0 oy
370 göst.
Diğer kategorisinde (5,373 puan) tarafından
Biz üç buçuk yıldir evliyiz kziim iki buçuk yaşında ev kira yeni taşındık eşim yeni işe grdi braz borç ta var daha eşim maaş bile alamadı öteki hafta alacak dolap bom boş nebilm kıyafet falan eşim sanki yetistremiyor fatirlqr falan derken zaten herşey pahalı markete dört parça bise aliyon 400 TL tutuyor eksiğim çok iç giyim kazak pantolon falan bide masa ve TV ünitesi takım oalrak aldk takstli olarak eşim odeyecek sehpam yok misafurm gelince utanıyorum halilarim hepsi rütübet lekesi geçmiyorda dyer pis evde hep öyle.oldu baharatlik yok tavam yok caslmak istyorum kızımda tam cümle kuramıyor belki onun içinde iyi olur sklyor  hergun parka gotturoum ayaklarım agryor peşinden koşmaktan fabrika ya ait kiresler var birisini aradım tecrübeniz olmadığı için alamayiz dyor birisini aradım kires kabul edyor ama iş yeri üç vardıya dyor bende tek vardiya istyorum dyor üç yaş üzeri kires servisimiz var ama üç yaş altı kendi imkanlarinizlami gotryorusunuz dyor oda durak uzak donmusa bı dünya para verecem arabamiz yok:( blmiyorum bende işkura gidecem yokluk çok zor vallahi maksat maddi yönden braz toparlanalim dyorum 

