0 oy
910 göst.
Aile kategorisinde (93 puan) tarafından
Kizlar evde 8 kişiyiz .ben eşim bebeğim kaynanam kayinpederim kaynım eltim görümcem ..tmm kalabalık bazen iyi bazen kötü oluyor..genelde hepsi iyi insanlar ama bazen olmuyor.. eltim bnm ikizim bu arada.. mesela evde yemek olsun kahvaltı olsun hep kardeşimle bnm üstümde gelinizya.. sürekli bizden bekleniyor misafir geliyor hizmet bizden ..görümcem arada nadir evi temizler ne yemek yapar ne sofra kaldırır  ..ne çamaşırı bitiyo ne bulaşığı.. kaç kişinin kıyafeti iç çamaşırı aynı makinada yıkanıyor ..7 kişi aynı banyoyu kullanıyor ..titiz değilim ama olmuyor ..bnmde kendime özgü kuralların var mesela Sarelle bal krem peynir gibi şeyleri masada catallayip ağzına koyup tekrar batıriyolar ben iğreniyorum ekmeğe sur niye ağzına sokuyon çoğu şeyi yiyemiyorum..kayinpederim sürekli hizmet bekler çayı isteği bitmez ama kızından istemez bizden ister ..görümcem yok bura niye kirli şura niye böyle der niye bu kdr çamaşır birikiyor der ..herkes bı ağız kendi evin degilya ..eşim eve 7 bin veriyor hala kayinpederim  bnle ikizimde tuvalet kağıdı ve sıvı sabuna takar çok harciyomusuz bu niye bitiyo su niye bitiyor kelimeleri bitmez ..kenara parada atamiyoz gider çok diyolar.. hulâsa kendime pek güvenemiyorum acaba ayrı evi yapabilirmiyim gecinebilirmiyiz çünkü ayrı evde bütün işler bnm olucak ama bu kdrda yüküm olmucak  ayrı evde cnm sıkılır mi acaba eşimde anlayışlı biri sizce napim .. 

47 Cevaplar

+4 oy
(48,690 puan) tarafından
okurken ruhum daraldı hic benlik değil kac kurtar kendini ne can sıkılması ne yapamamasi
tarafından
Kız yine çocuğun sonuçta ondan bişi olmaz. Bizimki küçük daha 2 yaşında ama buyukte olsa çocuğun yanında şakalasabilirsin guresebilirsin ama kaynana yanında yine olmaz.
Ahahahah ☺️☺️ gece utancımdan cenabet gezerim lafına bittimm ☺️☺️ valla çok haklısın.
Yani sabah kalkıp duş aldığında mutlaka anlarlar o işi yaptığını. Sa.lak degillerya.
E bence seks hayatını bile etkiler
Çünkü aman biri duymasın diye sessiz sessiz yapmak tedirgin yapmak hiç hoş değil. Hadi yaptın diyelim, dediğin gibi bu işin birde banyosu var. Sırf banyo yapmamak için insanlar bence seks hayatını erteliyordur☺️
Ya bide kapalı olanları düşun. Mesela ben kapaliyim. E geç her tuvalete kalktığımda tulbentlemi gidecem tuvalete uykulu uykulu.
Ay ne bilim ya hiç benlik degil
(48,690 puan) tarafından
çocuk yaninda sakalasirsin o ayri..o is olmaz bana sormustun ya ela sizinle uyuyo nasil oluyo diye o hesap iste ☺️ dedigin gibi wc gidiyosun bazen esofman giymedigim oluyo bir yere gideceksem ustumu degisiyosam rahat rahat dolanıyorum evde biri varsa herseye dikkat etmek zorundasin . benim esim vardiyali calisiyo 4-12 oldu mu kizima gore yemek yapıyorum ee ev kalabalik olsa mecbur onlara gore yapacaksin. tam tekmil sofra hazır olacak
tarafından
Kız ben o iş olur demedimki ztn. Zaten olması uygun değil.☺️
(2,722 puan) tarafından
Arkana bile bakmadan kaç  o zaman rahata  ereceksin ben daraldim burda☺️
(48,690 puan) tarafından
banada fenalik basti hadi ev isini falan gecte o gorumcenin cenesi butun islere bedel yapacağım varsada yapmam
-Reklam-
+3 oy
(1,618 puan) tarafından
Ne can sıkılması Allah aşkına. Çıkın ayrı eve rahatiniza bakın. Eşinizle istediğiniz filmi izlemek, evin için sıcakta atletle gezmek bunlar bile sizin için lüks farkında değilsiniz. Ev ev üstüne asla olmaz. Niye yapamayasiniz, bunca insan nasıl yapıyor?
(93 puan) tarafından
Annem babam vefat etti büyüklerde istedikleri ile evlendirmeye kalkıştı kacca büyük insanlarla bnde sevdigime kactim
(48,690 puan) tarafından
ee ikizin
(93 puan) tarafından
Benden sonra ikizimde musallat oldular çok bunalttilar bağırdılar sonunda kız hastalandı yanıma kaçtı ve hastaneye yatırdık 10  gün hastanede yatti oda kaynimla evlendi kurtulmak için kaynanamda acıdı evlendirdi işte aynı evde kaldık hepimiz
(712 puan) tarafından
Ay o nasıl hayat hikayesi. Allahtan kaynın varmış da öyle bisey olmuş yoksa ikizine nolcakti? Bide demissin kaynanam acıdı vs. Kayninin gönlü yokmuydu annesinin acimasiyla rasgele biriyle evlenilir mi?
(93 puan) tarafından
Söyle biraz kaynanamın  isteğiyle konuşuyorlardı sonra ikizim dayanamayinca kaçtı yani kaynimin gönlü var yok arası biseydi ..işte böyle ortadan konusuyom çok şey var çok uzun yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal misali ..orda kalsa ki ben kaçtım 2 ayda hastalandı kendini kaybetti psikolojik zor iyilestirdik hayatı hepten beter olcakti şimdi ise kötüde değilde işte aynı evde yaşıyor eşi ondan iki yaş küçük :) çocuk yani ayrı eve çıkamaz mecbur kaldı kardeşim ..annem babamda vefat edince işte uzun meseleler
+3 oy
(520 puan) tarafından
Benim bir ara 6 kedim vardı onlar bile bir arada yasayamadi..
tarafından
Ay bosluguma geldi bi an canım  :D
(7,958 puan) tarafından
Yemin çok komikti 6 kedi :))
(2,393 puan) tarafından
Ahahsjks patladim qhhahq
0 oy
(7,719 puan) tarafından
Kesinlikle ayrı ev. Aynı evde erkek hiçbir şeyin farkında olmuyor. Ayrı evde hiç olmazsa ev işine bir faydası dokunur
0 oy
(12,646 puan) tarafından
her zaman ayrı ev....
0 oy
(1,872 puan) tarafından
Çok da güzel yaparsın ayrı evinde bir dakika düşünme canın sıkıldığında yine git gör kardeşini
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Tek evin ayri olsunda canın sıkılsın ki canin sıkılacak bir zaman olmuyor o kadar kişinin temizliği bulaşığı çamaşırıyla 2 kişinin ki bir olmaz üst üste yıkıyorum sonraki günlerde ütü Oldu bitti 7 kişinin ne ütüsü biter ne çamaşırı ve o evde gelin değil hizmetçi olarak gelmişsiniz görümcem iyi alışmış valla az totosunu kaldırsinda yapsın bı zahmet ora kirli bura dağınık ne demek 
0 oy
tarafından
Sen iyi misin ayrı evin olursa kendin de çalışır geçinip gidersiniz ama ben şeye üzüldüm sen git kurtul ama ikizin nasıl kaldıracak o kadar işi Bi de gittin diye hep ona yüklenecekler..
(93 puan) tarafından
Bnm şu an bebeğim var onun yok bnmki daha 37 günlük bebek bütün yemek bulaşık ona kaldı çok aciyorum ona ağzını aç diyom gorumcende yapsın bişe diyemiyor çok bunaliyor ki onun eşi çocuk ayrı evede çıkmaz bilmiyom napcak
tarafından
Allah yardımcısı olsun çık git o evden kafayı yemişler
0 oy
(214 puan) tarafından
Kendinin Olsun Az olsun Temiz Olsun Canım En azindan 7 8 kişinin aynı makinada Yıkanan Çamaşırının Hastalığı Pisliği Size geçmez can sıkıntısı yorulmaktan Daha iyidir kendi evinde yatar kalkarsın Rahat edersin 
0 oy
(1,099 puan) tarafından
Ayrı ev de ayrı ev.bir yaşadığınızda hiç bi özelin kalmıyor ne yazikki. Ben bazen misafir gelince kafam agriyor. Neden canın sıkılsjn ki mis gibi kendi düzeninde oturmak varken?
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Can sıkılması mı daha neler :D dünya varmış diyeceksin dünyaaaaaaaa 
(48,690 puan) tarafından
canın sıkılırsa git.oturmaya onlara aksamina don evine demi ama☺️
(14,032 puan) tarafından
Bence o huzuru görünce oraya gitmek istemeyecek :D
0 oy
(1,469 puan) tarafından
Allah aşkına kaynanam, kayınpederim, görümcemle yaşayamıyorum ben. Hayatımda aldığım en kötü karardı beraber yaşamak. Eşim yaz sonu evi ayıralım dedi de nefes aldım. 1 dakika durmazdım şimdi ayıracak gücümüz olsa 
(93 puan) tarafından
Gelinsin diye sana yaptiriyolarmi işleri gorumcen yapiyomu
(1,469 puan) tarafından
Kim yapacak, doğum yaptım da 1 hafta sonra herkes Nur odada uyuyor diye lafını yaptı. Sezaryen doğum yapmışım herkes iş bekledi
0 oy
(401 puan) tarafından

Tabi ayrıl imkanın varsa kndi evin gibisi var mı 

Hem rahat edemezsin hmde onca kişinin yemegi bulaşıgı düşünemedim bile. Valla bayramlarda bile bn kndi evimin rahatını özlüyorum o kadar diyim :)

0 oy
tarafından
Kız çık gitsin. Evinin idi olmicak o kadar. Ben ayriydim ev üstüne geldim elimde olsa çıkarım 7000 ne ya nasıl o kadar verir kocan
0 oy
tarafından
Onca insanla bir arada yaşıyorsun laf söz cekiyorsun iş yapiyorsunda altı üstü sadece kendi çocukların kocanın olduğu ev koyarmi sana hiç düşünme hiç canın sıkılmaz çocukların var yanında tüm gün ev ev üzerine olmaz da insanlar istemiyoruz daha diye ne desin 
0 oy
(2,103 puan) tarafından

Peki canım böyle önce geçer mi aynı evin içinde ev ev üstüne olmaz diye bir söz var ve çok doğru ben aynı apartmanda oturuyorum eltim ve kaynanam ile tahammül edemiyorum evim ayrı barkım ayrı olmasına rağmen bence ayrı eve çık inan ki şuan ki halinden daha mutlu olursun yeri gelir yiyecek yemek olmaz ama ertesi gün elbet olur ordaki insanların durdırını çekmektense böylesi hayat daha iyi insan kendi evinde el el üstünde oturur mu hiç kendin koltukta rahat rahat yattın mı ya da evde istediğin gibi pijama ile gezdin mi mesela ben evimde koltukta kendimi ayıra ayıra yatmaya bayılırım şortla sütyensiz gezmeye de kendi evin olunca çok daha rahatsin emin ol ki 

Evet bütün yük sana binecek ama kendi eşin ile yediklerini ya da pisliğini toplayacaksın milletinkini değil eltın ikizinmiş ama insan yeri geliyor kendi kardeşi ile anlaşamıyor bazen kaldı ki diğerleri ile ömür geçmez inceldiği yerden kopar

3 ay önce doğum yaptım kaynanam 2 kat aşağida ben gelip burda kalacam dedi eşim binbir çeşit küfür ile kovdu evden biliyor çünkü olacak  olanı sezeryanla doğum yaptım eve geldim ertesi gün yemek ve temızlık yaptım neden çünkü eşim ile bu bizim hayatımız asla evime temizlik yapsın diye kaynanamı ya da eltimi sokmadım çünkü bende onların yerdeki 1 iğnesini eğilip almam yapamam yapınca fazla yüz göz olunuyor 
0 oy
(1,311 puan) tarafından
Tabiki de ayrı ev... Çekilecek çile değil onca kişinin yükü. Şöyle bi eline çayını kahveni alıp TV karsisina geçip keyif sürmeyecek sen, eşinle bı baş başa kalamayacaksan ne manası var yaşamanın. Hayatin hizmetcilikle mi geçsin 
0 oy
(1,747 puan) tarafından

Kesinlikle ayrı ev 

Bide eltin ikizin 

Kayında eşinin ikizi değilmi 

Karıştırmıyor dimi sizi :woot:

(93 puan) tarafından
Hayır kayın ile eşim ikiz değil
0 oy
(5,908 puan) tarafından
Ay valla okurken yoruldum nasıl dayanıyosunuz ya aileleniz nasıl izin verdi en başında iki kızını birden hizmetçi yaptı bu aileye ona da çok şaşırdım. 8 kişinin işini yapıyorsun ama Bi eşinle kendinin işini yapmak için kendine güvenmiyorsun çok değişik. Sen ayrı evde olmanın rahatlığını Bi görsen bugüne kadar niye kendimi köle etmişim diye pişman olursun 
(93 puan) tarafından
Annem babam vefat etti buyukler istediklerine vermek istedi bnde sevdigime kactim
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Yani birincisi ikissiniz neden aynı aileye gelin gittinjz ben tasnip etmiyorum kocalar aynı evde sizinle ikinizin de birbirinizden farkiniz yok yani ayıp ya düşünsene karını karistiriyorsun:) zaten kayninla aynı evde nikah düşüyor oturamazsin günah yani ve son olarak evet öyle zor ama yetiştirilme tarzları öyle sen kendi açımdan bakiyorsun gorumcenin gözünden bak bir de iki gelin iki de kocaları e bir de çocuklari derken bir dünya iş siz olmasanız e işi gücü de olmayacak sizin işinizi de o yapmak zorunda değil sonuçta üç aile bir evde yiyiyor içiyor ay cidden çekilecek dert değil hayır annen baban sizi nasıl birlik verdi inanamıyorum insan verir ama aynı eve vermez siz kaçarak mı evlendiniz 
(93 puan) tarafından
Annem babam vefat etti evet kaçtık durumlar uzun anlatsam ohooo ben ***** değilim birlik yasicam mecbur olduk
(1,763 puan) tarafından
Üzüldüm ya

İlgili sorular

0 oy
40 cevap 604 göst.
19 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 588 göst.
15 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Nurse34 (1,316 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 718 göst.
18 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Ecem2013 (158 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 402 göst.
1 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Prens&PrensesAnnesi (639 puan) tarafından soruldu

380,041 soru

11,376,335 cevap

34,861 kullanıcı

...