0 oy
1,061 göst.
Aile kategorisinde (232 puan) tarafından
Kızlar ben 4 ay kadar önce evi terk ettim şiddet aldatma ailesinin problemleri vs vs. Ailemin yanina geldim şu an çalışıyorum ama öyle aman aman bi para kazanmıyorum. Neyse ailemleyim ev de kalabalık annem gündüz ben gelene kadar kızıma bakıyor 7-den 2 ye kadar. Bunun için d artık söylenmeye başladı kardeşlerim de artık ev dar annem yemek yaparken kime yetecek kaç kişiyiz falan diyor mecburum susuyorum. 2 gün önce markete gittim indirim vardı ketçap mayonez aldım evde yoktu diye getirmezler de kolay kolay bugün baktım bitmiş annem ve kardeşlerim yanyanalar yanlarına gittim Allah da yukarıda şahit kötü anlamda demedim ne çabuk bitti ketçap dedim annem ayrı konuştu kardeşlerim ayrı konuştu sen eve bir şey getirme senin parandan kimse yemesin demeye başladılar o kadar zoruma gitti ki. Gidecek yerim yok yoksa çıkar giderdim kızımla ama kızım küçük. Bazen o kadar kötü oluyorum ki kızımı vereyim şe.refsiz babasına bende başımı alıp gideyim kimsenin bilmediği yerlere ama olmuyor kıyamıyorum yavruma daha 2 yaşında bile değil o taraftan da biliyorum ezerler çocuğumu. Ama diyorum artık keşke gelmeseydim o köpeğin kahrını cekseydim donmeseydim babaevine

28 Cevaplar

0 oy
(13,824 puan) tarafından
Aldatilmak ve siddetimi cekmeyi tercih ederdin 
(232 puan) tarafından
Evet en azından sabah çıkar giderdi geceye kadar. Ben kızımı sakin sakin büyütürdüm. Hiç yoktan yeri yurdu yastığı yorganı belli olurdu
tarafından
Evet bi cok kadin bunun icin katlaniyor belki de
(13,824 puan) tarafından
Oyle olmuyorki cocuklar o huzursuz ortamdan daha cok etkileniuorlar Allahbyardimcin olsin hayirli kapilar acsin
-Reklam-
0 oy
(1,318 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canm sana da kızına da hayırlı kapılar açsın inşallah. Evlendikten sonra baba evi de el kapısı gibi oluyor eski rahatlık huzur olmuyor maalesef . Biraz sık dişini kızın azıcık büyüsün sonra ayrıl ordan kızını bir kreşe verir sende çalışırsın misler gibi de bakarsın kızına 
(232 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun. El kapısı gerçekten el kapısı Rabbim kimseyi bir daha döndürmesin. Bekliyorum mecburiyetim bundan zaten kızım büyüsün diye
0 oy
(6,516 puan) tarafından
Dilin ne kadar veriyim desende kalbin asla bırakmaz çocuğunu farkında değilsin belki ama sen kızından güç alıyorsun hayata tutunmada

