0 oy
108 göst.
Diğer kategorisinde (698 puan) tarafından
Merhaba 34 günlük bebeğim var bugün neredeyse mememden hiö ayrılmadı ve 15 dk uyuyup uyanıyor göğsümde yumuşamış durumda aptamil mama aldım doymadığı çok belli hem sürekli aranıyor ve uyumuyor. Bu akşam biraz vermek istiyorum anne sütünün yanında mama verenler varsa bana yardımcı olurmu morelim çok bozuk sütüm azaldı 

10 Cevaplar

0 oy
(2,593 puan) tarafından
Allah sağlık versin ikinize hayırla büyüt canım

Asla can sıkma azalabilir  kesilebilir hep mama ile de devam edebilirsin bunlar başa gelebilen şeyler elinden geldiğince dinlenmeye çalış sütünü arttırmaya çalış 

Mama +meme bilmiyorum 
(698 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Sanırım çok yoruluyorum uyku vs yok denecek kadar az ondan oluyor olabilir haklısınız
(2,593 puan) tarafından
Rica canım.  Sen ne kadar iyi olursan bebeğin de o kadar iyi olur unutma
-Reklam-
0 oy
(12,755 puan) tarafından
sutum yaramamiş 4ci ayda başladık mama çok yordu mama seçtı biberon seçtı  daha erken kolay alışır 

