0 oy
731 göst.
Aile kategorisinde (4 puan) tarafından
Bayanlar Merhaba,

37 aylik ve 20 aylik 2 tane kızım var. Çok iyi bir işyerinden is teklifi aldım. Calisma saatleri ve maaşı gayet tatmin edecek bir iş teklifi. C.tesi ve pazar da tatil. Kizlarimin 2 sinide krese yazdıracagim. Eşim bu konuya çok sıcak bakmıyor. Ancak çalışırsam hem maddi açıdan çok çok rahat edeceğiz biz ve çocuklarımız hemde psikolojik açısından artık bende kendimi iyi hissedeceğim çünkü inanın evden dışarı adımımı atmıyorum çocuklardan dolayı ikisi ile birlikte dışarı çıkarmıyorum çok zor oluyor. Saçımı tarayacak vaktim olmuyor çok bunaldım. Kizlarim içinde temelden eğitim alırlarsa onlar içinde gelecekleri içinde güzel bir hayatı eğitim hayatı olur diye düşünüyorum. Sizin fikriniz nedir kafam çok karışık lütfen yardımcı olun.

48 Cevaplar

+5 oy
(7,190 puan) tarafından
Bana göre çok erken . Hiç bir eğitim bir anne koynunun sıcaklığı kadar iyi gelemez yavrulara . Dört yaşından önce ben uygun görmüyorum. Para yerine gelir elbet ama çocukların bu yaşları , bu yaşta hissettikleri bir daha geriye gelmez .
(2,692 puan) tarafından
Ne kadar mantıklı bi yorum. Bu iş imkanı bi daha gelmez, diye akılları çeliniyor bazı annelerin ama Bu çocukların da bu yaşları bi daha gelmeyecek. İyi değerlendirmek lazım.
(2,586 puan) tarafından
Bende veremedim . Kızım tuvalete desteksiz gidemiyor ,oğlum bezliydi.  Benden başkası özel bakımlarını yapacak düşüncesi beni çileden çıkarmaya yetti. Şimdi ebeveyn destekli oyun grubu bakıyorum
(672 puan) tarafından
Çok doğru benim 4 buçuk yaşında var kızım onu bile daha vermedim benimle çok huzurlu
-Reklam-
+1 oy
(1,018 puan) tarafından
Ben sıcak bakmıyorum 
+1 oy
(5,240 puan) tarafından
Benimde 30 ve 14 aylik kızlarım var yanlış anlaşılmak istemem ama hiçbir guzel maaş ve iş beni onların hayatindan geride tutamaz ben onlar için işimden vazgeçtim sırf kendim büyütmek için her anne ister vakit ayırmak kendine ben markete gitsem şükür ediyorum ama onları kendim buyutcem böylesi benim için daha iyi 
tarafından
Bazen yetersiz kalabiliyor insan canım çok görme ben bişi ögretemiyorum mesela çocuklarıma bakımlarını temizliklerini aksatmam ama oyun oynayamıyorum ne bileyim işte kitap okuyamıyorum evin işi gücü yorgunluk mutsuzluk falan derken en azından kreşe gitsinler eğlensinler istiyorum bende o boşlukta işe girerim kreş masraflarını karşılarım düşüncesinde bir anneydim mesela (post sahibi değilim )
(4 puan) tarafından
Düşünsenize saygı duyuyorum ama sizin psikolojik anlamda kendinizi iyi hissetmediğiniz zaman çocuğa ne kadar mutluluk depolayabilirsiniz. Ayrıca söyle bir durum var hayat şartları o kdr zor ki hiç bir şeyi eksik olmasın ve hiç bir şeyden geri kalmasın istiyorsun bunun için paraya ihtiyaç var ve ne kadar bilgili bir anne olursan ol çocuklarına bilgi depolayamiyorsun. Cocuk büyütmek sadece altını değiştirip yemeğini yedirip uyutmak değil ki. Hijyen kuralları ayrıca motor becerileri buna benzeyen bir çok aktivotiyi iki çocukla birlikte yapmak çok zor oluyor çünkü emsal değiller ablası ile yapmak istediğimde kardeşi izin vermiyor kardeşi ile yapmak istediğimde ablası izin vermiyor. İkisinin aynı anda yaptırmamizda mümkün olmuyor. Yani demem o ki sadece bencillik edip kendimi değil çocuklarımı ve onlarida düşünüp en doğru kararı vermeye çalışıyorum. Ben mutlu olursam mutlu edebilirim.
