0 oy
882 göst.
Aile kategorisinde (448 puan) tarafından
Altlı üstlü aynı apt da oturanlara soruyorum. Kaynananız görümcenizi gönderip bebeği getir seveyim dese tepkiniz ne olur? Hadi bu birdi ikiydi derken yine aynı şey yaşandı. Görümcem kızımı alıp aşağı kata sevdirmek için götürüyor. Kendi yukarı çıkamazmıs yorgunmus(!)

Kaynanamı sevmediğim için hoşuma gitmiyor bu tavrı aslında bunda bişey yok... bilemedim........ kararsızım...

46 Cevaplar

0 oy
(2,472 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Komşudan tuz ister gibi sanki getir biraz sevelim geri gönderelim nedir hani çagır yengeni çay içelim torunu görelim falan deseler tamamda  böyle getir seveyim bana uymaz göndermem ben
-Reklam-
+6 oy
(17,330 puan) tarafından
Ben gönderirim. Bir çocuğun babanneye dedeye halaya da ihtiyacı var. Başımıza bı iş gelse Allah korusun onlar sahip çıkacak. O yüzden bağları kuvvetli olsun isterim. Belli cerceveler içinde tabi
(1,051 puan) tarafından
Bende gönderirim sonra bir düş alırım bir kahve içerim kendime zaman ayırırım hem
(7,867 puan) tarafından
Çoğu kişi ne işi var vs demiş göndermem demiş şok oldum
(1,051 puan) tarafından
Eger evler arasında mesafe olsaydı ve  uzun süre geri getirmese Bende göndermem ama aynı apartman bebek gidince her iş yapılır kendime de vakit ayırırım sonra gider bebeğimi alırım iki sohbet ederim eve gelir bebegi uyutur yine bakarım keyfime
(17,330 puan) tarafından
Aynen ben de yakın olmasından dolayı dedim zaten. İnip her an kontrol edebilirsin. Hem onun için değişiklik olur. İnan ki oğlum 3 yaşında. Her gün eve birileri gelse bı yerlere gitsek onun hayallerini kuruyo yavrum. Onlar için degisiklik oluyo.
(2,909 puan) tarafından
+++o kadar haklısın ki ❤️
+4 oy
tarafından
Ben göndermezdim gidince kendimle götürürdüm gitmediğim zaman göndermezdim 
+3 oy
tarafından
Sevmiyorsun ondan batıyor sana yoksa yanlış birşey yok j
+2 oy
(145 puan) tarafından
Seni de çağırabilir bebeği aldırması çok saçma, ben bırakmazdım görmek isteyen gelir, ya da seni de çağırır
+1 oy
(9,596 puan) tarafından
Ben babaları ile birlikte yolluyorum az gidin de kafa dinliyim diye :D tek gitseler babaları olmadan 5 dk durmuyolar. Gönder ne olcak azıcık kafa dinle yemezler bebeni
+1 oy
(3,895 puan) tarafından
Görümceme bebeği yalnız gönderemem, çay koyun ben alıp gelirim birazdan derdim. Gelme diyecek halleri yok. Bebeğimi alır gider çayımı içer sonra geri dönerdim. Bebeğimi gönderip huzursuz olacağıma kucağımda alır gider çay demletip nazla bir bardak içer onları huzursuz edip geri evime gelirdim. 
(1,108 puan) tarafından
Son cümleye bayıldım ☺☺☺
(3,895 puan) tarafından
İnsanlara karşı yapmaya  çekindiğimiz her tavır bizlere yapılması normalleşmiş hal ve hareketler haline geliyor.
+1 oy
(1,210 puan) tarafından
Gerçekten bu tür şeylere takılıyor musunuz:) sevsin ne olacak Allah aşkına. Yollarım yabancı yere mi gidiyor. Yani kotu demek istemiyorum ama bu net kotu bi dusunce
0 oy
(7,106 puan) tarafından

Yüz mimiklerim döndü ;)

