0 oy
69 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar 9unda 5 aylık olucak kilosu geçen asida iyi dendide kızım oyuncak gibi emziriyorm ara ara emip uyuyor odadan çıkiyorm tam ise başliyorm uyanıyor ve 3/4 kez oluyor deliricem artık hiç bişey yapamıyorum 4 yaşında oğlum var çocukla iki dk ilgileniyim diyorum yok yani kendini yırtıyor biliyorum doymuyor gidip mama aldım sırf doysun yetmiyor demek ki diyorum aldım mamayi Allah'ım mamayıda yemiyor onun yerine ben kafayı yicem zorla biberonun ucuyla ağzına sıkıyorum öyle içiyor biraz içsin doyunca en azından 1/2 saat uyuyor birde içtiği 10 ml 25 ml yapıyorum asla bitirmiyoruz israf oluyor o kadarda para verdim bayanda sıkışıktk çocuk doysun diye valla gözümüze gelmiyor şimdi ağlayınca eşimde verme istemiyorsa zorlama diyor evde görseniz kırk takla atıyorum azıcık içsin diye yapamadığım şey kalmadı birde 25 ml yarım ölçek koyuyordm içmedi sonra 1 yaptım yine aynı sonra 2 ye çıkardım belki tadı oturmamistr az koyuyorum diye normalde üzerinde 4 ay 185ml 5 ölçek diyor nasıl yapmalıyım yanlış mı yapıyorm bu arada sma mama

4 Cevaplar

0 oy
(1,824 puan) tarafından
Biberona alışık mı peki belki mama değil biberon sevmiyordur canım benim ilk kız asla ağzına almadı ne emzik ne biberon mamayı kaşıklı biberonla veriyordum 
tarafından
Sağol cnm evet meme bağımlısı olmuş uyutup koyuyorum  uyanıp ağlıyor kaç kez sil baştan başlıyoruz ben sinirlenip stres yapıyorum o zamanda hiç süt gelmiyor
(1,824 puan) tarafından
10 gün olmadan verdin verdin kuzum aynı haltı bende ilk kızda yedim anlıyorum seni. Aman meme ver aman emzik verme dediler 1.5 sene emerek uyuttum saat başı kalkarak. Şimdi akıllandım ilk günden emzik biberon verdim gün içinde meme emiyor gece yatmadan mama içiyor bizimki de can yahu anca konuşuyorlar
tarafından
Ahh sorma cnm ben o hatayi ikinkere yaptım birde ben hemşireye sordum yani yok mama verme diyor ben doymuyor diyorum anne sütü alsın diyor desteklemek için vermeyi düşünüyorum dedim yok dediler keşke dinlemeyip o Zaman verseydim çok pişmanım son 2 aydır inan kendimi çok sıktım çocuk yordu
(1,824 puan) tarafından
Üzmek istemem ama büyük artık alması çok zor canım sen memede uyumama olayına odaklan mama falan para harcama artık ek gıdaya kadar idare edecen mecburen. Ben gizli saklı verdim hastanede 2 gün gece millet uyurken yapıyordum. Arkadaşlarım öyle yapmıştı çok özendim ya uyuyorlar ne güzel ben zombi gibiyim diye çok ağladım inan ki. 1.5 sene uyumamak ne demek kendime şaşırıyorum
tarafından
Kız valla zar zor yediği kadar vericem yapacak bişey yok yiyince karnı duyuyor dediğin gibi ek gıda dönemi geldi az az verip doyurucm yoksa asla almıyor cok zorlayınca memede uyutmuyorm direk emzik veriyorm bakalım umarım beni yormaz
-Reklam-
0 oy
(1,135 puan) tarafından
3 saatte bir emzir canım öyle ara ara emip ara ara uyursa tam uyumaz zaten 3 saat boyunca oyalamaya çalış sonra emzir ve yatır doktorumuz bize öyle söylemişti mama vermek istersen de farklı bir mama dene tatlar arasında fark olur
tarafından
Ayy deniyccem cnm çok teşekkür ederim Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Bebelac gold dene mamayı sevmemiş olabilir cnm çocuklar her mamayı sevmiyorlar etrafımdaki bir çok insana önerdim hepsi memnun tabi her çocuk farklıda benimki kolikti bütün mamslrı denedim bi bunu sevdi

Biberon başlığında sevmemiş olabilir cnm 
0 oy
(3,405 puan) tarafından
Mama yemeyen yemiyor maalesef 4 çeşit mama aldım hepsi çöp oldu kaşıkla biberonla enjektör ile hatta bardakla bile demedim içmedi oğlum 4 5 çeşit biberon değiştirdim yine aynı 7 buçuk aylık ek gıda alıyor ama sütüm de az gündüz bizde öyleyiz uyuyor bırakıyorum hop uyanıyor gece sık uyanıyor o yüzden gündüz mecbur bir seferlikte olsa yanına yatıyorum i zaman 32 saat uyuyor benimde var 4 yaşında bir oğlum genelde 3muz bir vakit geçiriyoruz ama maalesef ev işleri falan kaldığı için onunla da fazla vakit geçiremiyorum Benim küçük gündüz bıraktığım zamanda durmuyor paçama yapışıyor lavaboya gidiyorum katılana kadar ağlıyor 

İlgili sorular

+1 oy
14 cevap 616 göst.
29 Nisan 2022 Diğer kategorisinde gulistaN18 (2,163 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 69 göst.
19 Ekim 2023 Diğer kategorisinde bglm_ftma (5,541 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 64 göst.
16 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Ysmnynr (375 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 143 göst.