0 oy
558 göst.
Diğer kategorisinde (681 puan) tarafından
Kizlar ya ben çok beceriksiz birisiyim yada iş çok sabahtan akşama kadar çocukla da doğru düzgün ilgilenemiyorum Çamaşır bulaşık süpürge genel temizlik bitmiyor her gün kesin bi iş çıkıyor siz nasıl yapıyorsunuz bana bi tüyo verin valla şuan hepsi duruyor cidden yoruldum yemek de yapamadım bugün 

24 Cevaplar

0 oy
(36 puan) tarafından
2 bebegim.var.Bitiriyorum söyle.Gece plan yapiyorum.Isleri siraya koyuyorum.Mesela sabah kahvalti sonra cocuklarin önüne oyuncaklari koyarim.O arada süpürge vileda

sonra 1 saat beraber oynariz.Uyurlerken yemekleri yaparim.Camasir varsa sererim uyandıklarında yemek yedirirm vs. gibi.Tabi bu plan hergun degisiyor.Güne baslarkende kafanda bir plan olusturup siraya koyarsan daha cabuk bitirirsin.Belki kendine kahve bile ismarlayabilirisn:)
(681 puan) tarafından
Dediğin gibi plan yapaym bende doğru söylüyorsun mesela bugün de aynı şekilde perdelerdn başlayalım:)
-Reklam-
0 oy
(4,932 puan) tarafından
Bende bitiremiyorum canim. Ama en azindan derli toplu duzenli olmak gerek. Ben aksamdan ortaligi toplarim. Sabah evi supururum. Sonra bebegime kahvalti, kendim kahvalti ederim. Yarim saat parka cikariz. Gelir bebegimi yatiririm. 2 saat uyur. Bi gun yemek yaparim, bi gun temizlik genelde duzenimiz bu sekilde. Temizlikte oyle derin temizlik degil. Ustten gozuken yerleri. Esim evde olunca anca haftasonu bebegi disari cikarirsa falan yapabiluyoum. Tabi tum evi bi gunde bitiremiyorum. Gecen haftasonu salonun ve mutfadin camini,kapisini,yerini falan sildim. Bugun bebegimin oglen uykusunda buzdolabi temizledim. Dunden yemegim vardi. Yarin oglen yemek yaparim 2 gunluk. Carsamba bayram oncesi sil supur toz al. Persembe ikramlik hazirla. Aksamlari da camasir asar ,katlarim. Bi de robot supurgem var arada aciyorum,iyi oluyo. 

Bazden saliyorum hic bi is bitmiyo ev pis ve daginik oluyo. Keyfime gore yani.
(681 puan) tarafından
Oğlum küçük eşim de evde bu hafta iş bitmiyor benim dışarı ds çıkma huyları yok
(4,932 puan) tarafından
Bebek kucukse zor canim. Benim ki 18 aylikta daha 3-5 aydir duzenimiz oldu.  Havalar guzel olunca babasi oarka cikariyo isim yoksa bende cikiyorum.
Aman oldugu kadar.
(681 puan) tarafından
9 buçuk aylik onun yüzünden tam temizlik yapamdm
0 oy
(3,895 puan) tarafından

Biz nasıl mı yapıyoruz?

Biz de yapamıyoruz ki. 

Konuşun kızlar, susmayın :D

(681 puan) tarafından
İyi ki yanliz değilim valla sadece ben böyleyim sanıyordum
(3,895 puan) tarafından
Yok yahu, herkes aynı, kimsenin işi yetişmiyor, ev işi nankördür zaten.
(681 puan) tarafından
Aynen oyleymis bazen diyorum evlenmeyeydm keske diye :)
(3,895 puan) tarafından
Aman yok, iyi ki evlenmişim. Anne evinde hç mi yapmıyorduk? Boşver sene, iyi ki kendi evimiz var
(681 puan) tarafından
Yapıyorduk ds yardim eden oluyordu burda kimse yok
0 oy
(313 puan) tarafından
Bitmiyor o yüzden bitsin diye uğraşamiyorum bırakıyorum işi gücü yemeği çocuklarımla ilgileniyorum bir daha bu yaşlarına geri donmuycekler sonuçta o yüzden kendini çok kasma canım 
(681 puan) tarafından
Bi misafir geliyor sonra yok temiz değil şöyle böyle diye kulağıma geliyor benim
(313 puan) tarafından
Desin dursunlar canım hiç takılma günah aliyolar geleninde eline bez ver temiz değilmişim siz temizleyin bende öğrenmiş olurum de geç kenara bugüne kadar kırılıyolar aman susalım dedik de noldu daha beter oldu bu akraba bozuntulari ben artık lafımı esirgemiyorum söylüyorum geçiyor hiç bir şey çocuklarımdan önemli değil ki müsait oldukçada temizligimi yapiyorum ama çoğunluğunu çocuklara ayırıyorum
(681 puan) tarafından
Akrabalarım demez yani annemler teyzemle demez eşimin de bir iki kişi var oyle düşünecek teyzesi yengeleri düşünmez de diye biliyorum ama annemin komşuları geliyor komşularla aile gibiler bisey demeselerde başka yerde soyluyorlarms

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 315 göst.
15 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 129 göst.
6 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,799 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 134 göst.
25 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Beyazgul47 (173 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 151 göst.