0 oy
381 göst.
Diğer kategorisinde (2,359 puan) tarafından
Kızım 3.5 yaşında ikinci cocuğu düşünüyorum ama emin değilim ailem çevrem cok istiyor eşimle ben istemiyorduk ama dün biamda oldu herşey hamile olurmuyum bilmiyorum dün çok yüklendi herkes pozitif baktık bizde kızımın gelişimi için iyi olucağını düşünüyorum başka şehirdeyiz ailelerimzden uzakda kızım çok yalnız gelişimi geride kaldı biraz karseşin iyi olucağını düşünüyorum bir yandanda ihmal edermiyim diye düşünüyorum sizce doğru birşey yaptıım mı bana kalırsa kızım 5-6 yaşında istiyordum bide ikinci cocukda ilk ilişkide hemen hamile kalanınız varmı güzel şeyler düşünmeye ihtiyacım var 

23 Cevaplar

0 oy
(5,285 puan) tarafından
Canim 5 6 yas tam da kızinin okul dönemi ve okuluyla ilgilenemezsin bebekle ilgilenmekten

Kizin konuşuyor mu artık canim
(13,821 puan) tarafından
Amin cumlemizin evlatlarini:) kac yasindalar
(5,285 puan) tarafından
4 yaş ve 20 aylik ☺️
(13,821 puan) tarafından
Benimkilerde 3.5 yas ve 16 aylik:)
(5,285 puan) tarafından
Hemen hemen ayni :)
(13,821 puan) tarafından
Evet:) yakinlarmis baya
-Reklam-
0 oy
(12,489 puan) tarafından
2. Sorudan başliyim tek seferde kaldım ben 

