0 oy
630 göst.
Diğer kategorisinde (7,121 puan) tarafından
Bir çok boşanma postu açılıyor veya karar alma boşanmayla ilgili yada mahkemelik olan boşanma postları . Bazıları kavgadan . Bazılari  sorumsuzluktan . Bazılari dayaktan . Bazıları aldatmadan . Küsüp küsüp barisanlar üstüne ev yaptıranlar . 

Ama şu dikkatimi çekti . Birisi boşanmak istiyorum eşime soğudum ! Dedi diye . Dayak yok aldatma yok neden bosaniyorsun diyor . Halbuki bakarken kalbin atmiyorsa dokunmasını istemiyorsan zaten kalbinde yeri yoktur o insana bu aldatma kadar ağır gelir . Sevmiyordur tiksinmeye başlar . Ona getirdiği bir bardak su bile eziyettir o kadına . 

Neden boşanmayı sadece aldatma ve şiddete bağlıyorsunuz ? Eğer bir kadın veya erkek ben seni artık istemiyorum dediğinde de o evlilik bitebilir . 

21 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Zaten bu yüzden aldatmalar olmuyor mu ? Kadın yada erkek ilgisi sevgisi kalmıyor aldatiyor 

Saygısı merhameti kalmıyor şiddet gösteriyor 

Bütün bu eylemlerin temelinde aslında bu duyguların eksikliği var hangi kadın diyebilir eşim beni aldattı ama çok seviyor ?  

Hangi kadın diyebilir kocam bana vurdu ama çok saygılıdır bana kiyamaz 

Keşke bazı duygular eksildiginde zmaan içinde duzelmiyorsa geçmiyorsa boşanmak için başka sebep aramak hata yapılmasını beklemek yerine daha sağlıklı bir ayrılma yaşansa.
(7,121 puan) tarafından
Aynen öyle . Peki aldatan özür dilerse bir şans verilse o evlilik ne kadar sağlıklı olur sence
tarafından
Şimdi burda eşim tövbe etti diyende vardır belki bidaha yapmayan da ama şahsi fikrim bir kez o cesareti bulan yine yapar yapmazsa bile o kadın bunun şüphesini hep duyar attığı adimdan şüphe eder evliliği kurtaralım derken hayatı kendilerine zehir ederler aslında
(7,121 puan) tarafından
Aynen öyle bende öyle düşünüyorum . Ki gerçekten bunu affediyor nasılsa kafasına hep giriyorlar ve hep yapmaya devam ediyorlar
tarafından
Tövbe eden de vardır yok diyemem ama çok nadir kadının ömrü şüpheyle geçiyor bir süre sonra tavırları sertleşiyor bu defa erkek kendi yediği halti unutup kadın durduk yere böyle olmuş gibi psikolojik şiddete başlıyor senin sorunların var yok sen kafayı yemişsin gibi cümlelerle
-Reklam-
+4 oy
(12,646 puan) tarafından
sonuna kadar katılıyorum dünyaya bi kere geliyoruz aşk saygı bittıkten sonra kimseye tahammül etmek gerekmez
+3 oy
tarafından
Evlılıgı 3 sey oldugu gun bıtırır;

Siddet,aldatma, uyusturucu

Bunların dışında, bana göre evlenmek kolay olmadıgı gıbı bıtırmek de olmamalı, sevgısızlık ılgısızlık bazen psıkolojık olabılıyor, cok gordum sevmıyorum dıyıp boşanıp sonrasında aşıgım dıyeni ben
(7,121 puan) tarafından
Orası öyle ama narsistlik . Asagilayicilik özgüven kaybettirir . Bastırılan duygular . Boşanma çok yönlü sebeplerden oluşabilir . Son nokta bir ses yükselmesi  veya sanane demesi yada şiddet olabilir . Gerçekten içinde yoksa hiç bir neden yoksa duzebilirligi ne kadar doğru olur
tarafından
Aysenur narsıst ınsan kendını en basından bellı eder, kımse bırgunde huy degıstırmez, asagılayan ınsan da nısanlıyken de asagılar sevgılıyken de, duygu bastırımı da arada halledılmeyen problemlerden olur, ben zaten ınsanın evlenmeden en az 2 sene bırbırını tanıması taraftarayım hatta yurtdısında ınsanlar bırlıkte yasıyor anlasabılırse evlenıyor bizim adetlerımıze bu uymuyor tabıkı ama baktıgında cok mantıklı, dedıgım gıbı sorunları halletmeye calısılmalı ama omur boyu degıl tabıkı
(7,121 puan) tarafından
Haklısın aslında ben değiştiririm evlenince kafasına girmemli iki taraf ve kendisi nasılsa öyle göstermeli söylemeli anlatmalı
(4,216 puan) tarafından
Gözde valla sana katılıyorum evlilik çocuk oyuncağı deil ve asilamiyacak bisey olduğunda biter zaten ama anlik şeylerle boşanmak ne kadar doğru bilmiyorum herkes bazen soğur uzaklaşır evlilik demek iki günlük bişey deilki
+1 oy
(2,846 puan) tarafından
Benim için sevgi saygı yoksa o evlilik bitmiştir zaten 
+1 oy
(4,216 puan) tarafından
Tmm haklısın ama evlilik bu çocuk oyuncağı deilki yok soğudum yok ısındım yok bana yüzünü asti yok kavgada beni deil annesini tuttu diye bosanilmaz ki herkes sizin gibi düşünse dünyada evli insan kalmaz ki o zman evlenmeyilim sevgili takilalim sıkılınca birakalim bu kadar basit görmeyin evliliği rica ederim bizden sonraki nesil sizin gibiler yüzünden heba olacak maalesef
(7,121 puan) tarafından
Yavaş gel yavaş . Sizin gibiler ? İyi oku yazimj . Ha deyince bitirmiuorlar zaten . Soğuma sence sadece gözüme kötü gorunuyor olayı mı? Birikmisliklerin son cümlesidir . Cekmissindir 10 yıl sonra bir sanane der içindeki herşey biter ama o yanan ateşin harlanmasina bir kivilcimdir sadece.

