0 oy
316 göst.
Aile kategorisinde (1,016 puan) tarafından
Merhabalar arkadaşlar, size birşey danışmk istiyorum. Ben sınava çalışmak için oğlumu 2 aylığına kreşe vermek istiyorum oğlum 41 aylık(3 buçuk yaşında). Yarım gün burda 2bin 500imiş. Biraz pahalı geliyo ama evime 2 dk uzaklıkta acaba öğle yemeği çıkartsam fiyatta düşme olur mu?? Asıl meseleye geleyim ,biraz kaygılym ondan ayrlmak noktasında ya hemen hastalanrsa yarın gidip konuşmak istiyorum ama neye dikkat etmem lazım,aklımda olan tekşey kamera olup olmaması.Tecrübeli annaler neler öneriyosunuz? 

11 Cevaplar

0 oy
(10,074 puan) tarafından
Canim ogle yemegini cikarsada cok birsey degisecegini sanmiyorum. Cunku ogle yemeginde dogru duzgun birsey yok :) benimkide yeni basladi 2700 11den 5e kadar
(1,016 puan) tarafından
sen de çokkkk haklısınsizinki tam gün mü?  Neyse artık 2.500 ödesin eşim artık biraz kısacağız 2 ay birşey olmaz
(10,074 puan) tarafından
Yok canim bizimde yarim gun 11den 5e kadar. Tam gun 3500
(1,016 puan) tarafından
Bizim burda da tam gün 3.500 yarım gün 2.800₺ tanıdık aracılığıyla 2500
-Reklam-
0 oy
(805 puan) tarafından
Benim ki 2.5 yaşında başladı tam gün sabah 10 akşam 4de çıkıyor yemek vs oraya ait 850 TL ücreti aylık hastalanma konusuna gelince hasta olma ihtimali çok çok yüksek kızım Eylül ayında başladı bebekken Bi kere hasta olmayan çocuğuna kaç kere serum taktirdik bir hafta gittiyse bir hafta hasta gelişim konusundan çok memnun kaldım ama eğer krese gönderme niyetin varsa takviye gıdalar vitaminler kullanabilirsin doktoruna sorup bağışıklığı güçlensin 
(1,016 puan) tarafından
Anammm o kadar mı hastalanıyor, öyle olsa benim çalışmam durur ben direk oğlumla ilgilenirim ğöndermemin bin anlamı kalmaz. Yaz ğeliyor ya belki bu kdr hastalanmaz dedim... Ayrıca bol sarımsak bal ek takviye olarak umce ilacı kullanmayı düşünüyorum bir de 850 yemek parası mı sadece, ne kdm veriyorsunuz hangi il
(805 puan) tarafından
Evet sadece 850 TL Kütahyadayim ben. Be nim kızda da konuşma geriliği vardı onun için gönderdim almayı bende çok düşündüm ama kaç doktora sorduydam hiç biri aldırma dedi bağışıklığı böyle böyle guclenicek dedi ama şöyle soyliyim iki gün önce merak edip e nabızdan baktım kaç kere doktora gitmişiz diye Eylül ayından itibaren sağlık ocağı ve hastaneye 28 kere gitmişiz ve şuan yine hasta
(284 puan) tarafından
Kreş hastalığı diye birşey var ilk işe başladığımda yakalandım çıkarken anca kurtuldum. Cidden çünkü çocuklarla temas halinde oluyordum ve bende sürekli hastalanıyordum. Her gün biri hasta oluyor ondan ona bulasiyordu bazı ebeveynler hastalık zamanında tabi çocuklarını getirmiyorlar di ama mecbur işten felan izin alamayanlar başka bırakacak yeri olmayanlar da getirmek zorunda kaliyordu
(1,016 puan) tarafından
Yaza ğirdik ya sanki biraz rahatım
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Benim oğlum 3.5 yaşınds tam gün başladı. 8- 16 arası. Alışınca kolay kolay alamazsın kreşten
(1,016 puan) tarafından
Maşallah... Ya maddiyatn dolayı eşim ğönderemez .. şimdilik yarım gün ... Hastalık noktasında korkuyorum
(5,132 puan) tarafından
Hastalik ilk 6 ay cok oluyor. Ama benim oğlum Eylül'de başlamıştı. Şimdi belki çok olmaz
(1,016 puan) tarafından
İnşallah öyle umuyorum ben de:)
0 oy
tarafından
Benim oğlum tam gün gidiyor 8.5kadar hasta olma ihtimali yüksek sürekli hasta okula gittiğinden beri 
(1,016 puan) tarafından
Aay en korktuğum.. ya belki yaz ğeliyor bu kdr hastalanmaz belki:(
0 oy
(4,290 puan) tarafından
Kızım 3,5 yaşında Eylül de başladı tam gün gidiyor sınıf mevcudu fazla sık hastalanır malesef ama gelişime katkısı büyük oldu ayrılma kaygısı yaşamadı 19 aylikken ise başladım annem bakıyordu belki ondandır benden ayrı kalmaya alışık ben 1.800 tl veriyorum sabah kahvaltı öğlen öğle yemeği ilkindi de kek meyve tarzı tatlı tarzı şeyler çıkıyor. Ogretmenin rolü büyük öğretmen iyi olursa çocuk daha iyi alışıyor.  Ogretmeni herseyden haber ediyor en ufak şeylerde bile o yüzden ben çok memnunum 
(1,016 puan) tarafından
Aaa en baştan beri gitmiş o zamanlar biz de daha da ucuzdu 1.800idi. şimdi 2.500
.... Ya ne bileyim oğlumun hastalığı noktasında tedirginim.
0 oy
(284 puan) tarafından
