+1 oy
655 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi

17aylık ikinci de olsa diyorum bazen oynarlar mı yoksa birbirlerini mi döverler bilmiyorum ama bi istek de var olmasına da tek korkum ilk doğum çok zor oldu sancı çekme sürem epey uzun sürdü yine öyle olursa diye korkuyorum bilemedim çok kararsızım sizin bebekleriniz arasında ne kadar zaman var

Çok cevap gelmiş cevap veremediğim arkadaşlar kusura bakmayın :) <3

41 Cevaplar

+2 oy
(315 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Çocuk çocuğa iyi gelir de peki ya senin ruh halin psikolojin kaldırabilecek mi :)
tarafından
Hahah valla doğru söyledin daha benimki ufaklen diyordum bir tane cocuk yeter. Simdi büyüdükce ikinciyi düşünmeye başladım işte insanoğlu ne kadar unutkan :)
(315 puan) tarafından
Bana bu düşünceler günde 5 kere geliyor ama dışarı çıkınca yemek yedirince Allah olmayana versin benimkini de bana bağışlasın diyorum o derece :)
-Reklam-
+1 oy
(673 puan) tarafından
27 aylık oğlum ve 2. Çocuk düşünmeyen ben kafayı yerim herhalde 
tarafından
27aylık bence güzel bir zaman :D benimki daha kücük
(3,895 puan) tarafından
Canım senin çocuğun çok uslu sanırım :)))))
tarafından
Değil aslında :d
(3,895 puan) tarafından
Allah'tan ne istersin o zaman??? :)))))
0 oy
tarafından
Bende 2 ciyi düsünüyorum ama kararsızım ya üf biryandan oynarlar diyip hevesleniyorum 
tarafından
Aynen. Bende öyle ama cesaret edemiyorum dediğim gibi o da zor doğum olursa falan diye
0 oy
(2,753 puan) tarafından
Aman dogum  uzun olsa olsa ne kadar olur ömrünün ne kadarını kapladı ki. Bitiyor bi sekilde. Ama cocuklarimiz hep var olsunlar :) benim oğlum 4 yaşında 3 ay sonra Allah nasip ederse dogurcam geç kaldığımi düşünüyorum. Emzirme biter bitmez tekrar hamile kalmaliydim. Şimdi sil baştan çocuk büyütecek gibi hissediyorum. Tam rahata erdik tekrar beziydi uykusuydu aglamasiydi falan her şey başa sarıyor 
(2,753 puan) tarafından
Aman korkma kendini kasanlarin doğumu zor olur. Bak ben çok rahat bi insanimdir. Doğumum da o kadar rahat oldu. Yani o kadar rahat ki gülerken çıkardım bildiğin :D hiç kasma kendini.
tarafından
İlk doğum zor olur diye bi algı var bende o algıyla girdim normal oldu ama baya sancı çektim
(2,753 puan) tarafından
Saçma sapan insanların işte kendi algilarina baskalarina dayatmalarindan kaynaklanıyor. Sırf bu korku yüzünden güzelim bedenler sezeryanla mahvediliyor. Bugün baksan bütün herkes zaruri sezeryan olduk der ama şuan Türkiye'de sezeryan orani yüzde 60. Hiç mantıklı mı her 100 kadından 60 inin normal doğum yapamayacağı? Instagram'da Gülten gokkus var hamiel kalırsan onu takip et lütfen. Onun sayesinde bu rahatlığa ulaştım. Sadece paylaştığı hikayelerden. Eğitim alanlar emimin daha da farklı oluyordur
tarafından
Bende normal doğumu isteyen biriydim ve öyle de oldu çok şükür sebebi ise gurbette ve tek kaldığım için zaten ama dediğiniz gibi toplumda ilk doğum korkusu yerleştirilmiş bebekte bi sıkıntı olmadıkça normal doğum birinci secenek olmalı diye düşünüyorum
(301 puan) tarafından
