0 oy
178 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Gelinimize bohça yapacağız kişisel bakım ürünleri olarak neleri almayız kızlar fikirlerinize ihtiyacım var marka da önerebilirsiniz

8 Cevaplar

0 oy
(6,512 puan) tarafından
Post yukarı git 
tarafından
Teşekkür ederim:))
-Reklam-
0 oy
(6,233 puan) tarafından

Şampuan bakım kremleri makyaj malzemeleri makyaj için gerekli fırçalar taraklar vücut spreyleri parfüm deodorant 

Cımbızi tarağı fırçası dis fırçası macunu :D hersey aman ne bilim bana bunlar gelmişti 

Birde saç kurutma makinesi epilasyon aleti kapalıyım ama yine de maşa almışlardı 

(48,735 puan) tarafından
ilknur nerde yasiyon bacim benim kaynana bunlari alsaydi kalpten giderdi
(6,233 puan) tarafından
Erzurum da ablacım
Bizim buranın adeti öyle abla her geline mutlak alınmak zorunda
Daha neler neler
20 şer çift patik yazma çorap lif
İç çamaşır
1 abiye bir yazlık bir kışlık pardesü kendileri ful çarşaflı belki bende giyerim diye 1 tane çarşaf
Pike takımı yatak örtüsü
Bir sürü gündelik ve dugunluk özel günlük kıyafet gömlek yelek etek asofman gecelik
Ev ayakkabısı dışarı ayakkabısı kışlık bot yazlık spor
OlmZsa olmaz topuklu terlik jdjdjdj
3 valiz 1 sandık dolusu
Yukarıda saydığım bakım ürünleri
Burda hamam takımı denir sözden sonra yapılan nişanda getirirler hepsini
(48,735 puan) tarafından
yeni yeni unutuyodum bak yine aklima geldi neyse bisey demicem gule gule kullan☺️
(6,233 puan) tarafından
Hahahha aman ablaa bosver herkes kendi seviyesini belli eder
Bırak yapmasın sanki olmadı mı senin ☺️
Buralarda bizim adet böyledir bizim de gelin kaçarak evlendi ona da yine de aldık
Şimdi adet yaa yapmasan ayıptır yuhlarlar:) mecburlar artık belki mecbur olmasa onlarda bu kadar yapmazdı:)
(48,735 puan) tarafından
bizdede var adetler de benimkinin agzinda sana sunu alcam bunu alcam almadi bizde kavga ettik esimle ben istemiyorum zaten ama aldim alacak deyip eline ne bakitiyo diye kurnaz benim kaynana yapiyo gibi göstermeyi iyi bilir
0 oy
(8,937 puan) tarafından
Kadın için mi erkek için mi soruyorsun cnm 
tarafından
Kadın için
(8,937 puan) tarafından
Gelin bohcasi bizde kadın erkek olarak tek isimde adlandirilir o yüzden sordum :)))) ben kendi bohcamda şunları almistim
Göz farı seti goz kalemi rimel ruj kapatici eyeliner oje gülsuyu göz makyajı temizleyici dış fırçası ağız bakim seti olarak parfüm terlik gecelik Pijama iç çamaşırı jartiyer sampuan Duş jeli corap saç masası ve düzleştirici havlu bornoz seti bende ayrıca vardı o yüzden eklemedim ama yoksa kızda eklenir eşyaların adetleri kişinin isteğine göre degisir ben hepsinden birer set bohcaya koydum gerisini direkt getirdim
tarafından
Ayy evet unuttuğumuz çok şey varmış çok teşekkür ederim
(8,937 puan) tarafından
Haa bide şöyle bisey var patik yazma ev ve disarda giyilen kıyafet çanta ayakkabı terlik var fakat ben onları gereksiz bulduğum için ekletmedim sadece kullanacagim şeyleri ekledim millete gösteriş yapacam diye kullanmayacagim yazma patik çanta ayakkabi vs hem masraf hem israf benim icin ama tabi buna gelininiz karar vermeli ben gereksiz kullanmayacagim hicbisey ekletmedim çokta memnunum:))))
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Canim alisverise götürün kullandigi marka vs farkli olabilir. Seçtiklerini alırsınız, bohca yaparsiniz. 
tarafından
Ya ben kendim için istememisyim o yüzden bilmiyorum aslında ne doğru olur ama haklısınız
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Yanj bizde herşey alınır makyaj ürünleri parfüm deodorant şampuan krem tarak seti ped ıslak mendil dış fırçası macunu cımbız seti falan filan 
tarafından
Yok tabi ki gelinimize sormadan bişey yapamayız bende gelinim hoşuma gitmezdi hep kendimi düşünerek hareket ettim
(4,216 puan) tarafından
İyi yaptın canim böyle şeyler bı seferlik oluyor zaten herşey gönüllerince olsun bari bu arada sen görümce mi olacan eğer öyleyse çok tatlı bir görümcesin böyle gelininiz için sorup ediyirsun
tarafından
Ay cok teşekkür ederim evet görümce oldumm:)
(4,216 puan) tarafından
Allah mutlu Mesut etsin inşallah agzinizin tadi hiç bozulmasın canim benim
tarafından
Amin inşallah
0 oy
(34 puan) tarafından
Bence alışverişe birlikte gidin kullanacağı şeyleri alsın. Sonra sizin aldıklarınızı kullanmazsa boşa masraf olmasın 
tarafından
Evet haklısınız birden o telaşla aklıma gelmedi
0 oy
(903 puan) tarafından

Canım İnternet sitelerinden toplu bir şekilde alabilirsin sandığıyla beraber yok sandık var yada öyle olsun istemiyorum dersen

Şampuan, saç kremi, cımbız, tırnak makası, tarak, krem, diş macunu, diş fırçası, deodorant,yüz pamuğu, yüz temizleme suyu veya jeli, terlik, havlu, bornoz takım, kulak çubuğu yani aklıma bunlar geldi. 

Eğer çamaşır olarak sorarsan da Sütyen takım, üst alt giyim, ten çorap,atlet,sabahlık,gündelik çorap(tabi bizim burda urba derler buna kızı alırlar alışverişe götürürler sizin nasıldır bilmiyorum ben çekindiğim için eşimden para istemiştim bir miktar ben kendi ihtiyaçlarımı alırım demiştim) :D
0 oy
(645 puan) tarafından
Gelin bohçasi almadım ama 

Parfum , dis fırçası macunu , kremler, vücut losyonlsri, makyaj ürünleri. Bütçeniz neye yetiyorsa eklenebilir yada çıkarılabilir 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 226 göst.
21 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 125 göst.
16 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 170 göst.
24 Nisan 2023 Aile kategorisinde Melekannesi58. (27 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 855 göst.