0 oy
227 göst.
Diğer kategorisinde (923 puan) tarafından

Kizlar ben cok calismak istiyorum 3bucuk yasinda oglum kayinvalidem yakin arabayla 5dk ,kendi annemde yakin ama arabayla gene tabi 15dk o , annem hasta amelytli sekeri var ne zaman ne olcagi belli olmuyor fena oluyor bazen, krese versem maasin yarisi krese gitcek :( ama cocuk icinde benim bseyler yapmam lazim evde babanne anane bsey ogrenemicek cocuk ogrenemiyorda . Babanesinede birakmak istemiyorum .bu arada kendi arabamizda yok :( hadi anneme birakma durumu olsa kışı var yagmuru var dolmuslarda uzak .bu arada fabrika dusunuyorum 3 vardiyeli gece gunduz 4 12 olarak 

11 Cevaplar

0 oy
(8,979 puan) tarafından
Çocuk varsa en önce yapacağın şey çocuğa bakacak birini bulmak. 
-Reklam-
0 oy
(96 puan) tarafından
Güvenilir birini bulmak lazım 4-6 yaş Kur'an kursuna verebilirsiniz 

Ben 4-6 yaş Kur'an kursu öğreticisiyim aidat çok pahalı değil o kadar
(923 puan) tarafından
Bzmkide 2020li saatleri nsl peki
(1,780 puan) tarafından
Nerden başvuruluyor   peki dgs ile lisans yapsam şansım artarmı
(96 puan) tarafından
Artar. Unuttum şuan diyanet alım haberleri vs yazın internette kendi web sitesinde vs yazar ben Facebook da diyanet ile ilgili gruplasa üye olmuştum orada hepsi paylasiliuor
(96 puan) tarafından
Ben şuan ücretsiz izindeyim ama en son su şekilde idi sabah tan öğlene kadar 8-1 1-5 gibi ama tam gün olanlar da vardı
(1,780 puan) tarafından
Tamam çok sağolun
0 oy
(8,385 puan) tarafından
3 vardiyalı fabrikada çalışırsan mecbur yine aileler devreye girecek. Sen gececi olduğunda yada 4/12 olduğunda ailelerden yarım alacaksin. Bari kayinvaliden baksın kreş yarım gün gitsin hem ücretten tasarruf etmiş olursu. Hemde çocuğun birşeyler öğrenmiş olur. 
0 oy
(3,427 puan) tarafından
Kaynananız bakarsa çalışın. Seneye de ana okuluna gider. Kreşe hevesi varsa hemen verin maddiyatı düşünmeyin. Çocuğa eğitime yatırım geleceğe yatırımdır. 
(923 puan) tarafından
Cok istiyor gitmek benmle beraber cocuk hic birsey ogrenemiyor :(
(3,427 puan) tarafından
Ay ne güzel. Gitmek isteyeni hiç engellemeyin. Keşke benimki de istese Allah'ım nolur istesin.
(923 puan) tarafından
Evet o konuda aslnda sansliyim arkadas sayikliyor surekli cocukta hakli surekli benmle ben ona ogretmen gbi birseyler ogretemiyorumk
0 oy
(1,714 puan) tarafından
Çocuk varsa 3 vardiya sıkıntı bende çalışmak istiyorum en fazla 2 vardiya olur diye düşünüyorum gece beni görmeden uyusun istemiyorum ve büyük olsa önceliğim kreşe vermek yarım gün yarım günde anneannesi baksın hem yaşıtları ile oynar gelişir konuşması vs. Diye maaşının yarısını vereceğim diye düşünme şahsen ben sadece maddi olarak çalışmak istemiyorum manevi yönüm daha ağır basıyor egerki o zamanlarında çocuğumun çalışmıyor olursamda gene kreşe veririm yarım gün çünkü yaşıtları ile zaman gecirmesi önemli benim için sürekli dibimde olunca kaliteli zaman gecirmis olmuyoruz zaten kadının çalışması şart diye düşünüyorum 
0 oy
(160 puan) tarafından
Kreşler vardiyan gece olunca zor olmaz mı? İstanbul da yaşıyorsan İBB ye ait kreşler var 1200 TL aidatı var. 19.30 a kadar vermek istersen 1600 civarı oluyor
(923 puan) tarafından
Sakaryaliym
0 oy
(2,093 puan) tarafından

Cnm hemen hemen ayni durumdayım eşimle ayriyim ben boşandık.