Bence yaş araligi iyi benim küçük şuan 4 yaşında Aralık'ta doğumum var 3. Olcak inşallah evet hani peş peşe rahata girmeden diyorlar ama emin olun o çocuğun hakkı çok üstümüzde kalır daha büyümeden ikinci çocuk oldumu gözümüze büyümüş gibi geliyor daha çok bebeğe yogunlasiyoruz benim görümcem pes peşe getirdi zorlandığını küçük çocuğu büyümeden bebek oldu diye buyumus gibi olması yazık bence en azından 4 yaş tuvaleti olsun o bebeklik dönemi olsun atlatmış oluyor şuan benimki sabırsızlıkla kardeşini bekliyor hep karnimda kardeşiyle konuşuyor
0 oy
(1,481 puan) tarafından
Ben 4. Yü düşünüyorum bazen oynuyorlar bazen atışıyorlar ama ben iki küçük kızlarım yaşları yakın ikiz gibiler ve onlar birbirlerini yerler yoksa bazen çok iyidr anlaşırlar 
tarafından
Amin biz gectik arrtik ama cocuklar nolcak bilmiyorum ülkeye baktikca agliyorum resmen kuzum
(1,481 puan) tarafından
Gerçekten de öyle ben İzmir'de oturuyorum oldugum konum çok iyi hem okul konussunda hemde çevre konusunda daha ileride ne olur bilemem
tarafından
Ben istanbuldayım her yer mülteci arap malesef kendi vatandasımı gorunce cok seviniyorum  buralarda
(1,481 puan) tarafından
Kız kardeşi de İstanbul'da yaşıyor oda bu konuda çok şikayetçi İzmir'de belli kesimlerde var yani bulunduğum yerde yok İzmir göçmenleriyle birlikte bir kesimde oturuyorum kafam rahat
(1,481 puan) tarafından
Geçen lswa ya gittim kız Suriyeliler oraya üşüşmüş birde fakir günah derler ama olan bizim halkımıza oluyor onlar çalışsın suriye ve diger mülteciler yesin çok zoruma gitti orda görünce
0 oy
(3,835 puan) tarafından
Benklerın arası 25 ay tam cok zoe oluyo sonra rahatlar mıyım blmiyorum bu ezıyete deger mi onu da blmiyorum şu anlık aklımda söylüyorum en az 6 7 yas koyardım aralarına. 
tarafından
Yapan da pişman yapmayan da anlamadım gitti :)
(3,835 puan) tarafından
Ben yalnız büyütüyorum belkı ondandır. :)
tarafından
Bende öyle kimse yok ama yine de arada bi cesaret geliyor :d
(3,835 puan) tarafından
Yok yok tut kendını :D
tarafından
Ay bilmiyorum valla :dd
0 oy
(106 puan) tarafından
Oglum 1 yaşına girince hamile kaldım şimdi 3 gün sonra doğum var :) bakalım herkes iyi yaptın birlikte buyur giderler diyor ya göreceğiz 
tarafından
Ablamında öyle oldu ama istemeden olmuştu ikiz gibi büyüdüler şimdi biri 11 diğeri 12 yaşında
(106 puan) tarafından
Banada epeyce supriz oldu :) tabi esim duyar duymaz halinden memnundu bana supriz olmuş gibi oldu hayin  bakalım sağlıkla gelsinler ama bana  kalırsa 2 buçuk 3 yaşından sonra yap 2 yas sendromuna girecek yakında iskence:) oglum şuan 21 aylik 2 yas sendromuna erken katilanlardaniz :) küçük ergen
tarafından
Bnmkide şimdiden bi triplerde :))
(106 puan) tarafından
Kork ondan haince planları var ozaman :)
tarafından
Aynen olabilir :d
0 oy
(7,280 puan) tarafından
Ikı buçuk yaş var aralarında büyük 3 buçuk küçük 14 aylık olmak üzere kavga dövüş geçiyor çogu zaman kıskanclık çabası ama beraber oynuyorlar o çok güzel birbirlerini ölmeleri filan muazzam bir şey ama kıskançlık yoruyor Anne'yi
tarafından
Bende yaşları yakın olmasını istiyorum aslında çok zaman bırakmak istemiyorum ama yardım edecek aile büyükleri de uzakta ve doğumun ağrısı sancısı daha unutamadım öyle yani.. sağlıkla büyüsünler sizinkilerde
(7,280 puan) tarafından
Bende tek büyütüyorum canım ilk günden beri hatta ıkıncı oğlan da hastanede tektim bide sezeryan Allâh gücü veriyor emin ol