0 oy
(8,855 puan) tarafından
Bende inerim benim olmadığım yerde çocuğumun işi ne 
0 oy
(7,405 puan) tarafından
Sen niye gitmiyorsun ne kadar sevmesende gorumceni gönder sen git üzerini değişip getiririm de al in sonra çıkarsın 
0 oy
(13,264 puan) tarafından

ven doğdundan berı kalmaya gönderiyorum arada :)

0 oy
(4,097 puan) tarafından
Herkesin tercihi kararı farklıdır 

Benm olmdıpm yerde çocuğmda olamaz aramz 5 dk ama bnde izn vermiyorm geln sevn diyorum yda Bn gidiyorm Bi kç kez babm götürdü tek başına hemn yarm saat geçmden bnde gittim çock konusunda kmseye güvenmiyorum eşimde dahil buna
(2,195 puan) tarafından
Ahhh bu ben asla kimseye vermem olmadığım yerde bebeğimin de işi olmaz doğduğu günden bu yana 4 günlükken markete gitmem gerekti kaynanam evdeydi asla bırakmadım kara kışta doğum yaptım 27 Ocak'ta bebeğimi de alfım gittim her yere hiçbir şeyden de mahrum kalmadım
tarafından
Sende abartmışsın ama bazen mükemmel anne olacaz diye ne yapacağınızı şaşırıyorsunuz kusura bakma yani
(2,195 puan) tarafından
Nerde şaşırmışım tam olarak
(2,195 puan) tarafından
Canım eğer bana dediysen o ailenin nasıl bir biçimde davrandığını bilmiyorsun burda zaten yazmıştım ona denk gelmemişsim eltimin kızı daha 3 aylıkken kaynanam bardak bardak su içirdi (anne sütü içiyordu) 6 aylıkken kaşık kaşık bal yedirdi 8 aylıkken kayınpederim ağzına yanan sigara koydu içine çek çek dediler ve güldüler ben kötü anne olabilirim sorun yok
0 oy
(4,060 puan) tarafından
Ben göndermem isim var ise işimi bitirip gelirim ben derim yollamam yani 
0 oy
(1,628 puan) tarafından
Eğer ortada bı sıkı ti yoksa gönderirim ki gönderiyorum zaten oğluma uzak bı yere yuruyerek servise ben götürüyorum bebeğim 1 yaşında kaaynanama bırakmak zorunda kalıyorum zaten keyfi kafa dinliyim de veya gezmeye gideyim de bırakayım yapmıyorum mecburi doktor işlerinde falan bırakıyorum. yan yana oturuyoruz.onunn dışında sevmek istediği zaman bazen hep birlikte gelin çay kauve içelim hem çocukları özledim der.bazen der geleyim kapıdan aşağıdan alayım der apartmanda oturuyorum kaynanam pek cikamiyor babaci tutulup kalıyor.ama.eger gıcık olduysam sorun varsa göndermem ya bende inerim yada hiç gidemez ya da babayla gidebilir onu la geri gelir.
0 oy
tarafından
Ben kesinlikle göndermem ama işte malesef aynı binada oturarak hata etmişsin. Uzakta olsa öyle geliote isteyemez
0 oy
(2,195 puan) tarafından
Canım ben aynı apartmanda yaşiyorum eltim kaynanam ben en üstteyim eltim altımda onun altında kaynanam var çok çocuk bakamıyor eltimin kızı boğuluyordu mosmor oldu  6 aylıkken kaşık kaşık bal vermiş 3 aylıkken bardaktan su içirmiş çay kahve desem gırla yanında sigara içiyorlar hatta kayınpederim 8 aylıkken ağzına yanan sigara koydu oğlum şuan 3 buçuk aylık pazara gidicem diyorum bana ver diyor asla vermem sevmiyorum hoşlanmıyorum bebeğimde bana bağımlı illa beni arıyor eşim ilgilense bile beni istiyor yüzüne söyledim geçen gün ben çocuğumu vermem göndermem de görmek istersen gel sev git benim gözetimim altında yapabilirsin bunları diye dün akşam da eşimle mutfakta sigara içiyordum baktım oğlum ağlıyor feryat figan hemen salona gittim ver dedim yok bende dursun dedi elinden çektim aldım bebeğim sustu birde dalga geçer