0 oy
365 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,464 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Sabah süt almayı unuttum evdeki sütüm az birşey kesilmiş. Hemde 4 su bardağı süt ekliycegime yetmedi 2 su 2 süt koydum. İnternette süt yerine süt tozu koyabilirsiniz yazıyordu 3 tatlı kaşığı da süt tozu ekledim. Dolapta da mayanın tarihi geçmişti aktif ekmek mayası yazıyordu almışım öylece kalmış. Bakalım nasıl olacak ya inşallah düzgün bı poğaça olur eğer olmazsa köpklere veririm yoğurtlu poğaça yaparım :D ne düşünüyorsunuz sizce tutar mı 

Güncelleme tadına iftarda bakcam ama güzel kabardilar süt tozunun tadı gelcek mi acaba :D

image

10 Cevaplar

0 oy
(3,644 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ablamın komşusu poğaça yapmış, puff puff, yiyen gene istemiş. Son fasıl, tarif istemişler. Kadın anlatmııış anlatmıışş  ve demiş ki, çocuk durmadı markete çıkamadım, ben de kendi sütümle yoğurdum :)))

Herkes lavaboya koşup kusmuş falan
(1,464 puan) tarafından
Ayyyyy şaka de kız
(1,003 puan) tarafından
Ayyy iğrenç
(3,644 puan) tarafından
Ben yaşamadım ama ablam yeni gelinken başına gelmiş o anlatmıştı. Bildiğim kadarıyla şaka değil.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Suda koyuluyor sütte ister süt bozulsun ister tarihi geçsin hiç bişey olmuyor hamurun içinde 

Bişey olmaz afiyetle yersiniz canım bol susam dök üzerine miss 
(1,464 puan) tarafından
Yaaa ay ne bilm ya hiç böyle yapmadım inşallah olur
tarafından
Olur bişey olmaz canım ben yapyorum hiç bişey olmuyor
0 oy
(1,003 puan) tarafından
Sütsüz poğaça tarifi var YouTube da
(1,003 puan) tarafından
Ama mayasız olmaz kabartma tozu yok muydu
0 oy
(3,482 puan) tarafından
Sade suyla pogaca tarifleride vardi süt tozu vs karistirmasaydin keske maya da o ekmek mayasini kullaniyorum ben pogacalarda 
0 oy
(5,955 puan) tarafından
Süt yerine yoğurt koyuyorum genelde  Süt tozu hiç koymasan daha iyiymis hic saglikli birsey degil
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Benim annem hiç tarife bakmaz kafasına Göre yapar süt yoksa ılık su koyar pofidik pofidik olur 
0 oy
(3,470 puan) tarafından
Su daha güzel yumuşak yapiyo 
0 oy
tarafından
Kız malzeme yoksa 3 2 1 poğaçası yap oda güzel oluyor. 3 kabartma tozu 2 bardak yoğurt 1 bardak yağ alabildiği kadar un az bir şeyde tuz koy tamamdır ver fırına
0 oy
tarafından
Bişey olmaz kiz valla özene yaptığımız ve bol malzemeli olanlar genelde cok müthiş olmuyor bu güzel olcak bak görürsün;)
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Bazen süt yetmese suda koyuyorm

Ama benim tarifte 1 su 1 sut giriyor;)  seninki olmuştur ya uzulme

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 174 göst.
0 oy
8 cevap 125 göst.
27 Ekim 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Damla berna (1,752 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 81 göst.
30 Nisan 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Esra2121 (489 puan) tarafından soruldu

379,318 soru

11,353,984 cevap

34,827 kullanıcı

...