0 oy
290 göst.
Aile kategorisinde (61 puan) tarafından
24 aylık bir kızım var ve kelime sayısı yaklaşık 20 kelimesi var etkinlikler yapıyorum Kitap okuyorum elimden geldiği kadar TV izletmiyorum ama dedim ya da aynı çok üzülüyorum

8 Cevaplar

0 oy
(5,239 puan) tarafından
Açılır canım anca kizim 30 aylik herseyi konuşuyor yaklaşık 4 aydır falan henüz var sen devam et bu sekilde
-Reklam-
0 oy
(7,959 puan) tarafından

Bu şekilde yetemedigini düşünmek çok saçma biraz akışına bırakın... 21 aylık olcak oğlum Anne, gel,git,mama,meme,havhav,baybay,ismimi söylüyor, bitti,hayır bu kelimeleri konuşuyor bitek başka yok. Ben ne yapayım :ermm:

(61 puan) tarafından
İşte anne yüreği öyle düşünüyorum
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Belkide genetik falandır bazi çocuklar geç konuşur bazıları erken yaptıklarına devam et açılır zaten bir konusa daha da susmaz
0 oy
(23 puan) tarafından
TV le bir alakası yok bence ben izletiyorum küçüklükten beri çizgi filmlerden öğrendiği çok şey var bile yani izletmemeye ben katılmıyorum bu benim düşüncem  zamanla kelime dağarcığı gelişir canım hergun yeni birşeyler öğreniyorlar 
(23 puan) tarafından
Ayrıca seninle bi alakasi yokki yani bizlerden olsa onlar şimdi iş güç sahibi olmuştu yüklenme kendine emin ol bi an öyle acilacakki keşke biraz sussa diyeceksin :))
(61 puan) tarafından
İnşallah ya tek duam buu Allah razı olsun
(23 puan) tarafından
Hepimizden canım
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Kitap okuma resimli kitap al bak bu koyun bu at de öyle anlatarak hikayeler uydur 
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Kafayı degistir..

Önce sen motive olacaksın ki çocugunu motive edebil, teşvik edebil...

İlk 3 yasa kadar dil terapistleri eğer iletişimleri varsa kelime sayisindan daha önemli diyor. 

Mesela çocuğa soru sora sora konuşma ögretilmez. Hangi kelimeyi ögrenmesini istiyorsan o kelime ile ilgili cümleler kur. Hikayelestir gerekirse, çocuga zaman tanı. Sürekli konuş ama sorular sorma o nerede bu nerde gibi sorular olunca kendini ifade edemeyince baskıda hissedip stresten hiç konusmayanlar oluyormus.. 

istersen bir dil terapistine gidip neler yapıp yapmama ile alakalı yön verebilir.. 
(61 puan) tarafından
Teşekkür ederim toparliycam en kısa zamanda
0 oy
(1,151 puan) tarafından
Bunu sorun etmemelisin bence açılır daha 2 yaşındaymış 
(61 puan) tarafından
Öyle mi diyorsunuz çevremdeki insanlar çok etkiliyor açıkçası psikolojimi
(1,151 puan) tarafından
Benim kız 2 yaşındayken kelimeleri tek tük soylerdi geri kalanı da çinceydi sjsjs ama şimdi 4 yaşında soru sormasn diye yalvarıyorum içten içe snsnsns
(1,151 puan) tarafından
Daha zamani var zaten bir sorunu olsaydı şimdiye kadar doktorlar fark ederdi
(1,151 puan) tarafından
Birde ben kimse yoktu herşeyi kızımla konuşurdum
0 oy
tarafından
Benim oğlum 3 yaşında son 1 aydır bütün kelimeleri çözdü ondan önce sadece anne baba dede hala gel  git vardı ve hala cümle kuramıyo zar zor kuruyo ama tam diki donmuyo ben napim atıyım kendimi 4. Kattan aşağıya bu şekilde kendini yetersiz görme bence kendine yazık zamanı gelince herseyi öğreniyorlar 
(61 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 350 göst.
31 Ocak 2024 Aile kategorisinde Mavi-beyaz (1,722 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 77 göst.
17 Kasım 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 81 göst.
12 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu