0 oy
907 göst.
Aile kategorisinde (1,075 puan) tarafından
Şimdi bana bi deyin siz olsanz ne dusunursnz? Geçenlerde bi konu gecti iste yegenlerim hakkinda biri kız biri erkek kardes neymis erkek nefsi varms beraber yasamasi uygun olmazms vs degisik bi zihniyette konusma yaptı.Bende sasırdm tabi neyse dedim .Dün kendisi amcası ve kızlarıyla köylerine gitti ve gece orada kaldı iki tane de genc kız var kaldigi yerde evde kalınack müsaitlikte degil kücük .Şimdi ben şunu anlamyrm böyle diyen bir adam kendi bekar genc kızlarla bir arada kalması nasıl oluyor yani ona göre onlar hatta cevresindeki bütün kadınlar ya kardesi ya ablası.Vallaha şastm kaldm zihniyetine ayrı yaptıklarına ayrı .Bu durumda siz ne dusunursnz simdi ?

21 Cevaplar

+8 oy
(6,221 puan) tarafından
Demekki senin esjnin zihniyeti bozuk sana öyle söylüyor ama kendi gidip kaliyo kişi kendinden bilir derler ya öyle iste
(1,075 puan) tarafından
Valla bilmiyrm öyle anladm bende öyle degil anlatmak istedigim dedi baska bi boyuttan bakarak anlatti güya ama ne olursa olsun böyle bir dusuncesi olupta o evde kalması beni delirtti yani nasıl bi dusuncesi var anlam veremdm
(4,157 puan) tarafından
Zamanimizda hersey mumkun ama insan kondurup ykistiramaz. Bin aileden bir tane cikar biyle Allah korusun. İgrenc olay. Kendi ccklariniz yokmu kiz erkek o yonden dusunsun milletin ccguna yakistirmak kolay kendi ccklari icin aklindan gecirsin bakalim o pis zihliyeti agziyla da soyleyebilirmi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sapıklık diz boyu
(1,075 puan) tarafından
Valla bilmiyrm öyle anladm bende öyle degil anlatmak istedigim dedi baska bi boyuttan bakarak anlatti güya ama ne olursa olsun böyle bir dusuncesi olupta o evde kalması beni delirtti yani nasıl bi dusuncesi var anlam veremiyrm
tarafından
Valla banada degisik geliyor böyle fikirli insanlar.. sonra insanın aklına şu sözde geliyor dervişin fikri neyse zikirdir odur
(1,075 puan) tarafından
Iste kafam karısıyor bana göre cahilce zihniyetsizce bi düşünce he bu konuda dini bilgim de yok hadi onun var diyelim e insan bildigini kendi yapmiyrsa orada bi durmak gerek
tarafından
Su dün altında zaten yapılanlar bırak Allah aşkına valla bu terbiye aileden geliyor yetiştirme tarzi
0 oy
(2,399 puan) tarafından
Ne kadar sapık düşünce kardeşine mi nefsi azacak pislik herif
(1,075 puan) tarafından
Valla bilmiyrm öyle anladm bende öyle degil anlatmak istedigim dedi baska bi boyuttan bakarak anlatti güya ama ne olursa olsun böyle bir dusuncesi olupta o evde kalması beni delirtti yani nasıl bi dusuncesi var cözemedm
(2,399 puan) tarafından
Valla eşim böyle dese kendi kardeşimi annemi onun kardeşini bile evime alamazdım acaba yan baksr mı diye
0 oy
(3,481 puan) tarafından
Sapik galiba oyle soyledigi gibi dusunen dikkat eden biri olsa evde genc kiz olan yerde kendi de kalmazdi 
(1,075 puan) tarafından
Valla bilmiyrm öyle anladm sinirlerlndm bayaga  öyle degil anlatmak istedigim dedi baska bi boyuttan bakarak anlatti güya ama ne olursa olsun böyle bir dusuncesi olupta o evde kalması beni delirtti yani nasıl bi dusuncesi var anlam veremiyrm
(3,481 puan) tarafından
Yani bilemedim o belki uzun sure bir arada bas basa kalmak tehlikeli olabilir diye dusunmustur sonucta bir gece kalmis esin orada o yuzden bi sey diyemicem kendince hakli da olabilir
(1,075 puan) tarafından
Valla düsüncesinde belki bi nevi haklı bile olsa önce kendi öyle yasayack ona göre is arkadasları vs ablası kardesi olamaz o zaman
0 oy
tarafından
Bu erkekler varya saçma sapan konuşuyorlar sorsan kendi bile ne dediğinin farkında değildir maksat konuşmak olsun ortamda .bunuda söyledikleriyle yaptıklarının birbirinden farklı olmasından anlıyorum
