0 oy
353 göst.
Diğer kategorisinde (984 puan) tarafından
Millete ne diyeceğimi şaşırdım artık. Milyon tane kaynanam var. Gerçi esası hepsine bedel. Kızım 8 aylık bu zamana kadar mama içti emmedi. Kilolu biraz. Mama da şişiriyor. Bayramda gittiğim yerde az yedir az yedir mama verme yemek ver. Yav sanki her dk mama ağzında. Gece zaten hiç vermiyorum gündüz de en fazla 6 yı buluyor çok acizse. Ölçeği de az yapıyorum. Şişiyor çocuk ne yapim aç mı bırakayım anlamadım. Emeklemiyor daha. Gören niye emeklemedi Bi şey mi var. Kesin kilodan zayıflat o çocuğu. Kesin yürümez bu. Her çocuk bir sanki. Kaynanam da kızım az ağlasa bu niye ağladı. Gülse niye çok güldü. Aman güldürme sakın. Bezini alıyorum yavaş al. Gece yatıcaz bezini değiştir. Sanki ben bilmiyorum. Bi kere de şey dedi gece ağladı nasıl susturdun ne verdin doysun diye. Sanki bilmiyorsun mama içtiğini. Güya bana laf ediyor emzirmedim diye.

En son hepsine görümceme yaptığım gibi yapıcam o olacak. Yeter yav 

18 Cevaplar

0 oy
(7,922 puan) tarafından
Kaç aylık ve kaç kg 
(984 puan) tarafından
8 aylık şu an kilosunu bilmiyorum daha gitmedim yarın gidicem. En son 6 aylıkken 9 buçuk falandı. Bana da fazla geldi ama doktorlar normal emeklemeye veya yürümeye başlayınca gider kilosu demişti
(7,922 puan) tarafından
Anladım mama sisiriyo ozaman
-Reklam-
0 oy
(6,219 puan) tarafından
Her çocuk aynı değil bir değil diyerekten susturucaksin
(984 puan) tarafından
Diyorum zaten her gittiğim yerde ama yok anlamıyorlar. Yok o öyleydi böyleydi. En son susuyorum ben de
0 oy
(6,957 puan) tarafından
Baş edemiyoruz bacım seninkine mam verdim diye kiziyolar benimkine de vermedim diye kiziyolar zayıf kalmış kilo almiyomus onların aklına uydum 2 ay mama verdim zaten ilk ay meme reddi başlamış fark etmemisim 1 ay daha vermişim çocuğu geri memeye çeviren kadar akla karayı seçtim yaşına girdi bak biraz önce yine delirttiler bi ayağımı kescem burdan o zaman akillancaklar 
(6,957 puan) tarafından
Ayrıca benim oğlum yaşını doldurunca emekledi kilolu olmadığı halde cunku boyu uzun 7 8 aylıktan beri niye emeklemiyo emeklemeden yürüyecek şöyle böyle bi susmadilar sonunda emekledi ayrıca emeklemeden yuruse nolur yani ne kaybeder
(984 puan) tarafından
Kimse anlamıyor yaa aynı işte annemde kardeşimi emziriyor. Hâlâ niye emiyor diyorlar. Geçti şu an daha emzirmiyor da. Mesela ben de emekelemeden yürümüşüm. Bi eksini görmedim çok şükür
(6,957 puan) tarafından
Kız yok ver ağızlarının payını susmuyo bunlar yok yok en iyisi mesafeyi koymak bayramdan bayrama gitmek
(984 puan) tarafından
Öyleyiz zaten de bayramı da hiç ediyorlar o yüzden
(6,957 puan) tarafından
Bayramda dagitme o zaman
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Bence iyi sabretmissn maşallah, sen sustukca onlar keyiflerince konuşmuşlar canım kendine bu kötülüğü etme 
(984 puan) tarafından
Cano zaten 2 senelik evliyim her şeye sus sus. Kafama çıktılar. Hele görümcem. En son kavga edicem aynı ona yaptığım gibi.
0 oy
(12,954 puan) tarafından
Annesi benim ben sizden iyi bilirim napacağımı derim. Demişliğim de var kayinvalidem bile ilk zamanlar soyle yap böyle er diyordu artık cesaret edemiyor demeye 
(984 puan) tarafından
Keşke ben de desem. Sürekli bana seni kızım gibi görüyorum der, hatta kızıyla dertleşmez benle dertleşir beni yakın görür o yüzden öyle davranasıö gelmiyor. Öyle yapmıyorum diye afedersin kafama ediyorlar
0 oy
(590 puan) tarafından
Benim bebeğim hiç emmedi aptamil prosyneo kullandım hiç sismedi.sagljkli besliyorum zamanindada yürüdü.genetik olabilir bazı şeyler mamadan dgl
(984 puan) tarafından
Evet bende aynı mamayı kullanıyorum. Her çocuğa etkisi farklı demek ki. Gel de bunu onlara anlat
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Vallahi ilk oglum mamayla buyudu hic de sismedu suan da daa her seyi yer 3.5 yasinda hala zayif insanlar hep konusur 
(984 puan) tarafından
Aynn öyle boş konuşuyorlae hep
0 oy
(1,546 puan) tarafından
Milleti tinlamayarak konussun dursunlar
0 oy
(2,374 puan) tarafından
Baş edemiyorum. Millet bana anneliği öğretmeyi kendilerine vazife edinmişler. 
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Sizin öyle yetiştirin de ben böyle yetiştiriyorum de 
0 oy
(12,595 puan) tarafından
Güzel dayanmişsın ben dayanamaz cevabını verırım 

