0 oy
484 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

image

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ? Artıları ve eksileri ne olur ?

18 Cevaplar

+3 oy
(2,537 puan) tarafından
Ben hiç gocunmuyorum sevdiğim adamın soyadını almaya. Bence çok da saçma. Çocuk kimin soyadını alacak, babasınınkini alırsa onlar aynı soyadı taşırken ben neden ayrı olayım. 
(5,406 puan) tarafından
Aynı fikirdeyim. +
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Gayet yerinde bir karar. Geç bile kalındı. 
(7,717 puan) tarafından
Ben mesela daha fikrimi söyleyemeden memur kabul etti diye yazmış. Öyle olunca direkt kocamın soyadını aldım. Şimdi ben ne yapacağım ki böyle bir durumda
tarafından
Medeniyet çok zor iş cidden
(7,717 puan) tarafından
Adam kendi kafasına öyle bir karar vermiş bana sormadan. Ben kendi soyadımı da isterdim. Umarım şimdi bundan sonra mahkemesiz bir şekilde alabilirim soyadımı
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Herkes kendi kızlık soyadını kullanabilcek ama bana kalırsan şöyle bi eksi olur çocuk sonuçta babasının soy adını alıyor annesinin soyadı farklı olur çocukla sanki onun çocuğu değil gibi 
tarafından
Eğer yurtdışındaki gibi olursa çocuk ikisinin de ortak soyismini alabilir. Amerikada çoğu eyalette o şekilde
0 oy
(9,247 puan) tarafından
2 soyismimide kullanıyorum şu var cocuk babasının soyadında sonucta ortada sacmalık cıkıcak.
0 oy
tarafından
İyide böyle olan çocuğa olacak ne yapacaklarını şaşırdılar bence kocanın soyadjnj almak gayet normal ve olmasingereken 
0 oy
(2,725 puan) tarafından
Bence saçmalık bişey Bikere madem kocanın soyadını taşımaya da boşandım daha iyi yada hiç evlenmesin daha iyi 
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Kocamın sevdiğim adamın soyadını gururla taşıyorum. Bence bu çok da gerekli olmayan bişey. Buna kadar değişmesi gereken başka şeyler var bence... 
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Aile bütünlüğünü bozmaktan başka bir işe yaramaz maalesef 
0 oy
(5,338 puan) tarafından
Olabilir bireysellik açısından mantıklı. Çocuk babanın soyadını alır yine. Önceden olsa belki bende yapardım bunu. 
0 oy
(48,673 puan) tarafından
ilk bakista guzel bisey gibi duruyo kadin hakki gibi de 

cocuk icin kotu anne baba soyadi baska tuhaf olacak kimler evli kiminle evli belli olmaz ya☺️
0 oy
(7,389 puan) tarafından
Eşimi seviyom soy isminide taşırım 
0 oy
(15,212 puan) tarafından
Herhangi bir olumsuzluğu olmaz bence. 
0 oy
(12,492 puan) tarafından
Yani bilemedim ama ben kendi soyadımla beraber eşiminkini de kullanmak isterdim maalesef olmadı eşiminkini yazdırdık sadece 
0 oy
(3,767 puan) tarafından
İsteyen istediği soyisim kullansın bunda bı problem görmüyorum tercih meselesi ben kocamın soyisim kullaniyorum
0 oy
(12,633 puan) tarafından
bemim için farkermemiş pek 

eşimin soyadını almam için daha iki sene geçmesi lazım
tarafından
Niye 16 yasindamisin
(12,633 puan) tarafından
yabancı uyrukluyum
tarafından
2 sene dolmadan nikah olmuyomu
(12,633 puan) tarafından
nikahtan uç sene geçince eş soyadını 5sene geçince turk kimliğini kazanıyorsunuz
0 oy
(3,012 puan) tarafından
İki soy isim kullanıyordum kızlık soyadımı sildirdim bence yanlış buluyorum kocanın soy ismi kötüyse eğer gelin kendi soyadınj kullanır ama diğer türlü saçma
0 oy
(4,651 puan) tarafından

Ben 2 soy ismi de kullanıyorum. Zorunluluk ortadan kalkmış sadece. Yine kocanın soy ismi kullanılır diye düşünüyorum. 

0 oy
(13,014 puan) tarafından
Bazı insanlar istemiyor baba soyadını bırakmak onlar için iyi olmuş 

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 432 göst.
5 Nisan 2021 Diğer kategorisinde SevdeF (612 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 82 göst.
9 Mart 2023 Aile kategorisinde Yarali (121 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 157 göst.