0 oy
78 göst.
Diğer kategorisinde (4,169 puan) tarafından
Kızlar minik adamım sabahtan bu yana ateşli gündüz doktora götürdüm boğazı hafif kızarık onun dışında her şey gayet güzel ateş düşürücü 3 saatte bir dönüşümlü ver takipte kalalım dedi öyle yaptım en son 11 de fitil verdim daha etkili olur diye ona rağmen ateşi 38.6 yı gördü emerken inliyıdu gözleri gidiyordu o an aklım çıktı aldım alel acele soydum lavaboda suya koydum yıkadım hemen eşim de bu gece nöbette iyice panik oldum öyle olunca şimdi bir ölçek calpol verdim eşimin bir doktor arkadaşı var ona sorduk calpol versin demiş ne yapmalıyım gece boyu ateşi çıkar mı daha böyle doktor her şeye baktı eğer ateş devam eder yükselirse Bi kana bakarız altta bir şey olabilir dedi büyük ihtimal kanında enfeksiyon çıkar diye düşünüyorum genelde ateş olunca öyle oldu hep Bi de ishal var annem azı dişleri çıkıyor bence diyor bu gece nasıl geçecek bilmiyorum 

4 Cevaplar

0 oy
(4,169 puan) tarafından
Ne yapmalıyım nelere dikkat etmeliyim kızlar 
-Reklam-
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Kaç aylık canım dolven var mı
(4,169 puan) tarafından
Canım yaptım bezi asla başına koydurmuyo çırpınıyor direk şimdi sallıyorum bugün hiç uyumadı sayılır belki biraz uyursa vücudu dinlenir tek korkum uyurken yükselir fark etmem diye :(
(7,768 puan) tarafından
Gece nasıldı canım teli elime alamadım kusura bakma yarana merhem olamadık iyi mi bebeğin
(4,169 puan) tarafından
Şimdi hastaneden geldik canım gece boyu kontrolde kaldım yarım saate bir alarm kurdum tam uyudum arası 40 dakika geçmemiş ağlamasına uyandım ama nasıl ağlıyor kucağıma aldım bildiğin yanıyor hemen şuruba yapıştım ağlıyor çırpınıyor yarısı ağzına yarısı boynuna etrafa direk soydum götürdüm soğuğa yakın ılık suyla yıkadım yavrum öyle bir beni tutup çırpınıyorduki ilk kez bu kadar çaresiz hissettim kendimi ve dikkatimi çeken gözleri yüzü şişmişti gözleri davul gibi olmuştu korktum direk eşimi aradım izin aldı geldi hastaneye gittik o süreçte ateşi biraz düşmüştü tahliller yapıldı epey sıvı kaybı olmuş vücudunda direk iki büyük serum getirdiler kaka testi de istediler onu yapmadı veremedik ama salgın var sindirim yolu enfeksiyonu olmuş muhtemelen dedi ilaçlar yazıldı probiyotik falan yazdı doktor aldık eve geldik hayatımın en zor gecesiydi o korku ömrümden 20 sene götürdü belki canım sorduğun için çok saol ❤️
(7,768 puan) tarafından
Ahh güzel anne hepimiz yaşadık bunları seni çok iyi anlıyorum rabbim tekrarını hiç birimize yaşatmasın banyo suyunun ılık olmasına dikkat et iki ay önce bir oğlum bir kızım ateşlendi bir hafta 38 üstü ateşle gezdik hastanede serum takılı iken kızımın ateşi 38,9 a çıktı Allah korusun seruma rağmen öyle yükselen ateş evde napardı bize  oğlumun gece yarısı 39,6 ya çıktı evde elimiz ayağımız dolandı
(4,169 puan) tarafından
Öyle canım çok kötü bir durum Rabbim evlatlarımızı korusun insallah çok saol tavsiyelerin ve iyi dileklerin için ☺️❤️
0 oy
(173 puan) tarafından
Öncelikle sakin ol ateşini gece boyu kontrol et baktım yükseliyor olacak gibi değil hemen ambulans çağır acile götür bakılsın kaç aylık bilmiyorum ama dikkat et havale bebeklerde çok büyük tehlike düşük dozda bir antibiyotik verseydi doktor rahat eder ateşlenme sorunu olmazdı sakın sirkeli kolanya vs tarzı koca karı işine girme canım normal su ile ıslattığın bezi koy üzerinide rahatlar Allah'ın izniyle geçer gece
(4,169 puan) tarafından
14 aylık canım daha önce de ateşi oldu ama ilk kez bu kadar yüksek ve tek olunca iyice panik oldum Bi de emerken o hali gözlerinin gitmesi falan beni kötü yaptı yoksa normalde soğuk kanlıyımdır eşim tedirgin olur ben çocuk bu olacak falan derim duşunu aldırır ilacını veririm ama bu kez böyle olunca korktum baya bende
0 oy
(7,043 puan) tarafından
Dişle hicalakasi yok canım antibiyotik yazmadı mi doktor sabaha kadar uyuma bu gece çok yükselmiş Allah korusun calpolden başka ateş düşürücü var mı 
(4,169 puan) tarafından
Biliyorum canım ben uzun süredir 5 cc olarak veriyorum zaten bizim doktorda seninkilere benzer şeyler söyledi ayaktayım bu gece bakalım insallah devam etmez demin ölçtüm 37 2 ye düşmüş şükür uykum geliyor ama gözüme de uyku girmiyor valla çocuklar hasta olmasın evin dengesi alt üst oluyor evde neşe gidiyor
(7,043 puan) tarafından
Vala öyle kuzum naptınız
(4,169 puan) tarafından
Şimdi hastaneden geldik canım gece boyu kontrolde kaldım yarım saate bir alarm kurdum tam uyudum arası 40 dakika geçmemiş ağlamasına uyandım ama nasıl ağlıyor kucağıma aldım bildiğin yanıyor hemen şuruba yapıştım ağlıyor çırpınıyor yarısı ağzına yarısı boynuna etrafa direk soydum götürdüm soğuğa yakın ılık suyla yıkadım yavrum öyle bir beni tutup çırpınıyorduki ilk kez bu kadar çaresiz hissettim kendimi ve dikkatimi çeken gözleri yüzü şişmişti gözleri davul gibi olmuştu korktum direk eşimi aradım izin aldı geldi hastaneye gittik o süreçte ateşi biraz düşmüştü tahliller yapıldı epey sıvı kaybı olmuş vücudunda direk iki büyük serum getirdiler kaka testi de istediler onu yapmadı veremedik ama salgın var sindirim yolu enfeksiyonu olmuş muhtemelen dedi ilaçlar yazıldı probiyotik falan yazdı doktor aldık eve geldik hayatımın en zor gecesiydi o korku ömrümden 20 sene götürdü belki canım sorduğun için çok saol ❤️
(7,043 puan) tarafından
Rica ederim canım ne demek gelmiş geçmiş olsun işte bağırsaklar ne kadar önemli prebiyotik iyi olmuş canım serumda yediyse rahatlamıştır aklında olsun ateşi çok yükselince sabah akşam gece gunduzdeme cama balkona çıkar soğuk hava anında ateşi kesiyo
(4,169 puan) tarafından
Öyle yapayım canım çok saol

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 60 göst.
22 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 99 göst.
20 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde cnsn (117 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 108 göst.
0 oy
7 cevap 103 göst.
25 Mart 2024 Aile kategorisinde Damla berna (1,752 puan) tarafından soruldu

380,208 soru

11,383,203 cevap

34,882 kullanıcı

...