(5,240 puan) tarafından
Tabi bu benim düşüncem dedim başta zaten sizin için doğru karar neyse siz vereceksiniz ben kendimi belirttim hakkınızda hayırlısı olsun ben herseyleriyle ilgilene biliyorum  babalarıda yardımcı bu konuda belki ondan bendeki bu rahatlık
(4 puan) tarafından
Maddi sıkıntınız yoksa ve eşinizde işinden vakit ayırıp ilgilenebilirse tabiki benim eşim erkek kuaförü akşam saat 10 11 gibi eve geliyor
(5,240 puan) tarafından
Maddi yön çocuklarımın istek ve ihtiyaçlarını karşılıyor şükür babalarıda esnek saatleri yardımcı oluyor sizi zor o yüzden size iyi gelir cocuklarada iyi olur tabi ben dışarıda çıkarıyorum yalnız en azından market dışarı da oynatma falan ikiz bebek arabasi alarak çözüm buldum kızim 2 bucuk yaşında olan renkleri sayıları bilir şekilleri kitap okuruz cok sık istemez isteyince babasi ben okuruz şarkı falan bilir yabancı 3 yaş desin kuran kursuna goturcem mesela onlarla oynarım evimin işinize hergun yaparim  kendimden çok ödün veriyorum ama bu zamanlarda geçecek ve ben kaçırmak istemiyorum ondan fedakarlık yapıyorum yoksa bende çok özlüyorum gezmeyi işimi arkadaş ortamını insallah sizin için çok çok iyi olur çünkü iki cocuk ve ikiside küçük olunca çok zor oluyor en iyi ben anlarım
+1 oy
(3,451 puan) tarafından
Ben yapamadım :( yani ben yüzme antrenörüyüm,  haftada 3 gün için çalışma teklifi geldi, annem ben bakarım dedi, cocucum da annem ve babama aşık resmen, ona rağmen bırakamadım 3 gün bile olsa daha küçük çocuğum diye 
(574 puan) tarafından
Zaman geçtikçe ayrılmak zorlasiyor :(
+1 oy
(1,910 puan) tarafından
Hiçbir para karşılığında birakmazdım. Daha cok kücük hele 20 aylık olan. Kızımda 20 aylık ve herşeyden önce bana ihtiyacı var. 
+1 oy
(34 puan) tarafından
Bir öğretmen ve anne olarak şu söylüyorum ne olursa olsun hiç bir eğitim ve ilgi bir annenin öğreteceği en küçük bir bilgi kadar olamaz onun ilgisi gibi olamaz,bende öğretmenim evlendiğim de gittiğm il de hemen okul ile sözleşme yaptım ama daha başlamadan hamile olduğumu öğrendim ve gitmekten vaz geçtim ,hamileliğini bile doya doya yaşamak istedim, ben hep kolejde çalıştım ve çalıştığım okulda ana sınıfı da vardı ❤️ sabah o çocukların ağlama sesleri ,o uykulu halleri veya hasta olduklarında o anneye ihtiyaçları offf anlatamam çok etkilerdi beni ve daha zaman derdim çocuğum olursa çalışmam diye 

Sizden ricam en 4 yıl çocuklarınıza siz bakın ,onları bol bol sevin ,öpün, okşayın,konuşun, verebildiğiniz her şeyi verin ,onlar bi daha çocuk olmayacak 

