0 oy
1,204 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Doğum yapalı 6 gün oldu 2 gün sancı çektim hiç 1 saat bile uyumadım düzensiz olduğu için sancilarim hastaneye gitmedim sonra 3. Gün gittim 16 saat sanci çektim suni sancı aldım ilerleme olmayınca sezeryan oldum uykusuz bi şekilde çok fazla acı çektim sezeryandan sonra sütüm indi ama göğüslerim yara oldu emzirirken kan gelmeye başladı şimdi hafifledi biraz diye sevinirken bugün de dikisim yapıştırma yerinden açıldı sabah uyandığımda heryerim kan içindeydi acile gittik öncelikle içerde ki pis kanı bosaltmamiz lazım dediler yoksa enfeksiyon kaparmışım dikiş yerlerime bastıra bastıra kan akıttılar cok can yakici bi sey tam iyiyim derken yeniden agrilarkm basladi zor yürüyorum  ve her gün acile gelip bunu yapmaları gerektiğini oranın zamanla kapanacağını söylediler bebeğimi emzirken canım çok yaniyo ama mecburum emzirmeye üstüne lohusa kadını al basar derlerdi inanmazdım uyuduğum zamanlar da çok korkutuyolar hareket edemiyorum konuşamıyorum felç inmiş gibi oluyo bi süre sonra geciyo kızıma bakinca her seye değer diyorum ama üstesinden nasıl gelicem bilmiyorum kimseyle konuşamıyorum da biraz içimi dökmek istedim ve icimde hep bi korku var kızıma yetemiyomusum gibi geliyo 

23 Cevaplar

0 oy
(182 puan) tarafından
Cok gecmiş olsun :( 
tarafından
Tesekkur ederim sadece şu 40 gün hayırlısıyla bi geçse rahatlicam artık emzirirken yatarken kalkarken devamlı ağlıyorum kızıma yansır diye de korkuyorum:(
-Reklam-
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım. Sade nescafe iç ağrılarının geçmesi için
tarafından
Sağol canım tamam içiyim bi rahatlatiyo zaten
0 oy
tarafından
Içim acıdı cnm. Çok geçmiş olsun. Insallah zamanla düzeleceksin. Düzeleceğin iyi olacağın günleri düşün.
tarafından
Amin inşallah canım çok sağol
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Ne sezeryan yerin nasil patladi ya bende sorun yok
(1,025 puan) tarafından
Diyo ya uykuda korkuyorm hareket edemiyorum aslında yaşadığı şey uyku felci vucut inanlmaz kasılıyo kalkmaya çalışp kalkamıyosn karabasan denen şey ama aslında uyku felci o kansızlıktan yorgunluktan oluyo sürekli oluyosa kendini kastığı için patlamştr dikişler
tarafından
Doktor da zorlamaya bağlı kendini kastigin için de olmuştur dedi zorlamayiroum kendimi yanimda annem kaliyo zaten eğilmiyorum bile bi uykuda kasılıp kalıyorum bide emzirirken can im acıdığı için
(1,025 puan) tarafından
Uykuda kasıldığından oluyodur uyku felci çok yaşadm biliyorum baya kasılıyosn uyanmak için
0 oy
(114 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun inşallah canım aklına takma bebeğini düşün acılarını unut başka şeylerle oyalan bol bol dua oku bide onları düşünme 
tarafından
Amin inşallah canım sağol
0 oy
(214 puan) tarafından
5 ay oldu dogum yapalı bende hıc olmazdı boyle korkutma felan 40lıyken ılk korkuttular bazen ara ara oluyor boyle bazen bu yuzden uykuya zor dalıyorum ya yine olursa dıye bende bı caresını arıyorum 
(1,025 puan) tarafından
Evet uyku felci o işte canm banada oluyodu bekarken şmdi şükür olmuyo bilincin açık ama vucudan uykuda olduğu için öyle oluyo korkutma kendini bazıları hayalde görebilir dua oku kendine öyle olunca geçer
(214 puan) tarafından
Gogsume bı yuk koyuyorlar sankı hareket edemiyorum sureklı bırılerıne bagırıyorum ama sesım cıkmıyo cırpınıyorum en son olanda boyle karaltılı bırını gordum malesef cok aşırı korktum yuzune bakmaya calıstım ama ızın vermedı sonra yanımda yatan bebegımı gorunce aklım başıma geldı bıgıt artık dedım euzu besleme cektım kendıme geldım
(214 puan) tarafından
Rabbim kımseye yasatmasın cok kotu bırsey hıc olmazdı bende dogumdan sonra boyle oldum ve en cokda o an oyle olunca cocuguma bılıncsız bırsey yapar mıyım dıye korkuyorum cunku sureklı cırpınıyorum ellerımle
(1,025 puan) tarafından
Çırpınmıyosun aslında çırpındığını sanıyorsun hatta kulağında böyle basınç olur beynin patlayack gibi uğultuda olabilir işteno anda vucudun uykuda ama beynin uyanmış oluyo sinyal gönderemiyo beyin ondan öyle oluyo geçer canm zamanla o hayallerde çok normal sen rahatlatmak için kendini dua oku öyle uyu ama kansızlıktan uykusuzluktan oluyo uyku felci yapan şeyleri araştr onları yapma
(214 puan) tarafından
InsaAllah gecer canım sureklı okuyorum ama
0 oy
(1,025 puan) tarafından
Çok çok geçmiş olsum canım o al basması değil uyku felci oluyoaun kan kaybından yorgunluktan olur o korkutma kendini o çok normal bi durum Allah acil şifalar versin bol bol oku kendine 
tarafından
Amin inşallah canım sağol ya bilmiyorum kulaklarim cinliyo sesim çıkmıyo hareket edemiyorum her yer karariyo bi yandan sonra kendi kendine geciyo ama gece ne kadar da ben zir geliyorum kendime
0 oy
(1,302 puan) tarafından

