0 oy
207 göst.
Aile kategorisinde (1,919 puan) tarafından
Gözüm cok korkuyor tuvalet eğitiminden halıları falanda kaldırcam ne yapmalıyım

15 Cevaplar

0 oy
(437 puan) tarafından
Bende pazartesi baslicam aşkım valla bende korkuyorum kilot falan aldim  bakalim kazamiz mubarek olsun 
(1,919 puan) tarafından
Bende aldım atlet külot falan
-Reklam-
0 oy
(9 puan) tarafından
Bender korkuyorum bir kaç aya biraktiracam
0 oy
(3,397 puan) tarafından
Hayrlısı canım migros çekini kullandın mı :) 
(1,919 puan) tarafından
Bilmiyorum ki öyle yazmıyor
(3,397 puan) tarafından
Ben hep markete gidip harcıodum en son verdiklerinde öyle yaptm bnda neden öyle bilmiyorum eger sen denediysen dijital kod olan yere yazcaksın kuzum
(1,919 puan) tarafından
Evet ama genel olarak bir sıkıntı var canım
(3,397 puan) tarafından
Tuvalet eğitimi içinde ben 20 aylık verdim yarım saat bir saat aralıklarla tuvalete götrdüm bezi tamamen bıraktık gecede takma yatagın İn altına muşamba koy ıslatrsa çarsafı yıkarsın ben şortla idare ettim illa altına yaptı çıkarıp yenisini giydirirdm biraz sabredebilirsen erken ögrenir canım
(1,919 puan) tarafından
Öyle yapicaz artik
0 oy
(15,269 puan) tarafından

Kaç aylık şuan. Bence 2 ay daha beklesen yaz sıcağında çok daha kolay ve rahat halledersin. 

İlla şimdi başlayacaksan eğer ilk günler her 15 20 dk da bir goturmelisin tuvalete. Çok az ve sık yapiyorlar ilk zamanlar. Çişini altına kaçırdığı zaman mümkün mertebe kızma. AA kaçtı mı olsun Yavrucum bı dahakine tuvalete yaparız . Gelince söyle bana de. Tuvalete tutturunca kendi de sevinecek. Öyle.oyle öğrenecek. Yarım saat içinde 5 kez altına kaçırdığını bilirim ben. 1 bardak su içtiği zaman 4 kez tuvalete gitmeyle ancak atıyor o suyu vücudundan. Bunları hep hesaba kat. 
Ben ilk zaman gece altını bezlemeye devam ettim. Ama o uyuduktan sonra farkettirmeden bezledim. O altında bezi olduğunu bilmedi. Sabah da çaktırmadan almaya çalıştım. Ne zaman ki gündüz cisini haber vermeye başladı. O zaman gece de çıkardım bezini. 