bozma moralini ister meme ister mama amaç sağlıklı olsun
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Kuzum gazi var gazindan uyumuyo olabilir aglarken ayaklarini karnina dogru cekiyorsa gazlidir doyup doymadgi kilo almiinda saglk ocagnda belli olurr skin emzirmekten vazgecme vazgecersen sutun kesilir yumusak olmasi normal ilk gunki gbi olmazki
0 oy
(14,043 puan) tarafından
Bende mama meme şeklinde büyüttüm oğlumu Can sıkacak bir şey yok baktın doymuyor sanırım 30 ml yeterli olur emzirme sonrası vermeni tavsiye ederim çay kaşığı ile karıştırırsan daha iyi olur çok gaz yapmaz 
(9,685 puan) tarafından
Meme mama nasıl başardın canım benim kızım 55 günlük bende mama takviyesi yapıyorum biberonla ama ne zaman mama versem beni emmiyor ne yapacağımı şaşırdım en az bir gün emmesi için cebelleşiyorum sırınga ile içmiyor
(14,043 puan) tarafından
Ben önce 1 saate yakın değiştirerek emziriyordum sonra baktım hala emiyor iştahla hemde o zaman mama veriyordum 3 saatte bir böyle yapıyordum hem emdi hem mama ile beslendi
(9,685 puan) tarafından
Maşallah canım benimki henüz yeni 2 ay olacak 3-4 kez meme reddi yaşadık. 6 ayı tamamlasak bari böyle
(14,043 puan) tarafından
Önce mama mı veriyorsun niye istemiyor acaba
0 oy
(2,761 puan) tarafından
Sütün az olmayabilir sadece seninle temas halinde kalmak istiyor. Süt her zaman çok gelmez. Emdikçe onun ihtiyacına göre az ya da çok gelir. Hemen kendini mama vereyim doysun diye sartlama. Bırak hep meme de kalsın. Emdikçe ona uygun süt gelecek vücudundan. Ve bundan hiç şüphe etme :) Allah onun için en güzelini senin vücuduna koydu :)
0 oy
(486 puan) tarafından
Doymuyor değil bence gazı vardır. Cisli bez sayısı 5÷ ise doyuyidur. Az ise mama ver ama önce takip et bezleri.  Gaz damlası kullan massj yap karnına. 
(698 puan) tarafından
Gazı olduğunu nasıl anlıyoruz ki. Ben her emzirmeden sonra gazını çıkartıyorum rahat bir şekilde çıkartıyor ağlaması yok hem alttan hem üstten gaz çıkarması güzel büyük insan gibi maşallah diyorum her seferinde. Yinede gaz sancısı çekiyor olabilir mi ?
(486 puan) tarafından
Ebet olabilir. Bizimkide hic aglamaz bir gun d9ktorda film çektirdik karnı gax dolu dedi şok oldum. Sürekli cikarritr yani. Sürekli emmek istemesi de gaz olmasının sebebidir 5 6 au böyle gider surekli gazı olur. Bir kere 90 dk emzirmistim ilk zamanlar megersem gazi oluyomus. Ama temasta isteyebilir kucakta kalmak da isteyebilir
(698 puan) tarafından
Sanırım sorunumuz temas çünkü dün gece 4 de kadar yine huzursuzdu ayağımda bile salladım tavşan uykusu yaltı 4te artık bende dayanamadım kucağıma alıp uzandım o şekilde uyudu saba 7ye kadar
0 oy
(1,135 puan) tarafından
Sürekli memede olunca insan ne emdigini anlayamiyor ve dedigin gibi dogru düzgün de uyumuyorlar emme araliklarini acmak.lazim yani 2 ya da 3 saate bir emzireceksin dolu dolu emip yatacak mamayı simdilik günde iki kez sabah aksam 30 ml verebilirsin 
(698 puan) tarafından
Dün geceden beri ne ondan uyku ne bende uyku var 15 dk uyuyor uyanıyor hemen ağzı şamtik şaptik hadi veriyorum memeyi meme emiyor 5 dk sonra uyuyor memede alıyorum yatırıyorum yine 15 dk sonra uyanıyor
0 oy
(274 puan) tarafından
Canım göğüsler bir zaman sonra yumuşar zaten o göğüslerinizin terbiye olduğu anlamına gelir artık memeler bebeğin ne kadar süt içtiğini bilip alıştığını gösterir. Bebek daha çok küçük aç olmasa bide emme sadece emmeyi biliyo o yüzden durmak istiyor ben 4 ay evde meme açık gezdim desem :) emzirirlen imom latte emziren annelere özel vitamin kullanıyorum ben 18 ay olacak hala kullanıyorum hem sütün kalitesini arttırıyor hemde bana enerji veriyo. Ve galactago veya bestlak damla al canım 1 litre suya sık o suyu gel git iç 2 buçuk litre su içmeye özen göster ve aynen bu aylarda sürekli emmeye devam etsin daha da artar inşallah sütün 
(698 puan) tarafından
Önerileriniz için teşekkür ederim. Su içmeye özen gösteriyorum emmesi güzel bişey ama uyku uyumuyor uyku direnci meme yüzünden oluyor diye düşünüyorum
(274 puan) tarafından
Yani deneyebilirsin tabiki ama gaz sancısı da uyutmaz zaten 4 aya kadar pek uyku düzeni olmuyo bazı bebeklerin gece gündüz ayrımı yok. Mesela iki kızımda da gaz damlası kullandım kullandığın bir damla var mı gaz için çok rahatlatıyor onlar güzel uyuyorlar o zaman