(1,075 puan) tarafından
Yok dini bilgisi var güya ama yaptıklariyla düsündükleri bir degil böyle olunca ne düsünecegimi bilemyrm bende hakkında öfke duyuyrm
0 oy
(91 puan) tarafından
İnsanın fikri neyse zikri oymuş
0 oy
tarafından
Eşine sordunmu bunu
(1,075 puan) tarafından
Ya sordum tabi sinirlendm.vs yani ne olursa olsun ben böyle dusunmem dini bilgisine göre farkli boyuttan anlatmak istedim.dedi hadi tamam peki kendisi niye uygulmaiyor.yani dusuncesi yaptıgı farkli
0 oy
tarafından
Zihniyeti bozuk arkadaşların dediği gibi daha ne denir bu arada ben olsam kıyameti koparırım bana böyle diyorsun kendin kalıyorsun kalamazsın derdim :D
(1,075 puan) tarafından
Sabahtan beri kendimi yiyorum ona zaten dedim diyeceklerimi ama icim sogumuyor annesigile tüm sülalesine bagirarak söyleyesim var ne oldugunu ama durduryrm kendimi eve almcm aksm en mantiklisi
0 oy
(163 puan) tarafından
KİŞİ KENDİNDEN BİLİR İŞİ.
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Kimse kimsenin kardeşi ablası olmaz ki bu namahrem konusunu kendimize göre evirip ceviriyoruz işimize geldiği gibi aynı ana babadansa tamam kardeş abi onun dışındakilerle tokalasamazsin bile bırak aynı evde kalmayı 
0 oy
tarafından
Çok haklısın. Kişi kendinden bilir işi. Kusura bakma ama kocanın zihniyeti öyle demkki ki kardeşin kardeşe yan gözle bakabileceğini düşünüyor. Allah yukarda kocam böyle birşey dese bizi boşanmaya bile varabilecek bambaşka bir yola sokardı. Çok çirkin bir zihniyet çünkü bu
0 oy
(2,870 puan) tarafından
Senin eşinde pokluk net
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Demek o yapa biliyor onun dışında kimse yapamıyor çok geri kafalı hele iki kardeş için düşündüğü çok sapı.kca sonuçta amca kızına nikah düşüyor ama kardeşe düşmüyor eeee demek oluyorki eşinizde sıkıntı
0 oy
(1,666 puan) tarafından
Böyle söyleyen böyle de düşünüyordur. Kendine her şey uygun ama başkalarına gelince ayıp ve uygun değil demek ki. O iki genç kıza farklı şeyler düşünmediği ne malûm peki sonuçta erkek nefsiymis 
0 oy
(480 puan) tarafından
Dinimizde ona göre bana göre diye bi şey yok . Namahrem ve mahrem konularını araştırıp o şekilde yaşamak gerek .
0 oy
(998 puan) tarafından
Çok sapıkça bir düşünce 
0 oy
(704 puan) tarafından
Kendine gelince iş değişiyor demekki ne güzel uydurmuş kılıfına pisslik
0 oy
(323 puan) tarafından
Yanlış anlama ama benim gördüğüm duyduğum kadarıyla eğer bi kişi neyi eşine ters görüyosa normal olan durumu anormal gibi dillendiriyosa bil ki aynı düşünceye sahip. Bizzat şahidim bi tanıdığımız kocası eşini sokakta yürürken arkasına geçip bakim nasıl yürüyosun kıvırıyo musun sana bakan var mı diye dillendirip kadını bunaltıyo ama bence kendisi dışarda aynısını başka kadınlara yapıyor ki aldattığı çıktı meydana. Sizinde eşiniz kendi kuzenlerine nefis uyandırıyosa sizin kuzenlerinizinde size nefis uyandırdığını düşünebilir.
0 oy
(2,470 puan) tarafından
Dervişin fikri neyse zikrinde odur arkadaşım kocan dini bilgiye sahip dışarıya uygun olmayacağını vaaz verip kendisi uygulamıyor iki kardeşin nefsi kabariyoda onunki mi kabarmıyo şimdi  boyle düşünen birinin o evde dediğin koşullarda kalmasi  şaşırtıcı bu ne perhiz bu ne lahana turşusu  hesabı olmus 
0 oy
(369 puan) tarafından
tövbe bismillah daha neler 

herkese haram Bi kendisine helal ozaman öyle anlaşılıyor tövbe tövbe yahu 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 306 göst.
0 oy
28 cevap 767 göst.
3 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Esilaam (2,040 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 342 göst.