Çocuğum iki buçuk yaşında bende başlıyorum biyere yarin ilk eğitim günü sabah gidicem akşam gelicem işe baslayincada vardiyalı mecbur çalışmak zorundayım.
Benimde annem bakicak sağlık sorunları var ama bi baslayim inşallah Allahım kolaylık verir sorun çıkmasın.
Çünkü ben çalışmak zorundayım.
(923 puan) tarafından
Ya benimde aynisini diyolar sen hele bi basla smdiden dusunme ama bizim tek sknti arabamiz yok annem uzak kadinada uzuluyorum amelyt gecirdi bi dunya
0 oy
(309 puan) tarafından
Kreş istesen bile 4 12 diye bir kreş yok 6 da Max 7 de kapanıyor zaten
0 oy
(2,861 puan) tarafından
Devlet okulları 4 yaştan itibaren alıyor biraz anneler destek olursa çocuk yarım gün de olsa okula gider .. zaten bence her çocuk gitmeli evde ilkokula kadar oturan çocuk sayısı baya azaldı 
(923 puan) tarafından
İste herseyi dusunuyorum cocugu okulaada gotrmek icin illa bi destekci bi kisi lazm:(
(132 puan) tarafından
Babaaneden rica edin bakmasını.
Çocuk 4 yaşına gelene kadar kreşe verin bence. Servisi olan bir kres bulursaniz daha iyi olur.
Çevrenizdeki bağımsız anaokullarini ve belediye kreslerini araştırın onlar 4 yaştan itibaren alıyor. Çocuğunuz 4 yaş olunca bu krsslerden birine verin. Servis yine önemli. Gece vardiyası diyorsunuz. Mecbur ya babası bakacak ya da aile büyüklerinden biri.

Ben çalışmaktan yanayım genelde. ev hanımları da süper annelik yapmıyor çocuklara açıkçası. Çocuklar da hep çocuk kalmıyor. İhtiyaçlar vs değişiyor. Ülke şartları malum para da lazım.

Rabbim gönlünüze göre versin, en doğru yolu huldursun insallah
0 oy
(388 puan) tarafından
cocugun basindan ayrilma derim anneanne babaanne bakamaz cocuga cocuklar o yaslarda anneden ayrilmamali daha cok kucuk paraya degil anne sevgi ilgisine muhtaclar
(923 puan) tarafından
Daha cok kucuk diyosunuzda 4 yasina gircek nerdyse ve bana asiri bagmli kucuckken daha birakip calisan anneler taniyorum durumlaru cok cok iyi olup .blmiyorm ya birazda onun iyiligi icin benimle evde parkta orda burda bse ogrenemiyor bide
0 oy
(1,744 puan) tarafından

Yorumlarda gördüm Sakarya daymissin cnm Sakarya'da kreşi olan fabrikalar var istersen hangileri öğrene bilirim senin için çocuk senle gidiyor senle geliyor servisle birlikte görümcemin gelini de girecek çocuğunu fabrikanın karesine verecek senin için de Uygun olursa yaz bana özelden bugün çok yoğun bir gün olacak benim için o yüzden hatırlat yardımcı olmaya çalışırım 

Rabbim kalbimden geçeni hayırlı kılarak karşına çıkarsın 

(923 puan) tarafından
Ya cok tesekkur ederim bi bildigim yazaki fabrikasi sanirim kresli
(1,744 puan) tarafından
Yazaki birtane daha var söylüyor du ama işime yaramaz diye pek gale almamıştim

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 181 göst.
22 Kasım 2023 Diğer kategorisinde XxDeryaaaa (373 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 72 göst.
3 gün önce Diğer kategorisinde Ozgen (923 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 37 göst.
9 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde SiyahMasal (262 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 164 göst.

381,148 soru

11,410,346 cevap

34,949 kullanıcı

...