0 oy
311 göst.
Aile kategorisinde (315 puan) tarafından
Kızlar 10 gün önce ben evde yokken gorumcemle annem benim evimi temizlemisler pencerenin önüne de biraz bulgur koymuşlar kuşlar yesin diye altımızda dükkan var dökülür diye dusunememisler dükkan da çalışan kız da üst komşum olan adama demiş ki siz mi pencerenin önüne bulgur koydunuz kuşlar yere dökmüş birdaha koymayın adam da biz koymadık aşağıdaki koymuş demiş beni kastederek bu konu orda kapanmış haberim de yoktu hiç. Bugün sabah üst kat komşum olacak adam kapıya vurdu eşim evde yoktu buyur abi diye seslendim kapıyı açar mısın dedi azıcık açtım üstüm müsait değildi zaten buyur abi söyle dedim elindeki anahtarı parmak gibi sallayarak bana dediki bak seni uyarıyorum birdaha pencerenin önüne yem koyma aşağıdaki kadınla birbirimize guriyoduk dedi bende dedim ki ben evde yokken gorumcemle annem koymuş ama 10 gün oluyor birdaha olmaz kim sana ne dedi ki bu şekilde kapıma geliyosun dedim örttüm kapıyı. Sonra aşağıdaki dükkanın sahibi aile dostumuz onu aradım dedim ki adama kim ne demiş ki kapıma gelmiş sesini yükselterek tehtit eder gibi benimle konuşuyor elindeki anahtarı sallaya sallaya kapıma gelmeye ne hakkı var dedim oda dediki yalan söylüyor kimse ona birşey demedi de tartışmadi da ben onunla konusucam dedi sonra konuşmuşlar bayağı tartışma olmuş baktım adamın annesi kapıya indi bana diyor ki sen niye böyle yapiyosun senin yüzünden oğlumla kavga ediyolar ayıp değil mi komsuyuz burda falan bende dedim ki teyze senin oğlunun kapıma gelip bana anahtar sallayarak sesini yükselterek konuşmaya ne hakkı var eşim evde yok madem sıkıntınız var benimle sen bana gelseydin soyleseydin ben hastayım dedi. Uzatmadim örttüm kapıyı geldiğimiz günden beri bizi hiç sevmiyorlar zaten doğulu olduğumuz için. Bir kere de kaynım bana gelmişti gündüz eşya getirmeye teyze beni arayıp dediki binaya bir erkek girdi de snaa mi geldi diye imada bulunmuştu. Bende eşime söylemek zorunda kaldım bugün olanları eşim çok sinirlendi ama birşey yapma bak sakın tartışma sadece bil diye söyledim dedim. Ev sahibine bildiricem yoksa haklıyken haksız duruma düşmeyelim dedi bende tamam dedim. Yukarıdaki adsm aşağı da bar bar bağırıyordu bizimle uğraşmayın biz hastayız sorunlarımız var bilmem ne diye kim onlara bulaşmış ki ne hasta ruhlu insan bunlar huzurumu bozdular ya 

