0 oy
316 göst.
Diğer kategorisinde (984 puan) tarafından
Gerçekten bıktım ya bu çevremdekiilerden. Hepsi ailem bu arada. Yani konuşanlar. Görmüşsünüzdür belki dün spirali çıkarttım kızım 7aylık. Annem tutturdu niye çıkardın nolcak şimdi. Yine çocuğun olursa diye. Anne dikkat ederiz diyorum mecbursunuz diyo.zaten psikolojim alt üst oldu. Sürekli ya yine hamile kalırsam diye korkuyorum bir de bunlar var. Biri de babaannem ve kaynanam. İkisi de aynı kafa. Olsun napıcan bakarsın mecbursun diyorlar. Riskli diyorum bir şey olmaz diyorlar. Kaynanam sürekli kızıyla kıyaslayıp duruyor. Aramızda 12 yaş var 1 buçuk yaşında oğlu var onlar kendi korunuyor ama o da yapsın Bi çocuk deyip duruyor bana. Gerçekten sinir oluyorum ne dicemi bilmiyorum susuyorum sustukça başıma üşüşüyorlar

23 Cevaplar

0 oy
(2,777 puan) tarafından
Duymayarak özellikle  kaynanamda duyma modum kapalı ☺️
-Reklam-
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Asko niye söylüyosun ki. Annemde olsa benim yatak odama yada dogurdugum çocuğa karışamaz. Böyle özel konulari da kimsenin konuşmasına müsade etmem. Teyzem bu konuda çok konusmay çalışır mesela bağlat tüplerini demişti. Bende benm doğurduguma sen mi bakiyosun dedim. Bı daha ağzını acamadi. 
0 oy
(3,601 puan) tarafından
E suç senin kusura bakmada seni. Spiral den kimene neden çıkardım yok taktırdım diye haber veriyorsunuz ailen kadın dogumcu mu bu senin hayatın nasıl korunup yada korunmayacagina sen karar verirsin
(984 puan) tarafından
Yok canım şöyle spiral yüzünden çok hasta oluyorum ve hastaneye gidiyorum hep. Bunlar da bunu bildiği için spirali çıkarttırdığımı da biliyorlar
(3,601 puan) tarafından
İste bilmelerine yine gerek yok hastaneye gidiyorum kadın doğuma kontrolum var dersin ayrinti vermene gerek yok spiralden hasta olsam demem ki  ben fazla hesap veriyorsunuz aileniz bile olsa onlarda size hesap soruyor boyke
0 oy
(9,023 puan) tarafından
Spriali niye çıkardın? Ayrıca herkese herşeyi anlatmadan keske takirdigimdan ne annemin ne kaynanamın haberi. Var. Çocuk yapacaksam da ben yaparım. Ben herkese cevabını veririm özel ayip mahrem diye bir şey var. Anlatılmaz sorulmaz bunlar
(984 puan) tarafından
Aşırı kanamam oluyordu o yüzden
0 oy
(1,462 puan) tarafından
Ben eşime bile söylemeyeceğim taktirdigimi sen hatayı başta yapmissin da duymayacaksin daha 7 aylık çocuk ikincinin derdine mi dusmusler
(984 puan) tarafından
Kız niye söylemiyosun
(1,462 puan) tarafından
O da korunsun diye :) spiralle hamile kalmak istemiyorum
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Bazen görmeyecek, duymayacak ve mesafeni koyup  konuşmayacaksın.. ben böyle başa çıkıyorum.
0 oy
(2,813 puan) tarafından
Bu hep ulu orta herşeyini konuştuğn için oluyor onlara fırsat veriyorsn konuşma için, kaynanam 1 sefer konuştu aldı cvbını kimseyi ilgilenmez benm çocuğum hamilelm hastalığım 
(984 puan) tarafından
Hastaneye falan çok gidiyordum o yüzden biliyorlar
0 oy
(768 puan) tarafından
Hayatıma karışan kimse olmadı bu zamana kadar çok şükür.neyle korundugumu kimse bilmez.zor durum senin için 
0 oy
(618 puan) tarafından

Baş edemiyoruz saliyoruz çayıra :angel:

