0 oy
369 göst.
Aile kategorisinde (39 puan) tarafından
Merhaba kizlar olay biraz uzun ama kısaca anlatmaya çalışacağım geçen pazar günü kayinvalidem geldi bize eltimin kızı 3 yaşında ona bakıyor onunla birlikte geldi bende 8 aylık hamileyim eşimle ev işi yapıyorduk o geldi yardıma diye sonra tartışmaya başladılar kayinvalidemin 2 oğlu var ama benim eşimi hep ayırıyor 5 senedir evliyiz kirada oturuyoruz diğer oğlu onunla oturuyor kira vs vermiyor her ay yardım edeceğiz diye kandırıyorlar vs vs bu sebepten eşimle tartistilar kirama yardim edin diye sonra bu tartışma büyüdü büyüdü ben çok üzüldüm çok ağır konuşmaya başladılar benim sancim tuttu esime de kayinvalideme de sesleniyorum duymuyorlar bile beni öyle kendilerinden geçtiler sonra beni fark ettiler sonunda sustular ben biraz kendime geldim yine başladılar kayinvalidem çok laf sokuyor eşime damarına basıyor yani ben biraz diğer odaya uzanmaya gittim eşimde yanıma geldi kayinvalidem de eltimin kızını bizim başımıza bırakıp çekip evine gidiyor içeri bir geldik şok olduk bende hazırlanıyorum ki hastaneye gitmek için sonra aradım nerdesin falan eve gidiyorum kızı siz eve götürün falan dedi bende sinirlendim ben burda sancı çekiyorum sen kızı bize bırakıyorsun helal olsun falan diye yüzüne kapattım istemeden neyse kızı evine bıraktık dönerken hastaneye uğradık sancılarım rahim boyunda kisalmaya neden olmuş erken doğum riski oluşmuş bebek doğarsa direk yoğun bakıma alınacak dediler bana yatış verdiler çok korktum 1 gece hastanede yattım kayinvalidem aradı falan ama tavirliydi p.tesi günü taburcu oldum hala arayıp sormadı bende mübarek gün eşimle araları bozuk olsun istemiyorum dün eşimle konuştum bayramda gidelim elini öp falan diye istemedi ben de beni arayıp sormadığı için kırgınım aramak istemiyorum çok arada kaldım sizce ne yapayım 

