0 oy
65 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (258 puan) tarafından
Kızlar hiç yoğurt mayalamadım keçi sütü aldım maya da var nasıl olacak anlatır mısınız 

2 Cevaplar

0 oy
(998 puan) tarafından
Sütü ak ocağa canım kaynat 1, 2 kaynar gelsin karıştır. Al bi masaya yada nerde mayalayacaksan ara ara kenarından bak serçe parmağın içinde dayanabildim sıcaklık olunca ilikdan azcık sıcak. Mayani al içine kaynattigin sütle karıştır koy tencereye iyice karıştır. Kaymak tutsun istiyorsan süzgeç ört istemiyorsan tencerenin kapağını kapat etrafını sofra beziye sar üstüne Bi küçük battaniye havlu yada at kalsın 7 8 saat sonra bak tutuşsa at dolaba 1 gün dinlensin kırma ertesi gün kır 
(258 puan) tarafından
Saol canım dün mayaladım tutmuş ama biraz cıvıl acaba  dolapta 12 saat bekletip kullandım diye mi ya. Sen 1 gün yazmışsın. Peçete de koymuştum halbuki
(998 puan) tarafından
1 gün beklese yeter cıvık olmuşsa belki sıcak mayalamisjn kuzum
(258 puan) tarafından
Parmağımı sokup 7ye kadar saydim baktım yanmıyo ama  üstüne baya sey örttüm 6 saat sonra bakınca hala sıcaktı galiba fazla örttüm ya
(998 puan) tarafından
Aa evet havalar sicak ya çok örtün e peynir gibi sulanmistir Bi banyo havlusu atsan yeter üstüne etrafınızda Bi bezke sarsan
(258 puan) tarafından
Tamam canım çok saol acemilik işte öğreneceğim:)
-Reklam-
0 oy
(3,950 puan) tarafından

Buu tam da keçi yogurdu yerken denk gelnem:DNormal inek sütüyle nasil mayaliyorsan o sekilde yap ben öyle yapıyorum 

(258 puan) tarafından
Yaptımda az cıvık oldu ya (:
(3,950 puan) tarafından
Keci yogurdu zaten taş gibi olmaz hic bi zaman. İlla cıvık gibi olur. Yogurt süzmen varsa suzmeye koy suyu gecsin biraz. Yoksa temiz bir tulbent icine de olur
(258 puan) tarafından
Çok saol canım deneyeceğim ya ne bilim dün tarifte biri yapıp paylaşmıştı bi sitede gördüm taş gibi görünüyor yoğurt. Bende böyle oluyor sandım
(3,950 puan) tarafından
Yok canim ya öyle tas gibi olmasi icin sütun yarisi buhar olup ucmasi lazim ;)) dedegimi yap ise yarar
(258 puan) tarafından
Tamamdır ((:

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 36 göst.
2 saat önce Yemek-Tarifler kategorisinde Beyza34 (273 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 177 göst.
16 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Kubra_87 (430 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 63 göst.
18 Kasım 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Nare88 (110 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 154 göst.
14 Ağustos 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Sibelhome (796 puan) tarafından soruldu

378,461 soru

11,328,340 cevap

34,784 kullanıcı

...