0 oy
522 göst.
Diğer kategorisinde (274 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Annemler dedemin bahçeli evinde kalıyor geçici süre dedem vefat etti bahçede ki ağaçları belediye kesmiş para vermiş annem bana da gönderdi seninde hakkın var diye. Öyle büyük para da değil ya 3 binin içinden biraz da bana gönder di

Kayınvalidemin köyde babasının müstakil evi önünde kocaman bahçesi var erkek kardeşi onu kardeşlerine para vererek üstüne geçirmiş. Bundan 5 yıl öncede kayınbabamın kardeşi babalarının eski evlerini almış kayınbabamlara para vermişti. Şimdi annem böyle yapınca aklıma geldi hiç birinden para vermediler bize aslında bize karışmasınlar yük olmasınlarda ne yapıyorslarsa yapsınlar derim hep ama sizce gerekir mi gerekmez mi. Zaten kocama hiç bir zaman bir hayırları dokunmadı düğünde takılan bilezikleri bile kocam aldı onlar taktı goya 

Bide şey zoruma gitti Kendilerinin biz ev alsak yardım edecek durumu yok ev de mümkün değil alamayız hiç bir şey yok onlardan Allah büyük tabi en azından oğluma ordan biraz pay verin gerisi sizin olsun dememiş bile.aman çocularını düşündükleri mi varki 

12 Cevaplar

+3 oy
(802 puan) tarafından
Hayattalar o yüzden vermek zorunda değiller dediğin gibi sana ne yük olsunlar ne birşey bekle. Verip başina kalkmalarindan vermeyip sessiz kalmalari daha iyi 
(1,136 puan) tarafından
Yorum gibi yorum al benden bir ++++++
-Reklam-
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Benim kayınpeder de köyde istimlak oldu öbür oğulunun kredi kartı borcunu verdi bize zırnık koklatmadı zaten bizden almaya bakarlar onlara yedirmeye hiç sevmiyorum bu tarz insanları işleri düşünce eşim koşar yinede kıymeti yok 
(620 puan) tarafından
Çok iğrenç gençlerden para beklemeleri.Bizimde öyle büyük bir dönemimiz vardi.Oysa genclere daha cok para lazim.Neyse Allah'a bırakıyorum işi.Onlara muhtaçta degilim cok sukur
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Yani benim eşimin babasının evinin önüne buğday ekerler iki büyük oğluna arsa vermiş onların malları ayrı ama ben bu zamana kadar oraya buğday ekildigini bile bilmezdim geçen sene bana bununla TV ünitesi ile masa aldılar bu sene ne yaparlar hiç bilemem beni de çok alakadar etmez açıkçası mal onların arsa onların bize vermek zorunda değiller ama bize aldılar diye kimse bişey demedi açıkçası bizden sonra diğer kaynım evlendi oanada aldılar yani 
(620 puan) tarafından
Sizde ozaman ayrı mal isteyin.Bu hakkiniz bu durumda.
(4,700 puan) tarafından
Valla ben bu tür durumlari hoş görmüyorum benim eşim calisip yapmamış ben çalışıp yapmamisim hak iddia edemem istedikleri vakit verirler yada vermezler
0 oy
tarafından
Başkalarından birşey beklersen mutsuz olursun ne kazanirsan elinle o vardır hep 26 yaşındayım  13 yaşımdan beri çalıştım vermek isteyen sende almadım dahi düğünümde bile takımlarıma kadar kendimiz yaptık eşimle bir ince iğne haylada öyle beklentimiz de yoktur verilmesi gereken zamanda dahi ne gerek herkes daha hayatta Sağ o onu verse vermesi gerekmi o bu ölüm hak miras helal olsun anca o zaman bir beklentim olur gerisi huzursuzluk getirir 
0 oy
(620 puan) tarafından
Cnm durumları yoksa vermek zorunda degiller.Ben kaynanan ve kayinpederin sağ olduğunu sürece herşey onları.Durumlar sıkışıksa ne siz isteyin ne onlar sizden istesin.Bizde genelde öyle. 
0 oy
(531 puan) tarafından
Vermek zorunda değiller sonuç olarak yaşıyorlar ve vefat etmeden önce miras olarak geçmiyor onların kendi malı ister satarlar parasını yerler ister başka birsey yaparlar buna karışma hakkınız olmaz yani
0 oy
(2,938 puan) tarafından
Annen ince düşünmüş vermiş vermek zorunda değiller. Kayinvaliden de vermek zorunda değil.
0 oy
(1,888 puan) tarafından
Annen güzel düşünmüş vermiş. Ama vermek zorunda değiller.
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Senin annen vermiş hakkın var demiş ama vermek zorunda değil o annenin düşünceli olması  kaynanan düşünceli değil demekki
0 oy
(2,756 puan) tarafından
Asla vermek zorunda değiller. Öldükten sonra ancak miras alabilirsiniz. Yani daha açıklayıcı olursak isterlerse ellerinde ne var ne yoksa yiyebilirler. Çünkü mal onlara ait. Çocuklar bu konu da hak talep edemezler. Vermek kişinin hür iradesinde gerceklesen bir durum. O yüzden boşuna beklentiye girmeyin. 
0 oy
(1,004 puan) tarafından
Vermek zorunda değiller 
0 oy
(5,467 puan) tarafından
Hayır canım neden vermek zorunda olsunlar ki ilk defa duydum valla böyle şeyi Allah razı olsun annemler düşünmüş vermiş ama mecbur değil dediğin gibi sana zararları olmasın da ne yaparlarsa yapsınlar 

İlgili sorular

0 oy
34 cevap 755 göst.
0 oy
14 cevap 442 göst.
13 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Fatmayaren (877 puan) tarafından soruldu
+1 oy
20 cevap 873 göst.
10 Mayıs 2023 Aile kategorisinde muberrakt (3,886 puan) tarafından soruldu
0 oy
52 cevap 1,065 göst.
25 Mart 2023 Aile kategorisinde fffilizzz (181 puan) tarafından soruldu