10 Cevaplar

0 oy
(13,009 puan) tarafından
Eşin keşke daha evlenmeseymiş ev geçindirecek durumu yoksa Birde üstüne bebek geliyor 
(39 puan) tarafından
Ne alaka ev gecindirecek durumu olmamakla evi gecindiremiyor diye birsey yazmadım ben annesinin oturdu ev 3 hisseli eşimin de hissesi var biz zaten gayet güzel geçiniyoruz esim bana da destek olun istiyor bunun ev gecindirememekle bebek doğasıyla ne alakası var
-Reklam-
0 oy
(23 puan) tarafından
Cnm ben kaynanadan 1 tl bile görmedim  diyer  çocuklar  yapar bize düğün yapti sozde 6 yıl borç ödeti diyer oğlunun hee şeyini kaynana yapti bende haksızlık  yapıyorsun dedim diye suçlu oldum benle konuşmuyor  hamileyim  riskli bir gebelik yatmam lazım bir kere bile aramadın gelmedi benim eşim asla annesine  laf ettirmez çok anneci
(39 puan) tarafından
Bizim de tam tersi vallahi canım ben eşimi susturuyorum çok şükür herseyimiz eksiksiz hayatımızda bosver yapmasınlar diyorum ama eşimde benim kazandığım kadar abim de kazanıyor ben kira ödüyorum her ay 7 8 bin abim de keyfine harcıyor benim de bebeğim olacak yardımcı olsun hakkımı yemesin diyor huzursuzluk çıkıyor kendileri tartışıyor olan bana oluyor ben hastanelik oldum onların tartışmaları yüzünden hala eşime diyorum git elini opelim mübarek gün kırgınlık yapmayın istemiyor kayinvalidem de oğlu arası bozulunca beni de görmüyor 8 aylık hamileyim hala çalışıyorum erken doğum riski var yani düşünmüyor bu kız çalışıyor hastanede yattı evinde yemeği varmi işi varmi ihtiyacı varmi bir kere sormuyor buna çok üzülüyorum ben
(23 puan) tarafından
Düşünmezler Allah kimseye muhtaç  etmesin benim ailem yok burda bi kayınvalide  var kanamam var ayağa kalkamıyorum  bir kere bile aramadı hakkım helal değil  çok çektirdi bana eşim de hep anneci olduğu için hep kullandığı  onu diyer oğlu evi arabası  her şeyi var onlara yardım ediyor
(39 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım seninde senin durumun benden zor
(23 puan) tarafından
Amin  kimseye muhtaç  etmeden sağ salim kucağıma  alırım İnş  Allah herkese  çocuğunu sağ salim kucağına almayı nasip etsin
(39 puan) tarafından
Amin canım amin önemli olan o zaten
0 oy
(418 puan) tarafından
Valla arada kalma derim ben ana oğul onlar yarın onlar iyi olur kötü sen olursun kimse için kimseyi karşına almaya değmez boşver Allah yardımcın olsun inşallah sağ salim alirsin evladını kucağına. Bayramdır sen ara bayramlaş gerisi onların gönlüne vicdanına kalır. Bazen benim adamla annesi birbirine giriyor ben karışmıyorum valla saygımı eksik etmiyorum gerisi beni ilgilendirmez 
(39 puan) tarafından
Bende çok şahit oldum canım buna aynen yine böyle bir tartışmaya girdiler ben de evimi tasiyordum o sıra hiç yine arayıp sormadı yapabiliyor musun ne durumdasin falan diye ben de demiştim oglunla tartistin beni de sildin anne çok zorlandım falan diye sende onun karisisin dedi çıktı işin içinden komşular yardım etti ev taşımama annem başka şehirden geldi o gündür karışmıyorum kendi aralarında olan birsey diye ama işte eşimin babası vefat etti küçük yaşta sadece annesi var onunla da kötü olsunlar istemiyorum bayram ağzı kuş gecirsinler istemedim eşime dedim ama gitmeyi kabul etmiyor annesinin yanına seni bırakayım diyor bende tek başıma ne yapacağım dedim ben üzülüyorum yani onların bu haline
0 oy
(7,014 puan) tarafından
Hiç karisa oğlu düşünsün gidelim derse yok deme sen kötü gelin olursun gitmeyelim derse de üstüne düşme sen kötü olursun 
(39 puan) tarafından
Ah ah dün eşim dedi sabah kalkıp babamın mezarına gidelim diye mezarlık çok uzakta gidebilecek durumda değilim maalesef bende dedim sabah kalkalım annene gidelim hem siz konuşun barışın hemde beni oraya bırakırsın annemi abini alırsın siz gidersiniz mezarlığa dedim sonra gelip beni alırsın dedim kabul etmedi bende vazgeçtim artık
(7,014 puan) tarafından
Tamam üstüne düşeni yapmışsın daha da biseyler deme sen ne karışıyon der çıkar arada bi teklif et üstüne düşme boşver anne oğul arasına girilmez ben yaptım kötü oldum valla ne halleri varsa görsünler diyorum artık
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Eşin ne diyorsa öyle yap. Sen bu konuda tamamen haklısın herekeni de söylemişsin zaten. Hamilelik zaten zor ve gerici bir dönem kendim de öyleyim seni az çok anlayabiliyorum. İnsan bu dönemde kimin ne olduğunu çok güzel görüyor. Eşin maddi yönden iyiyse bence konuş kimseden yardım beklemesin. Çünkü bir iyilik yapıldığında başa kakılıyor ne anlamı kaldı yani. Allah kolaylık versin ev geçindirmek de kolay şey değil. Gönül ister ailen de destek olsun ama aile var aile var. Yine faydaları yoksa zararları da hok maddi anlamda. Benim kayınbaba bizi yolms derdinde. Evlendik ikinci hafta bize altınları naptınız borcum var dedi. Kendisinin gram faydası yok. Eşim kredi çekti bilezik aldı milletin içinde rezil olmasın diye. Evlendiğimizden beri para istiyodu eşim de sevmiyo pek bu durumları tek başına adam yani geçinemiyor parasını millete yediriyo sonra bize geliyor. En azından böyle değiller. Boş ver destek yoksa köstek de olmasınlar 
0 oy
(1,026 puan) tarafından
Hamile kadınsın ikisi de senin yanında kavga ederek çok yanlış yapmış 
0 oy
tarafından
Açıkçası gitmem esinede git falan deme yani hem ayrımcılık yapılıyor hem sen orda kıvranıyorsun can taşıyorsun kötüsün bide başına çocuk bırakıp defolup gidiyor ya çocuğuna birşey olsaydı arayıp sormamasida zaten değer vermiyorum size geberin demek eee zorunla bı insana ille bize daha beterini yap biz tepki vermiyoruz hak ediyoruz mu diyeceksin evladın söz konusuysa herkesi silersin bu arayıp sormamasi da dahil bence 
0 oy
(2,418 puan) tarafından
Ben olsam gitmezdim, net.
0 oy
(7,680 puan) tarafından
Kauinvaliden size neden yardim edecek anlamadim. Diğer ogluyla ayni evdeymis yani onlar ayni evde oturmak istemis siz ayri evde tabii ki kiranizi kendiniz verip kendiniz gecineceksiniz. Eşinde kıskançlık sezdim kirama yardım edeceksiniz ne demek o zaman siz de gidin ev ustune kira vermeyin yani eşin de bu kadar hasetlenmesin
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Kesinlikle eşinle annesi arasındaki probleme bence karışma çünkü o onun evladı ne söylese yarın bir gün yutar ama senin söylediğini hiçbir zaman yutmaz

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 438 göst.
30 Ocak 2023 Aile kategorisinde Tatlibiranne (673 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 56 göst.
26 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Havin06 (2,090 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 96 göst.
4 Mayıs 2023 Aile kategorisinde papatya3 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 690 göst.
17 Mart 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,850 soru

11,370,474 cevap

34,854 kullanıcı

...