0 oy
81 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (84 puan) tarafından
Bugün hastaneye gittim dünde post açmıştım öksürük diye bugün hastaneye gittim soğuk algınlığı başlangıcı var dedi serum fizyolojik verdi yarın gel tekrar bakalım dedi eğer balgam attıysa yatış yapalım dedi baglami atması için neler yapabilirim evde ben babası ablası hepmis hastayız ama hepmizde maske ile geziyiz 

2 Cevaplar

0 oy
(7,447 puan) tarafından
22 günlük bebeğe bişey yapamazsın maalesef doktor müdahalesi dışında , geçmiş olsun 
(84 puan) tarafından
İnşallah yarına kadar bı mucize olur ve balgamı atmış olur gerektwn moralim sıfır kendimi cok suçlu hissediyorum hiç bir yere cikartmadim nerden geldi bu hastalık ya
(7,447 puan) tarafından
Canım suçlama kendini olabilir böyle şeyler hava tam hastalık havası geçer merak etme küçük olduklarına bakma çok güçlüler
(84 puan) tarafından
Orası öyle ama işte inşallah olmaz
(7,447 puan) tarafından
Merak etme hem hemen yatış vermesi de tuhaf
(84 puan) tarafından
Yatış vermedi yatisi yarın verip vermeyeceği belli olacak eğer yarın balgamı azlairsa vermeyecek
-Reklam-
0 oy
(11,306 puan) tarafından
Sık sık besle canım ve burnunu açık tut başka yapılabilecek bisi yok 
(84 puan) tarafından
Serum fizyolojik verdi doktor canım
(11,306 puan) tarafından
Onu sık burun aspratorle çek canım tek başına serum yetmiyor
(84 puan) tarafından
Doktorumuz aspiratör kullanma burnu yara olur dedi
(7,447 puan) tarafından
Doktorunuz tuhafmış kusura bakma ama ikinci bebeğimi büyütüyorum o aspiratörlerin ucu bebeklere göre zaten serum fizyolojik sonrası çekmen lazım temizlenmezki o zaman
(11,306 puan) tarafından
Ben de bisi demek istemedim yanlış bilgi vermemek için aslında kullanıldığında.daha rahat nefes alıyorlar sadece serum.cok.kisa.surelj.cozum
(7,447 puan) tarafından
Yok kuzum çekiliyor iki oğlumda da kullandım hala kullanıyorum tek başına işe yaramaz fazla çünkü
(11,306 puan) tarafından
Bende kullandım canım da iste doktor kullanma demiş diye bisi diyemedim
(7,447 puan) tarafından
Doktor ona göre yarın yatış vercekmiş baksana o da tuhaf geldi bana hemen yatış vercek olması
(11,306 puan) tarafından
İnan hiç bilgim yok kuzum Allaha şükür hiç hasta etmedik şimdiye kadar maşallah o yüzden ne yapılması gerek gerçekten bilmiyorum ama burnu tikaninca asprator kullaniyoruz
(7,447 puan) tarafından
Çok şükür canım bizde öyle bi 18 ay aşısında mikrop kaptı kanda enfeksiyon oldu bi onu bilirim ondanda kardeşine geçti tabi o zaman ilk kez antibiyotik verdik içim acıdı tabi bi o hastalığı bilirim
(11,306 puan) tarafından
Allah hasta olan herkese şifa versin bebek cocuk genç yaşlı zor bisi gercekten
(7,447 puan) tarafından
Amin inşallah canım benim evet çok zor gerçekten
(84 puan) tarafından
Kizlar yorumları tek tek okudum. Benim de ikinci çocuğum sürekli bişeyler değişiyor hastane kurallarından bende kullandım kızıma aspiratör kızım kışın doğdu çok şükür hiç hastalanmadi oğlum yeni doğdu hiç bir yere çıkmadım eve kimseyi almadım onda bile.kapti anlamadım yarın için çok endişeliyim ne yapacağımı bilmiyorum
(7,447 puan) tarafından
