0 oy
89 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (307 puan) tarafından

Acı biber turşusu kuracağım da kızlar bana taktik verin nasıl yapılıyor aranızda muhakkak yapan vardır böyle kütür kütür güzel bir turşu tarifi verir misiniz :) 

3 Cevaplar

0 oy
(739 puan) tarafından
Jalepono biberinden kurmuştum ilk evlendiğin zamanlar başka kurmadım canım. Güzel oluyor. Ben genelde karnıbahar havuç lahana turşusunu seviyorum yemeğin yanında çok güzel oluyor 
(307 puan) tarafından
Ben de jalepono aldım nasıl yaptın güzel olduysa tarif ver bacım bizim evdekiler acı delisi ben yemem de onlara yapacam
(739 puan) tarafından
Bu tariften yaptım canım güzel oluyor. Ellerine eldiven giyerek yap canım 2 gün ellerim yandı acı olduğundan :D
-Reklam-
0 oy
(1,119 puan) tarafından
1 litrelik kavanoz için

1 çay bardağı sirke

1 yemek kasigi kaya tuzu

1 çay kasigi şeker 

Birkaç tane limon tuzu 3 4 tane

Kaynar su

Bide sarımsak

İstediğin acı (1 2 delik aç )

10 gün sonra yiyebilirsin tüm turşuları böyle yapıyorum kıtır kıtır 
(563 puan) tarafından
Bnde böyle yapıyorum sadece limon tozunu bı çay kasigi koyuyorum çok lezzetli oluyor bı arkdsimda yedim çok beğendim hemn tarifini aldım denedim anneme verdim biraz oda çok beğendi tarif istedi annemde çok güzel yemeklerin yanında çok yakışıyor bide bnde iştah açtığını için olmazsa olmazim
(307 puan) tarafından
Hmmmm o zaman ben de cam kavanozlara yaparım ya
(307 puan) tarafından
Uzun süre kütür kütür kalıyor mu bir de
(1,119 puan) tarafından
Evet canım
(1,119 puan) tarafından
Ben bu tarifle salata turşusu yaptım nerdeyse bitirdik şimdiden ikinciye yaptım bu sene turşuları
0 oy
(419 puan) tarafından

Iyi aksamlar canim ben daha iki hafta once kurdum 4 tane yarim kiloluk iki tanede 300 gramlik siseye koydum 300 gram olan sise kapagi hava yapti onu dun actim gayet kutur kutur cok guzl tarifni netn almistim tarifi kopyalayip koyuyorim sana 

• 1 kilo jalepeno biber
  • 3 su bardağı su
  • 3 su bardağı sirke
  • 2 yemek kaşığı şeker
  • 2 yemek kaşığı turşuluk tuz
  • 10 diş sarımsak

2 tane 1 lt lik kavanoz

Hazırlanışı

1 kg lik biberden 1litrelik kavanoz ile 2 kavanoz turşu oluyor buyurun tarifine.

1. Biberleri yıkayıp doğrayalım.
  2. Diğer tarafta su, sirke, şeker ve tuzu tencereye alıp güzelce karıştıralım.
  3. Kaynayınca altını söndürelim.
  4. Kavanoza 5 sarımsak koyup biberi üzerine koyalım.
  5. Kaynayan suyu üzerine koyup kapağını sıkıca kapatıp ters çevirelim.
  6. Ertesi gün kapağının gevşeyip gevşemediğini kontrol edip serin bir yerde yada buzdolabında muhafaza edelim.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 91 göst.
17 Mart 2023 Diğer kategorisinde 0852 (726 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 82 göst.
23 Şubat 2022 Aile kategorisinde Defneee.. (294 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 293 göst.
0 oy
5 cevap 245 göst.
4 Mart 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu