0 oy
334 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (4,141 puan) tarafından

Kizlar haftasonu kahvaltiya gittik aci biber receli vardi ay bayildim resmen. Esim alalim satan yer varsa dedi kendileri yapiyormus  cok fazla raf omru yok dedi normal recel gbi kavanozla konserve gibi yapip uzun sure kalmiyomus . Tarifini de vermedi. Yapan bilen varmi. Tarif var. İnternette falan ama aynisi olurmuki denemedim henuz deniycem. Yanindai de ihlamur receli. O da hosuma gitti onu da anneme yaptiririm

image

13 Cevaplar

0 oy
(4,141 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

En İyi Cevap

image

image

image

image

image

image

Deniyorum bakalim bugun. Tutcakmi sekerde bekletiyorum. Suan:)

(4,141 puan) tarafından
Oldu valla sanki ben biraz fazla cektirdim suyu heralde daha koyu oldu . Kivami daha akiskandi ilk yedigimin bikac dk az kaynatmak gerekiomus:) bide ben kaynarken erir diye biraz iri dogramistim az daha ince dogramak lazimmis biberi
-Reklam-
+1 oy
(4,157 puan) tarafından
Biz urfalı lar biber salçasına reçel deriz kahvaltıda yumurta içine koyarız ama bahsettiğin tatlı bir şey sanırım canım onu bilmiyorum. 
(1,865 puan) tarafından
Ayyy çokkk seviyorum onu. Urfa'ya ilk taşınınca tatlı sanıyordum onu. Öğrencilerim alıştırdı. Bayılarak yiyorum yumurta kırıp.  Bak yine burnumu sızlattı Urfa :)
(4,157 puan) tarafından
Yaa aynen öyle Bi yiyen daha vazgeçemez  Harika Bi tadı vardır canım biz de bu sene olmasını bekliyoruz memleketten sipariş vermek için bakalım insallah gelir de yeriz ya ☺️❤️
(4,157 puan) tarafından
Casperiye insallah bulursun aynı tadı kuzum keşke yediğin yere Bi sorsaydın hazır mı nerden alıyolar veya tarifi var mı diye
(4,141 puan) tarafından
Sorduk ben cok begenince esim isletmecisiyle konustu :). Alalim yada yaptiralim  bizde nerden aliyorsunuz diye kendileri yapiyormus. Tarifini vermedi adam. Sir gibi bi yere vermis guya arge calismasi yapcaklarmismis. Falan biz begenip isteyince parasiyla da bize de yaparmisiniz.  Falan dedik bikac kavanoz da iyice havalara girdi:))bilmm ne markasi. İstemis tarifi arge calismasi yapacakmismis falan filan zirvaladi vermedi yani tarifi bize ozel dedi:)) internette var tarif de bakalim yapcam tutarsa
(4,157 puan) tarafından
Aman o da pek bilmişlik yapmış ne var yani Bi kavanoz olarak ikram vermese bile satış yapabilirdi interntte olan tarifi dene bakalım Bi insallah tutar canım
0 oy
(962 puan) tarafından
İlkdefa gördüm canım 
(4,141 puan) tarafından
Acimtirak tat var ama recel tatli.  Degisik hosuma gitti kaseyi siyirdim komple bitirdim:))
0 oy
(2,833 puan) tarafından
Kız ilk defa duyuyorum tatlı acı bir arada nasıl olur kestiremedim 
(4,141 puan) tarafından
Harikaydi ben begenince esim   Sordu alalim falan yada siparis versek yaparmisiniz bize alalim parasiyla diye.  Raf omru yok dedi bizim yaptigimiz receller gbi kavanoza koyup bittikce acilmiyormus konserve gibi.  Dediki yapiyoruz  percembeden haftasonu tukeniyor dedi uc bes gunluk raf omru varmis oyle dedi isletmecisi
(2,833 puan) tarafından
Küçük küçük kavanozlar olsaydı çok daha iyi olurdu en azından çöpe atılmazdı
0 oy
(1,450 puan) tarafından
Youtube den bakip yapabilirsin denemelik az birsey ne kaybedersinde
(4,141 puan) tarafından
Aynn pazar yarin aciber kirmizi pazardan bilurum marketlerde goremedim. Denicem bakalim aynisi olurmu bilmmde  tarif pratik arada bir yapilir bir haftalik kullanim icin
(1,450 puan) tarafından
Cok az yap mazemede bosa gitmez hem
0 oy
(993 puan) tarafından
İlk defa duyuyorum kulağıma hiç hoş gelmedi :D
0 oy
(7,913 puan) tarafından

İlk defa duyuyorum ıhlamur recelinide ilk duydum :D çok geride kalmışım 

(4,141 puan) tarafından
:))kahvaltiya gttgimiz mekanin adi ihlamur dali:) ihlamurdan recel yaomislar begendim. Bi onceki sefer de nar agaci diye hir mekana gitmistik ordada narli garniturler ve nar receli vardi
0 oy
tarafından
Urfa'da yapılıyor şimdi mevsimi degilki canım bulduğun orijinal olmaz 
(4,141 puan) tarafından
Salca gibi bisey degil ama recel yani tatli. Sekerle yapiliyor. Bilmiyorumki mevsimini. Kahvaltiya gittik orda vardi. Mekanin adi ihlamur dali ihlamur receli de vardi orda:) bi onceki sefer nar agaci diye biryere gittik nar receli ve. Narli garniturler vardi
(4,624 puan) tarafından
yapinca bana da ver.d
(4,141 puan) tarafından
Vereyim  tabi olur :))
tarafından
Canım ozaman o acı reçel değil acı reçel Urfa'ya ait oda biberle olur
tarafından
Kız ben onu yapabilitmiyim sence benim haddimemi:)
0 oy
(6,909 puan) tarafından
şunu bi dene bakalım bu kadının tariflerini yapıyorum tutuyo hepsi buda tutar belki güzel olursa bana da söyle bende yapcam :D
0 oy
(115 puan) tarafından
Bende şarküteri Dr görüp almıştım aşırı begendim cok guzel 
0 oy
(153 puan) tarafından
Yıllar önce Eskişehir’e gittiğimizde kahvaltı da denemiştim bayılmıştım acı biber reçeline. Daha sonra da hiçbir yerde denk gelmedim. Tarifi denersen tutarsa burada paylaş lütfen bende denemek isterim. 

Süt reçeli ve kabak reçelini de orada denemiştim bunlarda çok iyiydi.
(4,141 puan) tarafından
Sut recelini bende yapmak istiyorum bi elim erip de yapamadim iyi hatirlattin:)deneyince paylasirim
0 oy
(3,612 puan) tarafından
Balık reçeli yapan Rizeli arkadaşımız vardı. Buna da şaşkınım açıkçası. 
(4,141 puan) tarafından
Vissss balik da yani.   Fazla garip biberden daha entrsan d:))
(3,612 puan) tarafından
Yemedim orası ayrı bir mesele ama kahvaltıda bakışmıştık balık reçeliyle :)
0 oy
(4,141 puan) tarafından
Denedim kizlar guzel odlu . Biraz daha ince dograyip biraz daha kivamini iki dk az kaynatcakmisimdi koyu oldu diye

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 90 göst.
23 Ekim 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde AyseBurak (307 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 79 göst.
3 Ekim 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Sezinn0 (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 36 göst.
3 Ekim 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Sezinn0 (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 99 göst.
5 Eylül 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,959 soru

11,343,464 cevap

34,809 kullanıcı