0 oy
361 göst.
Diğer kategorisinde (1,479 puan) tarafından
Kurbana girmedik daha kaynanamlar küçük baş kesecez diyordu para yok diye kayinpederim salça makinesi almış 17 milyarr demişler.daha fiyatı net değil.ben anlamadım paran varsa o kadar kurbana ver madem ne gerek var şimdi makine almaya ya vallahi hazmedemiyorum para yok yok dedikce bı şeyler alıyorlar.acindirmaya bayılıyor kaynanam kendini 

13 Cevaplar

+3 oy
tarafından
İyi de sanane ki canım. Para senden çıkmıyor sonuçta. İlla büyük baş kesilecek diye bir kural da yok yani ne isterlerse keserler. Bosverrr 
-Reklam-
+2 oy
(8,911 puan) tarafından
Parası senin ailenden çıkmadığı sürece ibadetlerine karışma allahla kul arasına girmiş oluyorsun 
+1 oy
(438 puan) tarafından
Büyükbaş ta kurban küçükbaşta kurban. Herkesin ibadeti kendine…
+1 oy
(1,762 puan) tarafından
Büyük baş kurbana ayrı sevap yazılmıyorki..niye takıldın küçük baş büyük baş.. kendi ibadetleri kendi paraları.
+1 oy
tarafından
Tabi bizim insanımız kurbanı ibadet değilde sadecee et olarak gördüğünden küçük başı beğenmiyor yazık size 

Hem sizene ne kesip kesmiceklerinden
(1,479 puan) tarafından
Arkadaşım benim durumum var büyük başa girecek öyle istiyorum
0 oy
tarafından

Kız ne yaparsa yapsınlar. Sanane boşver kendi paraları kendi sevapları gunahlari:ermm:

(1,479 puan) tarafından
Ya banane tabi ki ama şöyle bi şey de var ehliyet cikarttirma ücretini 5 bin TL yi kaynanam verecek bana sınavı kazan para hazır dedi 1 ay oldu ses yok bu ayın 20 sinde kirayı alınca vericem dedi bugün de diyor ki 3 bin vereyim kurban geçsin 2 bini de öyle vereyim para *** olacak bı araba kullanma hevesim vardı onu da alıyorlar yavaş yavaş 3 evden kira alıyor
tarafından
Bacım sen onlara güvenerek mi ehliyet alıyorsun. Vermek zorunda da değiller. Geri kalanı da kocan versin bir zahmet.
Sen onların kurbanı değil kendi ehliyetini düşünüyorsun biraz sanki
(1,479 puan) tarafından
Kocam baştan 6 bin lira para yatırdı kaynanam kendi dedi gerisini ben vericem diye normalde kaynanam karsilayacakti hepsini yan çizdi.valla bana kaç tane söz verdi hiç birini yapmadı bu sefer yapmak zorunda ben çocuk değilim çocuğa söz verir gibi yap yokluktan yapmıyor ciddiye almadığı için böyle yapıyor mecbur verecek o parayı kimse kusura bakmasın.soz ağızdan kolay çıkıyor yapmaya gelince zor oluyor herkese
0 oy
tarafından
Boşver bacım senden mi istediler 
(1,479 puan) tarafından
Geçen senenin kurbanını bende istediler verdim hâlâ onun borcunu vermediler bak öbür kurban geldi
0 oy
(15,825 puan) tarafından
Kurbana girecekki makina alıyor valla alan alsinn senin cebinden bişey cikiyormuki??
(1,479 puan) tarafından
Kurbana girecek küçük baş dedi benim kizdigm nokta madem o kadar paran var buyukbasa niye girmiyorsun
(15,825 puan) tarafından
Allahla kendi aralarında oda bacimm kimseye sorgulamak dusmezz....
(1,479 puan) tarafından
Onun hesabını vereceği çok şeyi var da Allah affetsin ne diyim
0 oy
(2,801 puan) tarafından
İhtiyaç ayrı o ayrı yani sonuçta kurban kesiyorlar sen neden bu kadar gerildinki
(1,479 puan) tarafından
Ya ihtiyaçtan değ kayınpederim merak etmiş de onun için alıyormuş.ibadet konusunda zayıf insanlar çok ciddiye almıyorlar ama namaz kilmazsan kâfir diyecekler nerdeyse
0 oy
tarafından
Ha küçük ha büyük ibadetini yapmış oluyor mu oluyor para senden çıkmıyor sanane ki ne keserse kessin seni sizin eşinle ne kestiginiz bağlar 
(1,479 puan) tarafından
Onlar küçük kestiği için eşim de küçük kesiyor izim büyük baş kesecek durumumuz var bende büyük baş istiyorum
tarafından
Ne alaka Allah aşkına ya onlar deve kesse sizde deve mi kesecektiniz kocan millete özenip mi yapıyor ibadetini herkesin kendine
0 oy
(119,250 puan) tarafından
o nasil bi salca makinasiymis merak ettim
(1,479 puan) tarafından
Salça domates tarhana vs oluyormuş
0 oy
(7,235 puan) tarafından
Milletin kestiği kurbanada karışmayın canım. Kim ne isterse onu keser. Önemli olan orda kesmek büyük küçük değil 
0 oy
(2,224 puan) tarafından
Bence bu seni ilgilendiren bir durum değil ister küçükbaş keserler ister büyükbas keserler ister hiç kesmezler ister parayı sokağa atarlar bence herkes kendi evinin işleriyle ilgilenmeli
(1,479 puan) tarafından
Onlar öyle.kestigi için eşim de.oyle.kesmek istiyor. Bizim büyükbas kesecek paramız var varken niye kesmeyelim her şeye para bulunuyor. Artı geçen sene bizden borç aldı kaynanam kurban kesti ve hâlâ onun parasını vermedi bizim paramızla kurban kesti

İlgili sorular

+1 oy
3 cevap 90 göst.
17 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Meryem0123 (1,937 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 547 göst.
15 Şubat 2021 Diğer kategorisinde ❤❤❤❤MAŞÂLLAH❤❤❤❤ (2,765 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 55 göst.
2 Kasım 2023 Diğer kategorisinde 1 (71 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 45 göst.
27 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,213 puan) tarafından soruldu

379,295 soru

11,353,374 cevap

34,824 kullanıcı

...