Evet sizi de anlıyorum kendinize zaman ayırıp biraz nefes almak istiyorsunuz fakat daha değil şuan onların size ihtiyacı var ,  Sevgi ile kalın...
(2,692 puan) tarafından
Ne kadar güzel açıklamışsınız, hep savunduğum düşünce bu. Anneler yoruluyor, yetersizim diyo vs. Ama anlamadıkları şey, o çocuk sadece annesini istiyor o dönemde. Ne çok para, ne çok oyuncak umrunda. Ona iyi bi gelecek hazırlamak, adı altında çocukluğunu zedeliyoruz aslında. Aslında çocukluklarını doya doya yaşasak ve yaşarsak daha sonra akran ihtiyacı, eğitim vs olduğunda kendi işimize baksak, hem çocukluğuna hem geleceğine yatırım yapmış olacağız. İlk 3 4 yıl ona adanmak gerekiyor bence.
+1 oy
(5,406 puan) tarafından
Oğlum için kamu işini durduran ben =))) üstüne bir daha hamile kaldım. Ama hak veriyorum bazen çok bunaltıcı oluyor. 
0 oy
(4,164 puan) tarafından
Büyüğü iyide küçüğü daha 20 aylıkmış kuzum yine de saydığın her şey çok doğru bence ver kreşe hem onlar sosyalleşir düzenleri olur hem senin kendine ayıracak vaktin olur tatil günleri de daha kaliteli vakit geçirirsiniz en azından ailecek ve maddi olarak da iyi olacak demişsin günümüzde ekmek aslanın midesinde artık çocuklarımızın gelecekleri için ne yapsak kar 
(4 puan) tarafından
Bende böyle düşünüyorum. Teşekkür ederim yorumunuz için çoğu yorum olumlu olmuş bir nebzede olsa içim ferahladi. Eşimin yaklaşımından dolayı yanlış mı yapıyorum acaba diye düşünmüyor değildim.
(4,164 puan) tarafından
Olumsuzlukları dinleme canım bak açık konuşacağım evet çocugunu kendin büyütmek çok daha iyi ama şu var hangi ev hanımı anne işi gücü temizliği yemeği bırakıp dört dörtlük ilgileniyor çocugumu kendim büyütüyorum diyenler tüm bunları bir kenara bırakıp tüm günü çocuklarıyla verimli geçirmeye ayırıyorlar mı bence hayır çok zor Bi iş desen saatler çok uzun izin bir gün falan olsa belki vaktin yetmez ama bence onları kreşten alıp eve geçince birbirinize olan özlemle çok daha güzel ve verimli vakit geçirirsiniz iki gün izninde desen dışarda çok güzel aktiviteler yaşatabilirsin onlara benim düşüncelerim bu yönde Rabbim hakkında hayırlı olanı versin
tarafından
Susam kesinlikle çok çok doğru benim eşimde mesela kreş yerine sen öğret der yardım eder Allah razı olsun ama ister ki yemekte olsun evde temiz pak olsun bunlar için zaman gerekiyor zaman hem bana hem çocuklara hem ev ve eşe asla yetmiyor kim ne derse desin olay annenin büyütmesi değil sanki kadınlar çocukları kreşe verip ergenlik çağına gelince alicak gibi algılanıyor neden böyle anlamış değilim evde hiç bir çocuk sosyalleşmez her annede 7/24 evladiyla ilgilenmiyor açıkçası bende çocukları uyutup kendi başıma vakit geçirmek istiyorum büyüğü 4 yaşında nasip olursa kreşe vericem oğlum çok sosyal bir çocuk arkadaş çevre seviyor çocuğu eve hapsetmek yerine yeni şeyler öğrenmesi için kreşe gönderecek kadında işine gidip kendine hem maddi hem manevi yenileyecek mutlu anne mutlu çocuk yani çokta zor değil ben olsam alsa durmam umarım bende tekrardan çalışabilirim
(4,164 puan) tarafından
Yazdıklarında çok çok haklısın canım yani burda isteyen yazsın çocugu annenin büyütmesi daha iyi falan diye ben inanmıyorum o yazanların da bütün hayatı Bi kenara bırakıp günün tamamını çocuga ayırdıklarını bu mümkün değil ee yapamayınca yetişmeyince bir şeyler eksik kalınca onun siniri stresi çocuga yansımıyor mı bu sefer halbuki dediğin gibi mutlu anne mutlu çocuk demek ben inanıyorum ki annenin çok yorulmadığı iş saatlerinin düzenli oldugu Bi işte çalıştığı zaman kalan vakitlerde kendini de iyi hissettiği için çocuklarıyla çok daha kaliteli ve verimli zaman geçirebilir
0 oy
(2,142 puan) tarafından
Bence çalışma fikrin çok çok güzel birşey kızların yaşı da o kadar küçük değilmiş kreş için yakın zamanda kuzenim ikizlerini (3yas) kreşe verdi kendi de çok memnun kızları da memnun kaldı iyi oluyor yani  

