0 oy
676 göst.
Diğer kategorisinde (45 puan) tarafından
Kızlar eşimin anneside benim babamda vefat etti aralarında 5 6 ay var.Allah nasip kısmet ederse 2. kızımızı kucağımıza alıcaz eşime isim düşündün mü diye sordum oda ben erkek hissediyordum oyüzden yusuf erol koyarız diye düşünmüştüm ama kızmış 2 isim koyalım biri makbule olsun diyor.Ben babamıda annesinide düşünmemiştim erkek olsaydı erol düşünmüştüm dedi şimdi ben annenin adını koymak istemiyorum diyip üzmekte istemiyorum ne yapacağım :(

26 Cevaplar

0 oy
(4,604 puan) tarafından
Istemiyorum net sekilde diyceksin 
(45 puan) tarafından
Kırmak istemiyorum
(45 puan) tarafından
Kırmak istemiyordum da ne eski isim senin kocan da ne kadar çıt kırıldım kırılmaz bunun için abartmayın herşeyi
(45 puan) tarafından
Annesi öleli çok olmadı hassas olması gayet normal annesi sonuçta
-Reklam-
0 oy
(7,912 puan) tarafından
Vala kusura bakmasın ben açık açık derdim yani bir bebege makbule ağır gelir kaynanamın adida Türkan ben hamileyken şakasına Türkan koyun derlerdi bebeğe yakışmaz derdim
(45 puan) tarafından
Ya bende hep başından beri karşıyım ama eşim erkek olsaydı babamın adını düşünmüş şimdi ben onun annesinin ismini koymak istemesem alınıcak
(7,912 puan) tarafından
Ama yapacak birşey yok ağır bir isim
(45 puan) tarafından
Evet ağır bir isim yani bebeğe konulcak bir isim gibi gelmiyor banada
(2,834 puan) tarafından
Tamam seni anlıyorum ama
Şimdi sen makbule ağır isim bir bebeğe konmaz diyorsun da
Ee onunda anası zamanında bebek olmuş
Bence sen başka bişey söyle
Sonuçta anası doğar doğmaz koca karı olmamış ya
Eşin bu sefer derki
Anamda doğduğu zaman bebekti makbule ismi ağır gelmemiş der.
Sen sadece ismi beğenmedim de bence
Yada aileden kimsenin ismi olsun istemiyorum de
0 oy
tarafından
Koymak istemekte hakli olabilrsin istemen normalde birşey ama benim koymak istediğim bir isim değil ya ikinci isim olarak olsun yada göbek adı olsun derim ki dedimde aynı böyle 
(45 puan) tarafından
İkinci isim olarak diyor oda ama ben makbule ismini pek sevemediğimden istemiyorum başınada bir isim bulamıyorum
tarafından
Ben öyle deyince az kırılmıştı çünkü ben hiçbir zaman o ismi kullanmam işteyen istediği ismi söylesin dedim benim korkum ne niyetle işimi koyarsan kaderi benzer diye
0 oy
(774 puan) tarafından
Ayy makbule ismini görünce sinir oldum rahmetli babannem ben doğunca ismimi makbule koymak istemiş kardeşinin ismiymiş annem bana hamileyken ölmüş neyse doğuncada illa makbule olcak diye tutturmuş saolsun annem babamda koymamışlar o da bundan dolayı bizimkilere küsmüş bana bakmam diye yemin bile etmiş ve annem hep der 2 ay sana hiç bakmadı kucağına bile almadı diye makbule ismini görünce istemsiz paylaşmak istedim canım kırmadan güzelce söyle eşine ben ikimizin ailesinin isminide düşünmedim başka isim koyalım falan de çokta ısrar ederse 2. İsim olarak koyasınız 