Canım para biriktir verme paranı yada daha iyi bir iş bul çık kendi evine anne evide olsa kendi evin gibi olmaz 
(232 puan) tarafından
Asla veremem zaten kıyamam ona ve evet ondan güç alıyorum zaten o olmasaydı belki canıma bile kiymistim ben. Para birikim yapılacak bir para değil keşke olsaydı. Ama kızım büyüsün okul çağına gelsin diye bekliyorum o zaman başka bir iş bulup evimi ayirabilirim
(6,516 puan) tarafından
Rabbim kalbine ferahlık versin kuzum inşallah
0 oy
tarafından
İşte bu yüzden hemen boşan falan demem kimseye önce maddiyat önce iş maddiyatin iyi olsa ayrı yakın ev tutardın bir oda da olsa akşam oldumu kapını kapatırdim maddi olarak iyi gelirin olsa az aylık para verirsin annene bakımı iç derin başka şeye karismazdin ama bazen insan dayanamıyor yada kızgınlıkla hareket edebiliyor zor olan kısmı gecmissiniz geri dönme bir kere çıktın çalışmaya devam et tam zamanlı geliri az buçuk iyi olabilecek şekilde ki genelde satış danışmanlığı mağzacilik sektörü biraz daha iyi maaş verir kendini elbet toparlayıp bir odada olsa ev tutarsın kapını kapatirsin 
tarafından
Amin nasip olur inşallah insan önüne hedef koyarsa başarır heleki bir anne çocuğu için herşeyi yapar
(232 puan) tarafından
Kpss diyorum lanet gelsin ona da torpil gerekiyor oda yok
tarafından
Onun için senin evde durup çalışma lüksün en zor şey bir başkasına muhtaç olmaktır sınava tabiki gir nasiptir bilemezsin olabilir belkide ama düzenli kurumsal bir iş bul iki ayı gecirdikten sonra zaten cikartamiyorlar öyle maaşın net yatar iyi kötü demeden tutarsın bir ev çok zor olmuyor öyle insan mecbur kalınca hersekilde idare ediyor bu zamanlar gecicek elbet geri dönmeyi hiç düşünme bir kere cesaret edip çıkmışsın yarı yolu almışsın
(232 puan) tarafından
Evett evde otursam yapsam çalışsam ya oldu kazanamadım birde onun için söylenecekler biliyorum. O kadar küçük bir yerde yaşıyoruz ki kurumsal doğru düzgün hiç bir şey yok burada. Ben şu an ücretli öğretmenlik yapıyorum onda da okul bitene kadar yazin napcam diye kara kara düşünmeye başladım
tarafından
Olanı deneyin kendi başımın çaresine bakmak zorunda olduğum zaman en iyi yol kurumsalda çalışmak oldu o inan ev tutarken bile maaşın net gününü saatini sordular ve geliri bir tık daha iyi zor evet ama en azından sen çıkmadan cikartamiyorlar o rahatlıkla biraz daha rahat hareket edebilirsin Rabbim kolaylık versin
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Duymazdan gel canım aileni çocuğun büyüyene kadar daha iyi bir iş bulursan ona geç belki ailene biraz para verirsen seslerini keserler 
(232 puan) tarafından
İnan duymazdan gelinecek bir şey değil bu. Çok zoruma gidiyor. Para versem susmazlar bu kez onun tantanasini ederler biliyorum
(1,798 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun
0 oy
tarafından
Dunya burasi cok da bisey beklememek lazim evli ya da ayri
(232 puan) tarafından
Öyle olmuyor işte çocuk olunca beklemek zorundasin.
tarafından
İstedigin kadar bekle olmayinca olmuyor biz elimizden geleni yapmakla sorumluyuz gerisi allaha emanet.Hangisinin garantisi var.
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Çok üzüldüm annem hep der çıkarken çuvaldız deliği geri döndüğünde iğnenin yaldızı baba evi diye hele yanında evladın varsa zor yani 
(232 puan) tarafından
Çok zor yemin ediyorum düşmanıma istemem böyle durumu
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Canım öncelikle çok geçmiş olsun, seni cesaretinden dolayı tebrik ediyorum. İnşallah daha iyi olursun. Ben şöyle düşünüyorum işinin saatleri çok iyi. 2 den sonra kizinla ilgilenip arada yemekleri de sen yapabilirsin. Ve maaşın az da olsa annene para ver çocuğa bakıyorsun emeğin çok de. Eve de birseyler al. Tamam annen baban ama maalesef öyle olmuyor işte. Poh pohla yani. Yerin iyi şimdilik, bebeğin küçük idare et. İleride daha iyi bir işe girer cocugu da kreşe verirsin.  Ayıya dayı de =) elin pisliginin kahrını çekeceğine annenin kahrını çek. 
(232 puan) tarafından
Dedim ya bazen diyorum keşke gelmeseydim kalsaydım keşke bu denli bi cesarette bulunmasaydim. İşimin saatleri iyi ama ben 5.30 da kalkip gidiyorum kızım 7 de uyanıyor diye 7-2 dedim. O saatte kalkıp gidiyorum öğretmenlik yapıyorum ücretli saat 2 ye kadar o kadar çocukla uğraşmak çalıştığım yerde uzak bayağı o yol mesafesi falan ben gelene kadar bayılacak hâle geliyorum resmen 1 saat uyuyim desen oda olmaz geldin kızını al bak derler. Gece de kızım inatlasiyor onlarla kalıyor geç saate kadar 11 den önce uyumaz ben uyutmadan uyuyamam öyle bir hakkımda yok. Günlük 5-6 saat ya uyuyorum ya uyumuyorum o yorgunlukla da anca çocuğa bakıyorum. Para konusunda bak bu ay mesela 4.500 yatacak sen düşün aylık ve bu para. E ben bu parayı kime veriyim kime vermiyim
