+1 oy
102 göst.
Diğer kategorisinde (418 puan) tarafından

Kizlar motivasyonunuza ihtiyacım vaar daha öncesinde başlayalım dedik maalesef ki reddetti asla istemiyor 35 aylığız bugün başladım sabah direk bezi çıkardım. Ama asla istemiyor sabahtan beri ağlıyor bez takalım diye. Pek konuşması yok ben yarım saatte bir soruyorum götürüyorum lazimliga ama yapmıyor. Gayet sakin ve olumlu yaklaşıyorum yapabileceğini falan istek yok maalesef.

Hala bez takmadım geri dönüşü yok artık :D hamileyim son 3 ay kaldı doğuma öğrenirmi acaba ya tedirginim :(((

7 Cevaplar

+1 oy
(237 puan) tarafından
Benm oğlumda 3 yaşinda benimkinide alistiramadim.. yok diyor.. söylemiyor 
(418 puan) tarafından
Zor olacak anlaşılan yasa
(237 puan) tarafından
Allah kolaylik versin hepimze.. iyice havalar isinsinda halilari kaldircam komple öyle cikarcam bezini.. altina isedimi rahatsiz olur bi zaman sonra söyle diye düşünüyorum
-Reklam-
+1 oy
(3,652 puan) tarafından
Sen kararlı ol öğrenir canım ama gecmi kalmışsın sanki biraz..
(418 puan) tarafından
Konuşmuyor kuzu ya yani anne baba dede al ver sadece bunlar doktora götürdüm bı sıkıntısı yok baba geç konuşmuş ondandır dedi konuşmasını bekledim açıkçası birde tuvalet gördü mü deliriyor çocuk geç kaldım sanki :((
(3,652 puan) tarafından
Olsun oyun gibi bir şeylerle oyaliyacan artık ben senin için dedim agirlasiyorsun gün geçtikçe sana zor olur diye bir kaç gün altına kaçırır illaki her seferinde yıka giydir sana zor olur
Benim oğlan bir sene oldu bırakalı hâlâ gece altına isiyor gece tekrar bezlemeye başladım benimkinde babadan genetik işeme sorunu
(12,494 puan) tarafından
Seni anlıyorsa konuşmaması öğrenmesine engel değil canım sen kararlı ol zamanı gelmiş geçmiş bile öğrenir elbet
0 oy
(12,727 puan) tarafından
bilgim yok inşallah doğuma kadar oğrenir allah yardımcınız olsun
(418 puan) tarafından
Sağolasın kuzum inşallah
0 oy
(2,593 puan) tarafından
Konuşması için doktora götürdün mu canım 
(418 puan) tarafından
Götürdüm kuzum çok şükür gayet sağlıklı sadece tembel babası geç konuşmuş doktor genetik olabilir dedi
(2,593 puan) tarafından
Anladım kuzum. O zaman tuvalete de acele etme benim yeğenim 3.5 yaşına kadar konuşmadı ve ogrenmemsiti sonra kolay oldu hemen
0 oy
tarafından

Bugun bızde basladık 32 aylık benımkı de :D gozunun onunde bezlerı cope attım tuvalete yapmak ıstemıyorum dıyor, lazımlık almadım doktor onermedı lazımlıktan tuvalete gecıs zor oluyor dıye, tuvalete aparat taktık onune de basamak koydum ayakkarı deysın dıye, benımkı benım kadar konusuyo anlatıyo da zorlanıyoruz yıne,Allah yardımcımız olsun :D

(418 puan) tarafından
Tuvalete aparat aldım cano maalesef hem ondan hem diğerinden korkuyor mecbur lazimlik kullanıyorum şuan Allah yardımcımız olsun inşallah :))
0 oy
(15,294 puan) tarafından
Her şeyimiz âyni senle. Oğlum 35 äylik ve 50 gün sonra doğumum var inşallah. Bn Aralık ayında başladım. Klozet aparatı seçtik internetten birlikte. Beğendiği modeli aldı. Gelince başladık. Tuvalete oyuncak götürme kitap okuma ve çizgi film izleme bahanesiyle götürdüm. Öyle olunca daha kolay alıştı. İlk günler zâten tutturamiyor tuvaleti. Hep altına yâpti. 4 5 gün sonra yavaş yavaş alıştı. 2 3 haftaya gündüz cisini soylemeye başladı. Gece altını ıslatma daha 3 hafta önce falan bitti şükür. Darısı başına. Öğrenir inşallah. Sakin kalmaya devam et. Çok zor oluyor bazen ama mecbur dayanacaksin. Tuvalette muhabbet edin.  Hem konuşmasına faydası olur. 
0 oy
tarafından
Bende aynı durumdayım gülüm cümle kurma bizde de yok geçen hafta Bi yeltendim ama akşam taktım bezi hevesli Bi şekilde lazimkiga gidiyo oturuyo yapmiyo kalkınca pijamaya isiyo bende 4 aylik hamileyim eşiğim aşağıda ayakta durunca falan ağrım oluyo doktor Bi kaç haftaya normale dönersin demişti hem hava da ısınır dedim erteledim azcık daha:((

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 47 göst.
15 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Mrvgul (3,100 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 95 göst.
18 Mayıs 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 103 göst.
5 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Mihra (385 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 116 göst.