(702 puan) tarafından
Sizin hikayeyi anlamadim anneniniz sizi dogururken mi öldü
(774 puan) tarafından
Yok canım öyle değil babannemin kardeşinin ismiymiş makbule annem bana hamileyken o kadın ölmüş ve babannemden ısrarla onun issmini istemiş bana.. karışıklık olmasın Annem hayatta şükürler olsun❣️
(45 puan) tarafından
İkinci isim olarak koymak istiyor ama ben ikinci isim olarakta pek sevemiyorum
0 oy
(192 puan) tarafından
Öyle dan diye söyleme olabilir falan de sonra biraz zaman geçsin sabah kalktığında çok iyi bi rol kesmen lazım anneni rüyamda gördüm benim ismimi koymayın bebeğe kaldıramaz helal etmiyorum dedi dersin ama çok iyi rol kesmen lazım inandırıcı olsun sonra rüyadan çok etkilendim hayatta koymam ismini dersin olur biter
(45 puan) tarafından
Eşim direk alt tarafı bi rüya koyalım biz birsey olmaz der :D
(284 puan) tarafından
Yanlız bir yerde okumuştum olmayan bir rüyayı gördüm diye anlatmak gunahmis :D yani konusursa bence halledebilir diye düşünüyorum
(192 puan) tarafından
Söylese de adamın kalbi kırılacak yani o da günah ama başka bi taktik bulmak lazım
(192 puan) tarafından
İşte en azından bahanen olur diretmek için ben çok etkilendim hayatta koymam dersin yani aklıma başka bişey gelmiyor ya da tatlı bir dille izah etmeye çalış ama böyle bi rüyaya inanıp da dikkate almayan biri konuşmayla da yola gelmez diye tahmin ediyorum
0 oy
(48,481 puan) tarafından
mscbur deyip uzucen makbule ismimi kaldi bu zamanda Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsjnda 
(45 puan) tarafından
Ya bende hem eski bir isim hemde ikinci bir isim başına koysamda çok uzun oluyor
(48,481 puan) tarafından
yok canım guzel değil zaten
(45 puan) tarafından
Bende beğenmiyorum kısa sade bir isim olsa koyayım ama makbule çok uzun ve kulağa hoş gelmiyor
0 oy
(702 puan) tarafından
Siz de haklisiniz ama insan amacsiz da olsa sevdigi insanin en azindan ismini yasatmak istiyor ya.İkinci iamini Makbule yapsaniz hic kullanilmaz o zaten kaynar gider arada.
(45 puan) tarafından
İkinci isim olarak diyor zaten 2 isim koyalım 2. İsmi makbule olsun diyor ama bana çok uzun geliyor uygunda bir isim bulamadım
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Rahmetli olmadan önce aranız nasıldı k.validenle bilemem ama 2 isim olup en azından eşinin annesinin anısını kızında yaşatmak istemesi çok normal kendi açından bak bi de sen onun yerinde olsan sende annenin ismini koymak isterdin elbet
(45 puan) tarafından
İşte bende oyüzden sesimi çıkartamıyorum erkek olsaydı babamın adını koymayı düşünmüş bende isterdim koymak şimdi ben ona annenin ismini koymak istemiyorum dersem oda diycek erkek olsaydı babanın adını koyalım dediğimde birsey demiycektin diycek
(48,481 puan) tarafından
baba ismine de karşıyım anne de.