Yataginin en altına alez, onun üzerine 2 tane yan yana alt değiştirme örtüsünü, onun üzerine çarşaf serdim. Çift katlı. Alezi hiç islanmadi şimdiye kadar. En fazla alt değiştirme örtüsünü ve carsafini değiştirdim. 
Gece uyuduktan 1 1.5 saat sonra en geç tuvalete götürmek gerekiyor. Bir de sabaha karşı 5 6 gibi. Ben daha çok götürüyordum ama . En az 3 kez giderdik gece tuvalete. Çok şükür 3 4 haftadır gece yatağını ıslatmalari da bitti. Şükür. Kendi de çok seviniyor. Ve tuvaletini söylediği zaman ödül ver. Ödül gaza getiriyor. 
Kolay gelsin. Bazı çocuk çok çabuk ogreniyor. Bazı çocuk aylarca ogrenemiyor. Sabır işi. Yeter ki tuvalete otururken ağlamasın. O zaman iş çok Zor. O durumda zorlamamak lazım bence 
(566 puan) tarafından
Anlattiklarnni cok dikatli okudum kac yasinda balasdnz tam benm kizim iki yasinda gecen başlayacak gibi oldm vazgectm hemen konuşmuyor cunku cis falan deyince tuvalete koşuyor ama yapmiyor
(921 puan) tarafından
Evet bende okudum valla dikkatimi cekti benim.oglumda tam iki bucuk yasinda yazin baslicam nasipse suan vc yapcanmi artik bezine yapma deyince bagriyor yapmicam diye vcye yapmicakmiş yani :( simdiden inatlasmaya basladi
(1,919 puan) tarafından
33 aylik şu an
(15,269 puan) tarafından
Önce 26 aylıkken yazın bı denedik. Lazimlikla. Ama asla lazimliga oturmak asla istemedi. Ağladı. 4 gün denedim. Baktım ağlıyor. Korkuyor. Bıraktım ben de. Bir dahaki yaz tekrar denerim o zaman 3 yaşında olacak diye düşündüm. Ama hamile olduğumu öğrenince 30 aylıkken tekrar başladık. Yazın bebek de doğunca zor olur ikisiyle birden uğraşması diye. Kasım aralik gibi başladık. Şükür 3 4 haftadır gece alt ıslatmalari da bitti. Ama şunu anladım. Keşke biraz daha büyüdüğünde baslasaymisim daha çabuk ogrenecekmis. Ben öyle düşünüyorum yani. 3 yaşına yakın igretsem daha çabuk olacakmış . Çünkü mesanesi daha genişledi. Çişini daha çok tutabiliyor. O yüzden gece alt ıslatmalari bitti bence.
(15,269 puan) tarafından
Özgen önceden ben hep söyledim. Büyüyünce artık cisimizi kakamizi tuvalete yapcaz diye. Önceden hazırladım. Sen de şimdiden hazırla. Yaz gelince havalar iyice ısınınca başlamak daha iyi olur. Hem kıyafetler daha çabuk kuruyor. Hem de çocuğu yıkaması temizlemesi daha kolay oluyor. Ben kışın olduğu için çok zorlandım o konuda. Günde 12 13 pantolon islanirdi ilk zamanlar. Yetismiyodu nerdeyse. Sonra tuvalet eğitimine başlayacağımız zaman birlikte klozet aparatı seçtik internetten . Ben begendiklerimi sepete ekledim. O onların içinden seçti. Gelince basliycaz dedim. Böylece daha da heveslendi. Şükür oturmak istememe bu sefer daha az oldu. İlk denemede lazimlikla denemistik. Oturmak istememişti. Klozet aparatı hem daha kolay oluyor. Her açıdan
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Ben alışma aşamasında hiç bezi çıkarmadım. Külot bez aldım yarım saat 15 dk da bir lavaboya götürdüm alışınca çıkardım bezi
0 oy
(140 puan) tarafından
Kaç aylık acaba
(1,919 puan) tarafından
33 aylik şu an
0 oy
(1,278 puan) tarafından
Kaç aylık çocuğunuz benim kızım yarın iki yaşını doldurmuş olacak bende havaların ısınmasıyla başlarım diyorum
(1,919 puan) tarafından
33 aylik olduk
0 oy
(148 puan) tarafından
Oğlum 28 aylık bugün 4 gün oldu başlayalı ilk gün 8 kez üst değiştirdik ama hiç sert tepki vermedim klozet aldım ona uygun salona koydum halıları da kaldırmadım öyle aman aman hiç yer ıslanmadı zaten aylar öncesinden anlattım klozet e oturttum biraz bilgisi vardı bugün 4.günümüz ve hiç kaçırma olmadı sadece çiş e kaka geldi diyor :) geceleri de bez bağlamıyorum alarm kurup kaldiriyorum çok şükür gece de de bir sıkıntı olmadı bu süreç anne ve çocuk için yorucu eğer siz hazırsanız sabirliysaniz baslayın çünkü çocuklarda travma olabiliyor ilk gun pes etmeyi bile dusundum ama vaz gecmedim suan sabrimin karsiligini aliyorum iyi ilerliyoruz 1 ay disari cikmayi dusunmuyorum tam isi cozene kadar kolay gelsin umarim cok kisa surede kolayca sizde basarirsiniz :)
0 oy
(1,170 puan) tarafından
22 aylikken basladjm hic korkma cocuk bu altina yapacak ilk gun aksama kadar hep yapacak ikinci gun ilk gune bakarak yariya inecek ve gittikce azalacak altina kacirmalari hic strese girme abartildigi kadar zor degil inan
0 oy
(2,895 puan) tarafından
Halılar kalkınca yer soğuk olmaz mı 

Bende gece bezini mayısın sonuna doğru ayırmayı düşünüyorum

Hem altına çok kaçırır üşütür bence

Tabiki senin kararın
(1,919 puan) tarafından
Bende kararsızım biraz daha havanın ısınmasını beklesem mi halıyı da çiş yaparsa diye kaldircam
0 oy
(8,992 puan) tarafından
Bende öyle korkmuştum ama şükür Bi anda beklemediğim Bi zamanda alıştı şimdi tamamen bıraktık zaten inşallah kolay geçer sana da....

Ben halı vs ekstra hiç bisey yapmamıştım 
0 oy
tarafından
Benım kızım tam2 yaşında bu ara devamlı bezini çıkartıp atıyor bu hazır mı demek acaba tualetini söylemiyor ya 
0 oy
(415 puan) tarafından
Ay takvimine göre bez bıraktırma günleri var bir bakın derim yiğenim çok rahat bıraktı o zman 
0 oy
(5,385 puan) tarafından
Kaç aylık hiç korkma biz otryroduk kizmda lazimligina otrudum hadi çiş çiş bı ben bı eşim yirmi daka bir sürekli gotrdik sürekli yaptı bazen kaçırdı bazen salon  ortasında ypyordu ama ben izin vermiyordum on beş daka bir yirmi daka bir gotryrodum altına yapmasına izin verme hemen götür gotr bir hftada iki hfatada artık kendisi dyecek çiş kızımda öyle bizde ramazan orucu birinci gün başladık çok şükür iki hfataya hemen bitti 
0 oy
(457 puan) tarafından
Bende açtım altını Bismillah diyip bu sabah 21 aylık kızım 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 224 göst.
12 Haziran 2021 Aile kategorisinde Zbasmmr (940 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 79 göst.
2 gün önce Diğer kategorisinde Cemrenin-Annesi (1,934 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 115 göst.