0 oy
202 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (684 puan) tarafından
Askitolar şimdi sorum şu kuzenim çocuğuna bitkisel adı altında bı sprey almış ağzına sıkıyorsun çocuk uyuyor falan dedi böyle bişey kullanan varmı yada zararlı değil mi çocuk kendisi uyumalı değil mi onu kullanarak ona alistiricak çocuğu sonra ister istemez bağımlılık olucak birde benim oğlum mesela hasta olduğu zamanlar benim küçük pembe ayım vardı onla uyudu onla kalktı o zaman da kalktı bana işte kız çocuğu mu bebekle uyutmaya alıştırma falan dedi oğlum ablasiyle oynarken (6yasinda) hiç Bebek falan istemez ama hasta olduğu zaman o bebeksiz hiç uyumadı şimdi versem de yanına uyku arkadaşı olsa mi ?

8 Cevaplar

0 oy
(7,651 puan) tarafından

Yani vicdan azabi dami cekmio bi skntisi yokken cocugu zorla uyutmak nedir ilacla birde sacma 

Teyzemin kizi ilkokula gidiyor bilmm 2 mi 3 muydu sinifa hala ayicigiyla uyur asla yanindan ayirmaz uzak sehirdeler birgun bize geldiler ayicigi bizde kalmis yerlere atmis kendini ayicigini isdermis kargoyla yollamistik fazlada alistirilmasindan yana deilim acikcasi
(684 puan) tarafından
Bende ikilemde kaldım kendi ayıcık konumuzda ama kuzenime de bişey demek istemiyorum söylediğim zaman ters düz konuşuyor çocuğunun doğru dürüst bı uyku düzeni bile yok benim çocuklarım 9 en geç 10 dedimmi uyur onunki 11-12 o civar yani alistirmamis bı düzene çocuğu doktora yarisip uyumuyor diyor
-Reklam-
0 oy
(1,279 puan) tarafından

Benim tavsiye edebileceğim bir şey değil, biyolojik saatini bozmuş oluyoruz. 

Hasta iken senin desteğine ihtiyacı var bence herhangi bir şeye alıştırmamak daha iyi, müzik dinletebilirsin masal anlatabilirsin... Sırtını sivazla başını oksa bence en güzel desteğin o olur canım Allah şifa versin.
(684 puan) tarafından
Allah razı olsun şuan hasta değiliz o dönemi atlattık o sıra 3 gün emmedi bende bak bebek emiyor kıskansin da emer diye yaptım şimdi birinde o emerken diğerinde bebek emsin diyor :D
0 oy
(48,690 puan) tarafından
kizimin onca uyku.problemine karsilik.hic oyle seyler kullanmadim gaz.damlasi uyuttu diye onu bile değiştirdim 

ayıya gelince sacmalamis cocuk neyi seviyosa onunla.oynar.benim de vardi uzaktan kumandali arabam su tabancam kiziminda var oynuyo severek 
(684 puan) tarafından
Çocukları daha şimdiden üstlerine sen erkeksin sen kızsın hoyle şeyler yapma etme oynama demek saçma bencede biz kızıma kaç kez silah ateri araba aldık yani çocuk bu sonuçta bizimkisi de kimseyi dinlemez kendi kafasına göre hareket eder birde çok bilmiş gibi kendisi millete akıl verir
(48,690 puan) tarafından
oyle insanları sevmiyorum benim enerjimi aliyorlar en iyilerini onlar yapıyor en dogrusunu onlar biliyor ama baksan bir sürü hatalari yanlislari oluyo
(684 puan) tarafından
Olmazmi neler neler diyoruz da ne dersen de kendi ne bildiyse o
0 oy
(1,151 puan) tarafından
Ver bacım ilaçtan daha iyi nasl acımıyo çocuğuna. Ben bazı sebeplerden çocklarm için damla aldm. Ama hiç kullanmadm. Başka sebeplerden yani aman uyusun da kurtulim diye değil. Bi de geçen kızım 12 de kalktı gece. Sabaha kadsr tlfn izledi. Ben ona rağmen asla vermem 
(684 puan) tarafından
Benim kızımda sadece tuvaletd tek gitmek istemez
(1,151 puan) tarafından
İkbalcim benmki de gitmez vallaha
(48,690 puan) tarafından
benimki de simdi linaya basladi sesli aramaya basip lina diyo of niye bunlarin annelerinin sesleri cok itici fenalik geliyo annesinin sesinden
(1,151 puan) tarafından
Sesi bırak korkutucu videolar çekşyorlar
(48,690 puan) tarafından
bunlar cekmiyo Allah tan
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Ben doğru bulmuyorum ama bazı çocuklar gerçkten çok zor oluyor kendilerini de ailesini de çok yoruyor her zaman olmamak kaydıyla belki destek alınabilir ama son çare bu olmalı bence. 
(3,730 puan) tarafından
Kesinlikle öyle o biraz başından savmak için kullanıyor demekki işte anne var anne var kimseye bişey denmiyor bu devirde
(684 puan) tarafından
Vallaha öyle teyzem benim aynı zamanda süt annemdir kendi kızının derdini bile kadın bana yanar düşün yani biz bişey diyemiyoruz sen olsun söyle diye.
(3,730 puan) tarafından
Hiç karışmam ben senin yerinde olsam kendileri iyi olur sen arada kötü kalırsın herkesin kendi tercihi ben bişey diyemem de çık aradan
(684 puan) tarafından
Söylemiyorum ki hiç biseyini karismiyorum da artık
(3,730 puan) tarafından
En iyisini yapıyorsun canım boşver
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Oyle şeyleri neler çektim genede basvurmadim vicdan azabı evladıma karşı o ne oyle ayrıca oyuncağın rengi olmaz deseydin ona
(684 puan) tarafından
Çocuk bu sonuçta oyuncaktan ne olduğundan nasıl anlasın oylaniyor kendine yani hemde bu tür uyku yapıcı şeyler zararlı değil mi o dediği markanın internet üzerinden her yerrde satışı var
(5,240 puan) tarafından
Doktorların bazısı öneriyor bitkiselleri var komşuma kullanıyodu kızına cok enerjik olunca en son çare ona heralde yoneliyolar demekki bana göre değil
(684 puan) tarafından
Vallaha ben kendi çocuğum kadar hareketli bı çocuk inanki görmedim ama ben kullanmadım yani gerek yok uykusu gelince uyusun kafasındayım
(5,240 puan) tarafından
Cok şükür masallah diyim hareketli cocugumda var ama saatleri bellidir kendi kendimle inat edip düzen oluşturdum
0 oy
tarafından
Valla yasamayana uzaktan konuşması çok kolay geliyor. O yüzden ayy ben çocuğumu neden ilaçla uyuyayım diyenler gelecektir eminim.