0 oy
(4,983 puan) tarafından
Sende spiralin olmasını yada cikarttigini neden biliyorlar ki ben ona takıldım yani bu konuyu sadece esinin bilmesi yeterli bence 
(984 puan) tarafından
Spirali taktırmamı kendi annem önermişti zaten. Kendim çok çekiniyordum taktırmaya. O yüzden biliyor. Ama spiral yaramadı kaç kez hastaneye gittim. E kaynanam da sürekli arayan soran biri. Bi kez evde baygınlık geçirmiştim direkt hastaneye gittim. Bana ulaşamayınca eşimi aramış o söylemiş
0 oy
(119,570 puan) tarafından
annen nerden biliyo spiralin oldunu yani o kadar ozeli anlatiyosan laf duymayada katlan bacim
(984 puan) tarafından
Spirali taktırmamı kendi annem önermişti zaten. Kendim çok çekiniyordum taktırmaya. O yüzden biliyor. Ama spiral yaramadı kaç kez hastaneye gittim. E kaynanam da sürekli arayan soran biri. Bi kez evde baygınlık geçirmiştim direkt hastaneye gittim. Bana ulaşamayınca eşimi aramış o söylemiş
(119,570 puan) tarafından
sen bi dur demelisin cevrende herkez sana hükmeder olmus
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Ya hayatinla alakali sınır cizmeyi ogrenmezsen herkes senin kararlarin senin hayatinla alakali yorumda yapar. Kararda verir. Onceligin bu olsun sonrasıni halledersin. Konuşman gereken yerde susup, konusmaman gerekende yerde konusursan sonuc bu oluyo canim
0 oy
(5,766 puan) tarafından
offfff gerçekten o konuşanlardan çok size kızıyorum ya niye susuyor sun niye çok merak ediyorum sakın bana saygısızlık yapmak istemiyorum deme saygı hak edilir onlar mı belirliyor senin neye mecbur olup olmadığını niye bu kadar müdahaleye izin veriyor sun ya çok mu zor benim hayatım benim kararlarım kimseyi ilgilendirmez demek 

valla madem böyle her şeye susuyor sunuz çekin cezanızı o zaman 
(984 puan) tarafından
Tamam abla sakinnnn :))
(5,766 puan) tarafından
Valla çok sinir oluyorum böyle susup kendine laf getirene
0 oy
(3,771 puan) tarafından
Düşünmüyorum yapmayı ben bakacam sonucda de bnm kararım bişey demedi izin verme 
0 oy
(163 puan) tarafından
Aile çevresiyle yakın yaşayan sık görüşen insanların biraz ketum olması gerekiyo. Benim spiralimle yada gebeliğimle ilgili anneme bile laf düşmez, diğerleri kim oluyor. Bu kadar herşeyini paylaşıp anlatınca gereksiz yorumlara da maruz kalırsın, sinirin de bozulur canım biraz ketum ol. Hastaneye gitsen bile detay vermek zorunda değilsin
0 oy
(3,590 puan) tarafından
Anlamadim simdi bi tane daha yapmanii mi istiyolar yapmamani mi ayrica boyle ozel seyleri hic anlatmasaniz daha iyi bence spiral olsun cocuk yapmak adet olayi vs bana gore anne kayinvalide babaanne gibi buyuklerle paylasilip konusulacak konular degil hani arkadas olur kiz kiza konusursun veya abla kardes o ayri
0 oy
(13,390 puan) tarafından
Pardon ama spiral ile mi korunuyorsun prezervatif ile mi korunuyorsun bu kadar detayi annen kaynanan anneannen halan teyzen bilmem kimin niye bilsin ki ben sadece bir kez ablama fikrini sormak için söyledim. Neredeyse 8 aydır var annemin geçen haberi oldu daha kaynanamın haberi yok mesela bu kadarı ÖZEL hayata giriyor kimsenin bilmesine gerek yok diye düşünüyorum 
(984 puan) tarafından
Sadece annem ve kayınvalidem biliyor zaten. Kendi annem önermişti onu da. E çok hasta olunca da kayınvalidem de öğrenmiş oldu
0 oy
(4,711 puan) tarafından
neden soyledin
(984 puan) tarafından
En başta kendi annem önermişti zaten spirali. Çok hasta olunca da kayınvalidem de öğrenmiş oldu. Bende Bi huy var yalan söylemiyorum
(4,711 puan) tarafından
acip bakmiyorlar ya sen bastan hata yapmissin
0 oy
(16,123 puan) tarafından
Böylelerine lafini esirgeme olursa siz mi bakacaksınız sanki de. 
0 oy
(3,253 puan) tarafından
Kesib size veriyim. Siz taşıyın. Ne zaman ne yapacağınıza siz karar verirsiniz. Kendi vücudum üzerinde benim karar vermem ne haddime demii...

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 355 göst.
24 Nisan 2023 Diğer kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu
+1 oy
19 cevap 329 göst.
0 oy
8 cevap 108 göst.
13 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Zeynnpp (384 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 123 göst.
1 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Sed.bey (6 puan) tarafından soruldu