Doktor dikisler icin bi ilac falan vermedimi canım antibiyotik falan 

Ayrıca lohusayı korkutma diye bisey yok canım cok düşündüğünden oluyo bebisine ve sağlığına odaklan Rabbim istemedikce hic bisey sana zarar veremez inanma oyle seylere 
Rabbim yardimcin olsun 
tarafından
Dikişler için hiç bi şey vermedi sabah akşam acile gel bastırarak kani cikaricaz kendisinin kapanmasını bekliycez dedi . Aslında bende hiç inanmiyodum hatta ilk olduğu gece ne olduğunu anlamadım bike uyanamadım ne olduğunu bilmiyodum narkozdan falan sandım sonra anneme diyince o  dedi korkuturlar diye amin inşallah sağol
0 oy
(628 puan) tarafından

Çok geçmiş olsun canım önce. Bende çok oluyordu birçok şey yaşadım takı dedem duaları öğretene kadar. 1 Fatiha suresi oku besmeleyle, sonra 3 kez ihlas suresi oku inan o kadar iyiki hiç birşey sana musallat olamıyor. Sadece loğusasın okuyabiliyor musun bilmiyorum ama bir bak istersen. Odanızda Kur'an'ı Kerim'de bulunsun. Dünya duaların üzerine kurulu gerçekten. Çocukken bir yerde uyurdum başka yerde uyanırdım. Rüyamda beni birinin kucaklayıp gezdirdiğini görürdüm. Bu dulardan sonra hepsi bitti. 

