0 oy
570 göst.
Diğer kategorisinde (588 puan) tarafından
Merhaba, öncellikle 3 aylık bebeğim var. Tık sesine uyanıyor. Yeni bir eve taşındık. Üst komşunun 3 tane çocuğu var. Biri küçük diğerleri okul çağında. Önce gidip güzelce uyardım ama eve falan davet ettim hatta.  Tamam dedi ama gürültü gitgide daha da arttı. Bugün gittim. Napabilirim bunlar çocuk diyo. Bebeğim var diyorum. Sen gelip uyardıktan sonra daha da arttı gürültüsü diyo. Napayım yani tamam çocuktur ama bu kadar da fazla. Bebeğim rahatsız yanlız başıma bebek büyütüyorum. 

11 Cevaplar

0 oy
(4,875 puan) tarafından
Valla aynı dert bende de var.  Çocuğa bişey demiyorum dur desen daha fazla yapıyorlar ama benim derdim kadınla gecenin 12 de tencere yere düşer makina çalıştırır  koltukları çeker :/
(588 puan) tarafından
Çok aşırı küçük olsa 3 4 yaş gibi anlarım ama uyarınca anlayabilecek yaştalar.  Sürekli de böyle yaşanmaz  ki ne yapacağımı bilmiyorum.
(4,875 puan) tarafından
Bir kez daha uyar canım. Yönetici vs varsa şikayet et
(588 puan) tarafından
Az önce uyarmak için çıktım tartıştı benimle sinirlerim tepeme çıktı.
(4,875 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım.
(588 puan) tarafından
Amin canım sağol
-Reklam-
0 oy
(1,234 puan) tarafından
Anlayssiz insanlar bnm ust komsum cok saolsun her zamn sorar cocuklar ses yaptiginda syle ceknme bn durdurdum der bnde cok gurultu olmadktan snra bsy demem
(588 puan) tarafından
Vallahi ben ev terliğim aşağıya ses yapıyor mudur diye düşünen insanım. Çocuktur evet bağlayamaz ama ben de mağdurum bebekle ne yapayım ?
0 oy
(2,159 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun. Sende alttan uzun Bi demirle tavana vuracaksın. 
(588 puan) tarafından
Öyle yapsam benim de ondan farkım kalmaz canım. En son polisi arıcam artık.
(2,159 puan) tarafından
Ben polisi çağırmazdım ama çıldıracaktım sanki inadına yapıyorlardı. Elimde deynek le vurduğum da mesaj alınıyordu :D
(588 puan) tarafından
:D :D en azından anlayalarmış:D
0 oy
tarafından
Ama canım bir yerde haklısın bir yerde değil çocuktur bu yazık kadın nasıl durdursun sende anlayışlı ol biraz binalarda sık rastlanılıyor bu tür durumlar mesela gerçekten büyük olsun küçük olsun dur desen bile durmuyorlar bilerek yapılan bisey değil yani 
(588 puan) tarafından
Öyle canım evet ama dediğim gibi bebeğim var. Uyarlar için yukarı çıktığımda çocukların önünde çocuk bunlar durmuyolar deyip benimle tartışırsa çocukta elbet bundan cesaret alır zaten. Çocuklarla iletişim kurması lazım çünkü çok aşırı bir gürültü var evde
tarafından
Anlıyorum seni canım hemde fazlasıyla ama eğer çok fazla gürültü varsa şikayet et yöneticiye falan yada eşin kocasıyla konuşsun yani bi şekil hallolur ama çocuklara yapacak bisey yok durmuyorlar ha eğer annesi uyarmıyorsa sende gerekeni yap yani
(588 puan) tarafından
Yöneticiyle konuşcaz en son polisi arıcam artık. Evden de çıkamıyorum ki bebek küçük hava soğuk. Boğuluyorum iyice :D
0 oy
(6,711 puan) tarafından
Benim üstümdeki de aynı habire çamaşır teli kaldırır koyar takır tukur, hali çırpar camima değer tak tak diye, ceviz kırar,  çocukları desen bilerek topukları ile trpiniyor lar. Eşim kaç defa aradı eşini yine yapıyor yine yapıyor kafa yok işte anlamalari kıt. Hic halden anlamiyor lar.
(588 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun ne diyeyim :(
0 oy
(74 puan) tarafından