cocugun yasayacak ömrü bahti guzel olsun neden olmus birinin ismni tasisin omru boyunca. ölüye saygi sadece isim koymakla olmuyo duani edersin onun adına sık sık hayır yaparsın güzel anarsin budur ölüye saygi
çocuğuna seslendiginde kizdiginda hep onlar gelecek aklına
(2,651 puan) tarafından
Hayatta olsaydı bu kadar karışık olmazdı işte konu hakkınızda hayırlısı olsun ne diyim
(45 puan) tarafından
Evet hayattayken hiç böyle birşey yoktu aklımızda ilk kızıma istediğimiz gibi koyduk
0 oy
(8 puan) tarafından
Aynı aileden 2 kişinin isminin aynı olmasını istemiyorum ne gerek var farklı isim koyalım diyebilirsin 
(45 puan) tarafından
Erkek olsaydı babanın adını koyalım dediğimde sesin çıkmiycaktı ama diycek
(8 puan) tarafından
Araştırdım adını koyulan kişinin kaderini yaşarmış ben bu düşünceyle yaşamak istemiyorum daha farklı Bi isim koyalım erkek çocuğumuza da de
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Ben açıkça derdim eşim iki kizimin isminede karışmadı 
(45 puan) tarafından
Ya bizimde hayatta oldukları zaman öyle bir düşüncemiz hiç olmadı eşimde koymazdı zaten ama vefat ettiği için koymak istiyor şimdi
0 oy
(173 puan) tarafından
Ben büyük ismi koymaya karşıyım kaderlerini taşır diyorlar ve gerçekten ben buna inanıyorum nedense banada eşimin ailesi tarafından baskı yapıldı işte bizde adettir ilk torun baba adı konulsun vs. Bende ben koyamam dedim çıktım eşimde söyledi koyalım diye  bende istemiyorum  dedim hamileliğim çok çok sıkıntılı geçti isim konusunda kocamada hak vermedim açıkcası ikinci kez ailesi tarafından baskı yiyince koymak isteyen kendi doğursun koysun ben koyamam diyip çıktım net ol üzülecekse üzülsün biz nelere üzülüyoruz sesimiz çıkmıyor boşver
(45 puan) tarafından
Ya normalde eşimde karşıydı anne baba ismi koymaya eltime mesela baskı yapmışlar ilk çocukta ikinci isim olarak kaynatamın ismini koydurmuşlar ben zaten hep söylemiştim eşime istemediğimi oda sıcak bakmıyordu ama annesi vefat edince fikri değişti erkek olsaydı yusuf erol koymak istiyordum dedi rahmetli babamın adı erol ben hiç koyalım falan dememiştim kendi öyle düşünmuş koyalım deseydi olur derdim şimdi ben ona olmaz dersem babanın adını koysak sesin çıkmazdı diycek
(173 puan) tarafından
Sosyal mecralarda bu isim konusuyla ilgili video illaki vardır araştır yanında aç dinlet ona çaktırmadan ayy ya bizimki de böyle olursa de ağlamaya başla madem kocanı kırmak istemiyorsun böyle şeylere başvur nediyim nazlan duzlam rüya gördüm de içimde kötü bir his var de derin nefesler al bana birşeyler oluyor de çevir okları kendine bacım başkada bişey gelmiyor aklıma iki ucu b.klu deynek napcan
(45 puan) tarafından
Ay üf valla ya eltimde yeni doğum yaptı onlar koyacaklardı sonradan vazgeçtiler ihale bana kaldı
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Vefat etmiş kişinin adını koymayalım de 
(45 puan) tarafından
Babanın ismini koyalım desem koymayalım demezdin diycek
(5,406 puan) tarafından
Derdim de =))))
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Bence düşünse söylerdi nabza göre şerbet vermek istemiş ben uygun görmüyoruö de direk eşim koydu oğluma babasının ismini inan ismini dahi kullanmıyorum içimden gelmiyor zor yani 
(45 puan) tarafından
Ya sade bi isim olsa kısa daha bebeğe uygun bir isim koyayım ama makbule ismine kaynanam hayattaykende karşıydım
0 oy
(7,768 puan) tarafından
İsşm kaderi diye birşey var sakın koyma açık ol kırılan kırılsın mühim olan evladın
(45 puan) tarafından
Eltimde 2 ay oldu doğum yapalı onlar koyacaktı vazgeçtiler ihale bana kaldı
(7,768 puan) tarafından
Asla kalmaz güzelce konuş eşinle istemiyorum de kırılan kırılsın isim kaderi malesef iyi değil çocuk ismi koyulanın kaderini yaşarmış