Kolaylıklar dilerim ☺️
0 oy
(1,299 puan) tarafından
Alacağın maaş 2 çocuğun kreş masrafını karşılayıp üzerine kalıyorsa çok güzel. Biziim burda aylık 15.000 kreş masrafı. 
(4 puan) tarafından
Söyle kres iki kardeş olduğu için 8 bin dedi fiyatı ikisinin toplam yeni kayıt döneminde Eylül ayında değişecek tabi fiyatı ama yardimci oluruz dedi benim maaşım 20 binden kapı açtılar 2 buçuk yemek kartı 700 yol parası artı prim vs. Sabah 9 akşam 6 ve yönetici olarak başlayacağım ise. 2 sene ara verdim ise bu benim için iyi bir fırsat ve bana ve çocuklarıma iyi geleceğini düşünüyorum ama eşim küçük kızım için tedirgin ve 3 gündür surat yapıyor bana. Ayrıca toki çıktı bize toki odemeside yapicaz tek kişinin maaşı ile.mumkun değil.
(3,077 puan) tarafından
Vallah bütün bu yazdiklarindan ben verirdim kreşe. Bana göre küçük de degiller. En büyüğü 2.5 yaşında zaten avrupada anaokulu 3 yaşında zorunlu olarak başlıyor mesela fransada çocuğun 3 yaşına geldimi hop anaokuluna turkiye gibi isteyen göndermiyor sadece . Orda El kadar 2 3 aylık bebekleri sabahtan akşama kadar kreşte birakiyorlar. Hayat sartlari iyiye gitmiyor.  Bi kg et oldu 400tl. Senin yerinde olsam ben başlardim işe.
0 oy
(712 puan) tarafından
Kreş  masraflari alacaginiz maasi gecmiyorsa cok.cok dogru bir karar bence verdiginiz.
(4 puan) tarafından
Maaş konusunda bir üst yorumda belirttiğim gjbu sorun yok bende doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum ama eşimle sorun yasiyoruz
0 oy
tarafından

Bence mükemmel bie fırsat sizin maddi manevi durumunuz ve psikolojiniz ne kadar güzel iyi olursa çocuklar da o kadar iyi ve güzel olur çocuklarımız bizim yansımamız tebrik ederim :)

(4 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(5,355 puan) tarafından
Bnm kızımda 32 aylık düşünüyorum bende ama sizin cocigunuz 20 aylık biraz küçük tabi szde haklisoniz tek maasla bile olmuyor bzde kiradayiz bnm kizmda braz konuşamıyor daha hep tekefin televizyon hep dışarı parka gotyroum olmuyro hiç yetsmiyro çok zor hep agliyro hep huzursuz ne evde rahat var ne dışarda bende onun gelişimi için ve gelecegi için çalışmak istyroum ama sizin iki çocuk ayrı ayrı para vercrksiniz kires çok pahalı ben sordum beş bin ona ait firma var orda calisrsan ücretsiz ama oda üç. Vardiya dönüyor eşimde olmaz dedi gece ise gdecem eşimde vardiyalı calisyor denk gelirmi gelemzmi çok zor bide kziim geç uyaniyro erken den uyanacak aglayacak 
(5,355 puan) tarafından
Acaba maaşları nedir çnkü kires.ucretide odeyeceksin
(4 puan) tarafından
20 bin ve ekstra yemek yol ucretide var kres parası 8 bin
(5,355 puan) tarafından
Ooo çok iyi vala bence çalış mutlaka ben geçen gün gttim kirese 24 aylık bebeler vardı legolar falan oynuyrodu vala bende caliscam da vardiyalı kiresi olan fabrika üç vardiya da bana olmuyro eşimde üç vardiya calsiyro zor olur öyle yaa
(4 puan) tarafından
İşte bunu anlatmaya çalışıyorum mesela örn veriyorum evde olsam bitene oyuncak bile zor alıyorum birine alsam diğerine almasam zaten olmuyor oyuncaklar bile çok pahalı. 1 tane aldığımda kavga ediyorlar büyük küçükle paylaşmıyor çalıştığım zaman hem istediğini alabilirim hemde kreste istedikleri kadar oyuncaklarla oynayabilirler baktım gitmek istemiyor ağlıyor vs çıkarım en kötü işten o kdr vicdansızda değilim.
(5,355 puan) tarafından
Burda asgari ücret veryro 8 9 bin beş milyarda kires bna üç falan kaliyro calsmamin anlamı kalmiyro bide kirese bağlı olan fabrikada üç vardiya kızımı sabit kendimle götürüm kendimle getireyim dyroum da bakalım ne olacak vala çok iyi fırsat eline geçmiş tepme nede olsa tecruben de var adamlarida tanıyorsun eşini ikna et bnm eşimde bı evet dyro bı yok dyro üç vardiya olmaz dedi gece caslican kızı kim getrcek falan tek vardiya olup kiresi olan yet yok hep üç vardiya ya yoksa bende istyrorum ikinci çocuk yokken gidip çalışayım hayat çok pahalı
0 oy
tarafından