(698 puan) tarafından
Hayır bir damla kullanmıyorum ama gaz çıkarımı çok güzel alttan ve üstten çıkarıyor ağlamasıda yok denecek kadar az yinede gaz sancısı çekiyormudur onu anlamam için ne yapmam gerek gazını çıkardığı için sorun yok diye baktım hep şimdiye kadar
(274 puan) tarafından
Daha bağırsakları düzenli olmadığı için gaz çıkarsa bile zorlanıyor olabilir takip et istersen ben biogaia bağırsak düzenleyici kullanmıştım 3 ay.
Nurse Harvey's Gaz Giderici damla kullandım
(698 puan) tarafından
Teşekkür ederim takip edeceğim ona göre bende kullanırım olmadı.
0 oy
(7,321 puan) tarafından
Moralini bozma canım 60 CC yap ver bakalım biterebilecek mi şimdi mamayı yapiyosun siringayla az az damla damla yanaklarının içine doğru sıkıyosun böylelikle meme reddi yamayacak sonra içmek isterse 30 CC daha ver doymadiysa yani zorlama ama sonra uyut 3 saat dokunma o uyurken sende uyu dinlen aklında olsun anne sütü 2 saat mama 3 saat tok tutuyo sonra bol bol su iç 1 2 tane havuç ye bebek uyuyoken sende uyu dinlen bunlar sütünü artırır diyemem hiç bişey artmasını sağlamaz ** bunları yapmazsan sütun olmaz süt hormonu uykuda salgılanır anne sütünün çoğu da sudur haliyle su icipyatinca sütun olacak havucta sütun kalitesini artiriyo bunları yap sonra bebeğini tekrar emzir sabaha kadar emzirmeye devam et yarın gunduzde eczaneye git ben humana ve lactamil anne sütü çayı kullandım ikisini de tavsiye ederim sabah akşam birer kupa demle iç işte bu artırır sütünü sık sık 2 saati beklemeden emzir bebeğini isterse yarım saatte bi emzir o şekilde sütun artacak geceleri yukarda anattigim şekilde mama ver hem çocuk uyusun dinlensin hemde gece uykusunu öğrenir o şekilde hemde sen dinlenirsin 
(698 puan) tarafından
Dün geceden beri 15 dk uyuyor uyanıyor ne yaptıysam yok. Gaz sıkıntısı oldupunu düşünmüyorum alttan üstten çıkartıyor zaten sürekli bir ağlamasıda yok uykuyu tam alamıyor sanırım
(7,321 puan) tarafından
Geceti gündüzü karıştırmış canım senin yapman gerekeni anlatıyım hazır şuan mama desteği veriyoken krizi fırsata çevirip gece uykusunu ogretenilirsin ben öyle yaptım o zamanlar bende mama veriyorum bak şimdi gündüz saat başı emziriyosun gerekirse yarım saatte bi sürekli emzir günde 3 lt su iç sabah akşam birer havuç veanne sütü çayı iciyosun bu gündüz yapacakların gece de bi akşam uykusu saati belirle ben 9 iyi diye düşünmüştüm 9 da mama verdim 3 saat arayla gece boyu mama verdim o arada da oğlumu asla odasından çıkarmadım kaka yapmadığı sürece altını degistirmedim ışık alsa açmadım gece lambası ışığıyla durdu ve en önemlisi asla konuşmadım sabah 7ye kadar bu şekilde bi hafta zorlandım ama sonunda gece uykusu u öğrendi oğlum şuan 13 aylık hala akşam 9da uykusu gelir uyuturum bu uyku eğitimi değil bebeğe gece gubduzu öğretmek için yapılır zaten gece gündüzü öğrenince de haliyle uykusu da düzene giriyo
(698 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim. Peki gündüzleri uyuyor mesela şuan napmam gerekir
(7,321 puan) tarafından
Uyanık tutmaya çalış emzirmek için saat başı uyandircaksin zaten uykuda emzirme bak gündüz uyuyo gece uyumuyo çocuk dediğim gibi düzeni karıştırmış kuzucuk
(7,321 puan) tarafından
Yani mesela 1 saat uyusun uyandır soyundur o zaman hemen uyaniyolar topugunu sikabilirsin burnunu sikabilirsin o şekilde uyandır altını değiştir giyindir emzir gazını çıkar geri uyut bunları yapman zaten 1 saat kadar sürer 1 saat uyku 1 saat uyanıklık olur
0 oy
tarafından
2 buçuk ay hem anne sütü hem Aptamil verdim hiç sorun yaşamadım şimdi sadece mama o da ben ilaç kullanıyorum ondan 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 108 göst.
11 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Rozakayalp (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 30 göst.
27 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Rozakayalp (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 76 göst.
27 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Rozakayalp (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 107 göst.