O yüzden bilinçli evlilikler yapılsın sevgili ol ayrıl değil . Güçlü ol karşıdaki ile iletişimi iyi sağla ve ayrılınca bakabilecegin kadar çocuk doğur . Çünkü hayatta herşey olabilir . Boşanma ama bir kaza da ölür. Hastalıkta ölür. O zman da sağlıksız ikinci evlilikler oluyor niye? Çünkü çocuklara tek başına bakamiyor bir erkeğe aslında erkeğe değil maddiyata dayanmalı onu da çevresi yapmayınca koca"" kurtuluş oluyor . Bu ne kadar sağlıklı peki . Başta temel sağlam olsun ki Sonu da boşanma veya ölüm ne olursa olsun ayakta durmayı bilebilmeli
(4,216 puan) tarafından
Ay çiçeğim sakin ol valla posta yazarken senin olduğunu bile görmemişim
Ayrica cumlenin başında ne demişim haklisin ama evlilik çocuk oyuncağı deil bazılarına çok kolay geliyor ilk kavgada soluğu baba evinde aliyor ben şunu savunurum şiddet kumar küfür alkol aldatma böyle büyük asilamayicak şeyler yoksa çabalamak gerekir benim aldığım aile terbiyesiz bunu benimsetti bana tabiki kimse sevmediği biri ile bir ömür geçirmek zorunda deil ama sonrasinda keşke dememek için bir çaba verilmeli diye düşünüyorum
(7,121 puan) tarafından
Ona bende karşıyım baba evine git git gel bilmem ne bu kez en ufak sözde baba evini buluyor bin kere.  Benim bahsettiğim olay daha farklı . Onlar en son radde zaten cicegim
0 oy
(2,415 puan) tarafından
Bence dünyaya hayata bakış açıları tamamen zıtsa asla birbirleri için bişey yapmıyorlarsa herkes kendi kafasına göre takılıyorsa yalan varsa cimrilik de varsa al sana boşanma sebebi aldatma kadar beter bunlarda 
(7,121 puan) tarafından
Aynen öyle çok nokta bir yorum
0 oy
tarafından
Mutlu değilsen boşanmaya hakkın var bence şahsen çoğu kişi mutlu değil ama çocuklari için çekiyor ve elalem ne der kaygısı ve ekonomik özgürlüğü olmadıkları için devam ediyor yanlız  mutsuz bir yerde yetişen çocuklar daha çok yara alıyor benim fikrimce , yani herkesin kendi kararı ,kendi yaşadığı yaşam koşulları ve çevresine göre böyle kararlar değişebilir canım kimse kimseyi yargılamamali bence 
(7,121 puan) tarafından
Yargılamak için yazmadım balım . Birisi boşanmak istiyorum deyince direk '"" aldatmadiysa sorun yok diyorlar herşey aldatmak değil
tarafından
Yani bende aynı düşünüyorum iki kişinin arasında geçenleri komple bilemeyiz hani bir kısmı oluyor zaten burda anlatılan yada son kısmı bir insan zamanla dolup dolup bosanabilir illa dediğiniz gibi aldatma ,şiddet vs olması mı gerek bencede herşey aldatmak vs değil size katılıyorum
0 oy
tarafından
Dengine düşmeyen hersey ziyan olur can da inci mercanda...aşk sevgi saygı bunlar olmalı tamam ama en çok mantıklar uyuşmali seviyorum ama anlaşamıyosam yıprandıktan sonra sevginin ne hükmü kalır 
(7,121 puan) tarafından
Ağzına sağlık ❤️
tarafından
++++++
0 oy
tarafından
Çok haklısın 
(7,121 puan) tarafından
Sağol balım ❤️
0 oy
tarafından
Bence sadece şiddet, aldatma değil zaten onlar kesin boşanmayı sağlayacak şeyler bence. Bazen iki tarafta çok iyi olsalar da anlasamayabilirler veya birbirlerinden soğuyabilirler 
(7,121 puan) tarafından
Aynen
0 oy
(1,949 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum. 
(7,121 puan) tarafından
❤️❤️❤️
(1,949 puan) tarafından
:) ❤️❤️
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Bu yüzden zaten kadın evden kaçıyo adam dost tutuyo bir taraf boşanmak istiyorum diyorsa bitmiştir bence zorlamanın anlamı yok illa öldürmesimi lazım kurtulmak için birde aile faktörü var aman çocukların var düzenin var o evde mutluluk yoksa zindandan farkıda yok bence başlamayı bildiği gibi bitirmeyide bilmeli insan
(7,121 puan) tarafından
Aynen öyle eğer maddi gücü düşünüyorsa başta evlenirken kendinden emin ve ben bosanirsam veya herhangi bir durumda kendime bakabilmeliyim diyecekse bir insan evlenmeli
0 oy
tarafından
Bencede bir sebep ama o cesareti kimse gösteremiyo eğer gösterseler evli kimse olmazdı
0 oy
(4,663 puan) tarafından
Aldatma şiddet ve bagimlilik benim gozumde belkide haddinden fazla sevdiğim icin sadece bu 3nu gozum gormuyor ama deprem gunu bi vurduki sanki 6yilin hincini alir gibi.d .d
(7,121 puan) tarafından
Nasıl yani kız
0 oy
(2,586 puan) tarafından
Valla canım birçok kadın dayak ve aldatmak olmadığı sürece kendi zora düşmemek için boşanmiyor. Önemli değil birçok şey sevgi değer vs. Bakılıyor ya o ona yetiyor enteresan bir şekilde .