İlk soruna gelirsek bence şuan düşünmeyin kızının gelişimi gerideymiş çünkü 2. Olunca ister istemez ilgi azalacak çocuğa kızın yaşıtlarını yakalayınca yapın bence 
(2,359 puan) tarafından
Etrafında cocuk olunca güzel ilerliyor gelişimi ama
(12,489 puan) tarafından
Ama şimdi çocuk olunca direk onunla oynayamayacak ki 9 ay hamilelik e bebek kendini toparlayacak daha oda var yani bilemiyorum en mantıklı kararı sen verirsin
(2,359 puan) tarafından
Off biliyorum kndimi buna inandırmak istiyorum herşeyin farkındayım
0 oy
(1,680 puan) tarafından
Valla cnmm hakkında hayırlısı inan şuan seninle aynı durumdayım eşim ve ben istemiyoruz oğlumuz yetiyor ama çevre baskısı çok kötü ya
(1,680 puan) tarafından
Tek seferde hamile kalan çok arkadaşlar var burda ama olan olmuş sıkma canını kızına gelince belki sevecek kardeşi olunca o yüzden hakkında hayırlısı
(2,359 puan) tarafından
İnşallah amin ya
tarafından
Aman yapmayın ya bende eşimin baskısıyla ikinci cocugu yaptım 2 erkek çocuğum var her gören Halime acıyor bir çocuklular beni görünce ikinciye tövbe diyor bu zamanda bir yeter etraf kötü insanların piskolojisi gidik ortam kötü bu zamanda cok çocuk büyütmek gerçekten güç ister sağlam bi psikoloji ister bende o yok varsa o kuvvet yapın
(2,359 puan) tarafından
Vallahi bilmiyorum ama yapabilirim galiba
tarafından
Bebişin usluya sakinse yap
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Güzel düşün güzel olsun. Ben ikinciye hamile olduğumu öğrendiğimde büyük kızım 28 aylikti. O an ki şaşkınlıkla çok ağladım kızıma haksızlık edeceğimi düşündüm. Hamileliğim hep nasil olacak yetebilecek miyim. Büyük kizimi ihmal eder miyim düşünceleriyle geçti. Aralarında 3 yaş var ve iyi ki olmuş diyorum. Büyük kızım 4 buçuk küçük kızım 1 buçuk yasinda. Şimdiden arkadaş oldular birbirlerine. Anne biraz yıpraniyo başlarda ama zamanla hem alisiyosun hem de küçük büyüdükçe rahatliyosun. Yaş farkı çoğaldıkça iki kardeş arasına ilgi farkı giriyo birbirlerini daha zor anliyolar anne rahatliyo hoop geri bebek. Yaş çok olunca da zorlukları var bence. Bi de büyük çocuk okula başlamadan küçük en azından kendini ifade edebilecek yasa gelmeli bence işte o zaman çok güzel olur. Hakkında hayırlısı olsun  :)
(2,359 puan) tarafından
Benimki 4 sene olur araları şimdi hamile kalsam :)
(13,821 puan) tarafından
Gonlune gore olsun ins hayirlisiyla
(1,368 puan) tarafından
4 sene de güzel bi yaş bence  :)
(1,368 puan) tarafından
Gunani senin nasıllar şimdi vakit geciriyolar mi birlikte   :)
(13,821 puan) tarafından
Biri 3.5 yas biri 16 aylik su an buyukyen cekiyorduk simdi kucuk abisine rahat vermiyor hic:) bu aksam odaya gitti ben burda rahatca oynayayaim diyor:) yerde nadir oturup oynadiklari kucuk hep bir bulasma pesinde :)
0 oy
(7,447 puan) tarafından
21 aylık ve 3 aylık oğlum var ve iyi ki var o kadar iyi geldi ki kardeşi onu görünce mutlu oluyor sarılıyor öpüyor yaşıtı biri var ve aynı dili konuşuyorlar kardeşi de çok mutlu oluyor mesela abisi sarılınca ya da elini tutunca hatta o da abisine elini uzatıyor yanına koyunca vs iyi ki diyorum biz beraber büyüsünler istedik bir çok şeyi beraber paylaşsınlar en iyi arkadaşı kardeşi olsun istedik bu gün olsa yine yapardım :)
(7,447 puan) tarafından
Sana tavsiyem kaçırmayın bebeği kardeşi olduğunu nasıl sevmesi gerektiğini onun daha çok küçük olduğunu anlatın biz yanyana koyuyoruz ilk zamanlardan beri ve benim karnımdayken de seviyordu karnımı ultrasona girdiğimde heycanlanıp bağırıyordu :)
(2,359 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım :)
(7,447 puan) tarafından
Rica ederim canım :)
(1,824 puan) tarafından
Anladım canım çok teşekkür ederim yanyana tutuyoruz sürekli ama işte bana karşı hırçınlığı tedirgin ediyor beni paylaşamıyor haliyle alışır umarım
(7,447 puan) tarafından
Alışır canım eşit davranmaya çalış birde daha çok yeni her çocuk farklı tepki verebilir seninki hırçın davranıyor mesela benimki farklı ama zamanla alışır :)
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Sağol ya kalsın:D bence zaten 2. Çocuktan sonra ilk çocukta gelişim geriliği oluyor tek çocukla ilgili olundugunda gelişimleri çok daha iyi olduğunu düşünüyorum  hakkında hayırlısı milletin gazına gelmeyin onlar bakmicak:D
(2,359 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
tarafından
3.5 yaşta bir kreş yada oyun sınıfı gibi şeyler oluyor araştırın gelişimi için daha iyi olur çocukta  kadın olarak öncelikli düşünme ben kocam olmadanda iki çocuğun somrululugunu maddi manevi kaldirabilirmiyim diye sorun derim kendinize hamilelik doğum derken ilk çocuk kıskanması içinde ilgiyi eşinle eşit bölmeniz gerekebilir yada daha fazla fedakarlık yapmaniz bu sizi ne kadar yorar yıpratır bunları göze alıyorsanız yapın derim her çocuğun bir kardeşi olmalı düşüncesindeyim de size birşey olsa en azinda iki kardeş birbirine tutunur  
(2,359 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim
0 oy
(6,314 puan) tarafından
Çalışmıyorsan neden olmasın.
(2,359 puan) tarafından
Evdeyim çalışmıyorum canım
(6,314 puan) tarafından
Bende çalışmayı düşünmeseydim zorda olsa kızım yalnız kalmasın diye yapardım çıkardı aradan.
0 oy
(1,892 puan) tarafından
Bence tam zamanı sonrası okul dönemi olduğu için ihmal edersin illa ki. Ben ilk seferinde kaldım ikinciye ilkim de 2 ay sürdü 
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Bende düşünüyorum kan verdim değerlerime.baktirdim kan değerim güneş vitanimin eksik çıktı onları kullanıyorum 

Oğlum 30 aylık olcak ilaçlarım.bitince düşünüyorum dişe gittim hamilelikte ağrımasın diye 

Ha birde ilaçlar ve çok geç bitiyor 9ayda anca 

Ben okadar beklemek istemiyorum araları yakın olsun çünkü kardes dediler doktorlar öğretmenler bize eğitime gidiyor ben ilaçları bıraksam hamilelik düşündüğümde kızlar hamileyken 