5 Cevaplar

+2 oy
(2,095 puan) tarafından
Ay resmen kişiliksiz karaktersiz insanlar bunlar. Siz hastaysanız millet ne yapsın yani. Bulaşan sizsiniz ağzının payını iyi vermişsin. Terbiyesizlik resmen. Binaya her geleni size mi geldi diyecek kadar düşük kalitede. Kişi kendinden bilir işi demek ki. Allah böylelerinden korusun. 
(315 puan) tarafından
Amin canım bide bugün kapıma geliyor adam ya
(2,095 puan) tarafından
Hayırdır yani o kim ki? Bir daha gelirsen seni şikayet ederim de gitsin. Sorunu olan benimle konuşabilir sen aracı da olma de. Bela olur böyleleri. Komşu değil bela ya. Manyak ruh hastası.
(315 puan) tarafından
Ne güzel söyledin vallahi bela. Birde annesi aşağı inip kızım sen niye böyle yapiyosun ayıp değil mi diyor sanki ben onlara laf söyledim ben bulaştım. Dedim ki teyze ben sana ne diyim ki anannemden bile büyüksün seninle ağız dalaşına mı gireyim şimdi yani asıl senin oğlunun yaptığı ayıp hangi hakla kapıma gelip bana anahtar sallıyor hayırdır dedim. Bana diyor ki olabilir cahil bilmem ne cahil dediği adam da 47 yaşlarında Allah akıl versin.
-Reklam-
+1 oy
(216 puan) tarafından
İnsanlar artık korkunç 
(315 puan) tarafından
Malesef öyle
0 oy
(517 puan) tarafından
Allah hayırlı ev, hayırlı komşu nasip etsin herkese . Valla bizde 1 ay sonra falan tayinden dolayı taşınacağız başka bi şehre . Nasıl ev sahibimiz olacak ? Nasıl komsularim olacak ? İyi mi olacaklar yoksa kötü mü diye sürekli düşünüp dualar ediyorum. Bu arada doğulu olduğunuz için ne alaka ya . Her bölgede iyi insan da var kötü insan da . Ön yargı ile yaklaşmamak lazım. Adam da ayıp etmiş. Valla iyi lafını vermişsin hepsine de .
(315 puan) tarafından
Boşuna ev alma komşu al demiyorlar beni çok rahatsız ettiler sabahtan beri huzurum kalmadı aşağıdaki esnafların hepsi ona kızdı yaptığının yanlış olduğunu söylediler boşu boşuna millete rezil olduk. Canım onlar bize öcü gibi bakıyorlar taşındığımız günden beri sevmiyorlar halbuki kimseye zararımız yok sadcee gelen gidenimiz oluyor o kadar, adam takmış bize kafayı.
(517 puan) tarafından
Senin yerinde olsam delikten bakarım ve sevmediğim biri ise asla kapıyı açmam . Şuan ben öyle yapıyorum .
(315 puan) tarafından
Annesine kapıyı açmadım ama ısrarla çaldı küçük bebeğim var evde mecbur açtım bide bana diyor ki kapıyı niye acmiyorsun
(517 puan) tarafından
Sanki açmak zorundaymışım gibi tövbe ya . Valla Allah yardımcın olsun . Ne bulaşık insanlar var ya
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Ne alaka doğulu herkez bır sayma insan olan sevılır  nereli olduğu önemli değil onu belırtıyım üstteki anne anne olamamış kı adam da one göre işte dengesiz bır bayanla muhattap olunmaz zaten    susma susarsan ezilirsin
(315 puan) tarafından
Susmadim zaten aşağıdaki esnafların hepsi onunla tartıştı eşim evde yoktu çünkü ikide bir kapıya gelip duruyorlardı ben böyle terbiyesiz aile görmedim
tarafından
Bir daha eşim evde yokken oğlun kapıma dayanirsa polis çağırım de canım bir erkeğin eşi yokken bir bayanın kapisina dayanmasi suç diye biliyorum polisi ara bence direk kapıma dayanıyor diye yani sorun olabilir ama eşine söylemesi lazım yada annesi gelip söylemeli öyle seymi olur gelip seni bir erkek tehtid edemez ne hakla yani
(315 puan) tarafından
Annesi yaşlı birde 80 yaşlarında falan ona dedim ki teyze sende telefon numaram var sen beni arayıp söyleseydin aradan 10 gün geçmiş dükkan sahibi şikayetçi değil senin oğlun ne hakla benim kapıma dayanıyor. Bana diyor ki aşağıdakilerin oğlumun boğazına yapışmaya ne hakkı var bende dedim ki demek insanları ne kadar rahatsız etmiş ki onlar da dayanamamış herkes bıkmış o terbiyesiz adam eşimin başını belaya sokacak durduk yere hadsiz ya
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Terbiyesiz erkeksiz eve ne hadle gelip laf soruyo kadınla kadın muhatap olur eğer sıkıntı varsa pi.s.lik adam ya sinir oldum ben bile hem doğulu batılı diyede kimse kimseyi sınıflandıramaz görgüsüzler
(315 puan) tarafından
Terbiyesiz ki ne terbiyesiz bide aşağıda adamlara bağırmış benimle uğraşmayın benim sorunlarım var vs annesi de sanki gelmiş 18 yaşında ergen oğlunu savunur gibi savunuyor hadsizler

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 78 göst.
11 Ağustos 2023 Aile kategorisinde 180497 (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 336 göst.
1 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Ayselaras (205 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 350 göst.
14 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Elif.m.05 (1,541 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 1,419 göst.