Bir toplum ,kadınları okudukça, ayaklari sağlam bastikca düzelir.  Kadın okursa ozguveni olur , kaliteli evlat yetiştirir, kendini geliştirmeye kanalize olan kadın da abuk subuk şeyler yapmaz 

Kaldı ki aldatılan ve şiddet gören kadınların da yüzde 80 i bosanmiyor ki
(7,121 puan) tarafından
Çok çok çok doğru
0 oy
(286 puan) tarafından
Sizce Türkiye'de evli çiftlerin yüzde kaçı birbirini seviyordur ? 
(7,121 puan) tarafından
Bence yüzde 20 falandır . Ama şu var başta yapılan yanlış düşünceler duygu yogunlugu bana yapmaz veya ben ona şunu yaoarsam onu degistirirm . Mesala sigara içiyor kadın sigara kokusunu sevmiyor . Nasılsa biraktirirm özgüvenine giriyor . Etraftaki evli çiftlerin sorunlarına odaklanmak yerine eşi ona neyi güzel yapıyorsa ona bakıyor. Altın vs ama belki o adam suç bastırmak için bir altın bilezik almıştır . Bunun temeline asla inilmiyor
(286 puan) tarafından
Yapılan araştırmada yaklaşık yüzde 25 ti :) yüzde 75 i sevmiyor ama bosanmiyirda
(7,121 puan) tarafından
En büyük sebep maddi gücü ele almamak . Aslında karşıyada haksızlık sırf parası için kullanmak resmen
0 oy
(360 puan) tarafından
Bana göre ilk sırada saygısızlık gelir . Zaten eşine saygı duymayan insan kufreder, aldatır,şiddet gösterir. Yani en baş saygı 
(7,121 puan) tarafından
Evet kesinlikle
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Mutlu bile değilsen o evlilik bitmeli illaki şiddet aldatma olmasına gerek yok sıkılıp da boşanabilir bir insan bu hak bana verildi mutlu değilsem hayatı neden kendime zindan edeyim ki hayatıma müdahale ediyorsa arkadaşlık aile ilişkilerime haddinden fazla karışıyorsa neden evli kalayım ki 
(7,121 puan) tarafından
Aynen bencede
0 oy
(216 puan) tarafından
Bir de sey var ben esimi cok seviyorum ama anlasamiyoruz bir haftadr kustum konusmuyodum bugun konusup halledelim dedim daha beter oldu evet cok seviyorum ama bazi seyler olmuyor 
(7,121 puan) tarafından
Hayırlısı olsun hakkınızda
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Bana göre ilgisizlik sevgisizlik huzursuzlukta bi boşanma sebebi yani dediğin gibi ben karşıdan sevgi göremiyosam sevgi veremiyosam ne anlami var evli kalmamın,ha bi kere çözüme giderim baktım olmuyo boşanılır yani dayak veya başka kadın sqet değil boşanmak için.
(7,121 puan) tarafından
Evet bencede

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 564 göst.
7 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Tatlibiranne (673 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 342 göst.
14 Aralık 2021 Aile kategorisinde Ela94 (974 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 736 göst.
21 Ağustos 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu