0 oy
99 göst.
Diğer kategorisinde (2,807 puan) tarafından
27 aylık oğlum bugun gün boyu dışarıdaydı biraz babası dolandırdı flan snra bn kapıya çıkardım dolaştı oyun oynadı herzamnki gbi karşı dki komşu çocukları aralarına almadılar çok üzüldü faln bnde eşime bizi parka bırak dedm park biraz uzak bize bırakmam dedi snra 10 dk snra gbi geldi kendi götürdü neyse geldiler eve girmiyor oğlm gidicem ben sen gelme diyor eğildim arabada alayım dedm bide ikna etmeye çalışıyor güzel güzel  güm diye ayağıyla gözüme vurdu gözümde gözlük var oturdu gözüme Bi gün o cmda batacak az kaldı okadar sinirlendim ki aldım kucağıma eve çıkardım banyoya soktum musluğu açınca ilk soğuk akıyor ya su ılışmasını bekelemdn leğene koydum ağlamaya başladı  birazda söylendim ya sabahtan bu yana kahvaltı yapmadı yemek yemedi dışarı da dışarı çıkar sonrası içine et gözüme tekmeyi atmasa okadar sinirlenmiycm,, şmdide pişman oldm okadar kızdım diye ya vicdan yapıyorm 

3 Cevaplar

0 oy
(9,022 puan) tarafından
Hepimizin başına geliyo valla her defasında da pişman oluyorum ama bizde insanız 
(2,807 puan) tarafından
Gerçekten bazı şeyler insanı son seviyeye çıkarıyor
-Reklam-
0 oy
(583 puan) tarafından
Yo hiçte vicdan azabı yapma az bile yapmışsın maalesef cezasız kalamaz bazı davranışlar sonra başkasının çocuğu uğraşıyor canım inan ki yani küçükken öğrettik öğrettik okul çağında bu yaz ağlamalar çok fazla hem öğretmen hem arkadaşları bıkıyor .  Her istediğini yaptırmak için direniyor sen kesin net olucaksın aşka yumuşadıpını ona göstermiceksin ağlayacaksan da pişmanlıktan o görmeden ağla yoksa asla bu davranışı bırakmaz . Eğitim de de çalıştım çocuk baktım ve öğretmen arkadaşlarım var o sebeple  diyorum asla taviz verme senim çocuk sona dayanmış maalesef tavrıyla seninde sinir olman çok normal 
(2,807 puan) tarafından
İçten içe gerletn çok üzüldüm ama ayağında ayakkanısıyla vurması hiç hoş değildi,, snra ban sarılmaya bidaha yapmıycm demesi bana vicdan yaptı fazlamı tepki verdim diye
(583 puan) tarafından
Evet bu durum hem onu hem seni epey üzmüştür canım fakat bu güne kadar eminim ki ne yollar denedin ne konuşmalar yaptın neler neler denedin ama işe yaramadı .  Eğer tepkin sadece uyarı olsaydı emin ol yarın öbür gün elinden oyuncak alan bir çocuğa da tekme atmak olacaktı çok gördüm çünkü .  Çocukların düşüncesi  ben şimdi ağladım vurdum annem kızdı ama hemen affetti ben ağlarsam annem beni hemen affeder diyip yine aynı davranışı sürdürmek oluyor . İnan bazen caydırıcı cezalar şart . Tekme atıp sana veya çevresine zarar veremez bunu iyi kötü öğrenmesi lazım . Üzme kendini eminim ki oğlunda yaptığının kötü bir davranış olduğunu anladı :) şuan tam biçimlenme zamanları çocuktur yapar diye bir kural yok unutma sen onun için neyin iyi neyin kötü olduğunu bilirsin <3
(2,807 puan) tarafından
Ya tabiki kimse durduk yere çocuğunun canı yanacak şekilde korkutmak istemez, sürekli ısırma tükürme tağıtma vurma kırma  aman böyle olur şöyle olur dmekten gına geldi Bi yerden sonra artık konuşmak işe yaramıyor umarm bidaha böyle şeyle yapmaz bnde kızmak zorunda kalmam gerçekten sinirlenince bn bile kendimden nefret ediyorm
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Bence yapmalısın.. evet hepimiz insanız hepimiz çocukta olduk hiç mi hata yapmadık hiç mi bile bile yanlışlarla annelerimizi babalarımızı üzmedik Allah aşkına ya? 27 aylık bebek be o daha ne kadar anlayabilir, ne kadar kendini ifade edebilir? 

Unutma şuan yaptığın her olumsuzluk bebeğin ile senin bağlarını etkiliyor..  kızabilirsin ama soğuk suya sokmak ne, hasta olursa ağlama başında..
(2,807 puan) tarafından
Suyun ısınmasını bekelemedm Bi maşrafa snra ısındı zatn oyle soğuk suyla flan yıkamdım yanlış anlaşılmasın yıkanması gerekn suyla yıkandı
(1,279 puan) tarafından
Tamam yazmışsın zaten soğuk suyun ilismasini beklemeden koydum diye sen bir duşa girdiğinde evladını yaptigin sekilde bir kendine dene ne hissediyorsun?
Bebek onlar bize dertlerini henüz anlatamayan bir canlı.. 4 yaşına kadar davranışlarında soru yok. 4 ten sonra eğitme sürecine girilecek şuan onu yanlıştan ve zarardan koruyacak  sadece yaptiklarimizla yön vererek örnek olacağımız dönem. Dün bir paylaşım yaptım o videoyu izler misin?

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 134 göst.
22 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Meltemsavran12 (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 138 göst.
9 Mart 2024 Aile kategorisinde 3kuzucukannesi (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 228 göst.
9 Mart 2024 Aile kategorisinde 3kuzucukannesi (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 976 göst.