Benim kiza geçen kaynanamın kaynanası zayıf dedı 

Her ay kontrolünde soruyorum dr sorun yok diyor 

Dediler işte biz nişasta su şeker verırdık hepsı kilolıydu dıye 

O yüzden veremiyorlar yuz kilodan aşşa olan var mi evde dedım 
0 oy
(767 puan) tarafından
Kendi dogurdugumuz 2 çocuk bile birbirinden farklıyken başka çocuklarla nasıl kiyasliyorlar anlamıyorum gerçekten 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Mama şişiriyormuymus:) şişse benim kız davul olurdu . Verdiğiniz manada seker oranı nedir baktınız mı markası ne?
(984 puan) tarafından
Aptamil prosyne kullanıyorum da hiç şeker oranına bakmadım. Doktora da sormuştum zaten kullan demişti ilk doğduğunda
(9,247 puan) tarafından
Prosyn hiç bilmiyorum belliki yaramış seninkine
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Yüzlerine saatlerce bak konuşma ama sadece bak :)
0 oy
(3,333 puan) tarafından
Gerektiği yerde gerektiği cevapları alarak susuyorlar
0 oy
(6,784 puan) tarafından

Bacım bunlar çocuk askere gidince gelince, evlenince vs hepp karışırlar. :angel: ha bide torun olunca, gelinin nasıl iyi mi, damatın nasıl❓ nasıl

0 oy
(5,240 puan) tarafından
Şişiyor ne demek mama niye sisirsin hani önce şunu idrak edin mama şişirmez bunye meselesi iki kizim var az sütüm oldu ikisinede mama devam ettim biri kilolu digeri değil simdi biri şişti digeri şişmedimi tüh ne saçma düşünceler önce kafandan onu sil sonrada baktın kilosu aşıyor biraz daha azalt ve gıda ağırlık ver 
0 oy
(6,314 puan) tarafından
Bizde de aynı. Bebeğim biraz zayıf sütün yaramıyor diyor bazı densizler. Hiç takmıyorum çok şükür emziriyorum yararı var zararı yok. Varsın zayıf olsun. Sen de takma he de geç. 

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 316 göst.
21 Mart 2023 Diğer kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu
+1 oy
19 cevap 327 göst.
0 oy
9 cevap 117 göst.
3 gün önce Diğer kategorisinde Sed.bey (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 134 göst.
7 Nisan 2024 Aile kategorisinde Yakamozzzz (428 puan) tarafından soruldu