Valla benimde ilk oğlum yaz ikinci oğlum kış bebeği ikisinde de gerektiğinde kullandım
(84 puan) tarafından
Aspiratöru kaybettim zaten olmassa alicaz yenisi
(7,447 puan) tarafından
Al mutlaka lazım oluyor canım zaten
(84 puan) tarafından
Aldım canım nefesli olanından aldım
(7,447 puan) tarafından
İyi yapmışsın canım birde nebulazatör bulunsun elinde bize ilk defa lazım oldu çocuklar ve biz hastayız doktor bronşite çevirmemesi için elimizde olsun serum fizyolojiği bu şekilde verin ciğerlere inmesin dedi hava değişiminden kaynaklı hasta olduk resmen büyük oğlum sıkıntı değil ama küçüğüme bişey yapılamıyor o yüzden dün aldık valla elimizde olsun dedik artık ilerde falanda lazım olur diye aklında olsun fiyatları artacakmış artmadan al seninde bebeğin çok küçük
(84 puan) tarafından
Kuzum bende sordum doktora doktor bana dediki biz onu soğuk algınlığı için kullanmıyoruz bronşit gibi hastalıklarda kullanıyor gerek yok dedi bende alacaktım kullancaktim hatta hırıltı var çünkü bebeğimde
(7,447 puan) tarafından
Evet evet doktor bize bronşite çok kolay çeviriyor bu aylarda çevirmesin diye önlem amaçlı söyledi yoksa yatış yapmak zorunda oluruz bronşite çevirirse dedi valla bu güne kadar almadık ama lazım olur allah korusun hastane ortamında müdahale yerine evde yaparız dedik
(7,447 puan) tarafından
Çok küçük bebeklerde çevirmesi daha kolay oluyormuş yoksa bizde almayacaktık
(84 puan) tarafından
Eczanede varmıdır yoksa trendyoldan gettiecem bizim doktorsa bı sıkıntı var galiba
(7,447 puan) tarafından
Kuzum eczaneden aldık dün internet fiyatıyla hemen hemen aynı , her doktorun görüşü ayrı ama dediği şey bizi tedirgin etti minik oldukları için bişey yapılamıyor burun temizliği dışında birde serum aldık serum fizyolojik tuzlu su ya onun serum boyunu aldık şırıngayla çekip cihaza koyuyoruz on dakika falan Max dinlendire dinlendire veriyoruz serum fizyolojiği ciğerlere çekmiş oluyor bronşite çevirmemesi için yapıyoruz allah korusun bu hava değişimi mahvetti bizi ilk oğlum yaz bebeğiydi onda hiç böyle sorunlar olmadı tabi
(84 puan) tarafından
Tm kuzum en kısa sürede alicam bnde bnm kızım kış bebeğiydi ona hiç bişey olmadı çok şükür oğlum mevsim degsiminden hmm kaptı gerçi bizde hastayız komple
(7,447 puan) tarafından
Bizde hastayız ya valla yaz bebeği daha kolay en azından ek gıdaya geçmiştik desteklemiştir hasta olmamıştı hiç şimdi hiç bişey yapamıyorum yavruma elim kolum bağlı , geçmiş olsun kuzucum aynen elinde bulunsun en azından hastanede almaktansa ev ortamı daha iyi
(84 puan) tarafından
Aynen öyle kuzum sizede çok geçmiş olsun keşke çocuklar hasta olmasa ama oluyorlar işte biz ne kadar korursak koruyalım
(7,447 puan) tarafından
Sağol kuzum aynen öyle valla

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 165 göst.
29 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 165 göst.
22 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Cennet Tarhan (117 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 161 göst.
0 oy
6 cevap 93 göst.
15 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Lidaadill (9 puan) tarafından soruldu

380,273 soru

11,385,782 cevap

34,885 kullanıcı

...