0 oy
120 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (410 puan) tarafından
Bugün ilk gün ama bölüm bölüm aşırı sert mastit olur diye korkuyorum tecrübeli anneler ne yapmalıyım

Biraz sagsam süt çekilmesi gecikir mi acaba 

Cevaplayanlara şimdiden teşekkür ederim

6 Cevaplar

0 oy
tarafından

Ben dolaptan soguk seyler sıkıstırmıstık sudyenıme, bır de cok dar sudyen gıyıp gunlerce cıkarmadım, soguk sey dedıgım ne bulursam yanı :D 

(410 puan) tarafından
Teşekkürler:)
-Reklam-
0 oy
(7,208 puan) tarafından
Bir hafta geceleri emzir göğsün terbiye olsun . Ben iki sefer mastit oldum biri yenidoğan iken diğeri bir yaşında iken öldüm öldüm dirildim . Sakin birden kesme sende çocukta alışmalı sürece bıçak kesigi olmasının kimseye faydası yok . 
(410 puan) tarafından
Ya bugün hiç vermedim. Azaltarak kızım yapmaz diye düşündüm çünkü em deyince mutlaka emiyor üstümden gitmiyor
(569 puan) tarafından
Canım sadece geceleri emzirsem sütten kesilir mi unutur mu acaba boylemi yapmistnz ?
0 oy
(9,022 puan) tarafından
Soğuk uygulama yap çok ağrı olursa duşun altında elinle hafif sağ 
(410 puan) tarafından
Şimdilik biraz sagdım teşekkür ederim
0 oy
(12,719 puan) tarafından
canım kolay gelsin 

bebiş ne kadarlık ? benim kız da 11 aylık yarından kesmeyi düşünüyorum 

sağınca gelir diye biliyorum ama duz yatmak yastıksız gerı gıder derler
(410 puan) tarafından
2 hafta sonra 21 aylık olcak cnm. Bn şimdi biraz sagdım baya şişti sert çünkü.
Saglık sorunu yoksa biraz daha emzir bnce ben üzüldüm bugün çok tuhaf oldum içim gitti.  Kesmeye çok istekliydim ama eyleme dökünce byle oluyormuş demekki :(
(12,719 puan) tarafından
maşallah buyukmuş  bebiş .Sicak duş , çok dayanılmaz olunca sağarsın olur heralde. Tabii duygusal olarak zor ama zamani gelmiş . Zaten düşünuyordum hastalandı atlatmasını bekledım hamile oldugumu oğrendım kesecem artık . Bi tek gece o uyanmadan mamayı hazırlayıp vermek zorlayacak beni gibi
0 oy
(2,516 puan) tarafından
Bi anda kestigin icin mastit olabilirsin, azaltarak kesmeni tavsiye ederim. Boylece sut uretimi yavaslar. Tamamen biraksa bile cocuk mastit olmazsin. Dolulugu sagarak ancak engel olabilirsin ama sagarsan da sut uretilmeye devam eder.
(410 puan) tarafından
Ya bugün hiç vermedim azaltarak kabul etmez kızım çok ısrarcı üstümden gitmez em dediginde illaki emecek. Ü yüzden direk keseyim ama bakalım nasıl olcak
0 oy
(271 puan) tarafından
Biraz biraz sag rahatlat ben oyle yaptim sonra kesildi yada doktora git sutu kesen ilaclar var 
(410 puan) tarafından
Kaç günde kesildi sizin sagarak bde hergün sagdınız mı
(271 puan) tarafından
Hergun sagmadim bir yada iki kere sagdim sonra yavas yavas kesildi

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 143 göst.
19 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 308 göst.
0 oy
5 cevap 140 göst.