0 oy
87 göst.
Diğer kategorisinde (3,101 puan) tarafından
Daha önce denemiştim ama sabaha kadar ağladı 1 hafta boyunca bende dayanamayip tekrar veriyorum, burda birkaç post okudum iste çok kolay alıştı 2 günde filan benim kızım asla öyle kolay alışacak olan bir bebek değil öyle tiksindirerek de biraktirmak istemiyorum öneriniz varmı 

5 Cevaplar

0 oy
(79 puan) tarafından
Ben oğlumda 18 aylıkken kesmek zorunda kaldım ama hiç zorlanmadim çünkü öncesinde emmesini çok azaltmıştim, sabah kalkinca belki veriyordum direk kahvaltısıni hazırlıyorum öğlen uykuda birde gece uykudan önce veriyordum, yani yavaş yavaş yap bir anda çocuğun elinden en kıymetli şeyini alma fazla hissettiğin emme aralıklarını hayatından çıkar oda buna alışır ve yavaş yavaş daha az ister yokluğuna alışır sonrada kesersin zaten direk 
(3,101 puan) tarafından
Gündüz en fazla 3 kere emiyor aslında
tarafından
3 cok fazla birkere ver ogle uykusundan once olsun yavas yavas kes unuttur yani
-Reklam-
0 oy
tarafından
Oğlum 2 yaşında aşırı bağımlı öyle böyle değil 

Saç yapıştırdım 

Salça sürdüm 

Oje sürdüm 

Siyah bant yapıştırdım 

Ne yaptıysam bırakmıyor gece uykumuz berbat ciddi anlamda yoruldum yani bunu yazdığıma bende inanamıyorum ama bıktım emzirmekten bir koca günümüz, gecemiz memenin üstünde geçiyor göğüslerim ağrıyor artık nasıl bırakıcak bilmiyorum:( 
0 oy
(2,540 puan) tarafından

Yavas yavas keseceksin. Ben oglumda oyle yaptim. Evet surec uzun suruyor ama oglum hasarsiz bitirdi bu sureci hatta kendi birakti.

Gece emiyorsa ilk gece emzirmesini kestim. Yatmadan once yogurt veriyordum, sonra kitap okuyarak vs uykuya dalmaya alistirdim. Ilk bi kac gun kalkti su verdim geri yatti. Basladigimda hemen hemen sizinkiyle ayni aydaydi. Sonra gunduz de yaza denk geldigi icin fazla gelmiyordu, disarda vs oyalaniyordu. Ilk birakma girisimi 23 aylik oldu 1 gun hic gelmedi ama sonra domuz gribi olunca ben antikor olsun diye devam ettirdim. Alismadi eskisi gibi sureci atlatinca gunduz 1 kere geliyodu gelmiyodu. Bi gun annecim sut bitmis galiba dedim (denemek icin :) gidis o gidis. Bi daha gelmedi hatta ben 10 gun uzuldum birakti diye :)

Bende tiksindirilme olayina karsiyim, sonucta sadece beslenmedi cocugum ordan duygusal olarakta benimle bag kurdu. Vakti zamani gelince kendisi birakiyor. Bu surecte kacmak yerine ondan destekledim acikcasi.

(3,101 puan) tarafından
Gündüz emzirmeyi kesmek nedense daha kolay geliyor gece çok direniyor
0 oy
(11,399 puan) tarafından
Azaltarak biraktiriyorlar canım deneyimim yok ama bi dene istersen mesela atıyorum günde 3 kere emiyor bunu 2 ye düşür 1 hafta 10 gün öyle devam et sonra teke düşür böyle böyle daha kolay olduğunu duymustum
(3,101 puan) tarafından
Evet öyle yapayim ilk 2ye düşüreyim
0 oy
tarafından
İllaki agliycak gunduz iyi oynat yorulsun gece süt yok de mesela komsumun oglu var 6 yasinda onu cok sever abi aldi sut yok dedim hep biraz agladi sut icir olmadi yardim et uyumasina ilk uc gun biraz agliyo direnmen lazim sonra meme diyip ardindan abi demeye basladi oyle oyle kestik he gunduz de emiyodu uyumadan fln onlarida ilk azalttim sonra geceyle birlikde hepten kestim sut iciyo bnimki 21 aylik suan 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 131 göst.
2 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 158 göst.
17 Şubat 2021 Aile kategorisinde Papatyasever (3,163 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 60 göst.
18 Nisan 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 75 göst.