Ben kreşte çalıştım küçüklükten bi arkadaşımın çocuğu da tesadüf oraya geldi. İlk başlarda hiç alisamadi ve sürekli ağladı. Uykudan önce bez değiştirirken giderken bile agliyodu. Yemek yemiyordu annesi yanına koyduğu şeyleri bile çoğu kez yemiyordu. Kreşe bir süre sonra alıştı ama arkadaşım geri aldı. Tavsiyem çocuğunuzu vermeyin çünkü alışıp geri ayrılacak hiç gerek yok biraz ilerleyip yaşı büyüdüğünde kendisini ifade edebildiğinde verin. Sınava da uyurken calışmaya deneyin. Birde ögle yemeği çıkarsam demişsiniz ama sınıf sınıf yemek yemeye iniyorlar ve öğretmen de onların başlarında oluyor cocugunuz yemek anında nerde duracak peki ? Bizde böyle bir durum olsaydı sanirim diğer sınıfa koyardık ama ordakiler de yaşıtları olmazdı. Biraz düşünüp öyle karar verin bence
(5,391 puan) tarafından
Vala annem hasta ablam calosyro coculari küçük okula gdyor bakacak kmse yok vala ama.cogu kiresler aynı değil dyorlar hastalanınca eve gonderyorlarmis
(284 puan) tarafından
Aslında hasta olan çocuğu kreşe göndermek doğru değil çünkü diğer arkadaşlarına bulaştıranlar da olabiliyor. Bizim kreşte ateş kusma vs oldugunda ailelerine haber veriyorduk gelip hastaneye götürmek isteyenler alıyordu.
(5,391 puan) tarafından
Benim kızım geçen sene yoğun bakımında bir hfta kaldı üç tane yeğenim hastaydi bulastrdilar hayrlsi bakalım düşünüyorum braz durumumuzda yok kızımın gelişimi için de çalışıp kirese vermek istiyorum cogu insan gönderip.cok etkisini gören var gelisim.acissindan
(284 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun. Dr kontrolünde takviye vs kullanırsınız olmadı. Gelişimi açısından tabi iyi olur.
(5,391 puan) tarafından
Geçen sene ya zaten geçti atlatik çok şükür insalalh hayrlisi olur
0 oy
(1,024 puan) tarafından
İstanbul'da yım canm yarım gün ve 3.500tl ya öğle yemeği bişey vermiyolar zaten çıkarma çocuk alışsın yesin içsin oraada İstanbul'da kreş tavisye verenler varsa öneri bekelrim
(1,016 puan) tarafından
Ben de Kocaeli'deyim canım. Aslında oğlum yemeli çok sever yeme sorunu yok .  maddiyatda eşim sorun eder 2.800₺ dedi kadın
0 oy
(520 puan) tarafından
Bnm kizimda 41 aylık 3000 tl burda 8 den 5 e kadar duruyo
(1,016 puan) tarafından
O zaman gayet uygun burda yarım gün 2.800₺ yaaa. Tam gün 3.5000₺
0 oy
(2,861 puan) tarafından
Ben 3 yaşında kreşe verdim yarım gün gitti 2200 liraya .. şimdi 2500 oldu yine çok uygun geliyor bana başka yerler 4 binden başlıyor.. yemeği çıkarmak da olmaz çocuklardan ayrı gayrı olması hoş değil bence .. bizim okulda da kamera yok ama her gün rapor veriyorlar video foto paylaşıyorlar kızım okulda neler olduğunu da anlatıyor zaten sıkıntı yaşamadık 
(1,016 puan) tarafından
Bizim yarım gün 2.800 ₺ .. yemek noktasında şöyle okul bana 2 dk uzaklıkta. Benim amacım hoça ile konuşup 13.30 _ile 17 .30 arası çocuğu göndermek. O zaman öğle ymeeği içinde olmamış olur y
0 oy
(5,391 puan) tarafından
Allah kolaylık versin bnm kız 31 aylık bende düşünüyorum üç yasina basmadigi için bazı yerler almıyor alan bı yer var da servisi üç yasi ve üstü varmış bizdede araba yok durak dönmüş uzak bende ayretten calsimak istyorum da ama maalesef uymuyor kızımın braz konuşmayı tam öğrensin diye istedim de çok sık hastalniyor dyorlar bnm kızda hasas vala geçen sene üç yeğenim hastaydı kızıma bı bulaştı bir hfta yoğun bakımında kaldık bende çok korkuyorum 
(1,016 puan) tarafından
Ufff çok korkuyorum bu denli hasta olursa. O zaman hiç göndermenin anlamı olmaz ki:((
(5,391 puan) tarafından
Vala haklsiin cnm bende korkiyroim bide durak uzak kendi imkanlarımızla araç yok gotiremiyoriz
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Kreşe başlayan çocuk mutlaka hastalanır. Hiç şaşmaz.  
(1,016 puan) tarafından
Ufffff işte yaz geldi yaa biraz o yüzden çok olmaz sanıyorum

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 82 göst.
4 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Feyzosss (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 135 göst.
30 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Merve027 (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 92 göst.
9 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Bst.24 (4 puan) tarafından soruldu