0 oy
596 göst.
Aile kategorisinde (301 puan) tarafından
Kayınvalidemi aradı dün akşam eşim,bize gel dedi neyse geldi kayınvalidem de, yemek yedik hamileyim ve tabağını bile almadı hamile kalmadan önce bazen yardım ederdi dün akşam yerinden kalkmadı, bu arada kayınvalidem 42 yaşında gayet dinç ve çalışıyor her gün gezmeye gider çalışmasına rağmen, çayını bile almadı ya bi karış suratla oturdu, bana laf soktu, daha büyük bi eve taşınma isteğimiz var kayınvalidem aynı mahalleden olmazsa olmaz dedi ben de aynı ilçede olduktan sonra mahallenin ne önemi var burada her yer birbirine yakın dedim ki şuan yakın oturuyoruz ama gelmiyorsunuz zaten dedim biz de kayınvalidemi evde bulamadığımız için gidemiyoruz genelde, tamam her akşam buraya geleceğiz yemekleri yap dedi ben de hamileyim ama yarın iyi mi olurum kötü mü olurum belli olmaz dedim hamileysen nolacak ben hamileyken oturmazdım dedi sinirlerim alt üst oldu 

22 Cevaplar

+10 oy
(1,408 puan) tarafından
Valla hamilesin diye tabakları toplamak zorunda değil kusura bakma yani madem söyleneceksiniz çağırmayın
(1,408 puan) tarafından
Sedoşum teşekkürler bitanem bugün yoktun
tarafından
Pazardı ya çok yoğun geçti canım havuzu temizledik suyunu açtık doluyor şuan sonra misafirler geldi hala misafirler gelmeye devam ediyor biz kızımla yatıyoruz onlarda havuz başında sohbet ediyorlar yorucu bir gündü

Sen naptın balım
(1,408 puan) tarafından
Kocam köye gitti
Sonra 8 de kaynana geldi düğüne götürdük arabayla
(1,408 puan) tarafından
Sivastaydın demi
tarafından
Evet canım
-Reklam-
+3 oy
(7,694 puan) tarafından
Hamilelik hastalık değildir. Yani temizliğe, sofra kaldırmaya, yürüyüşe hiçbirine engel değil. Hasta gibi davranmayın ya
+1 oy
(437 puan) tarafından
Klasik kaynanalık yapmıs aklınca laf sokuyor işte. Ama sende çok ağır ve riskli bi hamile değilsen misafirinin tabaklarını toplarsın yani abartma sende canım çok nazlısın galiba :)
+1 oy
(13,369 puan) tarafından
Her akşam misafir ağirlayamam demen lazım. 
+1 oy
(6,919 puan) tarafından
Hamileliği kendi zevkınız için kullanmayın  hastalık değil ki 
(6,919 puan) tarafından
Hahaha uyarı almışım doğru söyleyeni 9koyden kovarlar miş
tarafından
Duymak istediğini söylememişsin ablası
(6,919 puan) tarafından
Baksana hakaret demiş kim verdiyse
tarafından
Post sahibi beğenmediği yorumlara tek tek uyarı vermiş ahahha
(6,919 puan) tarafından
Versin bakalım
+1 oy
(15,318 puan) tarafından
Ona mi sorcaksiniz nereye taşınacağınızi. O sana yüz vermiyosa sen de ona yüz verme. 
0 oy
(2,226 puan) tarafından
Bi tabak üstelik boş tabak ne var kaldırmak da hamilelik hastalık değil 
(2,040 puan) tarafından
Hoşa gitmeyen yorumlara uyarı verilmiş şaka gibi :D
(2,226 puan) tarafından
Şimdi gördüm bende
Hakaret falan da etmemişim ama neyse :)
0 oy
tarafından
Valla yorumlara katılmıyorum çünkü bizim kendi annemiz olsa bulaşığı bile bize bırakmaz yani bence yapmalı masaya veya etrafı toplamaya yardım etmeli yani hamilelik için değil normal zamanda da yapmalı bence. 
0 oy
(10,460 puan) tarafından
Kim la o uyarı dağıtan. Bir moderatör çağıralım ya da admini hakaret göremedim ben yorumlarda 
(10,460 puan) tarafından
Kız bacı bak sonra dediğine kızabilir. Ama evine gelenin bir tabağını kaldırmak ne yapar ki insan a. Kimse de hakaret etmemiş yardırmış maşallah hepsine uyarı ahahhs :)
(8,937 puan) tarafından
Şimdi bizede uyarı vermesin :))))
(11,505 puan) tarafından
Kendisi vermiş büyük ihtimalle çünkü kendini eleştiren yorumlara verilmiş
(1,408 puan) tarafından
O veremez ki 500 puanı yok
(8,937 puan) tarafından
Muhtemelen kankasinin 500 puanı vardır yada 2.bi hesabı vardır
0 oy
(363 puan) tarafından
Ay kız boşver bizi zaten 