(5,406 puan) tarafından
Çok çok haklısın canım ama maalesef ki şansın yaver gitmemiş biraz daha idare edeceksin. Güçlü kadın olmak kolay olmuyor :) hafta sonları evde oluyorsundur dinlen. 4.500 içinden 300 500 ver annene mutlaka annen önemli o herkesi susturur. Inanki ben doğuma gittim annem gile 5 ay kaldım lohusaydim annem saat 12 1 de kalkardı ayy emziren kadın var demezdi ağzımı açacak olsam ye mutfak orda derdi. Bir gece dişim ağrıyor çocuğu uyut dedim ofladı pufladi beşiği kıracakti çık çık dedim. Buna rağmen hep para verirdim eve birseyler alırdım dışarıdan elim kolum dolu gelirdim. Aman ne bileyim Allahin cezası eski kocan çıkmış karşına bedelini ödüyorsun. Bi de kızını vermemekle çok iyi yapmışsın kız çocuğu bi de kimse bakmazdım itip kalkarlardi
(232 puan) tarafından
Yaa yok Rabbim kimseyi babaevine muhtaç bırakmasın bir kere çıktın mı bir daha eskisi gibi olmuyor. Ben para versem almaz istemez evliyken de almazdi o köpeğin parasını sokma evime derdi. Ben yine ailem yüzünden bedel ödüyorum bunu bildikleri için evlerini açtılar yoksa onu da yapmazlardi ben severek ne bileyim aşık olarak evlenmedim görücü usulü evlendim evliliği kaçış diye gördüm benim hiç huzurum olmadı ki ne ailemden yana ne de evlendiğim.pislikten yana. Kızımı da onlara veremem normal bi aile değiller alkol madde ne ararsan var
0 oy
(5,828 puan) tarafından
Aman aman kazanmıyor olabilirsin şöyle yap kazandığının bir kısmını ay sonunda anne kızıma bakıyorsun biliyorum torunun diye bakıyorsun bi beklentin yok ama evin eksiklerinde benimde payım olsun yine ihtiyaç olursa iste veririm diye ver birazda kenara koy birikim için azar azar en azından ilerde ev tutmak istersen kira eşya parası olur arkadaşım altın hesabı açmıştı aylık 100 TL 200 TL gibi azar azar ata ata 4 yılda 20gr altın yaptı bilezik aldı koluna taktı şimdi yine biriktirmeye başladı ordan 
(232 puan) tarafından
Hayır ne parami istiyorlar ne de bir şey yapsam tat bırakıyorlar. Bir şey aldım mi yok yok sen alma eve paranı koyma derler. Bir şey lazım oldu mu ister eve geldiğimde parayı dilenciymişim gibi çantama sıkıştırır yok desem de yok yok koyma paranı istemiyorum diye iterler sen kızının kendi masraflarını çıkar bizden isteme yeter derdindeler
(5,828 puan) tarafından
Bilmiyorum ki bacım belki kendince iyi düşünüyor ama yetemediğini mi düşünüyor.. Yani anne bu kötü düşünmek istemiyorum
0 oy
tarafından
Canmen çok acıtan elalemin yaptıkları olur . Eşim elalemin oğlu. Onun yaptıkları söyledikleri daha can yakar inan. Sabret de destek ol ailene biseylrr al gelirken eve sesleri kesilsin
(232 puan) tarafından
Kesilmiyor ne yaparsam yapiyim olmuyor yeminle olmuyor sürekli bi laf sokma dışlama biliyorum artık batıyoruz kızımla
tarafından
Boşandıktan sonra gidince öyle oluyor . Ama takma iki sene daha idare et. Kızın büyüsün krese ver ayrı eve çık
0 oy
(1,334 puan) tarafından
Evladın için az daha sık dişini başınızı sokacak yer bulursun ama sakın dönme geri kızın için daha kötü olur o şiddet kizinada sıçrar 
(232 puan) tarafından
Yemin ederim artık düşünüyorum ama donmeyiz o ayri konu davalar açıldı mahkeme günü bekliyoruz. Ama dönme şansım olsaydı wallahi dönerdim en azından kızım için.
(1,334 puan) tarafından
Işte kızım için diyorsun ama kızının orada mutlu olacağına eminmisim çünkü evde sürekli huzursuzluk ve şiddet varsa kızın mutlu olucak mi kızının gözünün önünde şiddet görmen hoşuna gidecek mi
0 oy
(15,171 puan) tarafından
Dostum yanlış anlama beni. Ailenin söylediklerini asla tasvip etmiyorum. Ama sen çalıştığın paradan eve katkıda bulunmuyor musun? Onu merak ettim.. 
(232 puan) tarafından
Ediyorum yapıyorum getiriyorum ne yaptıysam getirip karşılık parasını çantama bırakıyorlar ya da elime sıkıştırıyorlar sen getirme yapma etme diyorlar. Kız kardeşim de çalışıyor ondan alıyorlar gayet sesleri çıkmıyor ona o eve gelince ona bi hizmet hürmet çayı yemeği ayağına gidiyor bunlar da gözüm yok beni yok sayıyorlar kızımı da öyle biliyorum artık istemiyorlar ev dar yer yok diye söylenmeye başladılar
(15,171 puan) tarafından
Çok üzücü gerçekten . Allah akıl fikir merhamet versin
0 oy
(131 puan) tarafından

