0 oy
58 göst.
Diğer kategorisinde (120 puan) tarafından
Çocuğum 1 yasinda tam haraket dönemi yürümeye çalışıyor ama hep düşüyor. Onu ne zaman tek koysam üzerine birşeyler düşürüyor yada yürümeye çalışıyor yere çakılıyor. Ben bu süreçte ibadetlerini namazımı yapamıyorum arkadaşlar bazen hızlı hızlı kilayim diyorum tam namaza durunca geliyor üzerime çıkıyor önüme yatiyor yada kendini yuvarliyor kafasını duvara çarpıyor aklım hep onda kalıyor namazda tek bırakamıyorum. O yüzden bilerek geçiyor namaz vakitlerim. Yani ne yapmalıyım bilmiyorum ki. Abdest alırken bile bacağımı tutuyor birakmiyor. Namaz kılmayincada icimde bir kırıklık burukluk oluyor günaha girmiş gibi hissediyorum kendimi:((

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ne çocuk ne hayat koşturması namazına engel olmasın canım benı bir bilsen gün içinde nelerle uğraşıyorum benımkı de aşırı yaramaz ama ani gelyor ölüm bize namazlarımız sorulacak namaz kılmamız şart hele sabah namazına kalkıyorum o ezan sesini duyuyorum o havayı soluyorum huzur veriyor vala 
(120 puan) tarafından
Dua edin lütfen bende yapabileyim
tarafından
Şeytana uyma canım iraden sağlam olsun yaparsın yakınını kaybetmiş olsan hemen başlardın namaza ölüm ani gelyor öbür tarafa elimiz boş gitmeyelim
(120 puan) tarafından
Allah razı olsun inşallah. Gerçekten içimde bir uyanış oldu sağolun
tarafından
Allah sendende razı olsun canım bundan sonra namaz postları açıcaz sende katılırsın ınşallah
-Reklam-
0 oy
(774 puan) tarafından
Canım sen namaz kıl asla bırakma çocukta senin namaz kılmana alışacaktır benim oğlum da çok heraketli ve yürüdü yürüyecek her çekmecede dolaplarda kilit var benim olduğum odadan dışarı çıkmaz namaza duruyorum önce bana bakar falan önüme geçer o da secdeye gider beraber kılıyoruz namazımızı :) önüne geçse sıkıntı değil secdeye gidiceksin diyelim çocuk tam orda alıp yan tarafa koyabilirsin çocuğu namzz bozulmıyormuş öyle peygamberimiz sırtında çocuklarla namz kılmış amaç onları da teşvik etmek ibadetleri den asla vazgeçme çocuklar göre göre alışır unutma
(120 puan) tarafından
Ayy çok sağol ben bunu bilmiyordum hep önüme geçtiğinde onu alıp tekrar niyet ediyordum bozuluyor sanıyordum
(774 puan) tarafından
Yok canım bozulmaz hemen al sağ veya sol tarafına koy çocuğu benimki de hep önümde :)
0 oy
(3,584 puan) tarafından
Yanına bir seccade ser. Namaz kılmadınğın zamanlarda onu alıştırmak için namaz kılarmış gibi yap, düşecek olursa falan müdahale et tekrar otuttur seccadeye. Oyna, kalk namaza dur yalandan. Çocuk alışır. 1 yaş zaten seni taklit eder. Seccadesine ilgisini çekecek şeyler koy. 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 90 göst.
6 Mart 2023 Diğer kategorisinde Anneymben (573 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 72 göst.
11 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Venedik42 (604 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 93 göst.
5 Mart 2023 Diğer kategorisinde amine.mm (181 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 109 göst.