Amin cümlemiz
tarafından
Maşallah gerçekten aynen öyle dediğiniz gibi
0 oy
(12,589 puan) tarafından
Nasipse bi bucuk yaş olacak beş aylık hamileyim kızım 15 aylık 
tarafından
Maşallah kolaylıkla kucağınıza alırsınız umarım
(12,589 puan) tarafından
Rahat ilerliyor bu sefer de bklm inşallah
Teşekkür ederim ☺️♥️
tarafından
Rica ederim☺️
0 oy
(13,824 puan) tarafından

27 ay var kuxugum 1.5 yasinda...guresme zamanindalar:D

tarafından
Vii maşallah bende öyle olsun istiyorum bakalım nasip
(13,824 puan) tarafından
Butun gun kavga bagris cagris oyuncak kavgasi:) horon teperken el eleler bj:)
tarafından
Ayy ay annelik zor iş
(13,824 puan) tarafından
Zor tabi:)))
0 oy
tarafından
Benimki 14 aylık ve 2 aylık hamileyim :) ben his istemiyirdum oysa yasyaip gorucem 
tarafından
Allah kolaylık versin diyebilirim bende araftayım cünkü  :)
tarafından
Ben başta çok korktum ama anladığım kadarıyla doğru bir dönem yaş aralığı ya böyle az yada 4 5 6 yaş olmalı ara dönemlerde olanlar çok zorlanmış bana herkes tam zamanı yazmış
tarafından
Aynen bende öyle düşündüm şuan
tarafından
Artık istiyorum düşününce tekrar düzen bozmak yerine ikisinden bir anda büyütür düzene sokarım
0 oy
(1,638 puan) tarafından
Bakabilirim dersen yap ben biri 6 yasinda biri 7 aylık keşke diyorum pespese doğursaydim suan da zorlanıyorum ama yine de şimdiye büyümüş olurlardi
tarafından
Aynen öyle galiba ben kararımı verdim araya zaman girince insan rahatlığa alışıyorbi daha cocuk istemiyor
0 oy
tarafından
16 ay var. İnan ki çok güzel ama çok çok güzell.
tarafından
Maşallah sevindim sizin adınıza
0 oy
tarafından
Yap hunin benden olsun ilkim 33 aylık 14 haftalık hamileyim çıldırmak üzereyim oğlan durmuyo sancılarım var sıcak bir yandan 
tarafından
Yapıcam galiba :D
tarafından
Allah gönlüne göre versin canım benim
tarafından
Amin cümlemizin
0 oy
(3,632 puan) tarafından
Yaş farkı ile hiç alakası yok büyük ikizler 10 yaşında birbirlerini ölümüne dövüyorlar ama dışarıda müthiş bir şekilde sahipleniyorlar. 2 ikizler de 1 yaşındalar birbirleriyle Şimdilik çok iyi anlaşıyorlar çok sakin bebekler büyükler de küçüklere müthiş şekilde sahip çıkıyor Çok eğleniyorlar
tarafından
İki tane ikiz yani dört tane cocuğunuz var doğrumu anladım
(3,632 puan) tarafından
Doğru  evet
tarafından
Maşaallah gerçekten
0 oy
(3,888 puan) tarafından
3 yaşında oğlum dahada düşünmüyorum, psikolojin kaldırcaksa doğur tabi :) 
tarafından
Kaldırır gibi gibi
0 oy
(226 puan) tarafından
Evdeysen calisma niyetin yoksa tabi birde yardım edenin olursa anne kaynana gibi yap diğer türlü tek başına zor olur gibi çünkü ikisine de ayrı ayrı nasıl vakit ayiricaksin ki ikisi de ilgi alaka isticek. Ben en az 3 yaş araları olsun isterdim 
tarafından
Evdeyim çalışma durumu da yok ama desteolacak anne kayınvalide de yok
0 oy
(2,838 puan) tarafından
Kızım 20 aylıkken gebe kaldım kendi isteğimle.. kızıma haksızlık oldu gibi hissettim doğurana kadar parklara götürdüm çocuk doğdu kızımla baya etkinlik yaptık pabucunu dama atmamak için :) oğlum 25 aylık olunca aşırı huysuz yaramaz oldu 6 aydır baya zorlanıyorum kızımı kreşe verdim ama eve gelince anlaşamıyorlar küçük oynamak istiyor ablası kıskanıyor vuruyor temizlik düzen çok zorluyor beni.. buna da şükür canları sağolsun seneye inşallah biraz daha rahat olurum.. kızım 4 yaşını geçti 4 senedir çarşıya gitmedim:) bir yerde oturup çay kahve içmedim :) tatil falan hak getire.. dışarda söz dinlemiyorlar elimi tutmazlar yaramazlar..
0 oy
(134 puan) tarafından
Bebeklerimizin ayı aynı benim kızımda 17 aylık bende çok zor hamilelik yaşadım kanamam vardı üç dört ay beşinci aydan itibaren tam iyi dedim erken doğumla karşılaştım hastane rezil etti dört gün boyunca suyum geldiği halde sezeryana almadı çikis da vermedi son gün başka doktor ciikabilcemi söyledi çıktım gittim açık sezeryana aldılar hak boyke olunca aşırı korkuyorm doğumdan hamilelikten her anı stres sürekli testler oluyo birinci tarama ikinci tarama şeker yükleme her anı baya yipratiyo insanı bende bazen istiyorm çünkü kızım aşırı sıkılıyor evde işten dolayı memlekettten uzaktsyiz parkta çocuk görsün hemen atılıyor falan kıyamıyorum o haline kardesi olsa diyorum sonra o eskielr geliyo aklıma bide kızım çok hareketli onla ilgilenemzsen diyorum çok karışık 
0 oy
(6,516 puan) tarafından
Benimkilerin arasında 5 buçuk yaş var ideal bence 

Nasıl cesaret ediyon kız bırak büyüsün bebeğin senin piskolojin dayanmaz 

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 332 göst.
31 Aralık 2022 Aile kategorisinde Annelikguzel (1,618 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 533 göst.
11 Ekim 2021 Aile kategorisinde Akglece (17 puan) tarafından soruldu
0 oy