya geride kaldı okul derdi evin geçimi birde şimdi 10 yıl sonra gebelik :))  ha sevgimiz aşkımız bitmedi odamıza girdiğimizde yine sarılırız ama rütün artık çok farklı
0 oy
tarafından
Kendim yazmış gibi okudum gerçekten çünkü birebir aynı duyguları yaşıyorum benim kızımda 9 aylık olacak. Aslında gün içinde çok yorulduğumuz için biraz ilgiye şefkate düşünceye ihtiyacımız var sanırım ondan oluyor. Mesela eşim eve gelir yemek yer yukarı çıkar yatar, ben sofra topla kaldır çocuğun altini değiştir emzir uyut sonra kalan işlerimi göreyim derken saat gece yarısını geçiyor bebegimde saat başı uyanıyor istiyorum ki sabah kalkınca kendiliğinden bir öpücük gelsin 

İlgili sorular

+1 oy
31 cevap 899 göst.
0 oy
12 cevap 501 göst.
0 oy
5 cevap 307 göst.

378,979 soru

11,344,071 cevap

34,809 kullanıcı

...