0 oy
224 göst.
Diğer kategorisinde (25,224 puan) tarafından
Kızlar bohça hazırlıyorum bilen bilir kardeşimin nişanlısı için düğünden önce götürücez. Şimdi bir kesim birer tane koy hepsinden diyo 1 havlu 1 yemeni 1 seccade 1 çetik 1 çorap falan, diğer kesim hayır 1 tane olmaz 5-10 tane gelmişti bana hep diyo. 1 yemeni 1 havlu falan böyle şeyler çok az değil mi ben şahsen 1 tane koymak istemiyorum dalga geçer gibi o ne öyle hiç koyma daha iyi. Hem valize koyulcak bohça bir büyük bir kücük boy valiz makyaj setlerini dr dün aldık onuda güzel bir sepet alıp ona süslicem, güzel süslü püslü şeyler yapmak istiyorum bişey yapıyorsak tam olsun yani. Sizce de az değil mi 1 er tane çok saçma geldi bana ben en az 5 er tane düşünüyorum. 

11 Cevaplar

0 oy
(119,309 puan) tarafından
bekle halama soruyum o anlar
(25,224 puan) tarafından
Sor bakaym kız
(119,309 puan) tarafından
seccade tek yetermis havlu patik yazma corap 5,6 cift olmali dedi birer tane elde gitmez bohca ufacik gorunur ayip olurmus  hatta ayna tarak parfum terlik gecelik falanda konmaliymis
(25,224 puan) tarafından
Aynen sevdoş. Herşeyi aldık sadece pijama6takımı ve 1 takım kıyafet kaldı onu almaya da gidicez gelinle. Makyaj malzemesi herşeyi aldık parfüm taraf duş jeli şampuan falan bile aldık
(6,441 puan) tarafından
Sen kendi adına mı ailece mi canım anlamadım orasını herşeyi aldık demişsinde
(25,224 puan) tarafından
Aile adına canım yani annem anlamıyo böyle şeylerden hiç faydası yok o yüzden herşeyiyle ben ilgileniyorum kardeşimin
-Reklam-
0 oy
tarafından
Selincim birer tane yakın bir akraba falan hediye olarak verir. Şimdi sen kardeşin için bohça yapacağın için bir nevi erkek tarafının çeyizi gibi olacak ya bu bir kaç tane koymalısın en az
(25,224 puan) tarafından
Haklısın canım fazla koyucam
0 oy
(4,164 puan) tarafından
Durumun varsa yap tabi canım yazma patik ve lif için Bi tane çok az olur onları arttır ama seccade 5 10 adet gerek yok ağır şık seccadelerden 1 adet alırsın Bi de günlük bir kaç tane ya da yaptırabilirsen el yapımı koyarsın havlu da Bi tane işletirsin ek olarak hazır dantelli vs olanlardan koy günlük düz olanlardan makyaj setlerinin yanına da parfümdür fırçadır losyondur ilave edebilirsin Allah utandırmasın insallah ❤️
(25,224 puan) tarafından
Amin sağol canım benim. Annemin gençliğinde işlediği kanaviçe işlemr seccade var bide 35-40 yıllık vardır onu çok koymak istiyorum çok emek var onun yanına 1 tane daha hazır koyarım. Diğerlerinden hep fazla fazla koyucam dediğin gibi. Kendim yelek örüyorum örme çanta hırka da koyucam
(4,164 puan) tarafından
Maşallah kuzum çok güzel düşünmüşsün senin gibi görümce herkesin başına ☺️❤️
0 oy
(13,034 puan) tarafından
Beş falan olmalı bence birer tane akraba hediyesinde olur bizde 
(25,224 puan) tarafından
Bencede öyle ya çok az 1
0 oy
(2,806 puan) tarafından
1rer tane akrabaya konulur canım gelin kıza tek olmaz 
(25,224 puan) tarafından
Akrabalara yapılmıcak canım sadece biz geline gelin de kardeşime yapcak bencede çok az
0 oy
(78 puan) tarafından
cnm 1 tane kim demişse hic 1 tane konulurmu alay gecer gibi benim bohcama hep set olarak getirdiler Genelde ztn gelin bohcasinda hep set olarak götürülür hic tekli götüreni görmedim çünkü orda açılıp bakilicak daha 
(25,224 puan) tarafından
Evet 1 olmaz zaten komik yani. Set olarak dediğin nedir yani canım
(78 puan) tarafından
cnm mesela benim hepsi 6 tave havlu 6 secadde 6 lif 6 patik hepsi eşit sekilde getirilmişti bence sende hepsini eşit şekilde götür En iyi böyle cnm bu arada allah utandirmasin
0 oy
(982 puan) tarafından
Cnm bizim bohcamiz deyisik geline 4 5 tane koruz herşeyden ama şu var bizde kardeşi annesi babasınada yapılır onlarada 2 çift filan gücün neye yetiyorsa kız evine gidiyor diye 
(25,224 puan) tarafından
Yok biz sadece geline yapıyoruz canım
0 oy
(2,679 puan) tarafından
Benden 1ay önce yaptım 

3yazma

1eşarp

3seccade

3lif

4patik

3havlu

1pijama takımı

1terlik

Parfüm 

İç çamaşırı bıraktım
0 oy
tarafından
Bence de 1 tane az ben abiminkini 15patik 15 yazma 5 havlu ineden ipliğe götürdüm daha neler neler 
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Yok kız biz de herşey 6 sar konur 6 patik 6 seccade 6 yazma 6 lif bu şekilde namazlık için kolluk ayaklık bizde battaniye yorgan falan da gider 1 er tane 
0 oy
(4,646 puan) tarafından
gelinken sana alinmasi istedigin ya da sana kac  tane koyulsaydi mutlu olurdun o sekilde dusun o sekilde yap :) 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 178 göst.
29 Nisan 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 124 göst.
16 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 449 göst.
12 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 169 göst.
24 Nisan 2023 Aile kategorisinde Melekannesi58. (27 puan) tarafından soruldu

379,734 soru

11,367,833 cevap

34,849 kullanıcı

...