(6,441 puan) tarafından
Kız deme öyle k.pederin adını koydu
(7,768 puan) tarafından
İnternette araştır canım koyulan isim için bi dua mı ne bişey vardı isim kaderi yaşamamak için yaz bi instagramda falan karşıma çıkıyordu
0 oy
(8,741 puan) tarafından
En kötü söyle yaparsınız annesinin adını sadece kulağına söylersiniz asıl koyacağınız isimle beraber kimliğinde ikinizin koyacağı isim yazar
(45 puan) tarafından
İstemezki öyle yazdıralım der ya bide isim çok uzun geliyor zaten bide başına başka isim yazdırıyim ikinci ismi makbule olsun desem daha uzun oluyor
(8,741 puan) tarafından
O zaman istemiyorum diyeceksin erkek olsaydi kendi babamın isminide istemiyorum diyeceksin
0 oy
(284 puan) tarafından
Eşim benim babamın ismini koymayı teklif etmişti ama ben ölen ve çevrede olan kişilerin ismini koymak istemedim kader çeker diyolar bilmiyorum ne kadar doğru da yani ben iki taraftan da birilerinin adı olsun hiç istemedim. Söyle eşine de güzelce konuşursan anlar o da
(45 puan) tarafından
Eltim koyacaktı onlarda oyüzden vazgectiler kaderi benzemesin diye onlar koymayınca ihale bana kaldı vefat edelide çok olmadı oyüzden kırmadan nasıl söyleyecegimi bilmiyorum
(284 puan) tarafından
Tamam sende bak onlarda koyacaktı kaderi benzemesin diye koymadı bizde koymayalim diyebilirsin
0 oy
(6,231 puan) tarafından
Direkt diyeceksin çünkü her şekilde kırılacak 
(45 puan) tarafından
Ama ben kırılsın yada çocuğumuza hevessiz başka bir isim koysun istemiyorum aklında bak bi annemin isminide koymadı desin istemiyorum vefat etmeden önce eşimde karşıydı ama hassaslaştı vefat edince işte
(6,231 puan) tarafından
O zaman kaçarı yok koyacaksın ama cidden bir bebeğe makbule iyi durmuyor
0 oy
(4,217 puan) tarafından
Çok güzel bir isim bul kesin koymaya niyet ettiği sonra doğuma bir kac hafta kala eşine deki askim ben gece uyurken bir rüya gördüm rüyamda kızıma bu ismi koyuyurdum falan de ama böyle çok etkisinde kalmış gibi eminim eşin de annesinin ismi üzerinden diretmez küçük masum bir yalan sırf o üzülmesin diye 
(45 puan) tarafından
Tamam bunu koyalım ama ikinci isimde annemin ismini koyalım diycek ozaman ne diycem
(4,217 puan) tarafından
O zamn iki isim birden düşün heralde üçüncüye koyalim demez yani
0 oy
(280 puan) tarafından
Yani 2. İsim olarak koyun ilk ismiyle çağırırsınız zaten ben de kayinababamin adını koydum ikinci çocuk yok ortada kız olursa kaynanamın adını koyacakmisiz diye şakasına söylüyor olur bütün sülalenin adını koyalım istemiyorum deyip kapatıyorum konuyu yeter ya başkası koysun onu da
(45 puan) tarafından
Ya işte bunlar benim koyduğum ismi söylemez makbule makbule der dururlar ben istemiyorum çocuğuma makbule denmesini sadece 2. İsim olarak kalmaz yani
0 oy
(369 puan) tarafından
kırmak istemiyorsan 2.ismini makbule koyun 1.ismini de sen istediğini koy canim zaten ben çok karşıyım.vefat eden kişilerin isimlerini koymaya hiç doğru bulmuyorum sen eşimi kırmak istemiyorum dediğin için 2.adini koy dedim vallah
(45 puan) tarafından
Ya ben ölüyede karşıyım diriyede aile büyüklerinin isimlerinin konulması aşırı saçma geliyor eşimin ailesindede herkes kaynanasının kaynatasının ismini koyuyor ben baştan tavrımı belli etmiştim ama vefat edince konu hassaslaştı carlayamıyorum

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 536 göst.
26 Kasım 2023 Aile kategorisinde fatos18 (690 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 649 göst.
16 Haziran 2021 Aile kategorisinde Pelin_38 (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
56 cevap 902 göst.

378,048 soru

11,314,989 cevap

34,755 kullanıcı