gibi sende duruyor da bende neden durmuyor diyor dedim annesi olduğum için olabilir mi sonra diktirdi gitti evine ben zerre hoşlanmam öyle durumlardan benim bebeğimin benim olmadığım ortamda zerre işi yok kim bilir ne yapacaklar ama benimkinin kafa uçuk evladını kaybetti bebeğimin ismide evladının ismi annem annem diye seviyor kızdım bende annesi değilsin babanem olarak seveceksen sev sevmeyeceksen sevme öyle seslenemezsin dedim bana ben annesi değil miyim dedi yani normal değil sen pay biç artık bebeğime neler yapar düşünmek istemiyorum
(2,195 puan) tarafından
Başka bir yorumda birisi bana abartmışsın demiş fakat böyle olduklarını bilmeden demiş olsun canı sağolsun hatta ve hatta sizde iyi anne olucaksınız diye şaşırmışsınız demiş özür dilerim böyle bir ailede çocuğumu önemseyip vermediğim için eltimin kızı gözümün önünde şeftali yerken boğuldu saniyeler içinde mosmor oldu görümcem kurtardı kaynansm çığlık attı iyi bir anne değilim elbet kendime göre yanlışlarım eksiklerim olur ama çocuğumu sokakta bulmadım canımdan bir parça  sonuçta ve böyle bir kaynanaya ya da kayınpedere kimse evladını vermez diye düşünüyorum balı suyu geçtim bebeğe yanan sigara vermek denir ağzına bide çek çek denilmesi bunlar benim için çok bıyık şeyler ve yine özür dilerim oğlum babannesi ve dedesinden böyle mahrum kalacaksa sonsuza kadar kalabilir
(3,676 puan) tarafından
Eltinde ne sabır varmış be
(2,751 puan) tarafından
1 yas altinda balda ne var mi bebeklerin sindirim.sist4mi baldaki enzimj parcalayamiyor ve Allah korusn felc e kadar goturme riski var hadi.bali cahller bilmiyolar iyi niyetinden verdi diylm.sigara ne
Kim olsa verm4z dibine kadar haklisinz normal.saglikli anne onlarin yanjnda gozunden gozune inanmaz o.eltinizde de var bi sorun
(2,195 puan) tarafından
Ben balda ne var derken sigara da verdi ağzina demek için söyle idman balda ne var diye eltim kızı 2 kaşık yemek bıraktı diye yumruk atarak dövüyor kızını 3 yaşında şuan
(2,751 puan) tarafından
Yazik cocuklara yaaa uzuldm kuzular ya herkes anne olmasin cidden
0 oy
(2,272 puan) tarafından
Aynı binada değiliz biz ama kaynanam kaynımı gönderir tabi önce beni arar amcası getirsin sende dinlen işlerin varsa yap ben gelemiyorum bari bebek gelsin der. Yani işime gelir benimde bazen hiç bişey yapmadan sadece yatıyorum çok iyi oluyo:D çok takılma keyfini çıkar bence :D 
0 oy
(75 puan) tarafından
Aynısını bana kaynım yapıyo kaynımı yada kayınpederimi yollar aynı apartmanda değiliz ama aramızda bi site var sadece hergün gelir alır götürür bi iki saat oyalar getirir aslında benim için de iyi oluyo işlerimi falan hallediyorum osırada 
0 oy
(7,473 puan) tarafından
Şuan olsa gönderirdim heralde daha öncesinde çok kıskanırdim çocuğumu. Ama aynı apartmanda değiliz bilemiyorum sürekli olması can sıkıcı olabilir 

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 329 göst.
7 Ocak 2024 Aile kategorisinde Hayal1907 (331 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 716 göst.
23 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde superisi.21 (21 puan) tarafından soruldu
+1 oy
62 cevap 909 göst.
11 Aralık 2022 Aile kategorisinde Guldennur (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
53 cevap 802 göst.