0 oy
680 göst.
Diğer kategorisinde (45 puan) tarafından
Kızlar eşimin anneside benim babamda vefat etti aralarında 5 6 ay var.Allah nasip kısmet ederse 2. kızımızı kucağımıza alıcaz eşime isim düşündün mü diye sordum oda ben erkek hissediyordum oyüzden yusuf erol koyarız diye düşünmüştüm ama kızmış 2 isim koyalım biri makbule olsun diyor.Ben babamıda annesinide düşünmemiştim erkek olsaydı erol düşünmüştüm dedi şimdi ben annenin adını koymak istemiyorum diyip üzmekte istemiyorum ne yapacağım :(

26 Cevaplar

0 oy
(2,042 puan) tarafından
Ailede vedat edenlerin isimlerini özellikle koymayın diyorlar böyle söyle eşine 
(45 puan) tarafından
Çevresinde koyan var ondan mı etkilendi ne yaptı anlamadım
(2,042 puan) tarafından
Çevresinde kimin ne yaptığının ne önemi var doğru olan yanlış olan bellidir sonuçta siz bu dedigimi araştırıp kanıtlar kle mantıklı bir şekilde açıklayın anlayacaktır
(45 puan) tarafından
Ay yok anam konuştum bugün güzel güzel anlattım ben koymak istiyorum koyalım diyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ay sakın koyma hiç güzel bir isim değil. Çocuğun hayatını karartma.
(45 puan) tarafından
Bende istemiyorum ismide beğenmiyorum ama ne yapacağım arada kaldım
tarafından
Valla arada kalacak birşey yok.
Benim ismimde babanemin ismi. Hem hayatım boyunca hiç sevmedim hemde hep dalga geçtiler . İsim bence bir boncuk güzel bir boncuğu olsun kızının.
Eşin darilir küser iki güne unutur gider ama kızın o isimle hayat boyu yasayacak
(45 puan) tarafından
Bende kendim içim sinerek koymak istiyorum ilk kızımda kendim koydum kimseyi karıştırtmadık ama bu yeni olduğu icin bide hassas bir konu olduğu için öyle birden çıkışmak istemiyorum
tarafından
Valla sen bilirsin cnm. Çikisacak bir durum yok. Güzelce söyle
(45 puan) tarafından
Şansımı deniycem artık
0 oy
(1,198 puan) tarafından
Eşin çok istiyorsa ezanla kulağına okut kimliğe yazdırma 
(45 puan) tarafından
O öyle istemez işte bide kimliğe yazdırmasamda herkes gelir gider makbule diye seslenir çocuguma
0 oy
(12,983 puan) tarafından
Bence bu konuda kır. Kibar bir dille tabi. Okullar anneannelerinin babaannelerinin isimlerini taşıyan öğrencilerle dolu tek ismi o olsa kabulleniyorlar bir şekilde ama iki isimliler bu isimle hitap edince öcü görmüş gibi bakıyorlar.
(45 puan) tarafından
Eminim kimse diger ismini söylemez hep makbule derler
(12,983 puan) tarafından
Ettirmiyorlar zaten çocuğa yükten başka bir şey değil
(45 puan) tarafından
Erkek olsaydı herkes babanın adını koyarsın diyordu ben hep eşimde kız olursa annesinin adını koymak ister oyüzden koymam diyordum ama yine şu isim mevsuna düştüm
(12,983 puan) tarafından
Umarım sen galip gelirsin canım
(45 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
(981 puan) tarafından
Makbule gercekten agir bir isim.bide ölunun adini koymak iyi degil diyolar onun yüklerini dertlerini cocuga aktarirmisiz.yeni ve ailenizde olmayan bi iskm koyun.sen arastirmalari oku esine goster bak boyle boyleymis de.esin yeni kaybettigi icin suan hassastir bende olsam uzmek istemezdim arada kalirdim.bakariz karar veririz daha cok gun var falan de soranlarada esinin yaninda daha net degil emin degiliz falan de
(45 puan) tarafından
Evet bende oyüzden üstüne gidemiyorum normal zamanda karşı olduğumu biliyor
0 oy
(1,949 puan) tarafından
Aykuzum açıkça söyleyim ben olsam asla istemem ama esin sana karsi iyiyse ve oğlan olsaydı senn babanin ismini koyacakmis 2.ci isim olarak mecbur tamam derdim öldüğü için koyma diyemezdm herhalde yaa ha ölmeseydi başka çünkü bende koymadm kaynanamin ismini
(45 puan) tarafından
Ölmeden önce zaten eşimde karşıydı oda koymazdı bende ama annesi ölmüş hassas yeri ne diyceğimide bilmiyorum

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 537 göst.
26 Kasım 2023 Aile kategorisinde fatos18 (745 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 651 göst.
16 Haziran 2021 Aile kategorisinde Pelin_38 (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
56 cevap 903 göst.

379,417 soru

11,357,277 cevap

34,835 kullanıcı