Keşke bende hafta sonu izinli olan saatleri makul bir iş bulsam ya hiç düşünmem kızlarımı kreşe veririm çalışırım :(

(4 puan) tarafından
Bende bezi bıraktırdim 24 aylikken bu yazda kresle konuştuk ufagina biraktiricaz inş bakalim
tarafından
Anladım canım inşallah işin yolunda gider 3000diyorlar bizim burda kreşe bi de iki çocuk asgari alsam bütün para kreşe gidecek sen ne kadar vereceksin kreşe
(4 puan) tarafından
İkisi için şimdilik 8 bin Eylül ayında fiyat artış gostericekmis
tarafından
Anladım canım Allah gönlüne göre versin
(4 puan) tarafından
Amin cumlemize
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Yillarca calisip evlenio sehir degistirdim benimde bir kızım var. 22 aylik şuan. Bende calismayi düşündüm ama kresler burda 3 yaşından itibaren aliyorlar. Biraz daha kendini ifade etmesini bekliyorum. 

Suan senin sartlarinda iş gelse bende dusunmeden kabul ederdim sanırım. 
(4 puan) tarafından
Yaa ne güzel yorumlar bunlar yaaa
0 oy
(2,047 puan) tarafından
Kreşe vermek için gayet yeterli yaşları

Evet küçük olabilir ama artık sosyal yaşantısı olabilecek insanlar ile ilgili kurabilecek yasta ikisi de. Eşiniz sıcak bakmıyorsa kendisi işi bırakıp evde kızlarına bakabilir :) bence hem sizin hem de kızlarınız için gayet güzel bir koşturmaca olur

Kesinlikte reddetmeyij
(4 puan) tarafından
1 saat bile yanlız kalmaya korkuyor eşim
(2,047 puan) tarafından
Ay çok konuşmasın o zaman sodjsijd durumu düzgünce anlatın daha da tavir yapıyorsa yasayıp görür sorun olmadığını insaallah
(4 puan) tarafından
Aynen öyle =)
0 oy
(5,295 puan) tarafından
Büyuğünü verirsen iyi ama küçük olmaz sanki bakabilecek biri yokmu etrafında. Işin iyiymiş buyugu kreşe küçüğü bakiciya yada anneye biraksaniz gecici bir süreliğine biraz buyuyunce onuda kreşe verirsiniz
0 oy
(574 puan) tarafından
Ben de ücretsiz izindeydim ise basladim 20 aylık oğlum o kadar cok hasta oldu ki özel sektörde olsam isimden olurdum her gün izin istiyordum olacak gibi değildi tekrar ücretsiz izne ayrıldım kreşin bu dezavantajı var maalsef 
0 oy
(831 puan) tarafından
Bana kalsa kimseye guvenmıyorum cocugumu ama demekki emek vermssnkı iş teklifi aldn o yüzden en azından bir süre dene gecim zor insan cocuguna brısey alamadgı Zaman içine batıyor 
0 oy
(12,997 puan) tarafından
Devlet memuruyum 17 aylık oğlumla çalışıyorum dokuz aylıkken onu bırakıp çalışmaya başladım. Eşimle dönüşümlü bakıyoruz arada bakıcıyla kalıyor bizimki. Sürekli kendi baktığım düzenden kesinlikle daha iyi 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 988 göst.
9 Ağustos 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 199 göst.
9 Kasım 2021 Diğer kategorisinde YAVRULARIMM (2,449 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 466 göst.
21 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Habis57 (2,350 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 289 göst.