Biz yaptık bişey olmadı biz hiç oturmazdik biz yatmadik sizin gibi hamile olmaya ne var bunlar iyi günlerin falsn filanlar bitiriyor

Allah razı olsun kaynanam her gün yemeğimi yaptı beraber yedik içtik bazen o yıkardi bazen ben oğlum şimdi 6 aylık doğduktan sonra biraz kırıldım ona o kadar hala kırgınım tabi o da işte sütün az çocuk av hasta etcen hasta olmuş laflarına kırıldım lohusayken sadece onları unutamıyorum 
0 oy
(66 puan) tarafından
Bence haklısınız şu konuda : Siz istediğiniz yerden ev alabilirsiniz buna karışamaz neden her şeye burunlarını sokarlar anlamadım bu ikinizin kararı. Ve yine haklisiniz verdiğiniz cevapta kayınvalideniz verdiği cevap hiç hoş bir cevap değil hamileysen hamilesin ben oturmazdim demek ne ya . Herkesin hamileliği bir olacak değil ya herkes aynı bünye ye de sahip değil . Kayınvalideniz size sinir olmuş şu taşınma olayından bence .
0 oy
(3,749 puan) tarafından
Arayan da kocan, çağıran da kocan, o bebeği karnına koyan da kocan. 

Afedersin ama kocan orada e*şşek başı mı?annesi yediyse birazda o toplasın. 
0 oy
tarafından

Uyarı veren post sahibinin arkadaşı galiba piskalojik sıkıntısı var zavallının üşenmeden uyarı vermiş:D sana gelirsek sanki bir hamile senmişsin gibi bu ne miy miylik kaynandan ayı yeloz yapıştırsaydin ağzına lafı aynı yerden olmazsa olmazmış benden uzak Allah'a yakın ol deseydin 

0 oy
(367 puan) tarafından
Ev konusunda kaynanam haksız ama tabağını kaldırmadı çayını doldurmadı konusundada sen haksızsin yani. Hamile olmayi bu kadar büyütmemek gerekiyor bence ben Hamileyken 8 saat mağazada ayakta çalışırdım eve gelip misafirde ağırladım. Bu kadar büyütcek bisey yok.
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Yani herşeye hamileliğini bağlama bence ben hamileyken taşındım odun kırdım kaynanamin odun çektim büyük sonuçta he de geç 

Belki tavrı sana değil isterse 30 yaşında olsun oda bir anne isterse yardım eder istemezse etmez 
0 oy
(3,793 puan) tarafından
Hamileliğim 8.ayına kadar reanimasyon yoğun bakımında çalışıp bir de eve gelip iş yaptım gayette enerjiktim. Eşin ve kayınvalidenden bir şeylerin hıncını alıyor gibisin yoksa 1 tabaktan sorun olacağını düşünmüyorum 
0 oy
(722 puan) tarafından
Sana bir şey soracam norml akşam yemeğinde senle eşin teksiniz değil mi ve iki tabak iki kaşik iki çatal iki bardak kaldırıyorsun bir tabak fazla kaldırınca  ne oluyor hamileliğe  ne gibi bir risk oluyor anlamadım ben kürtdum ve aşiri kalabalık misafirimiz var sen böyle olsaydın ne yapacaktin
0 oy
(3,401 puan) tarafından
Ev konusunda haksız

Ama ister eşin çağırdı diye gelsin ister kendi istedi diye gelsin tabağını kaldırmak zorunda değil hamilelikte hareketli olmak iyidir☺️
0 oy
tarafından
Çok biliyorlqrya onlar her haltı ona ne nerden alacahinizdan yerinde olsam gider onun inadına uzak bir yerden alırdım 
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Çok mu abartiyosunuz ben kaynanama gottim bırak tabak kaldırmayı yemek yaprken gorucmem yardım bile etmedi yine soylenmedim 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 256 göst.
2 Mayıs 2024 Aile kategorisinde mehal (619 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 946 göst.
9 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Lovelyyyy (95 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 210 göst.
25 Şubat 2024 Aile kategorisinde Lina42 (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 224 göst.