0 oy
320 göst.
Diğer kategorisinde (274 puan) tarafından
Yılda 1 anca memlekete gideriz çocuklarla çok sık gidemiyoz uzak zaten.

Yıllık izin 15 gün genelde eşimle onların ailesi tarafta vakit geçiririz kalırız sonra eşim döner o döndükten sonra beni kendi annemlere bırakır  gider 3-5 gün kalırım geçer kaynanam arar  naptınız kızım ne zaman buraya geleceksin kayınbaba aratıyor kesin. Torunları özledik der. Kayınbaba da herşeye karışır emekli akşama kadar evde napacam ben orda çok sıkılıyorum 3 öğün yemek yapyopz falan. Bu yüzdrn 2  senedir kalmıyorum eşimle geri dönüyorum 

İstiyorlarki burda daha uzun kalsın eski usül anladınız mı. 

Bu sene ama biraz annemde kardeşlerim falan kalmak istiyorum çocuklara da iyi olur önceden bişe diyemiyordum ama beni böyle arayıp sıkıştırdıklarında ne desem kızlar bana bir akıl verin 

14 Cevaplar

+1 oy
(6,441 puan) tarafından
Orada kalıyormuşsun zaten eşine söyle sık boğaz etmesinler bişey demiyorsa eşin aradıklarında kaç gün kalacaksan söyle kapat torunları özledik derse de kaldım ya sizde ailemde görsün falan gibi tersle kapat bu kadar yüz verme
-Reklam-
0 oy
tarafından
Valla açma telefonu duymadım de, cocugun elındeymış de, benım kayınvalıdem de annemde kalınca yuzu degısır, kac kere bana aslında gelınce oglanın evınde kalınır bılıyomusun dedı bende o 50 sene onceymış agacın kovugunda buyumedım anne benımde anam babam var dedım, tabi bak eşinin destek cıkması onemlı
(274 puan) tarafından
Ne güzel demişsinis, bunlarda ilk evlendiğim yıl anneme geçerken kayınbabam bana dedi ki senin soyadın artık bu sen buranın kızısın demişlerdi ağlayarak gitmiştim anneme 23 yaşında saf saftirik. Artık kendi bildiğimi yapmaya çalışsam da yinede ararlae dediğin gibi yüzleri düşer çok sıkıldım 9 yıllık evliyim bu arada hep içimde bir sıkıntı olur yani
tarafından
32 yasındasın canım benden dahı buyuksun, ben evlendıgımde 24 yasındaydım ılk zamanlar senın gıbı bırsey demedım kadının tek oglu var kalp kırılmasın dedım sonra baktım bana laf sokuyor aaa dedım olmayacak boyle suan ınan o bana bırsey dese 3 katı cevap verıyorum saygsızılık yapmadan, zaten eşimin yanında asla demez kenarda kosede soyler hep, cunku eşim terslıyor o benım sorunum karımın nerde kalıcagına bız karar verırız dıyor, eşinin sana destek cıkması lazım dedıgım gıbı
(274 puan) tarafından
Eşimde yaşlı insalar kırma diyo torunları özlüyorlar diyo idare et yine de keyfine bak demeye başladı He de dediğini yap diyo artık ama  o döndükten sonra beni sıkıştırmaya devam ediyolar. Busene izin vermicem
0 oy
tarafından
Hayır demezler hatta kendileri sürekli söyler git annenlere işini gör onlara yardım et git biraz sohbet et diye
0 oy
(2,253 puan) tarafından
Bu sorun bizdede  çok fazla oldu ama ortak yol eşit kalmak sonuçta torun var ortada bende mecburiyetten kaliyorum  , bu yuzden eşimle aşırı tartsik  en son eşit kaliyorum 
0 oy
(585 puan) tarafından
Bu geldiğimde biraz Kendi annem ve kardeşlerimde kalicam onlarla vakit geçiricem diye söyle açık açık. Kendi anamiza giderken de onlardan izin alacak değiliz. Bizimkilerde aynı anlattığın gibi. 
0 oy
(787 puan) tarafından
Çocuklar burayı çok sevdi gelmeyi düşünmüyorum siz de beni darlamayin gelmek istesem zaten gelirdim bıktım şu huyunuzdan demen gerekir ama diyemeyeceğin için cocuklara iyi geldi bir kaç güne dönüyoruz diyin birkaç gün sonra çocuklar bir kaç gün daha durmak istedi falan diye diye uzatın daha da sormazlar :)
(274 puan) tarafından
Haha Baştakini desem mükemmel olur ama ama işte denmiyor bir yere kadar oda çok darlarlarsa demekten korkuyorum. 9 yıllık evliyim hala bu sıkıntı
(787 puan) tarafından
9 yıldır darliyorsunuz bırakında 9 gün kafamı dinleyim bıktırdıniz ama artık 9 sn bile tahammülüm yok hiç birinize.imdat .kapanış  :)
(274 puan) tarafından
Çok tatlısın :) okurken bile heyecan bastı derken hayal ettim kendimi hahaha
(787 puan) tarafından
:)) insAllah demenize gerek kalmadan normalleşirler sizde huzura erersiniz.
0 oy
(531 puan) tarafından
