0 oy
102 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (27 puan) tarafından
Günaydın canlarım 1 haftadır poğaça yapmaya niyetliyim ama hep çalıştığım için mutfağa pek girmiyorum hiç yapmadım daha önce diğer yemekler falan hepsini yapıyorum ama hamur işi olunca söz konusu bende tık yok siz nasıl yapıyorsunuz püf noktaları neler nasıl yumuşacık olur ne kadar Maya koyup ne kadar süre bekletmem lazım yada içini doldurmak için nasıl acmaliyim nasıl kapatmaliyim siz nasıl yapıyorsunuz banada anlatır mısınız

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben nefis yemek tariflerinden bir tarif kestirdim gözüme. Hep onu yapiyorum. Şeklini sen kendi kafana gore yapabilirsin illa aynısını yapmana gerek yok. Yuvarlayıp atabilirsin fırına. Ölçüsü fazla gelirse kalani buzluğa atarsın.

https://www.nefisyemektarifleri.com/video/kolay-acma-pogaca-yumusacik-mayali/
-Reklam-
0 oy
(1,009 puan) tarafından
Youtube da masmavi3 mutfakta da kuru mayali pamuk poğaça tarifiyle yaparim hep mis gibi oluyor. Sende izle canim püf noktaları orda var.katlama tekniği falan
0 oy
(196 puan) tarafından

image

bu tarifi hep yaparım tavsiye de ederim canım 
tarafından
Ekşi yoğurt koyulur mu canım
(196 puan) tarafından
Vala ben market yoğurdunu kullandım hiç denemedim onla
tarafından
Tamam canım dolapta ekşimiş köy yoğurdum var da ondan soriyim dedım
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Baby ben kuru mayayı ılık su ve bı tatlı kaşığı şeker ile islatirim o kabarır sonra süt ude ilitirim sonra yumurta oda sıcaklığında olur 1 bardak süt yarım su bardağı sıvı yag bir yumurta sonra ben göz kararı katıyorum tuzu ölçü olarak yine bı tatlı kaşığı tuz diyeyim bu şekilde yogurutum unu az az ekle süt ılık olsun sonra fırınlı aygazi ısıtıp içine poğaça hamuru koyarım üstünü kapatıp tabiki:) mayalanır pamuk gibi olur poğaça hamuru da aynı kurabiye hamuru gibi canm kualk.memesi kıvamında olmalı:) sonra yuvarlak yapıp onu elimle daire şekline getirirp içine doldurul kapatırım bazen içi boş yaparım sadece süt ile yogurutum canm ben bı tepsi çıkıyor boyle süt ölçüsü arttıkça tepsi sayısı çoğalır yumuşacık oluyor bayatlamiyor fırından çıkınca da üstüne sofra bezi kapatırım .ben önceden fırını ısıtıp pogacalafi pisirirdim taş gibi olurdu şimdi pogacayla Beraber fırını açıyorum yumuşak oluyor önce 180defecexe az kızarınca 150_100 aliirm
0 oy
tarafından

image

canim bunu denemelisin bugün yaptım çok güzel oldu istediğin gibi şekil verebilirsin 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 195 göst.
0 oy
5 cevap 91 göst.
15 Aralık 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Alyakus (2,375 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 212 göst.
22 Eylül 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde msor89 (473 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 86 göst.
19 Mayıs 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde clk38 (1,373 puan) tarafından soruldu

381,110 soru

11,409,304 cevap

34,946 kullanıcı

...