Benim kızım doğduğundan beri aşiri uyku problemi olan bir çocuk. Lohusalıkta uykusuzluktan pskilojik bozulmuştu. O uyuyamayinca bende uyuyamiyordum. Kızımın uyku sıkıntıları hep boyle devam etti asla uyumuyordu 6-7 aya gelince bu seferde dişten uyumak istemedi ağlama krizlerine giriyordu 2 saat ayağımda salladigimi bilirim.

Ağlamadan dursa yine 3 saatte sallamaya razıyım ama çığlık çığlığa ağlıyordu . Hareketlenmeye başladığı zamanlar ayakta sallanmayi kabul etmedi. Alıp başını gidiyordu

Sonra salıncağa alistirdik ondan alıp başını gidemediği için.

Ama ondada çığlık çığlığa ağlıyordu 1_2 saat salliyorduk öyle uyuyordu. Hiç bir zaman ne bebek arabasinda ne otomobilde uyuyan çocuk olmadı.

11 aylıkken falan baybay nihgt damlayı aldım. Arada verdik biraz öyle uyudu ama burda bir kere sordum herkes beni lincledi. Bende kullanmayı bıraktım. Tabi kızım yine uyumadı.

Sonra kızım Allah'ın hikmeti. Hastanede yattık hastalanmisti. Orda kendi kendine uyumayı öğrendi. Sallanmadan. Ama yinede uykuya geçerken avazı çıktığı kadar ağlıyordu 

Sonra sonra düzene girdik 2 yaş deyince bu sefer öğle uykusunuda bıraktı. Burdan bir arkadas o baybaynihgt uyku damlasini kullan dedi. Arada kullandım 3_4 sefer tabi o zmnda kendi kendine uyumadı ama en azından daha kolay geçti uykuya.

Şimdi hiç uyutmuyorum öğle uykusu.

Yani diyeceğim o ki. İnsan yaşamadan konuşmasi çok kolay. Uyumayan bebek çok zor 

Şimdi bile o kadar aktif o kdr hareketliki. Oarkada çıkıyoruz yorulacagi seyelrde yapıyoruz ama yorulmuyo çocuk. Öğle uykusu uyumak istemiyor 25 aylik
0 oy
(3,351 puan) tarafından
Benim oğlum 4 yaşında Parka çıkarken bile Leylasını( bebek) onu almadan gitmez ne alaka erkek çocuk diye ayı yada bebek oynayamaz mı? 

Bitkisel uyku ilacı vermem asla 
(684 puan) tarafından
Uyku ilacının bence hepsi sakjncali
(3,351 puan) tarafından
Tabi ki

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 148 göst.
5 Kasım 2023 Diğer kategorisinde duygumiray (334 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 64 göst.
19 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Muhazey (17 puan) tarafından soruldu