Allah yardımcın olsun bacım çok üzüldüm durumuna her iki taraftan da aile evine sığamamak 

Çook kötü bir durum:'(
0 oy
(4,637 puan) tarafından
Cogu kadin bunun icin katlanıyor Rabbim sana oyle hayirli bi kapi cikarsin ki cocugunla hep mutlu olasin bu gunlerde gecer canim sabir et 
0 oy
(48,634 puan) tarafından
ketcapta.hemen bitecek bisey degil bilerek atmis bile olabilirler Allah sabir versin iyi de.deseler.kirilaaksin 
0 oy
(392 puan) tarafından
Seni o kadar iyi anlıyorum ki anne evinden bi kere çıktım mı bi daha el olurlar sana yediğin içtiğin batar Allah yardımcın olsun bol bol dua et 
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Sabret  kalbine alma bunları. 

Ama ketçap için söylediğini ben yanlış buldum, yanlış anlaşıması 100 olasılık annen de madem söyleniyor gibi  hissettim ama hissetiğin şeyde de haklısın. 

Kızın biraz büyüsün inşallah daha da güzel şeyler olur sizin için.
0 oy
(1,003 puan) tarafından
Çok üzüldüm senin için canım benim ya. Keşke senin için elimden bir şey gelse. Eşinle ayrıldınız mi ? Sizi kazanmak için bir çabası var mı 
0 oy
(1,135 puan) tarafından

Okurken içim cız etti, Rabbim feraha çıkarsın seni ve evladını inşallah :(

0 oy
(4,444 puan) tarafından
couğunu kımseye verme kopruyu gecene kadar sus birikimine bak sonra bebegını alıp arkana bıle bakmadan oradan uzaklaş

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 596 göst.
28 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Hatice061987 (1,293 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 227 göst.
16 Şubat 2024 Diğer kategorisinde 1Gozbebegimmm (2,804 puan) tarafından soruldu
+1 oy
26 cevap 732 göst.
25 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Yarali (121 puan) tarafından soruldu
+2 oy
8 cevap 454 göst.