Ah ah herkeste var bu sorun sanirim bi sabah su sesine uyandim yagmur yagyor sandim baktim cama yagmur yok ama yukardan su damliyor hemde bâya bi yogun şekilde sonra balkona baktm hamur kırıntıları ben daha yeni gelinim kimseyi tanimiyorm aradim kaynanama dedim oda uyarmşti ama yine degsmedi
(588 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım :(
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Yaslari küçükse yapabileceği bisey yoktur onunda cnm 
(588 puan) tarafından
Valla canım çocuğu anlayabilecek yaşta. İletişim sorunu vardır anlaşamıyorsa  çocuğuyla. Biz 6 kardeş büyüdük ama çok şükür bütün kardeşlerim de laftan sözden anlayan çocuklardı. Hani gürültü vardır gürültü vardır. Ev başıma yıkılcak. Tavan delinip çocuk salona  incek sanki. Yoksa ufak tefek gürültüyü zaten sorun yapmam.
(5,436 puan) tarafından
Anladım cnm allah yardmcn olsn valla ne diyim
0 oy
tarafından
Çok zor anlayışsız insanlarla apartmanda yaşamak, bunun için bile kurs lazım bence. Toplumsal kurallar öğretilmeli. Evet çocuk ama işte.. 
(588 puan) tarafından
Katılıyorum valla
0 oy
tarafından
Aynısını bende yaisyorum canım 3 tane çocuğu var en küçüğü 3 yaşında diğerleri okula gidiyor büyükler 12 13 celan yaşındalar seslerine sürekli uyanıyor kızım çok sesliler 
(588 puan) tarafından
Aynen benim de öyle. Annemlerden farklı bir ildeyim yanlızım birde. Azcik uyusa evi toplayıp temizlicem. Aslında 3 çocuk büyütmüş halimden anlaması gerekir ama işte...
tarafından
Ev alma komşu al demişler canım çok doğru gerçekten
0 oy
(2,172 puan) tarafından
Benim asagi komsu var bi gun pacayi sivayip inecem yanina az kaldi. Guya en ust katta oturuyorum bıktım inanki. Kizi var liseye gidiyo aksam olunca basliyo bagirmaya kapilari vurmaya annesiyle babasiyla kavga ediyo benim evde otur dinle ne bagiriyon manyakk gibi anlamadim ki. Tam bi ergen ya cok terbiyesiz ve kimse sus demiyo. Yoneticiye soyledik uyariyorum ama anlamiyolar diyo. Ev kendilerinin bisey yapamadi en sonunda ya ben inecem agzini topluycam yada polis cagircam. Esim durduruyo yoksa coktan balkondan atmistim hepsini sinir ediyolar beni. Bebegim sessizlige alisti gunduz onemli degil ama aksam uykusuna ses olunca uyumuyo surekli agliyo uyaniyo. Bunlarda bagiriyo oyle. Bende topugumu vuruyom susun diye biraz duruyolar geri basliyolar delii gibiler ayni
(588 puan) tarafından
Polisi ara canım para cezası varmış baya bi. Eminim ki kesilir o sesleri.
(2,172 puan) tarafından
Hala bagiriyolar hala sabrediyorum esim durduruyo ben evde degilim aksama kadar ugrasma diyo o yuzden arayamiyorum
(588 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım ne deyim :(
(2,172 puan) tarafından
Seninde seninde canim sagol
0 oy
(1,816 puan) tarafından
Kasten yapıyo olabilirler canım sende ses felan duydugunda sopayla tavana vur
(588 puan) tarafından
Allah bilir canım. Ne deyim ki. Ama çocukları yaramaz. Kasten değildir. üslubu çok yanlış aslında. Çocukların önünde tartışması. Çocuk daha cesaret alacak ve durmayacak.
(1,816 puan) tarafından
Tabiki canım sonuçta çocuk ebeveynlerini örnek alarak büyüyo
(588 puan) tarafından
Öyle canım taşınırlar inşallah diye dua etcem artık :D
(1,816 puan) tarafından
Bi inşallahta bende olsun ozamn:D

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 175 göst.
19 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Sedadz (536 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 399 göst.