tarafından
Inşallah canım artık deli gibi uykum olsa da uyumaktan korkuyorum kuran-i kerimi baş ucuma koyduk zaten okuyup yatıyorum ama yine de kendimi tabutta hissediyorum adeta kımıldayamiyorum bile bi bakıyım bu gece de iyle deniyim geçer inşallah
(628 puan) tarafından
Bendede oluyordu aynı kıpırdayamıyordum sadece ağlıyordum. En son 10 yıl önce oldu. Yatmadan uyuma duasını oku Allah'a emanet et kendini ve bebeğini. Dua okuduğum zaman kâbus vs olmuyor.
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Rabbim yardmcn olsn cnm gecms olsn 
tarafından
Amin inşallah canım sağol
0 oy
(1,567 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun insallah tez vakitte acil sifa versin insallah . Lohusalik cok zor bir surec ama hepsi gecici insallah. Ve taz zamanda gecsin insallah :(
tarafından
Aminn inşallah canım çok sağol
(1,567 puan) tarafından
Rica ederim canim
0 oy
tarafından
Ben de bi kez anne diye bagırarak uyandım üzerimi bişeyler gelirken görmüştüm. Annem dayıma sordu dini yönden bilgili biridir.  bir bardak suya 3 er ayetel kürsi felak nas ihlas ve fatiha okudu yarısını ben içtim yarısını bas ucuma koydum inan ondan sonraki gece rahat uyudum.. Ya da psikolojik olarak kendimi rahat hissettşm bilemiyorum.. Lohusayken aynı psikolojiyi ben de yaşadım, bebeğe yetmiyorum, hayatım bitri artık herseyden uzak kalcam eve hapis kalcam falan diye düşünüp kafayı yicektim.. Bende de dikişlerden akıntı gelmişti cok yanmıstı, acıımıstı.. Ama ilçaları kullandım ve gecti rahatladım..düzelince kendini eve hapsetme, kitap oku film izle..kendine bak ben oyle toparlandım. Dilerim sen de bi an once toparlanırsın
tarafından
Amin inşallah canım lohusaligi tam anlamıyla yasıyorum sanırım Hep kızıma bisi olacakmis gibi hissediyorum korkuyorum hata yapicam diye sanırım tecburbesiz olmaminda etkisi var Bide annemle beraberim esimi de özlüyorum araya soğukluk giricek diye korkuyorum lohusaliktan olsa gerek fazlaca da hassas oldum üstüne korkular olunca uyuyamiyorim sa uykum olmasına rağmen
0 oy
tarafından
Çok çok geçmiş.olsun rabbim tez zamanda şavkınıza geri kavuştursun 
tarafından
Aminn inşallah çok sağolun
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Cnm öncelikle çok haklısın ilk günler gerçekten çok zor uyku da rüya da korkma durumları bnde de 40 im çıkana kadar oldu sonra çok şükür geçti biraz sabret dua oku bol bol bnm bebeğim bir de gazlı kolik bir bebekti Nasıl zor olsa da bakışı yeter anne olmak kolay değil bu günleri atlat duzeleceksn lohusa likte insan duygulu da olup herseye agliyo sabret cnm bnm ins hepsi geçer Allah in izni ile 
tarafından
Amin inşallah canım benimde öyle ağlıyorum bunalıyorum kızıma bakinca değer diyorum onun için sabrediyorum şu 40 geçse rahaylicam
(6,825 puan) tarafından
Bnde bebeğim gazlı idi o agladikca bnde ağlıyordm çok zor günlerdi şimdi bebeğim 140 günlük
tarafından
Maşallah bununla gelsin bununla geçsin zaten en kötü anımiz böyle olsu daha beterinden saklasin  Rabbim
0 oy
(704 puan) tarafından
Geçmiş olsun cnm beterin beteri vr dedikleri sanırm bnde 2 hafta evvel oldm bnmd eiyi geçmedi sezeryanım dikşlerm ynlş atlmş karnm ***** yumuk çok kafaya taktm birde bnide çok korkuttulr hastanede 2 gün şükür evde gçti
tarafından
Amin inşallah geçmiş olsu size de benu nde geçer inşallah en kısa zaman da
(704 puan) tarafından
İnşallah cnm Allah saglık sıhhat versin inşallah
0 oy
(301 puan) tarafından
Canm yaa çok geçmiş olsun 
tarafından
Sağol canım Allah razı olsun
0 oy
(1,722 puan) tarafından
Allah şifa versin.. Sabret bu günler geçecek gerçekten yaşadıkların anlatmada kolay ama yaşayan için çok korkunç şeyler bn 20 saat sancı çektim avı çekerek öleceğimi düşünmüştüm hele sen bnim kat kat fazlamı yaşamışsın öok üzüldüm 
tarafından
Amin inşallah zaten sanırım en kötüsü sanciydi doğumhane de bi çok kişi bağıra bağıra doğum yaptı kimisi sezeryan istedi sonra tek basima ben kaldım yanıma kimseyi almadılar doktor gitti arada ebe uğradı yanıma buz gibi yer de tek başımaydım bende gerçekten doğumhaneden cikamicam sandım bi an Rabbim herkese rahat doğum versin bi avaz da kurtarsin
0 oy
tarafından
Karabasan derler halk dilinde banada oluyordu annem uyurken pijamama cengelli iğne takmami söylemişti takınca gelmiyordu 
0 oy
(1,374 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun kuzum iki kat acı ve zorluk yaşıyorsun.Biran önce iyileşir umarım. Dua okumadan uyuma sğrekli felak nas oku yaratmadan avucuna üfle her yerine sür.
tarafından
Sağol canım  amin inşallah okuyorum ama dediğim gibi korkuttulari zaman dua da okuamıyorum dilim dolaniyo adeta :(
0 oy
tarafından
Bende normal doğum yaptım 41 gün oldu dikişlerim iki kez patladı yeniden dikildi üstüne otururken acı çektim hep. Gögüs yaraları kabızlık bide bebeğim hep memede durmak istio. Dikişlerim tamamen iyileşmedi ama  biraz daha iyi. Gece yatakta doğrulup bebek kucagımdaymış gibi oturuyordum her gece . Seni çok iyi anlorum Allah şifa versin geçmiş olsun
tarafından
Amin inşallah en azından bi yerden bi yeri iyileşse iyi olucam ama her yerden bi şey cikiyo bende napcagimi sapıttım
tarafından
Annelik çok zormuş  o süreci yaşayan bilir. İki kez acile gttim dikiş için bebeğim dışarıda iç çekerek aglıyo ben içeride duydukça mafoluyorum o yüzden bizim saglıklı olmamız lazım bebeklerimiz için
tarafından
Evet ben de eve gelir gelmez emzirdim çok fazla kan kaybettim basım dönüyodu annem mama verelim dinlen dedi ama icim el vermedi onlar iyi olsun yeref
tarafından
Aynen yeter ki saglıklı olsunlar hep inşallah.. tekrar geçmiş olsun
tarafından
Amin inşallah teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 243 göst.
14 Mart 2023 Diğer kategorisinde Prensannesizey (522 puan) tarafından soruldu

379,483 soru

11,360,204 cevap

34,838 kullanıcı

...