0 oy
91 göst.
Güzellik-Bakım kategorisinde (415 puan) tarafından
Arkadaşlar merhaba kızım 22 aylık saçları çok cılız olduğu için doktorumuz kestimemizi tavsiye etti kısacık kescem ama hazır kesmişken doğal yöntemlerle gürleştirmek mümkün olur mu diye aklıma geldi sizin kullandığınız işe yarayan yöntemler, yağlar ya da şampuanlar var mı

5 Cevaplar

+1 oy
(2,537 puan) tarafından
Ben buna inanmıyorum ailede seyrek saç varsa genetiktir. Geçmişte herkes saçları sıfıra vurmuş ama bir sürü kel ya da seyrek saçlı var. İlk saçı kesince rengi daha siyah çıktığı için herkes gür çıktı sanıyor. 
(415 puan) tarafından
Aslında bende aynı fikirdeyim hatta bu zmana kadar kaç kişi söyledi kestir diye kestirmedim ama artık doktor da söyleyince bi bildiği var dedim. Babasının da benimde saçlarımız gür aslında ama kızım teyzesine benzedi heralde :)
-Reklam-
0 oy
(6,198 puan) tarafından
Sıfıra vurun sonrasında hergun başına zeytinyagiyla mesaj yapin
(415 puan) tarafından
Sıfır derisine zarar verir diye korkuyorum açıkcası babasının saç kesme makinası yla 8 10 numara da falan keselim diye düşündüm ama zeytinyağını deneyebilirim havalar ısınsın da hergün duş da alırız daha rahat olur teşekkürler cevap için :)
(6,198 puan) tarafından
3 e vursaydin bari kizzz
(415 puan) tarafından
Hala kıyamıyorum :)
(6,198 puan) tarafından
Birşey olmaz  yaz gelene kadar uzar ❤️
(415 puan) tarafından
Ne bilim ya hiç o kadar kısaltmak içimden geçmiyor o yüzden heralde yağlardan falan medet umuyorum :) inşallah çabuk uzar ❤️
0 oy
(3,545 puan) tarafından
Saç kestirmek sıfıra vurmak saçları gurlestirmez Ama farklı boylarda olan saçlar aynı boyutta uzayinca aaa saçı gurlesti diyoruz halbuki saç yapısı genetiktir
(415 puan) tarafından
Bence de öyle ama doktor da tavsiye edince bir bildiği vardır diye düşündüm
0 oy
(3,055 puan) tarafından

image

19 aylık kızımın da seyrek ve ince
(3,055 puan) tarafından
Bu arada badem yağı miydi onu tavsiye ediyorlardi
(415 puan) tarafından
Maşallah diyeyim benim kızımın çok çok daha az
0 oy
(1,157 puan) tarafından
Saç kesim gününe göre keserseniz daha gür olur sanırım.kızımın saçı uzundu doğduğunda 3 yaşına kadar hiç kestirmedim. Ucundan aldırdım yazın gürleşiyor gibi .şimdi de belinde saçı hiç kıyamam kısa kestirmeye 
(415 puan) tarafından
Ay takvimine göre diyorsunuz sanırım eve onu duydum bir araştırayım teşekkürler :)

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 425 göst.
4 Ekim 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nur8 (2,792 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 58 göst.
0 oy
9 cevap 348 göst.
7 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Ball annesi (1,050 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 155 göst.
12 Mart 2023 Diğer kategorisinde ilayda_2122 (76 puan) tarafından soruldu

378,352 soru

11,324,743 cevap

34,776 kullanıcı

...