Ben bu konuyla ilgili çok sinirleniyorum ya geliniz diye biz gavur olmadık bizimde anamız babamız var herkes yerini bilsin yani. Biz yeni evlendik eşimle ailesinde kaldık 1 gün annemlerde kalmaya gittik kaynım ertesi gün aradı eşimi sizi alalım diyor sanane ***** adam ya sen kim oluyorsun da arıyorsun eşim de tamam abi demiş mi bende Bi sinirlendim sen bana sormadan nasıl tamam dersin diye bunu yolladım onlarla bende akşam gidecektim işim vardi eşim arabaya binince kayinbabam beni aradı ayıp değil mi ilk günden vs diye ayıp olan birsey yok dedim istediğim yerde kalırım dedim benim de işim var demekki dedim ben tepki gösterince iyi dedi kapattı eşime bir sürü laf söyledim sen beni nasıl aratirsin babana baban kim oluyor da beni arama hakkını kendinde buluyor benim hayatım da hiçbir hükmü yok dedim eşimle ayrılacak duruma geldim eşim yalvardı etti yok dedim annem araya girdi annem yapma kızım yapmış bir hata tamam bidaha yapmaz dedi annem ağladı öyle olunca dayanamadım annem hasta falan olur diye üzüldüm gittim ama eşime sürekli söyledim kayinbabama da söyledim eşime dedim bu ilk ve sondu beni bidaha böyle birseyle karşı karşıya getirirsen biter dedim o da bana hakverdi çünkü eşim de annem yalnız olduğu için kalma konusunda annemin yanında kalmamızı istiyor 
0 oy
(946 puan) tarafından
Yaa canım o kadar yüz verme Allah aşkına 
0 oy
(1,086 puan) tarafından
Benim kaynanam kayın babamda öyle duymsmazliktan geliyorum sonuçta eşim izin vermiş
(274 puan) tarafından
Bende öyle yapmaya başladım da yine de insanın içine bir sıkıntı oluyo
0 oy
tarafından
Aynı canım annemgıl daha yakın eşimin ıznı olunca 10 gün onun aılesınde kalrıız donerız 5 gün bızımkılerdd kalırız o beş gün kayınpederım arar esımde bılır her buraya geldıgımde niye arıyorsun der ve genelde kayınpederım ortalığı karıştırır her döndüğümüz de orda ne olup bıttıyse arar kızlarına anlatıe sonra kavga tabi en ufak bır kelimeyi büyü türler ben genelde annemlere tek gidiyorum ıkı üç ayda bır gıderım kaynanam lara esım olmadan ıkı sefer gittim birinde kavga çıktı telefonumu kırdım kaynanam kapımı dinliyordu dıgerınde de kızım hıc durmadı gezmek ıstedı orası gezılecek yer degıldı kayınpeder sürekli evde banyo bıle yapamazdım hıc rahat vermıylrdu çocuk uyırdu bagırırlardı neler cektım anlatamam hepsının de vıdeosunu esıme atardım hani kızımın yanı aglamaları krızlerı onlarda biliyorlar görüyorlar yani o yüzden gitmiyorum eşimde biliyor yine gıdecem secımden sonra esımde kal orda bıraz diyor kendı Annemlerde hani yok dedım bır hafta yeter senınkıler senı doldurur ben yokken buraya gelmiyor oraya gidiyo falan diye ama kendı kızları da sureklı annelerınde her hafta ordalar kaynanaları yok kayınpederlerı yok ıkısınınde bır sene içinde öldüler acıksası daha çok rahat ediyorlar benım gitmem zorlarına gidiyor eşimde bende çok takmıyorum benım çocuğum durmuyor zehır oluyo günlerim o yüzden eşimle gıdet esımle dönerim çünkü o varken çocuk duruyo en azından gezmeye gidiyoruz üçümüz ama dıger türlü hapis hayatı hastalansam araba bıle yokkkı gidelim markete gıtsem nereye gıdıyon ne alacan ve goturmesen arkandan lafın edilir nıye annemızı markete kendıyle goturmedı dıye o nereye gıtsem götürmek zorunda kalıyorum
0 oy
(2,397 puan) tarafından
Zaten cogu zaman ordaymissiniz ozledik torun ne demek.
Sana dediginde annemlerde ozlemis, cocuklara iyi geldi, burdan donuste eve gececegim ya da esinle konusup haber verecegini vs soyle. Bir iki kere oraya gecmedigini gorunce karisamazlar. Her cagirdiklarinda ve aradiklarinda gidersen bunu hak gorurler.
0 oy
(12,775 puan) tarafından
Anneciğim. Biliyorum siz torunlarla vakit geçirmek istiyorsunuz ama ben biraz daha annemlerde kalmak istiyorum sonuçta onlarda benim ailem kızlarını torunlarını özlüyor onlarda e bende onları çok özledim 15 gün sizde kaldım 15 günde burda kalıp evime döneceğim de o annenlerde kaldığın sürede de bir kaç defa oturmaya git gitmeden git bir veya iki gün yine kal gönülleri olsun ama kararı ben veririmi kesin bir dille belirt 
0 oy
(12,893 puan) tarafından
Her kvalide kpeder ister Biz de izne gidince eğer eşim döner ben kalırsam annem de 5 gün kaldıysam  orada da kalıyorum 

Kvalşdem de demişti Allah senden razı olsun iki tarafın da gönlünü alıyorsum 

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 1,467 göst.
3 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde elis (2,011 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 274 göst.
0 oy
26 cevap 287 göst.
15 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 402 göst.