18 Cevaplar

0 oy
(2,701 puan) tarafından
Çocuklarım büyüsün biraz çalışıncam kendi işimi istiyorum yapamazsam başka yerlere bakarım 
(5,373 puan) tarafından
Kaç yaşındalar kendi işiniz ne
(2,701 puan) tarafından
Küçük butik düşünüyorum satış temsilciliği yaptım 6 yıl iletişimmim iyi o yüzden çok istiyorum Rabbim herkesin gönlüne göre versin, bilir 4 olacak diğeri 2 olacak inşallah
(5,373 puan) tarafından
Kireşe mi vercen inşalalah cnm
-Reklam-
0 oy
(10,047 puan) tarafından
Allaha sukur maddiyat bakimindan demiyorum ama evlenene kadar hep kendi parami kendim kazanip yiyordum. Suandada ozgurum para konusunda sikintim yok ama ozledim yani kendi parami kazanmayi
(5,373 puan) tarafından
Ben hep anneme veriyrodim bana adam akili bişey almadı tencereler.hep dibi tutuyor kasiklqr bardaklar hep elinde kirildi
(10,047 puan) tarafından
Neden annene veriyordun. Bende kazandigimi icinden az alip anneme verirdim ama annem Allahi var hepsini biriktirdi kurusuna dahi dokunmadi Allah razi olsun kendi cebindende bize cok harcadi. Ben evlendim hesabimda 100.000 tl para 2 burma 1tanede 25 gram bilezikle geldim esimin evine
(5,373 puan) tarafından
Yok cnm vala dyirdu ver ev alacaz kendime bir TL almıyordum hiç kıyafet falan almadım harcamadim essek gbi ver sana çeyiz alacaz mağazada dyordu bı baktım hep parq yok para yok dye dye kapının önüne gelen züccaciye de aldı eşim halen yüzüme vuryor tabaklar kaşıklar hep elimizde kırıldı sana hiç bişey almadı falan ozman maddiyat yönden durumumu, yoktu abim askerdi bişey dyemiyordum belim de fıtık bile çıktı okdr calisyrodum vala gece gece sarhosciulqr cikiyridu karşıma ben evlendim ailem memlektei evi saati ev aldılar babam emekli maaş alıyor artı calisyor annem emekli maaş aliyro abim ablam calsiyro durumları baya iyi çok şükür ama ben evlendim kaderim yine aynı aldı yine aynı fakirlige mahkum kaldım yine kira yokluk yine sukulrr olsun ama yokluktan çıktım kitliga girdim resmen ya:(
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Başlığa göre cevap veriyorum  çünkü uzun okuyamadım.  Evet isterdim ama 3 cocukla eşim cocukla bak yeter diyor ama bazen ciddi anlamda sıkılıyorum 
(3,950 puan) tarafından
Maddi açıdan düşünme olaya rabbim mutlaka onlarin rızkını verir. Benim 3 çocuğum var inan insan psikolojik anlamda çok zorlanıyor
(5,373 puan) tarafından
Eşimde öyle dyor bende braz toparlanalim dyorum ailemde dyro daha borcunuz btmrdi durmunuz yok nye dusnuyorusnuz dye:(
(3,950 puan) tarafından
Hakkınızda hayırlısı olsun canim ama inan cok zor oluyor en az aralarında 5 yas olmasi lazim
(5,373 puan) tarafından
Sen pişman sin dimi hemen getrdn dye
(3,950 puan) tarafından
Çocuklarima rabbim uzun sağlıklı ömür versin.
Ama cocuk yas aralığı 5 yas olmali ufakla büyük olanin arasi 5 yaş cok güzel ilgileniyor kardesiyle ama ortanca kardesini kiskaniyor surekli zarar vermeye çalışıyor
0 oy
(4,676 puan) tarafından
lise hemsire cikisliyim evlendim bir yil calistim daha da calismadim Allahim dusurmesin ben istemiyorum calismayi su donemde istesem bile.calisamam kizim hasta bakiciya versem kesin dover cunku huyu cok pis bazen ben bile.tahammul edemiyorum 
(4,676 puan) tarafından
valla gecen hafta ev topladik yani toplayamadim .d yetistiremedim adamlar geldi masal uyuyordu yatak odasinda askilari aliyordum uyandi adam da uyandin mi guzel kiz dedi yeminle yarim saat agladi adamin elinde penguen vardı sen misin onu alan dedi ona agladi karsi komsuma verdim bebekle oynasin diye iki dakka da apartmani ayaga kaldirdi adamlarin elinden tutup kapiya ittirip gitmelerini istedi en son adamlar esime yenge gitsin beneye baksin yeterki biz toplayak dedi goren Allah yardimcin olsun diyor bazen cok agrima gidiyor bazrn de gulerek her babayitin harvi degildir bole bebegin denk gelmesi diyorum.d ikimizinde allah yardımcısı olsun.d
(5,373 puan) tarafından
Kaç aylık cnm bazen dyorum acaba bnm kızım tekmi bukadr yaramaz :) bnm kızda 31 aylık
(4,676 puan) tarafından
kasimda 3ys olacsk iste.d
(5,373 puan) tarafından
Bnm kız da Eylül'de üç yaşına basacak peki konisyormu
(4,676 puan) tarafından
yok canim ozel egitime gidiyor
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Eve isler var canm onalri araştır eve gelirler ayni şehirdeyiz zaten ama sen uzaksn..bizim burda cok var ?? Soruya gelirsek ben isterdim çalışmayı her isteğimi almak icn cocukalrima kendime suan muhtaç gibiyiz 
(5,373 puan) tarafından
Kız onların üzerinde boncuk gecriyirsun ama çok zor insanın gözü kör oluyro blyorum İstanbul da komsumda yapyordu bende alacaktım vazgeçtim kziim yutaar kulagina burnuna sokar Allah korusun tehlikeli isler
(2,297 puan) tarafından
Yok  sadece dugum atiyordu o kadar canm. Brn gördüm terlik isu de var
(5,373 puan) tarafından
Eşimde izin vermiyor vala kızım ilgsiz kaliyro
(2,297 puan) tarafından
Anladm da işe girince nasıl olacak
(5,373 puan) tarafından
İşte kızı sabahtan kirese birakacam ordan iş servisi bekliyecem binecem ise gidceem.kiresin önünde durqcam kızı Alaçam donmusa.binip.eve gelecem napim üç yasa kdr kires servisi karsilamyormus iki buçuk yaşında Kendi imkanlarınizla.goturup.getrceksniz dyorlar
0 oy
(258 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum canım acaba evden iş mi düşünsen bende son zamanlarda onu düşünüyorum. Örgü öğrenip ufak tefek satsak en azından ayda bir eşyamızı alabiliriz belki. Çevrem olsa farmasi satmayı da düşündüm ama malesef yok girişimci olarak kaydım var fiyatlara bakıyorum gerçekten çok kârlı. Satabilirim diyorsan üye olabilirsin herhangi bir kota sınırı yada şartı yok. Aklıma da çocuk varken başka birşey gelmiyor gelen varsa bize de söylesin valla
(5,373 puan) tarafından
Örgü blmiyorum satış içinde çevrem yok dyer evdede ek iş hep alırdım fakat kızım ilgisiz kaliyro durmuyor sklyor çok zor vala fabrika da düşünüyorum vala
(258 puan) tarafından
Bende bilmiyorum örgüyü ama öğreneceğim en kötü ihtimalle kendime kızıma yaparım herşeyin fiyatı almış başını gidiyor
(5,373 puan) tarafından
Çok denemeye calsitim.ama yapamdim aslnda fabrika falan calsiyadim.iyi olurdu lise mezunuyim
(258 puan) tarafından
Benim kresli fabrikaya girmem için daha 2.5 yılın var galiba 6 aylık bizim minnoş
(5,373 puan) tarafından
Oda üç. Vardiya uymuyor ya
0 oy
(774 puan) tarafından
1 çocuğum var ve büyük ihtimal bu kışa doğru işe başlıcam inşalllah herkeste farklı farklı şeyler var canım Rabbim sizinde yardımcınız olsun inşâllah ❣️
(5,373 puan) tarafından
Cnm kaç yaşında çocuğunu kme.teslim.etmeyi dusunuyon kirese mi vercen
(774 puan) tarafından
Kayınvalideme söyledim bakarım dedi alt üst oturuyoruz zaten 16 aylık sayılır kışa kadar 2 yaşa yaklaşmış oluruz bakalım çocukta bende dayanabilirsek bir süre devam ederim çalışmaya
0 oy
(1,044 puan) tarafından
TV ünitesi masa almasaydiniz da olurdu bir süre ama sehpa şart 
(5,373 puan) tarafından
Uygun Muş dye eşim almis dyor ordan sehpa falanda alacaz bende çalışsam.dyorim sen kira ver hemen borcunu çok çok ver hemen btsin bende evimin bizim eksiklerini alalaim dyorim
0 oy
(6,375 puan) tarafından
Evde home Office çağrı merkezleri var onları araştır canım. 

Ben kendimi bildim bileli çalışıyorum kızım 11 aylık bu yıl geçsin yine başlayacağım inşallah çalışmaya

Senin eşinde bir tuhaf bir sürü eksiğiniz var daha kendinize yetemiyor musunuz eviniz kira üstüne çocuk mu istiyor hey Allah'ım..
0 oy
(13,144 puan) tarafından
Ben bazen keşke şartlar ellerseydi de çalışmasaydım diyorum ama hayat bir mücadele geldik uğraşıyoruz bakalım 
0 oy
(732 puan) tarafından
16 yaşında başladım evlendim çalıştım çocuğum oldu çalıştım halen çalışyorm şuan 26 yaş bir kere alıştım evde duramıyorum en son kendi işimi açtım butiğimi çok şükür 
0 oy
(1,337 puan) tarafından
Seni o kadar iyi anlıyorum ki bizde düğün borcundan dolayı baya sıkıntı yaşadık eksiğimiz vs yoktu ama eşim çok sıkıntı yaşadı borç ödeme konusunda birde biz aielerden 1 kuruş bile maddi destek almadan evlendik Allahtan arabamız vardı sattık ödedik tüm boçları cok rahatladık . İnşallah arabada alıcaz yakında. Bende senin gibi düşünüyordum vicdan yapıyordum keşke çalıssamda katkım olsa diye ama cocuklardan mümkün değil gurbetteyim birde hala cok istiyorum çalışmayı çocuklar okula başlasın belki çalısırım nasip . Eşin işe girmiş biraz sıkıntı daha yaşarsınız ama düzene girince düzelir inşallah içini ferah tut . Hepimiz aynı sıkıntılardan geçtik 
(5,373 puan) tarafından
Vala eşim aliyrodi borç aliyridi ablam verirdi abim verirdi annesi kardeşi varsa verirdi ekmek bulacak paramız olamazdı dyorum çalışayim vardiyalı olduğu için uymuyor yaa yoksa calsirdim en azidndan dört beş ay topalrmank icin
0 oy
(2,374 puan) tarafından
Tabii ki de diyorum ekonomik özgürlük apayrı bir şey 
(5,373 puan) tarafından
Kesinlkle bı kadının ekonomik özgürlüğü elinde olmali
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Geçim zor ewet bizdede borc var.bende 19 aylık bebek var bakacak kimsem yok bıraksam kreşe versem aldıfın maas gider ailem başka şehirde büyüsün çalısırım. tayine gittiğimiz yerde
(9,247 puan) tarafından
Var ben mühendisim
(5,373 puan) tarafından
Kıreş beş milyar
(9,247 puan) tarafından
Kız bes milyar değil 5 bin milyar diyince dedim bu neyden bahsediyor
(5,373 puan) tarafından
Neblm kız vala öyle baya pahalı yaa
(9,247 puan) tarafından
Aslında iyi ama maaslar az
0 oy
tarafından
Çok şükür eşimin kazandığı yetiyor bize çalışmak gbı bi hevesim yok evde çok fazla sorumluluğum var zaten birde çalışmaya vakit ayıramam evin temizliği çiflik temizliği tavuklar köpek inekler bisürü işim var yanı ekmeğimi kendim yapyorum bulaşıkları elimde yıkıyorum anca akşam oluyor 
(5,373 puan) tarafından
Ee kız en güzeli vala basın zaten yoğun mus
tarafından
Güzel zaten canım şikayetim yok elhamdülillah
0 oy
(3,405 puan) tarafından
Hep çalıştığım  için şimdi izindeyim çok rahatım  bu şekil okul hayati  öğrenciler  insani yoruyor  eve gelince bitkin sekil de gelip yemek temizlik yapacak halim kalmıyor  bazen
(5,373 puan) tarafından
Çocuklarıniz.kac yaşında kim.bakiyro
(3,405 puan) tarafından
Hamileyim cnm ilk bebeğim
0 oy
(3,020 puan) tarafından
Valla diyorum eşin eline bqkmak zor almak istesiklerini ertelemek veya vazgeçmek çok kötü birşey eşinin de gereksiz demesi daha kötü
(5,373 puan) tarafından
Evet vala eşim de bazen öyle dyor

İlgili sorular

+1 oy
26 cevap 732 göst.
25 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Yarali (121 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 192 göst.
4 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Neslihankce (1,946 puan) tarafından soruldu
0 oy
65 cevap 633 göst.
28 Şubat 2024 Aile kategorisinde Ozlem.23 (126 puan) tarafından soruldu