Kan hapı 

Ve D3 

Verirlermi
(2,359 puan) tarafından
İnşallah sizinde kalbinizden gecenler olur hayırlısıysa
(2,369 puan) tarafından
İnslalah canı Teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Çevre baskısımı?????? Çevrenizmi bakıyor gece gündüz çocuga banada diyorlar 2.ci diye diyene kendin doğur diyorum bence acele etme kızın daha küçük ilgi azalır tabiki 
(2,359 puan) tarafından
Şimdiye kadar bende öyle diyordum ama bir müddet sonra bıkkınlık geliyor
0 oy
(9,571 puan) tarafından
Sırf kızın gelişimi için kardeş yapılmaz zaten onun oyun cağına gelene kadar kızın 4.5 5 yaş olur anaokuluna başlar ve okul gelişimi için çok iyi olur. Siz istiyorsanız eğer olsun tabiki çevreyi boşver onlar bakmayacak çocuğa 
(2,359 puan) tarafından
Aradaki yaş farkınıda hesapladınızmı peki sizce 6-7 yaş fark nasıl
(9,571 puan) tarafından
6-7 de çok fazla geldi canım diyorum ya yapma demiyorum siz istiyorsanız yapın sadece  çevreyi boşver kızının gelişimi için iyi gelir ama bebeğin oyun çağına gelmesi lazım :) benim kızım 33 aylık ikinci bebeğim 2 aylık olacak çok zorlanıyorum
0 oy
(12,595 puan) tarafından
hemen olmadı hiç korunmadık kızım 11 aylikken kaldım
0 oy
(618 puan) tarafından
Erteleme cnm sonra olmaz.Negüzel olur bir bebeginiz olsa ablalar minik anne oluyorlar cok tatli oluyor ilk cocugunuz kiz olmasi buyuk bir şans.
0 oy
(503 puan) tarafından
Bizde bir çılgınlık yaptık canım oğlum iki buçuk yaşında olacak doğum yaptığımda Rabbim sabrımızi versin ben üç korunması ara ara ilişki olmusu üçüncü ayda oldu Rabbim verirse bir seferde verir canım. Senin kızın yaşı gayet iyi bnce
0 oy
(1,870 puan) tarafından
canım kalbinin sesini dinle. kendi enerjini sen ve eşin daha iyi bilirsiniz bazen de başa gelmeden bilinmiyor. yaşamadan bilemezsin. 
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Ben çevreye bakarak çocuk yapmak istemem çünkü ilk zmnla evlilik oturmadı alışma ve Bi dünya sorun anca oturdu evlilik mutlu bir ailede olucaksa olmalı çocuk,, bn 4 yıl snra hamile kaldm oğlm oldu 27 aylık bizimde çevrede pek çocuk yok oğlm sıkılıyor ve gelişimi yaşıtlarına göre çok iyi şükür her an elimden geldikçe ilgisini gösterdim daha ilerleyen zmnlarda çocuk düşünmediğim için hemn bir kardeşi olsn istedik şuan 6 aylık hamileym ilk 1 yıl biraz zahmetli oluck bnm için ama sonrası için güzel 2 kardeş oynayıp eğlence bilecekler ufak tefk sorunlar olacak illaki ama pişman değilm :) 
0 oy
(2,753 puan) tarafından
Bence ideal tam zamanı. Birlikte büyüyen çocuklar çok iyi oluyor. Araya yaş farkı girdikçe kabullenmiyorlar 
0 oy
(4,937 puan) tarafından
Ben ikinciyi dogurdugumda ilk çocuğum 2 yaşındaydı seninki büyük bile olursa doğana kadar 4 yaşını geçer gayet güzel bence olsun bir kardeşi hiç te erken değil 
0 oy
(360 puan) tarafından
Bence ikisi bir arada daha iyi olur şöyleki yeni doğan emzir uyut modu kızınla yine ilgilenirsin belli bı aylığa gelene kadar kızında birazcık daha büyümüş olur oda sana yardım eder beraber büyütürsünüz bu benimm fikrim tabiki en iyi karari sen verirsin

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 432 göst.
27 Mart 2020 Diğer kategorisinde Defne27 (63 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 98 göst.
26 Eylül 2021 Aile kategorisinde Neslisss (72 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 199 göst.
28 Mart 2023 Aile kategorisinde Adohitlerin annesi (332 puan) tarafından soruldu
+1 oy
41 cevap 656 göst.
19 Ağustos 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,360 soru

11,355,524 cevap

34,830 kullanıcı

...